CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

blue_ivy posted on 25-10-2013 05:44 PM
mybe boleh kan kalau ikot faraid kan.cemana dorg nak naik court sbb xde sbb dorg mmg xde hak n xde ...

rini duduk dgn ayam sekali ke blue?   mesti tension ayam tu.  besar jugak reban ayam blue iya. klu reban ayam aku, tinggi pinggang je, ayam je yg muat

Mulan posted on 25-10-2013 08:04 AM
suruh mak pak g umrah 2 minggu, masa tu panggil imigresen ambush pendatang pemalas tu.

kalau r ...

tu lah kan..tp klo pggil skrg makpak i bukan leh buat apapun.cuma takot dorg kena skali sbb bersubahat sorok PATI ni.
mmg kami plan nk hntr dorg umrah blnn 3btaun dpn. tgh kumpul duit tabung hajibyg dorg dh kuarkn separuh tu.
mak i bgtau bkn dia xnk dorg kena tangkap nt sekor kena hntr balik bangla sekor balik indon.kesian anak dia.hishh memangla klo pk kesian x smpai hti tp lagi kita tlg dia naik lemak kan...

atj1 posted on 25-10-2013 05:55 PM
rini duduk dgn ayam sekali ke blue?   mesti tension ayam tu.  besar jugak reban ayam blue iya. klu ...

hahaa ayam separu lari kuar tp ada ibu ayam dlm tu tgh mngeram telur so dorg pn mengeram sesama lah hehe..
bapak kn pencen  so dia mg bela aym kg buat jual.
nak kata besar xlah jgk tp kena msuk merangkak la.
rini tu kesian sgt.jenis dgr ckp laki.msa raya puasa hritu mak hangkot dia ngn anak skali pi beraya rmh sdra mara.org bg duit raya kat anak dia.smpai rmh mak iols lupa nk amek simpankan mlm tu dia dtg nk mntak telur mak tnye mne duit raya td npe xbuat beli brg2 dapur? dia buat muka sendu bgtau sepul pinjam.
vongoks sgguh.mak iols bebel2 mrh jgk tp sekejap jela.

blue_ivy posted on 25-10-2013 05:44 PM
mybe boleh kan kalau ikot faraid kan.cemana dorg nak naik court sbb xde sbb dorg mmg xde hak n xde ...

oh tak... maksud i pasal naik court tu... KALAUlah makpak u sampai pergi serahkan geran tanah apa sumer kat derang sebab kesiannnn gitu, haa... uols adik-beradik buleh ke naik court utk contest?

harapnya takdelah sampai tahap tu.

mak pak i dulu mmg susah-payah nak sekolahkan anak2... jual lembu ternakan segala tapi derang draw the line bila sampai geran2 tanah ni.

dlm kes ivy ni tatau laa kan. harap susah2 makpak u ni, tidaklah sampai extreme sgt. pasal gi umrah haji tu.. sebenarnya kalau ikutkan hadis mana ntah kan lebih afdhal menolong jiran yg kelaparan dari berhabis duit byk2 utk buat haji camtu. ada kisah zaman nabi/sahabat dulu.. sorry i tak ingat tapi u boleh google kalau mau.

cuma inilah yg kita takmo... derang tu dahla illegals, pastu MALAS KERJA. so charity makpak uols ni kalau diberikan pada orang yg tak berhak... tak pastilah menjadi pahala ke? i dunno.

apapun i wish the best to u & your family.

sorry Laksamana, sudah terhijack thread u ni pulak.

Mulan posted on 25-10-2013 06:29 PM
oh tak... maksud i pasal naik court tu... KALAUlah makpak u sampai pergi serahkan geran tanah apa  ...

ooo yg tu i rasa klo sampai tahap bg geran kt org akak i yg sulong tu mybe akn berjuang habis habisan.sheols percaya makpak kami kena guna2 kekdahnye sbb dlu dorg baik jugak tp x semolia ini. smpai sggup ketepikkn perasaan anak2..

tula makpak dlu asal org susah.bile tgk org2 misekin xckup mkn ni dorg mudah kesian.tgk bersamamu yg dlm tv tu pn boleh menangis apalagi depan mata.so dorg ckp rezeki yg ada skrg bkn rezeki kita je.kami bkn pertikaikn dorg nk tlg org.tp cara tu xkena la ptutnye kena berkeras bg dorg berdikari.ni mcm bg org pluang pijak kpla kita plk.dorg dah pi haji dh cuma duit tbg hj tu kami adik bradik pakat simpan sikit2 nk hntr pi umrah lg nextyear.skali dh terpakai plk.xpelah
btw mulan tq sbb bg nasihat2 yg sedikit sbyk membantu.hrp2 nt makpak iols tersedar sebelum segalanya terlmbat.

Mulan posted on 25-10-2013 06:29 PM
oh tak... maksud i pasal naik court tu... KALAUlah makpak u sampai pergi serahkan geran tanah apa  ...

Xpe2.. Aku pn tumpang baca ni ha. Nk komen lebih2, aku pn fail.

Jemput2, buat mcm rumah sendiri.

Follow Us
blue_ivy posted on 25-10-2013 05:38 PM
alaaa uols.takut plak dgr uols ckp camtu.dhla bapak i tgh sakit sekarang.nak kena buat angioplasty ...

Kalau surat nikah x de, maknanya depa kawin cara Islam(katanya) ala2 WawaAeril tu.
Ko repot je ke pajabat Agama, kata pasanagan ni bersekedudukan sampai beranak..
Tak salah kan, sebab rakyat M'sia sendiri punya susah nak menikah, depa sesenang jer...sampai bisnes jual anak pulak

Lagi elok masa ko bukan kat kampung, sbb org pej agama akan dtg terus kat rumah tu tanpa bagitau org kampung
Depa akan call ko dulu, tanya jalan, detail rumah, kul brapa selalunya 'laki bini' tu ada kat umah..(kalo depa call masa ko ada kat umah nanti makpak dengar pulak)

Selalunya , kalau x de dokumen nikah, akan bawa terus ke Pejabat Agama & dibicarakan ...denda atau penjara..
Lepas abis penjara, kalau takde permit kedua2nya itu, akan dirujuk pada Imigresen pulak
Tak taulah dibicarakan sebab PATI..penjara...atau terus dihantar kat pusat tahanan..

Sbnrnya, kalau ikut undang2 pun , pekerja asing (bukan expat)memang x dibenarkan menikah..lainlah depa menikah kat
Indon atau Bangladesh..dan memang ada surat nikah, kalau kena serbu org pej afama akan suruh sahkan surat nikah tu kat kedutaan
& dtg semula dgn surat pengesahan..kalau x leh sahkan maknanya palsulah tu..

Kalau palsu pulak, dah sah2 depa sendiri akan lari sbb ada kemungkinan akan dikenakan waran tangkap..

Assalammualaikum semua, hepi diwali.

Sblm ape2, mintak maaf kat mod sbb aku malas nk bukak benang baru. Ada satu isu yg aku nk tanya pendapat korg semua.

Kan sblm ni aku ada cerita yg paksu aku nak kawin. Majlis kendurinya belah laki konon2 nak combine dgn kenduri kazen aku. Kazen aku yg kawen tu adik beradik, 2pasang. Campur paksu aku jadi 3pasang la.

Nak dijadikan cerita, satu hari akak aku terbaca status tunang kazen aku ni. Pic attached:

Akak aku yg prihatin ni td, cerita kat mak aku. Persoalan, patut ke tidak mak aku cerita kat tok dan tokwan aku dikampung?

Kisahnya, Pakngah aku bapak kazen2 ni yg ajak paksu aku join. Adik kan, bkn org lain. Rupa2nya anak2 dia xrela, bakal menantu pn xrela. Siap post pesbuk tu xbole bla. Paksu aku share status tu kat wall dia. Paksu aku rasa nk pi bg penumbuk ja kat budak tu. Belum apa2 dh tunjuk kuajaq. Tp kisah ni belum habis kat sini. Bila dh terjawab persoalan aku kata atas, baru aku cerita sambungannya.

Sori lg skali mod. Aku tumpang OT dibenang sendiri. Mintak can la...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

LaksamanaSunan posted on 1-11-2013 03:06 PM
Assalammualaikum semua, hepi diwali.

Sblm ape2, mintak maaf kat mod sbb aku malas nk bukak benang ...

kengokkan ya amat, segala mala nak dihebohkan kat fb
kan paksu dah marah...
memang patut bebudak tu kena marah, dua ke tiga couple,
bersanding tetap sanding, kenduri tetap jalan...
so apa bezanya...

menjawab pada soalan, kalau mak tak cita kat tokwan pun
sure tokwan akan tau cita ni dari orang lain,
mulut tempayan kan tak boleh ditutup...

laksamana... silalah sambung cita yea,
akak pegi beli popcorn sementara tunggu cita disambung.......

faraway1 posted on 2-11-2013 04:40 AM
kengokkan ya amat, segala mala nak dihebohkan kat fb
kan paksu dah marah...
memang patut bebudak ...

Okei sambung. Mak aku ni anak sulung. Dia pun xsuka la tunang kazen aku post mcmtu, lagi pulak mak aku ni dh masak dgn perangai adik2 dia. Dia tau nnt mesti jadi xpuas hati apa2, pastu mengungkit. Tunang kazen aku ingat paksu aku klapaq sgt ka tumpang majlis dia. Hormon memprotect paksu aku pun diaktifkan. Mak aku cerita kat tok dgn tokwan. Tok aku sedih, dia xsangka depa nu xsuka. Pastu utk xnk kecoh, tok aku ckp dgn pakngah aku nak tarik diri. Sbb paksu anak bongsu, so kami nk buat kat rumah kampung tu. Pakngah aku terima ja masa tu. Mmg dia xtau langsung la pasal status tu.

Aku mmg sakit hati la dgn bdk tu. Klau xsetuju apa bincang la mcm anak jantan. Benda kenduri bukan benda main2. Ni main post2 mcmtu ja. Dia post pastu dia tag kazen aku. Mesti la kami smua leh baca. Pastu paksu aku plak share bnda tu.

Itu cerita sebulan lepas. Smlm, akak aku cerita dlm grup wasap adik beradik. Katanya, makdak aku cakap mak dgn akak aku xmatang, batu api. Sbb bg dia benda tu kecik je. Xpayah besar2kan. Abg aku pn siap rakam lg suara mak aku bincang dgn makteh aku dlm telepon. Utk rekod, makdak aku ni ala2 mcm setazah Abby tau. Baru berhijrah So dia rasa diri dia dah perfect sgt la. Anak pun hantar skolah tahfiz. Dia ni sblm ni pinggirkan keluarga ni sbb dia kata tok aku gagal didik anak2 bab agama. Tok aku mmg kecik hati habis dgn makdak aku ni. Padahal sblm ni dia dgn makteh aku ni pantang salah sikit mesti gaduh punya. Start anak dia masuk sek tahfiz, dia jd poyo pulak

Rupa2nya, pakngah dgn makngah aku dh tau. Tu yg makdak aku masuk campur n kata mak aku xmatang. Aku dgr mcmtu bebulu la telinga ni. Sbb status tu xkena kat btg hidung dia, mmg la dia anggap xde apa. Mak aku ni fikir jauh. Bunga2 mengungkit dah nmpak baik tarik diri awal2. Yg jadi salah kat sini adalah akak dgn mak aku. Sbb bgtau tok. Aku pelik, budak tunang kazen aku tu xsalah langsungkah? Mintak pendapat.

Sorry la bagi aku la kan aku mmg tak suka orang combine combine kenduri kawen. Paham nak save bajet. Tapi kemudian hari ni haa mula la kalau ade silap salah adeee jek nak menunding jari. Dengan nak membagi duit salam keruknya..  Kalau kawen sendiri mmg ada yang bercakap tapi kalau da 2-3 naik sekali tu dia punya mengumpat ganda kuasa 3.. Kalau boleh elak bagi tau la sedara mara ko tu buatla kenduri sendiri.

nuryakmal posted on 2-11-2013 12:27 PM
Sorry la bagi aku la kan aku mmg tak suka orang combine combine kenduri kawen. Paham nak save bajet. ...

Pakngah aku a.k.a bapak pengantin tu yg ajak paksu aku ni. Paksu aku mampu buat sorg. Tp sbb dh abgnya ajak dan tok tokwan aku pn dh uzur, dia terima. Lgpun bg aku, ni kenduri belah perempuan. Tunang kazen aku tu asal mcm betina sgt prangai nak sentap2. Bkn dia bg hantaran puluh2 ribu pn. Ni pakngah aku dh risau, duit lembu yg asalnya kongsi dgn paksu aku dia dh tanggung sorg. Nak aje aku sruh dia mintak duit kat bakal menantu bijak cerdik sopan santun dia tu suh topap.

LaksamanaSunan posted on 2-11-2013 01:23 PM
Pakngah aku a.k.a bapak pengantin tu yg ajak paksu aku ni. Paksu aku mampu buat sorg. Tp sbb dh ab ...

Uzur tak uzur kalau nak meninggal bila bila masa... Tu bukan persoalannya.. Kalau tunang puaka kazen ko tak comfortable mungkin dia da bagitau tunang dia.. Nak majlis sendiri. Baik ko tanya kazen ko tu , nak jv ke atau sdn bhd.. Kawen ni majlis banyak berhutang dengan orang wehhh. Kang yang ni tak cukup tu tak cukup semua tak nak tanggung .. Semua tunding jari.. Berhutang ni sampai ke mati tau... Kena pikir jauh. Yes dia mmg agak puaka sentap macam pondan. Long term sila pikir kesiankan kazen ko tu mengadap tunang dia sampai mampos.. Sampai mampos laki dia bercakap tak rela bersanding dua tiga macam koboi.. Orang nak mula hidup perlula nak semua cantik. Belum shake hand kadi da merana. Tak kesian kazen ko ke? Kalau aku la kan jadik paksu ko aku give way la pada yg pompuan aka anak sedara .. Sebab aku da naik pelamin da.. Ni pun sambut menantu jah...

Da nak kenduri sendiri duit hantaran tu top up la duit lembu. Belah jantan pun nak kenduri jugak.. Takkan tunang ponen kazen  ko nak mintak pak mertua top up kenduri dia pulak kan..

nuryakmal posted on 2-11-2013 02:01 PM
Uzur tak uzur kalau nak meninggal bila bila masa... Tu bukan persoalannya.. Kalau tunang puaka kaz ...

Kazen aku tu sekolah pun xnak. Masa nk berenti sek dulu, mak aku as maklong, paklong, kami 4beradik drpd Seremban bertandang ke Kulim nak pujuk suruh sekolah. Xmakan pujuk, keje la restoran fasfood drpd umur 16. Nie dah 21 ada jantan nak, ponen pun ponenlah. Asalkan menikah

Pasal dia nk hidup dgn jantan sentap tu lantak pi. Pilihan dia. Moga2 berkekalan ke jannah. Haha.. Tp yg xbekenan tu kurang ajaq main sound2 org tua bakal pak menakan dlm fb ja. Belum akad nikah lg dh xdan2 nk tunjuk kebodohan. Paksu aku mmg xnak dh buat majlis sekali dgn dorg. Dh selesai bab tu. Cuma makdak aku la pulak dok hingaq cakap mak aku xmatang. Matang2 xmatang, org tu la yg suap ko makan dulu.

nuryakmal posted on 2-11-2013 02:03 PM
Da nak kenduri sendiri duit hantaran tu top up la duit lembu. Belah jantan pun nak kenduri jugak.. T ...

Kalau cukup duit hantaran tu aku rasa xdela pakngah aku nk cemas. Ni dok cemas semacam, mesti hantaran sikit.

LaksamanaSunan posted on 2-11-2013 02:26 PM
Kazen aku tu sekolah pun xnak. Masa nk berenti sek dulu, mak aku as maklong, paklong, kami 4beradi ...

Kalau mak ko tak bercerita orang lain pun lambat laun dapat tau jugak. Bersyukurla dapat tau awal sebelum kenduri yang kazen ko tu berlaki kan puake tebing biru. Boleh la siap siap kan ape yang patut. Da tau perangai makandak pun macam ala ala puaka tabah kan aja hati mak ko tu. Mmg la dlm family sorang akan jadik kambing hitam. Saba jekla.. Kalau da melampau sangat baru la amik tindakan intervention ke hapa..

Takde family yang perfect. Kalau ada yang claim family dia ala ala lindungan kaabah sebenarnya family dia paling haprak sekali

LaksamanaSunan posted on 2-11-2013 02:29 PM
Kalau cukup duit hantaran tu aku rasa xdela pakngah aku nk cemas. Ni dok cemas semacam, mesti hant ...

So tak yah nak sibuk. Biasa kalau family kita da sumbang duit kate satu family 500, atau sumbang beras ke so da enough.. Tak yah nak lelebih... Tu biar dia pikir sendiri. Nak kenduri sesama sebenarnya nak dispurse hutang kawen kat orang lain.. Ko kalau belum kawen ko jangan nak sanding dua tiga. Jangan menyusahkan org

nuryakmal posted on 2-11-2013 02:33 PM
Kalau mak ko tak bercerita orang lain pun lambat laun dapat tau jugak. Bersyukurla dapat tau awal  ...

Belah mak aku ni mmg hazab. Mak aku yg sulung pn slalu kena buli ja. Nasib baik ayah aku beli umah jauh drpd sanak saudara. Makdak setazah Abby hrtu lg best. Dia pm akak aku suh tegur abg aku. Sbb dia nmpak kazen laki aku yg lain, umur 17 tlg cari uban kat kepala akak ipar aku. Akak ipar aku bg upah la. Kat hall depan masa tu, akak dgn abg aku dduk sekali. Setazah Abby ni ckp xboleh mcmtu, haram. Makdak dgn pakdak aku cop abg aku dayus. Boleh mcmtu?

nuryakmal posted on 2-11-2013 02:36 PM
So tak yah nak sibuk. Biasa kalau family kita da sumbang duit kate satu family 500, atau sumbang b ...

Ah. Xda maknanya nk sumbang2. Kenduri fmly aku, dorg jgn kata nk hulur sekampit beras gula atau dtg tolong, dtg makan pun xnk. Sombong. Abg kazen aku tu bomba kat Seremban2. Raya hrtu xdpt cuti. Mak aku msj la dia ajak raya kat rumah kami. Bkn org lain, maklong dia jugak. Smpai kesudah xreply msj mak aku. Lagi sanggup meratap pilu kat wall konon2 sedih raya jauh drpd fmly kat Kulim. Mak aku mmg lembut hati sgt. Naik mnyampah pulak asek dia je nk hemoi adik beradik dia.