CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 46482|Reply: 246

JIZZZ... KLONG! KLONG! Iron Maiden...

Bangger betul aku... Nampakyer lelagu Iron Maiden ni semakeng mendapat perhatiang... Ko worang perasan tak iklan Back To Back kat NTV7 guner lagu Wasted Years sebagai backing dia... Perrrgh...!

Hari tu aku dengar lagu The Clairvoyant untuk backing (Kalau tak silap aku) maser rancangang Telebriti... Tapi haper yang aku pasti tu memang lagu Iron Maiden...!

Penah gak aku dengar lagu dia woang ni berkumandang maser tengah malam... Lagu Where Eagles Dare... Susah wei nak dengar lagu Iron Maiden ni dalam radio wei...!

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]

Ace-Frehley This user has been deleted
Originally posted by AceHand at 2003-7-5 06:59:

Bangger betul aku... Nampakyer lelagu Iron Maiden ni semakeng mendapat perhatiang... Ko worang perasan tak iklan Back To Back kat  ...

Ni postings IRON MAIDEN yang ke berapa yer ... hamlau betul ler topik lama kita pasal MAIDEN ni dah berkubur

Lagu-lagu IRON MAIDEN ni banyak mengajar aku tentang sejarah dan juga mengenal English vocabularies tentang alam kubur, orang nak mati, schizoprenia, etc ... dalam board muzik, ada diperbincangkan tentang sajak dari lagu RIME OF THE ANCIENT MARINER ... sila CLICK SINI

Salah satu lagu MAIDEN yang aku betul-betulminat ialah HALLOWED BE THY NAME ... lagu tentang orang yang nak menjalani hukuman gantung sampai mati

I'm waiting in my cold cell when the bell begins to chime
Reflecting on my past life and it doesn't have much time
Cos at 5 o'clock they take me to the Gallows Pole
The sands of time for me are running low

When the priest comes to read me the last rites
I take a look through the bars at the last sights
Of a world that has gone very wrong for me

Can it be there's some sort of error
Hard to stop the surmounting terror
Is it really the end not some crazy dream

Somebody please tell me that I'm dreaming
It's not so easy to stop from screaming
But words escape me when I try to speak
Tears they flow but why am I crying
After all I am not afraid of dying
Don't believe that there is never an end

As the guards march me out to the courtyard
Someone calls from a cell "God be with you"
If there's a God then why has he let me die?

As I walk all my life drifts before me
And though the end is near I'm not sorry
Catch my soul cos it's willing to fly away

Mark my words please believe my soul lives on
Please don't worry now that I have gone
I've gone beyond to see the truth

When you know that your time is close at hand
maybe then you'll begin to understand
Life down there is just a strange illusion.

[ Last edited by Ace-Frehley on 5-7-2003 at 01:52 PM ]

aku cuma penah layan album Fear Of The Dark jer dlm thn 93..
aku paling suka style lukisan cover album2 diorg..unik skit..
lagu favourite aku

- Afraid To Shoot Stranger
- Be Quick Or Be Dead
- Childhood's End

Originally posted by Ace-Frehley at 2003-7-5 13:22:
Ni postings IRON MAIDEN yang ke berapa yer ... hamlau betul ler topik lama kita pasal MAIDEN ni dah berkubur

Lagu-lagu IRON MAIDEN ni banyak mengajar aku tentang sejarah dan juga ...

wuiiii...aku ingat tak der topi pasal Maiden lagi,tup tup ada.Kalau kita semua nak cakap bab band ni aku rasa boleh makan 7-8 pages ni.Macamana pon depa ni adalah satu satu nya fevret aku...bila Bruce dah pi solo aku langsung tak minat,bukan apa,suara Bruce &Maiden ni dah kira ngam bagi telinga aku..
memang benar ada iklan ntv7 yang pakai lagu Maiden tu..terkejut aku dengar mula mula...

Dalam posting lama, aku ada sentuh tentang hobi BRUCE DICKINSON main pedang (fencing) ... CLICK SINI kalau nak tengok gambar-gambar dia tengah beraksi main pedang ... sorry, tak dapat link gambar-gambar tu kat sini ... GEOCITIES forbids linkage.

Hmmm...

Originally posted by Ace-Frehley at 5-7-2003 13:22:

Tah laaa... Topik lamer tu aku dah delete... Dedua page tu empty... Yang lagi lamer tu memang dah takde...

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Frust gak ni...

Follow Us
cadangnya memang nak bukak topic pasal iron maiden..tapi aku agak mesti dah diperbincangkan sebelum nih...malu pulak nanti..tapi sebab ace dah keluarkan..memang bagai pucuk dicita ulam mendatang...hehehe..

band rock pertama yang memperkenalkan aku ke dunia rock.....tapi masa first time dengar tu diorang dah keluarkan album 7th son of a 7th son..so maksudnya aku dah ketinggalan lebih kurang 7 album sebelum tu..aku ingat lagi masa tu aku form 2..mana ada duit nak beli semua album sekaligus..tapi sebab minat punya pasal akhirnya berjaya jugak aku kumpul semua album diorang..:coolbangga)..tapi memang berbaloi..

album yang paling best aku rasa ..first album..iron maiden..sebab masa tu bruce belum masuk lagi..vokalis masa tu di'Anno..memang best suara dia..tapi dia sempat buat sampai album KILLERS jer..thats all for now..chow

Originally posted by valkries at 2003-7-7 08:56:
cadangnya memang nak bukak topic pasal iron maiden..tapi aku agak mesti dah diperbincangkan sebelum nih...malu pulak nanti..tapi sebab ace dah keluarkan..memang bagai pucuk dicita ulam mendatang... ...

DIANNO PUNYA PENAMPILAN SKG.NAMPAK BRUTAL ..SEMENJAK DENGAN BATTLEZONE/KILLERS...MACAM WRESTLER PULAK NAMPAK...

Originally posted by adam75 at 7-7-2003 09:56 AM:
DIANNO PUNYA PENAMPILAN SKG.NAMPAK BRUTAL ..SEMENJAK DENGAN BATTLEZONE/KILLERS...MACAM WRESTLER PULAK NAMPAK...

dia( d'anno) dah join band lain ker..tak tau pulak aku...best ke band tu...ini ler gunanya forum nih..boleh tukar-tukar info..tau sorang-sorang jer tak guna jugak..thanx adam for the info...

[quote]Originally posted by valkries at 2003-7-7 11:07:
dia( d'anno) dah join band lain ker..tak tau pulak aku...best ke band tu...ini ler gunanya forum nih..boleh tukar-tukar info..tau sorang-sorang jer tak guna jugak..thanx adam for the info... [/quotBATTLEZONE/KILLERS----------http://w1.340.telia.com/~u34014312/Diannodisco.htm

Originally posted by Ace-Frehley at 5-7-2003 01:22 PM:

aku pon sama ngan ko ace...lagu nilah yg paling aku minat..berhantu beb..ko pernah dengar tak lagu ni dibawa oleh cradle of fifth....lagu yg di bawa oleh cof lagi best...ala-ala berhantu lagi...sampai sekarang aku kalau dengar maiden mesti intro dengan lagu ni dulu...lepas tu dengar pulak lagu yg dibawa oleh cof...best siottt:2cool:

Untuk aku la. IRON MAIDEN is the best band in the world forever and ever.
Aku first dengar Maiden darjah lima. Ada budak pompuan kat kelas aku pinjamkan kaset Piece Of Mind ciplak.
Dari situ aku cuba belajar dan dapatkan lebih info Maiden dan lagu2 dari kawan2 dan majalah. Yang kelakar, ada kawan cakap aku Maiden 4 orang, 2 lelaki 2 pompuan. Aku punyalah percaya hahahahahaha. Maklumlah dulu bodoh habis. Ni aku dah pun dewasa. Minat aku kat Maiden makin dalam. Aku dah rasa aku dah belanja lebih seribu $ untuk collect Maiden punya barang dari aku kat sekolah tak makan waktu rehat, untuk beli kaset ciplak Maiden sampai hari ni. Aku rasa aku ada lebih 40 cd2 Maiden yang rasmi baik dalam bentuk album, singles, bonus disc, remasters dari yang EMI kat sini, Europe, US dan Jepun. Belum campur about 20 cds yang ada kena mengena ngan keluarga Maiden seperti Bruce solo albums, Paul Dianno's Killers, Paul Diannos Battlezone, dan juga tributes2 album yang lahir macam cendawan satu dunia dimana band2 lain memainkan lagu Maiden. Cam yang Cradle Of Filth bawak HBTN. Aku juga buat trades atau cuba dapatkan bootlegs2 Iron Maiden masa main live. Pasal pada aku, tiap2 persembahan Maiden tak sama. Walau setlist sama, tapi feel dia lain. Terutama aku rasa Bruce punya chattering. Sekarang aku ada waktu lapang sikit, aku tengah cuba buat kawan kat peminat Maiden satu dunia jadi kita boleh tukar tukar rekoding Maiden terutama bootlegs pasal yang rasmi bleh dapat senang.
Untuk peminat semua, Maiden baru selesai rekoding album terbaru yang akan dinamakan DANCE OF DEATH. Album ni diperap dan akan diedar September ni. Skarang Maiden sedang buat tour ringkas di Europe dan USA . TOur ini dinamakan "GIVE ME ED TOUR'. Bersempena ngan lahirnya koleksi EDWARD THE GREAT yang braders semua nampak kat kedai muzik. Satu lagu baru dari Dance Of Death dan dimasuk dalam setlist tour ni. Braders cuba cari kat WinMX or Kazaa berjudul Wildest Dreams.
Kepda semua yang minat kat Maiden, email aku ialah
maidentrades@hotmail.com
Kalau ada braders nak apa2 pasal Maiden, bleh contact aku. Kita share.
THank you for reading dan macam posting2 braders pun cakap, nak cerita pasal Maiden tak akan habis. Ni enam members ni - Steve Harris, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers, Nicko McBrain, Bruce Dickinson dan anggota lama yg pernah buat rekoding untuk Maiden seperti Paul DiAnno (skarang dia KILLERS), Doug Sampson (1st album sbelum Adrian ganti dia) Blaze Bailey (vokal XFactor dan Virtual XI slepas Bruce keluar beberapa tahun pasal gaduh ngan si Steve Harris) dan pemain drums handal Clive Burr (album 1 to 3) aku sangat terhutang budi. Mereka banyak ajar aku pasal kehidupan, sejarah, peperangan, puisi, Shakespeare, Literature, dan juga bahasa omputeh. Dan lagu2 mereka memang best in the world.
Ada cerita sedih nak kongsi sama. Clive Burr skarang mendapat penyakit Muscular Syndrome. Ni penyakit sebabkan penyakit sikit demi sikit hilang kekuatan otot dan tak dirawat, akan hilang semua kegunaan otot semuanya. Jadi walaupun Clive dah keluar Maiden (sbenarnya kena tendang pasal dia kuat minum sampai jejas drumming) pada tahun 1982, tapi Maiden 5 orang ni buat 3 malam gig kat Brixton Academy pada awal 2002 dan semua kutipan tiket dan jual tshirt kasi kat CLive Burr dan dana bantuan penyakit sindrom ni. Kau bayangkan mana dalam dunia ada band ingat kawan lama sampai gitu. Maiden is the greatest. Thank u for reading hehehe Panjang la, gua dah type nak berenti susah . Sorry ah hahaha

deaf,

thanx for the info..
hebat jugak ko yer sampai boleh kumpul semua cd-cd tu...ini lah yang dinamakan kipas-susah-mati(die hard fan)..ko duduk mana haa?..boleh gak pinjam cd2 tu...

Just nak tahu ... why album POWERSLAVE tu tak der gambar EDDIE .. yang kat tengah tu EDDIE ker?

Ni ada quiz and trivia pasal MAIDEN ... CLICK SINI kalau nak main

Originally posted by Ace-Frehley at 9-7-2003 08:02 PM:
Just nak tahu ... why album POWERSLAVE tu tak der gambar EDDIE .. yang kat tengah tu EDDIE ker?

Yes. Tengok hidung dia. Trademark artis Derek Riggs. Tapi skarang Derek Riggs dah tak lukis artwork Maiden lagi. Biasa gaduh. Cantik artwork powerslave ni.

Tapi aku suka cover yang SOMEWHERE IN TIME ... ada ticker bola kat situ ... lupa dah .. ada tulis SOUTHAMPTON 7 ... WEST HAM 1 kot ... lupa dah.

Originally posted by Ace-Frehley at 9-7-2003 08:54 PM:
Tapi aku suka cover yang SOMEWHERE IN TIME ... ada ticker bola kat situ ... lupa dah .. ada tulis SOUTHAMPTON 7 ... WEST HAM 1 kot ... lupa dah.

West Ham 7 Arsenal 3
NI Steve Harris ni hardcore West Ham Fan dan slalu turun Upton Park kalau dia senang. Cerita lama, waktu dia umur 12-13, West Ham offer dia jadi boy team/youth team West Ham. Dia memang handal main bola, tapi nasib baik dia pilih karrier main muzik. Kalau tak dunia takde Iron Maiden woi.

Wah!

Ace-FREHLEY... Ko mogok ker haper ni...?

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Heh! Heh! Heh!

Remember Tomorrow
Iron Maiden

Unchain the colours before my eyes
Yesterday's sorrows tomorrow's white lies
Scan the horizon the clouds take me higher
I shall return from out of the fire

Tears for remembrance and tears for joy
Tears for somebody and this lonely boy
Out in the madness the all seeing eye
Flickers above us to light up the sky