CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

LaksamanaSunan posted on 2-11-2013 02:51 PM
Ah. Xda maknanya nk sumbang2. Kenduri fmly aku, dorg jgn kata nk hulur sekampit beras gula atau dt ...

Da tau macam tu lagik korang mau sentap buat hal sendiri sudah.. Ajak le mak ko g makan big apple kat aeon seremban2 lagi banyak faedah dari tgk wall fb

nuryakmal posted on 2-11-2013 03:00 PM
Da tau macam tu lagik korang mau sentap buat hal sendiri sudah.. Ajak le mak ko g makan big a ...

Mak aku la, konon2 nk menyayangi anak buah. Tp dh anak buah xsudi, baik mkn stimbot Seremban2 yg femes tu.
Bila susu dibalas tuba nnt mulalah nk kecik hati.

Pada aku ni kenduri sebelah kezen kau, dorang nak buat majlis pangantin 40 org pun, apahal tunang dia nak campur.....dia nak grand buat srbelah dia lah......klu aku jadi pak su kau, dgn tok dah tak larat, join ja dgn wife dia buat satu majlis....skrg ramai org buat mcm tu, lebih2 lagi pak su kau tu lelaki.....bagi duit selepuk kat pihak pompuan sebagai perbelanjaan kenduri.....kan senang.....

Yg kezen kau pun satu, hal org tua nak  buat pe campur.......
Aku dulu apa yg org tua siapkan aku ikut je.... bila mak aku nak joinkan aku & abg aku dlm satu majlis, aku no hal sbb aku tau org akn bg perhatian lebih pd aku sbb aku lebih cun dari bini dia.....alih-alih tak jadi lak...... Last edited by jazaa on 2-11-2013 03:14 PM

jazaa posted on 2-11-2013 03:12 PM
Pada aku ni kenduri sebelah kezen kau, dorang nak buat majlis pangantin 40 org pun, apahal tunang di ...

Aku pn pikir mcmtu. Ini majlis belah sini. Tunang dia xleh campur pn. Pakngah aku pn nk ringan beban dia sama la tu sbb dia ajak paksu aku combine. Tp paksu aku dh xnak la. Rasa tecabar jugak dh org kata mcmtu. Klau aku kat tmpt paksu aku pn aku tarik diri.

Ni aku nk balik Seremban dgr sndiri drpd mulut mak aku. Abg dgn akak dh sampai dh tu. Daa..

jazaa posted on 2-11-2013 03:12 PM
Pada aku ni kenduri sebelah kezen kau, dorang nak buat majlis pangantin 40 org pun, apahal tunang di ...

Haa tu pasal le antara sebb iols nyampah kenduri naik sekali. Adeee jek niat busuk nak up kan diri lebih dari pengantin lg satu....

nuryakmal posted on 2-11-2013 03:30 PM
Haa tu pasal le antara sebb iols nyampah kenduri naik sekali. Adeee jek niat busuk nak up kan diri ...

Laa.....dah org dtg nak tgok pengantin, bkn nak tgok mak pak pengantin....klu dah ada sepuloh org jadi pengantin, mestilah org akn pilih yg mana lebih cun.....klu dah dua org je....muka tu je lah yg org tgok.....cantik tak cantik, tu je lah yg ada......

Follow Us
jazaa posted on 2-11-2013 03:39 PM
Laa.....dah org dtg nak tgok pengantin, bkn nak tgok mak pak pengantin....klu dah ada sepuloh org  ...

Jangan le cakap tkde terdetik nak lebih sikit dari pengantin lagik satu.. Mesti ade punyela..

nuryakmal posted on 2-11-2013 03:49 PM
Jangan le cakap tkde terdetik nak lebih sikit dari pengantin lagik satu.. Mesti ade punyela.. :lol ...

memang ada..... .
sbb tu aku kata aku tak kisah sbb aku tau aku lebih cun. klu bini dia lebih cun, memang aku pangkah siap-siap......

tapi frust gak sbb dia tak jadi join, mak aku tanak nanti ada ungkit2 belakang hari......yg lain tak de buat pengantin 4 , tetiba tang aku or abg aku nak berempat le pulak..... Last edited by jazaa on 2-11-2013 03:54 PM

jazaa posted on 2-11-2013 02:39 AM
Laa.....dah org dtg nak tgok pengantin, bkn nak tgok mak pak pengantin....klu dah ada sepuloh org  ...

bulan 3 ni my adik pompuan dan my adik lelaki bersanding sama. adik lelaki me hitam tapi adik pompuan putih mata sepet cam cina. bakal bini adik lelaki pulak putih, bakal laki adik pompuan pulak hitam.

so harap majlis tu tak dijadikan tempat ukuran sapa paling lawa hahahah

adik lelaki aku..kawin..maser sanding pengsan!! haha..lawak

ginger_u82 posted on 3-11-2013 11:12 PM
adik lelaki aku..kawin..maser sanding pengsan!! haha..lawak

kenapa pengsan?   
wife dia cantik sgt ke atau tak cantik?   

jazaa posted on 4-11-2013 07:21 AM
kenapa pengsan?   
wife dia cantik sgt ke atau tak cantik?

kaka jazaa ni

Fuhhhh..gigih meng'khatam'kn benang nie..naik juling bj mata den nie haa.. :lol best bc citer2 tt n porumer2 yg lain..dpt jdkn pengajaran..

LaksamanaSunan posted on 2-11-2013 11:56 AM
Okei sambung. Mak aku ni anak sulung. Dia pun xsuka la tunang kazen aku post mcmtu, lagi pulak mak ...

aku bru nk ckp suh jgn bg fam ko msk campo.
fam bsr ko mcm prangai fam bsr aku.
yg nk jd pendamai tu la yg akn jd pesalah plg bsr.
sian mak gn akk ko. aku phm perasaan dorg

LaksamanaSunan posted on 2-11-2013 02:46 PM
Belah mak aku ni mmg hazab. Mak aku yg sulung pn slalu kena buli ja. Nasib baik ayah aku beli umah ...

ehehh...tp kalu ikutkn mmg xblh pon kazen laki ko tgk aurat akk ipar ko..ko pon xleh tgk..
(betulkan jika aku salah.. saje bg info sesama islam )
tp xyah ler smpai biadab sgt gelar abg ko dayus kat mak ko.

pudgeown posted on 5-11-2013 03:48 AM
ehehh...tp kalu ikutkn mmg xblh pon kazen laki ko tgk aurat akk ipar ko..ko pon xleh tgk..
(betu ...

Klau ikutkan betul2 mmg xboleh. Aku xnafikan bab tu. Cumanya, mak aku ckp ke dia pulak yg selama ni aurat dia dgn ayah aku pulak mcm mana? Kalau nak tegur, biar adil. Sbb aku akui kecuali mak aku yg agak ustazah, fmly2 yg lain biasa2 ja. Jadi makdak aku ni mcm nak smpaikan, mak aku ni nama je pakai tudung labuh, follow usrah merata2 tp anak menantu xtau ajar. Gitew.. Tu yg mak aku ckp, makdak aku ni dia suka membesarkan benda, membatu api dan mnyampai sana sini.

pudgeown posted on 5-11-2013 03:43 AM
aku bru nk ckp suh jgn bg fam ko msk campo.
fam bsr ko mcm prangai fam bsr aku.
yg nk jd pendama ...

Xmasuk cmpur nnt jadi benda lain lg pening kepala. Lgpun cuba bayangkan. Kalau majlis combine tu jadi, org ramai yg dtg tu mestilah kwn2 kazen aku yg post status tu. Kwn2 dia mesti nk tgok sape yg tiba2 join majlis ni. Skali tgok, paksu aku. Aku letak diri aku kat tmpat paksu aku tu, mmg tobatlah aku xnk. Mana maruah aku sbg kelakian?

Baik buat sendiri je. Besar ke kecik ke majlis nnt, ikut kemampuan.

LaksamanaSunan posted on 5-11-2013 11:11 AM
Xmasuk cmpur nnt jadi benda lain lg pening kepala. Lgpun cuba bayangkan. Kalau majlis combine tu j ...

kalu aku, xbg mak aku msk cmpo bgtau tok psl hal ni sbbnye nnt kitorg yg kena blk.
bkn dgn tok la, dgn adik badik mak haku yg weng. xsemua ofkos..tp yg satu yg bawa mulut tu,blh jd racun kt satu kluarga.
sbb paksu ko pon da tau hal tunang kazen ko tu, msti dia akn cite nye kt tok.
asalkn tok bkn dgr dr mulut mak ko..sbb bila yg lain tau....
kite fkr yg lain msti akn sama sakit ati dgn tindakan tunang kazen ko tu.
tp ada je kluarga yg weng, patutnye pi tegur tunang tu, bkn mrh org yg cuba nk damaikn.

aku start paksa mak aku buat lgkah cani pon sbb kesian sgt kt mak aku. takmo dia sedih2 sbb adik badik die tu.
dia syg adik badik dia tp nnt dia yg ditunjal2.
bile aku baca cite mak ko,aku tringt mak aku..sbb sama je.
err aku hrp ko phm la ye apa aku cuba sampaikn.
sbbnye aku rasa aku sgt phm situasi ko, sbb nye kluarga bsr belah mak aku pon mcmtu. ada yg prangai nye mcm makdak ko.

btw,aku rasa2 dulu baca cite ko,korg bkn plg rapat gn makdak ke?
so pakngah ko ada confront paksu ko x?

pudgeown posted on 5-11-2013 11:39 AM
kalu aku, xbg mak aku msk cmpo bgtau tok psl hal ni sbbnye nnt kitorg yg kena blk.
bkn dgn tok l ...

Aku paham maksud ko. Cuma mak aku ni serba salah. Xcampur, dh adik. Makcik aku yg weng dlm cerita lepas adalah makteh aku tau. Skrg aku tgok dia makin betul pulak. Makdak aku yg dulu rapat dgn ktorg pulak dh menjadi2. Dia boleh send msj kat mak aku n ungkit pasal ape g dh makteh aku ni buat dulu. Dia xpuas hati mcm mana mak aku senang2 je leh lupakan kisah lama2 tu. Makteh aku pulak yg ckp kat makdak aku, hang jgn layan kak*** mcm hang layan aku. Terharu jugak, xsangka dia dh berubah. Mak aku ni sbb dh kakak sulung. Busuk2 daging, dicecah dimamah ditelan jua la kononnya. Lagipun adik kandung, dh berubah. Ape salhnya layan dia mcm org lain. Makdak aku xmove on lg. Itu yg buat dia makin jauh drpd ktorg yg rapat dgn dia ni dulu.

Pakngah aku xtau lg even bini dgn anak2 dia dh tau. Dlm fikiran pakngah aku mmg betul la tok aku nk buat sbb paksu anak bongsu. Skrg sbenarnya benda xda ape pun kalau makdak aku ni xmasuk campur. Mak aku, tok dgn tokwan dah cover baek punya xnak bg benda jd huru hara. Xtau ape yg makdak aku nk runsing sgt.

perghhhh 4 jam aku habiskan dari page 1 sampai 46...terbaekkkk!! mmg best