CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

pudgeown posted on 5-11-2013 11:39 AM
kalu aku, xbg mak aku msk cmpo bgtau tok psl hal ni sbbnye nnt kitorg yg kena blk.
bkn dgn tok l ...

Aku paham maksud ko. Cuma mak aku ni serba salah. Xcampur, dh adik. Makcik aku yg weng dlm cerita lepas adalah makteh aku tau. Skrg aku tgok dia makin betul pulak. Makdak aku yg dulu rapat dgn ktorg pulak dh menjadi2. Dia boleh send msj kat mak aku n ungkit pasal ape g dh makteh aku ni buat dulu. Dia xpuas hati mcm mana mak aku senang2 je leh lupakan kisah lama2 tu. Makteh aku pulak yg ckp kat makdak aku, hang jgn layan kak*** mcm hang layan aku. Terharu jugak, xsangka dia dh berubah. Mak aku ni sbb dh kakak sulung. Busuk2 daging, dicecah dimamah ditelan jua la kononnya. Lagipun adik kandung, dh berubah. Ape salhnya layan dia mcm org lain. Makdak aku xmove on lg. Itu yg buat dia makin jauh drpd ktorg yg rapat dgn dia ni dulu.

Pakngah aku xtau lg even bini dgn anak2 dia dh tau. Dlm fikiran pakngah aku mmg betul la tok aku nk buat sbb paksu anak bongsu. Skrg sbenarnya benda xda ape pun kalau makdak aku ni xmasuk campur. Mak aku, tok dgn tokwan dah cover baek punya xnak bg benda jd huru hara. Xtau ape yg makdak aku nk runsing sgt.

perghhhh 4 jam aku habiskan dari page 1 sampai 46...terbaekkkk!! mmg best

crazecousa posted on 5-11-2013 11:55 PM
perghhhh 4 jam aku habiskan dari page 1 sampai 46...terbaekkkk!! mmg best

Terima kasih beb.

Trimas jugak kpd yg sudi add fren lepas baca kisah aku ni

Khatam akhirnya baca kisah tt ni....

Best baca dgn penuh emosi...mslh dgn jiran ni mmg slalu ada sbb manusia mcm2 perangai. Mcm aku dgn jiran aku masa duk alor setar dulu. Suami jiran aku siap ketuk2 pintu rumah aku ajak bergaduh...aku betul2 terkejut x de angin x de ribut tiba2  nak ajak gaduh. Siap aku nak nangis masa tu sbb aku x kacau diarg pun. Aku betul2 x tau apa salah aku dan suami aku.

LaksamanaSunan posted on 5-11-2013 12:18 PM
Aku paham maksud ko. Cuma mak aku ni serba salah. Xcampur, dh adik. Makcik aku yg weng dlm cerita  ...

kalau p.ngah ko tau, dia mrh anak2 dia dulu ke dia mrh mak ko?
btw, jgn lupa update cite!

pudgeown posted on 7-11-2013 03:17 AM
kalau p.ngah ko tau, dia mrh anak2 dia dulu ke dia mrh mak ko?
btw, jgn lupa update cite!

Aku xsure pulak. Sbb ada kaki menyucuk kan.

Insyaallah aku update live drpd sana nnt. Sekali la bab Imah-Amri dgn kazen aku ni.

Follow Us
nak tgk gambo amri....

AnBulisia posted on 7-11-2013 04:42 PM
nak tgk gambo amri....

Xbulih.. Aku cerita utk share je. Smpai share pic rasa melampau pula.

LaksamanaSunan posted on 5-11-2013 12:18 PM
Aku paham maksud ko. Cuma mak aku ni serba salah. Xcampur, dh adik. Makcik aku yg weng dlm cerita  ...

kelakar pulak aku baca bila kau kata mak teh kau makin betul......
iya lah.....manusia kan berubah....takkan asyik buat silap je..... Last edited by jazaa on 8-11-2013 10:16 AM

seronok bc cite ni.. hihi Last edited by stoking on 8-11-2013 02:38 PM

hai org senawang hehe

baca part Ida bawak baby 3 bulan gi bus stop memang ai nangih
sebab ai pon ada baby 3 bulan jugak, kecik sangat2
kot kena hujan ke embun ke

nape ayah TT tak suh pindah hari siang je uwaaaaaa

LaksamanaSunan posted on 19-6-2011 05:47 PM
Kemuncak acaranya bila baru2 nie, Pakngah aku buat kenduri anak dia kawen. Pakngah aku sewa la 1 hom ...

Tak malu sungguh  Amri dengan Imah ni !! Meluatnya.. grrrr . ==''

Uishhh...ini kes xtau malu nie tt.... Tapi silap mak pak ko jugak, layankan sgt.... Kita nie tt, kalau nak buat baik berpada-pada...buat jahat sekali sekala... eh silap..kalau boleh jangan sekali2 buat jahat... Bukan aper, bila kita baik sgt, org pijak kepala....

Contoh jelas di depan mata...nie bukan kes pijak kepala lagi nie... Ini kes benam kepala org dalam tanah dah nie... melampau sgt kekdahnya.  Nak kata xde kudrat ko kata si amri tu gemok sihat walafiat... Bini dia tu xkan laa tak fikir kan??? Aku rasa satu jerk laa.. MALAS.  Tambah2 mak pak ko baik sgt... Aper nak heran, nak makan umah ko ada, nak duit pak ko boleh bagi... anak2 xperlu risau, celik mata gi jerk bertandang umah ko, confirm kalau balik mandi pun perut dah kenyang....  Imah ngan saper laki dia?? Amir? Amri? Lantak laa... aper2pun namanya kan, bila keluarga ko baik sgt mcm nie laaagiiii leh goyang telor ngan tetek... (maaf terlucah pulakkkk) Dah tu nak buat aper lagi??? Ada org leh bagi subsidi percuma.... Xperlu fikir ekonomi keluarga... Maaf ckp laa tt... Org cam nie, jgn dibagi muka... Sekali ko bagi, tgk laa aper dah jadi...

Nak buat cam ner lagi?? Selagi mak pak ko tak say NO! selagi itu laaa depa nie bersenang lenang.... Betul, maybe depa ada masalah, tapi mcm tt ckp dah berlanjutan bertahun2 benda sama...ni bukan lagi ada masalah, sengaja nak letak masalah depa pulak pada keluarga ko tt... please...WAKE UP .. ko kena bagi wake up call kat mak pak ko tu.... Jangan lagi diguna-gunakan oleh mereka ini... Kalau kesian kat anak2 depa boleh, tapiiii... pun jgn nak lebih2... kang anak2 tu menurun pangai mak pak.. nak makan cari keluarga ko... Sekarang lah masanya Kasi tanggungjawab tu pada mak pak bebudak nie pulak... Lagipun kesian nanti masa depan bebudak nie... Aper nak jadi???

Tapi... mcm nie punya org pun ada yek??? Family Imah ngan laki dia nie xde ke??? Kakak or adik badik ke??

jazaa posted on 8-11-2013 10:14 AM
kelakar pulak aku baca bila kau kata mak teh kau makin betul......
iya lah.....manusia k ...

Huhu... Hakikatnya. Agaknya ini la akibat selalu mengata org. Dulu masa makteh aku gila, makdak aku bkn main lg dia.. Skrg ape yg dia kata, balik kat diri sendiri. Bkn 100% la, tp bunga2 dok ada dah. Tok aku pn meluat.

Td pn dia call ni. Aku benggang btol. Dah la ayah aku msuk hospital ni. Dia xhabis2 mngadu domba.

kuchenta_81 posted on 8-11-2013 04:55 PM
hai org senawang hehe

baca part Ida bawak baby 3 bulan gi bus stop memang ai nangih

Aku xclear sgt keadaan masa tu sbb aku dlm bilik. Mesti ada smting jadi sblm tu smpai ayah aku suh dia kuar masa tu jugak. Aku pn ingat2 lupa dah. Ko org Senawang jugak ke?

Mamason posted on 10-11-2013 03:31 PM
Uishhh...ini kes xtau malu nie tt.... Tapi silap mak pak ko jugak, layankan sgt.... Kita nie tt, kal ...

Setakat aku adik beradik ja mengamuk xjadi apa. Slalu sgt dh cakap dgn mak ayah aku ni. Sampaikan dulu aku hari2 didik hati ni supaya redho.. Anggap itu semua rezeki dorg yg Allah bagi tapi melalui mak ayah aku. Tapi mcm mana pun, benda depan mata. Setiap kali tgok muka belagak Amri, mmg menyirap habis. Dgn rumah mcm balairaya, anak2 jiran main punggah segala peti ais, kabinet. Sofa lunyai dorg panjat smpai atas tmpat sandar, anak kucing aku mati kena spray dgn cuci cermin. Bertahun2 sabar. Kawan2 aku yg rapat pun, kalau dtg singgah rumah mmg dorg geleng kepala. Bila dh tau cerita, mengucap panjang menahan geram. Bila fikir2 skrg, alhamdulillah semuanya dah berlalu.

Buah sabar kan manis. Setau aku, yg mak aku cerita. Imah ni mmg dh dibuang keluarga dia kat Terengganu tu. Amri skrg ni pun kat Kedah tu duk umah mak ayah dia. Itu pun mak ayah dia perli hari2 smpai Imah makan hati je dgn mulut mak mertua dia. Ini dia cerita kat mak aku. Mak aku back up Imah dgn Amri, katanya sbb dorg susah. Sbb tu sedara mara benci. Pegangan aku pulak, kalau dh ramai benci mesti bersebab.

layan pulak baca ceerita tt malam2 ni..
tapi banyak sangat page dia..
aku baru khatam page 10..
besok sambung balik

dh abis page sume akhirnya.....

nk nyampuk gak....... dr awal baca dh tau TT ni lelaki tp awat ada yg kata TT ni ppuan ek...

jamm5555 posted on 12-11-2013 02:27 PM
dh abis page sume akhirnya.....

nk nyampuk gak....... dr awal baca dh tau TT ni lelaki tp awat ad ...

Bergantung pd imaginasi pembaca. Nak anggap aku laki boleh, pumpuan pn boleh. Xde hal.

LaksamanaSunan posted on 12-11-2013 03:26 PM
Bergantung pd imaginasi pembaca. Nak anggap aku laki boleh, pumpuan pn boleh. Xde hal.
...

khunsa ke apa?