CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Jiran yg zalim. Rumah saya rumah sayalah. Rumah awak rumah saya.

best cerita TT dan forumer lain... boleh dijadikan pengajaran... ramai jer jiran yg hampeh tp tak sedor diri...

BTW..AKHIRNYA!!!!!!!!!

3 jam menghadap benang ni baru habes.. Kalo thread len main skip2 tak sanggup nak menyirapkan darah ke kepala. Siyes menggelegak semacam dlm hati bila baca kisah2 dlm ni.

Kenapalah parasit2 durjana ni suke menyusahkan org! Last edited by chinta89 on 28-5-2013 11:40 AM

salam TT..
akhirnya khatam jugak baca citer TT.. hmm.. last2 masuk part mistik pulak.. makin interesting.. TT jgn lupa update ya...

baru habis
2 hari amik masa
tt xde update lg ke

aku pun ada jiran yg bermasalah...
jiran aku ni suka cari pasal dengan orang fefeling dia bagus gitu..
dari ramai kawan dia sekarang tinggal 2 orang je kawan yang betul2 tahan dengan perangai dia.. yang lain tu da malas nak layan die termasuk aku

Follow Us
jiran aku ada bela ayam, kambing, lembu, kucing.  aku ada buat pintu pagar kt belakang rumah aku.  anak2 jiran ni selalu buka pintu pagar ni pastu tak tutup balik.  bayangkan segala haiwan peliharaan tu masuk kwsan rumah aku, pastu berak merata. kdg2 kt tangga rumah aku penuh taik ayam. balik kerja ngadap taik ayam dulu. aku bising2 ckp sorang marah2 kat ayam pun jiran ni buat pekak je.  ingat nak kunci je pintu pagar tu, tp nanti dikata aku sombong pulak.

rose_2011 posted on 28-4-2013 11:00 PM
salam TT n kwn2.
ini lah di manakan manusia parasit.
bila khatam thread ni, rose rasa rose paham p ...

adakah jay amik pelam tu atau tak??

prettyuglybabe posted on 29-5-2013 04:39 PM
adakah jay amik pelam tu atau tak??

pretty.. tak dapat dikenalpasti dia amik ke tak pelam tu. pokok pun dah tinggi2, tunggu jatuh je baru leh amek..

NI CITER BAGI PAHA NK PENERAJANG NI..

suka la aku baca citer TT, dan citer2 forumer lain.. baru ku tahu org2 camni mmg wujud.. huhuhu

letak ubat julap dlm makanan diorg tuu hari hari..mesti dah serik dah nanti..tepek la gbr sklii fb dier keer ada??

Last edited by azzam on 30-5-2013 07:33 PM

Assalammualaikum semua.. Lama giler aku xbukak ini thread. Just nak update sikit je pasal dorg ni. Hehehe..

Disebabkan aku sibuk dgn keje yg kebetulan clash dgn timing mak aku balik kampung, akak aku jela luah perasaan kat aku live streaming drpd kampung.

Alkisahnya.. Mak, ayah, akak dan abg ipar aku balik sekejap sbb ada kenduri sedara. Akak aku nie terpaksa balik sbb sedara yg kenduri ni hartue masa kenduri kawen akak aku dia dtg jauh drpd Penang. Terpaksa akak aku bknlah sbb kenduri sedara aku nie. Tp terpaksa sbb dah faham sgt, klau balik kmpung je mesti Imah satu fmly dtg menempek. Terpaksa menahan perasaan la kiranya.

Masa hari kenduri tue, ditakdirkan Imah sakit perut. Kes samaaaa mcm kat kenduri sepupu aku dulu. Jadinya, mak dgn ayah aku tepaksa la balik awal drpd kenduri. Yg ini buat akak aku bengang. Yela, kenduri sedara kan. Xkan datang mkn pastu balik. Mesti la nk duk lama sikit. Aku tanya akak aku, knape xbiar je dorg balik dulu. Pastu akak aku cakap, Imah xnk balik umah tok aku sekeluarga dia je sbb segan la konon2nya.

Okay fine. Dh balik umah tok aku, lepas makan nasik sekali lg kat pangkin tepi bendang, pastu Amri siap tido lagi sejam dua, dorg pun balik. Huhuhu.. Akak aku lega. Nasib baik dorg xtido umah tok aku.

Masa Amri tido tue, Imah borak2 dgn mak, makteh dgn tok aku. Dlm borak2 tue, boleh pulak makteh aku konon2 mcm nak jodohkan kazen aku dgn anak Imah yg sulung. Erkk.

Bab lagak Amri tue mmg biasala. Mesti la kena belagak. Kali nie dia belagak dgn 4x4 company security. Dia cakap dia manager, as usual. Xkesah la kan.. Asalkan dia hepi.

Itu je cerita so far. Ada lg nnt aku update lg. Nie bulan depan paksu aku nak menikah, aku sendiri balik Penang jd pengapit. Ada cerita mnyakitkan hati aku update lg.

Terima kasih pada korg semua yg sudi follow. Jgn biarkan diri dan keluarga dibelenggu oleh jiran yg misteriiii.....

Rate

1

bile kiter terlalu baik, mcm ni la ghopenya...asyik duk memijak kepala jer .. bila kasar sikit sentap
kata kita ni xder semangat kejiranan (hak tuihh).

life is like opening a box of chocolate

pahit buang jah... sedap carik lagi..

kekadang tak paham dengan org yang tak paham bahasa.. ala2 mcm tak tau ape2. dan tak tau malu.. manusia mcm ni susah nak berjiran.. baik duk sorang2 dalam hutan.. tak nyusahkan org..duk berjiran pastu nyusahkan org.. fahami lah hak jiran anda.. hormati jiran..

saya pun ade masalah dengan jiran..orang tak faham bahasa nak buat macam mane lah kan..

best2..truskan bercerita TT..
suke bace.. kip it up ~

bungasejuk posted on 12-10-2013 10:49 AM
bile kiter terlalu baik, mcm ni la ghopenya...asyik duk memijak kepala jer .. bila kasar sikit senta ...

Baik tu boleh. Cuma kena berpada2. Sematkan dalam hati, orang luar tetap org luar n darah daging tetap darah daging. Bila darah daging diketepikan semata2 sbb org luar, itu dh xpatut.

rogue85 posted on 13-10-2013 07:13 PM
saya pun ade masalah dengan jiran..orang tak faham bahasa nak buat macam mane lah kan..

Jiran awk kenape? Ce kongsi kat sini.

Tarik napas panjang2 dlu. Nnt naik darah.