CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

Asal keturunan: the blacklist is out there( pg. 7, 9 n 10(updated)TERKINI

fuyoo...macam2 perisa kat sini. sherrina plak, ayah melayu - Arab (keturunan Syed), mak pula melayu - Minang.  Bila balik kg belah mak le agak fenin, memasing cakap loghat Minang, tak paham beb. Kawuu tuu kambiang...muahahahaha (kau tu kambing)

Lone_Ranger This user has been deleted
Originally posted by sherrina at 3-9-2003 11:22 PM:
fuyoo...macam2 perisa kat sini. sherrina plak, ayah melayu - Arab (keturunan Syed), mak pula melayu - Minang.  Bila balik kg belah mak le agak fenin, memasing cakap loghat Minang, tak paham beb. Ka ...

Ko ni Saripah sherrina le ye... aku Syed Ranger

tok dopek eden nak mnolong...

Originally posted by seribulan at 3-9-2003 11:34 PM:
tok dopek eden nak mnolong...

Ko nak tulung apa bulan..ada sesiapa yang pingsan ke :stp:

ceh...hero dah mari naik kuda putih...hhahah....si sherinna tuh...sajo eden borak minang ngan dio...

Originally posted by seribulan at 3-9-2003 11:42 PM:
ceh...hero dah mari naik kuda putih...hhahah....si sherinna tuh...sajo eden borak minang ngan dio...

Oooo aku ingat ko tukar profesion jadik nurse pulak.. kalau ye buleh jugak aku mintak MC

Follow Us
mulder punya pasal..IC pun bulan kasik...hahhaahhh...

seribulan:
erkss...tak payah le borak ngan sherrina dlm bahasa minang. konfirm gagal :p

ceh..tak hargai langsung...hehehehh....

PIRLO:

bapak- muka cam mamak, tapi dia tak ngaku mamak..dia kata dia org bugis
emak- punya great great great grandpa asal dr india mari..tapi mak aku muka melayu..
muka 70% mamak, memang mengaku mamak, even kalo bapak aku tak suka, aku ttp recognized aku nie kuturan itu..

BoogieChild:

Keturunan keluarga saya setelah di trace berasal usul dari keluarga Omar Mohktar (The Lion Desert)

abg pilot lak...

ader iras2 Ben Affleck look!!...

kops lak:

ayah= cina + Melanau mak= bugis + Filipina Tapi kat ic tulis Melayu hehehehhe

sherrina plak:

ayah melayu - Arab (keturunan Syed), mak pula melayu - Minang.  Bila balik kg belah mak le agak fenin, memasing cakap loghat Minang

chokelatrawz:

ayah kite = iban + cina sket,
mak kite plak = iban + salako.  
nenek (belah mak) kite merantau dari indon lebih 50 thn yg lalu... kemudian bertemu ngan atuk kite... lalu berchenta dan berkahwenn....

muka kite cam cine ade sket, cam filipino pon ade sket.. .. kiranya muka Asian lah. ... ho ho ho ho ish ish issh

Sniper_Wolf7:

Ayah saya dari keturunan bugis sebelah Daeng Celak.
Mak saya tak pasti pula. orang kelantan kot.  sebab mak saya lahir disana.

Afisha:
atuk sebelah abah asal dari Acheh... atuk sebelah mak dari Penang (mamak)...
jadi aku ni keturunan... MACHEH...hee..hee..hee..

scottish kilt:
belah mak moyang org scotland datang as british army ke n9 kawin ngan moyang pompuan org bugis.then atuk plak kawin ler ngan cina so mak tuh rupa cine tapi mata kaler hazel. bapak moyang tatau tapi atuk org serani kawin ngan portugis sebab tgk ic nenek dulu ader santiago theheheee saya lak anak malaysia sbb ader pasport malaysia theheee dan berwajah cindian..pelik kan??? yang uniknya selepas kahwin kedua2 masuk islam..theheeee

sheenz:...

mak sheenz :- chinese singaporean tapi jadi anak angkat orang melayu di Tanjung Malim, Perak
asal ayah sheenz:- Indonesia, Padang tapi dah jadi warganegara Malaysia dari baby lagi.... dan behijrah ke kg baru.... mestila melayu tapi muka byk ikut mak......

[ Last edited by seribulan on 5-9-2003 at 08:03 PM ]

Bulan:
Aku ni belah mak keturunan pagar ruyung...keturunan Megat Terawis...
Lepas tu onyang belah bapa aku orang Pattani...

valkries:
pulak keturunan melayu tulen..mak aku orang melayu dan bapak aku pun orang melayu

tadpole:
datuk & nenek sebelah ibu datang merantau ke Tanah Melayu atau masa tu dikenali sebagai Malaya sebelum kedatangan Jepun

bhai:
aku plak mak aku lahir authentic melako, alor gajah. dada & dadii aku bengali penang keturunan pakistan. aku plak tercampak kat singapore

MBHCSF:
okay to the point : I sebenaqnya  tak sue le..arwah dtk belah abah ( paternal) org acheh..then dia lari pi penang jumap nenek..org kulim tapi keturunan welladam dan hawa jugak lah..maternal ( mommy) : tok wan ( granpa ) ade mamak sikit le kalau tak silap ..and  arwah neneek..PATAni..

tENGKU aNIS:
Papa Anis orang Melayu asal orang Perak keturunan Tengku tapi Anis pun tak pernah tanya detail salah silahnya biarlah bukan dapat extra alaun pun hehehe...Mama Anis orang Svenska so Anis boleh cakap dan menulis dengan fasih bahasa Melayu, Ingris dan Svenska.

ninoz:
keturunan..mcm mcm aa..belah mak - atuk jawa, opah banjar
belah ayah - paktuk marga lubis+ india[northen], maktuk lak melayu+mamak
me = alien

Lone Ranger:
Bapa aku= Orang UK =ulu kelang lah..tapi asal kampung dia dari Perak
Mak aku= Orang perak gak dua-dua orang Perak tapi aku tak pandai cakap perak pun...Aku pun tak sure campuran tapi Mak aku putih macam Cina tapi aku sowo matang macam bapak
aku.

king kong:
mak aku orang cina malaysia...bapak orang melayu singapore..muka aku ikut bapak..kulit ikut mak..perangai ikut aku sendiri..tak dak ikut sesape...advantage anak kahwin campur cam aku nih

Oga:
asal usul aku...nenek aku cina masuk Islam, datuk aku melayu dari Negeri Sembilan suku Biduanda ( tu sebelah mak aku), sebelah bapak aku pulak, datuk aku cina siam masuk Islam, nenek aku melayu ..dah well blended so kulit aku tak cerah, tak gelap ..

fly:
tp kalau ikut keturunan dr my dad n my mom .. well ... if my dad .. my moyang (opahnya keturunan) asalnya dr keturunan Cina China dan diambil anak angkat org melayu n maybe dr kluarga yg berniaga la while moyang (atuknya keturunan) dr keturunan org rawa. if my mom laks .. keturunan dr pakistan (neneknya keturunan) dan keturunan dr jawa (atuknya keturunan)

forsaken:
belah bapak atuk  - kononnya moyang dia ni asal dr sempadan China, sambil meniaga sambil sebar agama islam (mubaligh)...rupa dia pun cam cina gak...kulit putih mata sepet.
nenet  - dia ni keturunan Minangkabau....bapak dia dtg Malaya dr Sumatra...
belah mak lak atuk - org Siam pure punya..adik-beradik ade laie kat Siam nun....hohohhh...sawadikapppp!....
nenet - org Bugis....cucu-cicit kepada Dato' Bentara Luar (Johor)..ala... yg lukis peta Johor tu laa......ahakzzz....
dari Utara ke Selatan tuh!!....

Amorist:
saya pun keturunan Pagaruyung... belah ayah.

Zany:
moyang.. org n9  atuk dan nenek (both side).. org n9 mak dan ayah.. org n9 me... surely purely org n9

Buttercup:
Umie I org Arab kawasan maner tak pasti tapi semuanya berdarah Syed dan sharifah..dan father i org Jawa so since my mom kawin dgn org bukan darah syed.. adik beradik kami kononnya tak bole guna sharifah atau syed...kira terkeluar ler tuh tapi muka adik beradik kita org byk ke arah belah Umie.. coklat2 sket muker ehehhe

Cooki3Munsta:
Mak aku orang Melayu Kelantan. khabar-khabarnya famili belah mak aku ada berdarah Cina.Bapak aku pulak orang India yang datang bekerja di sini. Asal dari Uttar Pradesh, bawah dari Kashmir. Aku masih ada sanak saudara belah sana. Salahsilah belah sana tak dapat aku selidik lagi.

muhammad:
Sebelah bapak: Datuk, Desa Nggabel, Jawa Timur, Nenek, Desa Sekaran, Jawa Timur.Sebelah Emak: Datuk, Desa Menang, Jawa Timur, Nenek, Kota Mediun, Jawa Tengah sikit.Tapi emak bapak saya keduanya lahir di Malaysia. Kira saya generasi ke tiga, dalam kad pengenalan saya Melayu plak!!!? he, he. Maknanya orang jawa kat Malaysia ni, kira melayu jugak la

Rod:
ayah aku keturunan acheh..mak aku lak patani. aku pahang..hehe .

eligible:
me ayah Jawa mama Cina dr malaysia

Border boys:
Tok Wan sebelah mak aku asal Penang (mamak) manakala Tok Wan sebelah Bapa aku asal dari Chenak, Patani....

PIRLO:

bapak- muka cam mamak, tapi dia tak ngaku mamak..dia kata dia org bugis
emak- punya great great great grandpa asal dr india mari..tapi mak aku muka melayu..
muka 70% mamak, memang mengaku mamak, even kalo bapak aku tak suka, aku ttp recognized aku nie kuturan itu..

BoogieChild:

Keturunan keluarga saya setelah di trace berasal usul dari keluarga Omar Mohktar (The Lion Desert)

Shamanz
aku melanau+iban=melaban

The Kop
pun melanau .. hehe welkam to melanau nations
bonita
bugis + minang..

intan...
sebelah ayah keturunan pagar ruyung (tapi tak der ler nama megat...)
emak...acheh + melayu dua-dua orang perak....
sekampung kita bulan....tapi intan dari baby lagi dah dok KL...
Jadi kalau nak loghat Perak tu...rojak-rojaklah....

june pun mix juga..mak + abah = june

moyang belah mak asal dari pagar ruyung..mendarat kat melaka...kawin ngan org india..then masuk islam..pastu atuk pulak jadik demang kat kampung tu...
moyang belah abah lak..memang betul2 india mari punya...masuk islam, then kawin...abah aku sebiji cam pakistan...kalau jalan2 kat kampung, kitaorang takleh nak tutup identiti.,....semua dah kenai..hidung mancung...
arwah abah aku masa muda2 hansem.......then kami semua ada rupa mamak walaupaun kami bukan mamak penang!!!

[ Last edited by seribulan on 13-10-2003 at 08:24 PM ]

BLACKLIST TERBARU...NI COMBINED SEMUA..so kalo ada lagik, keep em coming...tq....

Rajin adek abang

abang kena blanja bubur mcd...hehehehheh..

Originally posted by seribulan at 5-9-2003 08:27 PM:
abang kena blanja bubur mcd...hehehehheh..

Apa binatangnya bubur mcd tu bubur tikus mondok ke

bubur lambok...