CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

Asal keturunan: the blacklist is out there( pg. 7, 9 n 10(updated)TERKINI

Asal keturunan belah abah...katenye nenek moyang die dulu pedagang dari Jazirah Arab..atau pakistan die pun tak sure...nie tahun 1600 laa...berdagang ke Johor...berlabuh kat Pontian dan kawin dengan moyang pompuan aku...dari situlah start sampai arwah atuk aku..patutla arwah atuk aku dulu hidung mancung cam benggali pun ada...memang tak nampak muka Melayu la arwah atuk aku tuh...nenek belah bapak aku lak orang Minang dari banting Selangor..umur 14 tahun hijrah ke Johor keja sebagai amah hospital.
Asal keturunan belah mak aku agak spesel sket...sebab keturunan die asal dari keraton (Istana dalam jawa) di Yogyakarta. Moyang dia nama Pangeran (Putera) Diponegoro (yup! you heard that right) dari sane. Dia kecewa dengan family die mostly kerabat-kerabat yang tak nak bangkit lawan Belanda dan kemuncak kepada kebencian dia pada belanda bila Belanda dengan selamba buat jalan atas kubur bapa dia...die satu-satunya kerabat keraton yang tak terpengaruh dengan Belanda dan kumpul semua rakyat Pulau Jawa bangkit menentang. Walaupun in the end die kalah dan dibuang negeri tapi aku bangga gak laa aku mewarisi legasi die. Semua keturunan die dibuang negeri oleh pemerintah belanda dan dilucutkan pangkat kebesaran istana. Salah seorang dari anak dia berhijrah dan menetap di Muar, Johor. Selang beberapa generasi lepas tuh pakcik aku yang menetap di Muar decide nak kaji asal usul dia dari mane. Die merantau dan buat kajian sampai ke Arkib di Jakarta (Dia nie bekas Pegawai Tinggi KWSP, so duit banyak) dan die terkejut bila keluarga kitaorang kat Johor ada link dengan Diponegoro. Pastuh die bawak balik hasil kajian dia dan family tree tuh ade die simpan kat rumah dia di TTDI. mak aku bagitau aku nie keturunan ke-14.
So aku nie Arab @ Pakistan + Jawa = rurouni_khairul

P/S: Patut la bulu dada aku agak subur....

[ Last edited by  rurouni_khairul at 30-10-2006 01:33 PM ]

Aku pulak keturunan Melanau dari mak bapak sampai ke nenek moyang. Tapi mungkin ada darah Cina kot, pasal banyak orang ingat aku Cina masa duduk kat KL dulu. Bosan aku layan diorang cakap Kantonis/Mandarin kat aku. aku cakap dengan family aku dalam bahasa Melanau.

ade sesape kat sini yang tahu tentang etnik melayu viking(kaum gergasi) tak?.katanya pada zaman awal kerajaan kedah tua dulu kaum ni menetap di Pulau Adang di Laut Andaman berdekatan dengan Pulau langkawi.Orang tua-tua kat kampung aku kata masyarakat tu masih ujud sekarang tapi tak banyak?.ganas ker kaum ni sampai di gelar gergasi.

nak join sekali aku mandailing pure (marga nasution + lubis)

aku melayu malaysia...best woo...

BApak aku.. = Bugis + Arab(atok bapak aku)
Mak Aku = Jawa
aku = JAIS
coming soon anak aku = JAIS + Cina..
akan datang tak tahu ler aku

Follow Us
keptenmarbel This user has been deleted

Reply #201 king_kong's post

ader kaitan ngan frodo bagins ke?

aku yakin yg aku org melayu tanah melayu atau pun hanyut dr sumatera...but the only i wonder is...moyang aku ader simpan satu  set peralatan yg cam org turki punya barang...tp moyang aku mmg gedabak besornyer (bapak aku cakapler)...takkan moyang aku keturunan turk plaks..tp maybe tak mustahil..

aku plak:

tok seblah mak aku:siam+melayu
tok seblah ayah aku:india

ayah aku:india
mak aku: melayu

aku:undefined

Originally posted by sayapghaib at 30-11-2006 03:55 PM
ade sesape kat sini yang tahu tentang etnik melayu viking(kaum gergasi) tak?.katanya pada zaman awal kerajaan kedah tua dulu kaum ni menetap di Pulau Adang di Laut Andaman berdekatan dengan Pulau ...

Aku rase tak mustahil sebab orang Eropah dulu penah gelar bangsa Melayu sebagai 'The Viking of the East'!

aku tak paham......apsal nama thread nih blacklist?? keturunan mana yg jahat sgt sampai kena blacklisted?

Aku pulak sebelah mak aku ada darah ARAB (sekitar abad ke 18 masehi), CINA & PATANI....bapa aku pulak campuran ARAB (sekitar abad ke 13 masehi) & PATANI...bini aku pulak campuran MELAYU, CINA...anak aku pula jadi apa hah?

[ Last edited by  tongkatali at 17-7-2007 10:36 AM ]

aku lak..

siam + seblah indon.. (x tau part mana)

hehe

Reply #292 tongkatali's post

Wah! Mesti comel anak ko kan?

Aku pure banjar, moyang belah abah dari Banjarmasin, belah emak dari Sumatera.  Muka aku mcm cina, sebelum pakai tudung orang cakap Cina dgn aku, lepas pakai orang ingat Cina convert.

Husband aku, belah ayah dia, moyang lelaki benggali + moyang perempuan minang. Belah mak dia, moyang lelaki bugis Sulawesi + moyang perempuan Jepun pure.  Semua tak tau macammana moyang Jepun tu boleh ada kat tanah melayu sebab semua source dah meninggal dunia sebelum sempat berstory kat anak-cucu.  Anak cucu yg sempat jumpa arwah moyang dan atuk pun jenis tak bother nak tanya, so sampai sekarang wonder ajelah.  Yang tinggal cuma satu gambar moyang husband aku masa muda dgn kimono.   Kalau le dapat jejak kasih kan ke best.

Dulu masa bersalin kat Canada, nurse tanya aku orang Cina kawin dengan orang Arab ke? Kat airport, lepas peristiwa Sept 11, husband aku mesti kena tahan dan kena tunjuk semua dokumen sebelum dapat masuk flight.