CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

nak cepat kayo tuhh.... confirm rezeki perubatan jadi sempit nanti.... kalau baru sekali pergi d ...
edy137 Post at 15-8-2011 17:56

salam bro eddy....lama tak nampak??

hehe...ada gak perawat asik asik pakai dalil yang sama pasal ambik wang berubat....padahal isunya bukan tak boleh ambik....kalau pesakit hadiahkan atau beri sumbangan ambiklah, tu kan rezeki. tapi menetapkan harga sekian sekian tu yg rasa nak gelak bila gunakan dalil tersebut.....takan takleh nak bezakan hukum harus apabila "menerima" dengan "menetapkan harga". pandai plak guna contoh sahabat ambil upah bila jampi al al- fatihah....tapi apabila nabi muhammad saw jampi takde plak dia tetapkan harga ataupun terima upah...ke saya yg jahil tak jumpa hadis atau dalil al quran yg nabi saw pernah tetapkan harga atau terima upah bila merawat orang.

kalau dah niat dan matlamat menjadikan rawatan mistik ni sebagai perniagaan, dan bukannya sebagai matlamat membantu sesama manusia atas dasar mencari keredhaan Allah..sampai kiamat confirm akan berbalas hujah ni.

teringat tok belagak punya ayat..lebih kurang...kita dapat kelebihan free dari Allah...kenapa kita nak caj dengan sesama insan..

kalola Allah tu nak caj manusia tu dengan apa yang diberikanNya...mampu kita nak bayar?

xde sape pun suruh kita berhenti jadi engineer, kontraktor n etc2 sebab untuk fokus pada perawatan..kita yang pilih sendiri...kita jangan lupa..bila org mula bersungut dengan apa yang kita lakukan atau berikan, maka hilang keikhlasan kita dalam memberi rawatan..dan katalah jua satu hari, silap2 kelebihan kita tu x lagi 'ampuh' untuk digunakan kerana alpa n rakus kita sendiri..

As salam semua. Salam perkenalan.

Selama ini saya sekadar SR di sini. Cuma kali ini saya berasa t ...
humairaqadri Post at 21-6-2011 21:13

sya pun SR jer kat sini sblm ni..tp bila baca post ni mcm terpanggil lak tuk menaip..hehe..

rasa2nya saya tau tmpt rawatan ni dan siapa perawatnya..

saya pun pernah mengalami situasi yg sama..sebijik yg mcm kawan awk tu..

masa call ckp rm80 jer..tp bila time membayarnya, Masya Allah...terkejut beruk saya..

RM280... plus bayaran pendaftaran tadi RM80, total RM360.00..

rasa nak pitam jer kat situ....terus terdiam...sya tnya kenapa mahal sangat..

dia pun terangkan la..produk ni...harga sekian2..produk ni sekian2..

walhal masa berubat tu kite tak mintak pun nk beli smua produk yg dijual...

pegi sana just tuk berubat tp masa proses rawatan dibuat, produk2 tu diambil dan disusun didepan kita

dan dirukyah kat situ, tanpa tnya persetujuan kite, kite nak ke tak nak produk tu..

dah siap rawatan, time nk membayar baru kite tahu berapa harga..

kenapa tak terangkan harga masa letak2 kat dpn kite..

kadang2 rasa tertipu dengan cara macam ni...mcm dipaksa utk membeli...

tp disebabkan nak baik, maka bayar jer la dengan perasaan sebal..

seb bek masa tu baru cucuk duit..klu tak malu gak..

masa saya nak membayar tu ada sorang pakcik tu kena seribu lebih..

sbb dia bwak ank dia 3 org...marah pakcik tu...

sian dia, dah la dlm kesusahan...dia ckp dia dtg sini bawak rm50 jer...

hmmm..... harap2 pihak sana jangan la amek kesempatan atas kebolehan anda...

sama2 la bantu membantu orang dalam kesusahan..

dan perlu ingat, tak smua orang yang sakit tu berduit...

sya pun SR jer kat sini sblm ni..tp bila baca post ni mcm terpanggil lak tuk menaip..hehe..

...
Rafina Post at 17-8-2011 16:25
Pusat rawatan islamkah tu?

confirm islam rasanye tuhh.....

Post Last Edit by safamm at 17-8-2011 17:27

dah macam package kosmetik LONDON or what soeverse angkatan ngan nya lak aku baca...
dipaksa tanpa rela .....
pesakit tak ambik kang macam tak bole baik pulak..(terlupa kuasa penyembuhan terletak pada Allah) terpaksa laa ambik....
tu la hak kepenggunaan di malaysia ni kurang
menyerlah...org malaysia ni bagi apa pun ..bayo....

Follow Us
Pusat rawatan islamkah tu?
hantukiller Post at 17-8-2011 16:39

iye wak tom.... Pusat Rawatan Islam...

dua kali saya jumpa Ustaz Sharhan...

tp masalah saya baik sekejap jer..

pastu datang balik..

Alhamdulillah, bila berubat ngan wak tom, saya dah pulih...syukur sangat2..

terima kasih wak tom...

confirm islam rasanye tuhh.....
edy137 Post at 17-8-2011 16:58

memang pusat rawatan islam...

dah macam package kosmetik LONDON or what soeverse angkatan ngan nya lak aku baca...
dipaksa tanpa  ...
safamm Post at 17-8-2011 17:25

memang mcm kena paksa pun bro safamm....

pastu masa pegi kali ke 2 saya cakap awal2...

saya xnak smua produk tu...just air mineral yg dirukyah masa rawatan tu jer..

dah terkena kan..so kite hati2 la....tp air zam2 rm20 sebotol kecik lg dr botol mineral 500ml tu tetap kena amek 3 botol

Hukum Upah Rawatan

|Perawat Islam vs Doktor vs Bomoh|

Ramai  pesakit yang mengeluh bila beru ...
Tigersnook Post at 14-8-2011 13:09

setuju sgt ngan tiger...manusia ni bila dikatakan bayar seikhlas hati untuk rawatan spiritual, ada yg akan bg setakat RM1 atau RM5 atau mayb RM10  sajer. adakah nilai kesihatan kita semurah itu?? bila dikenakan 1 harga (mayb RM50 ke atas) kata mahal pulak padahal kesembuhan itu adalah untuk seumur hidup. tp kalau rawatan penyakit spiritual spai dikenakan rawatan beribu ringgit tu fikir2kanlah logiknya, mmg xmasuk akal pulak. untuk sakit moden, yang peliknya sanggup pulak berulang alik ke hospital untuk bertahun2 mengubati penyakit yang tidak sembuh2 seperti kencing manis, darah tinggi, dll tanpa mengambil kira kos pengangkutan, kos rawatan dll yang kalau dikira menjangkau beribu2 ringgit juga. so moral of the story, klu berkira sgt untuk berubat tradisional, ubat jelah diri tu sendiri!!!!

memang mcm kena paksa pun bro safamm....

pastu masa pegi kali ke 2 saya cakap awal2...

saya xnak smua produk tu...just air mineral yg dirukyah masa rawatan tu jer..

dah terkena kan..so kite hati2 la....tp air zam2 rm20 sebotol kecik lg dr botol mineral 500ml tu tetap kena amek 3 botol
Rafina Post at 17-8-2011 19:45

air bacaan pun kena bayar.... pak ustaz mane tuhh... meh sini aku kasi sekolah sikit....

Itu yang dikata..........Haram bagi mu wa halalun bagi aku mkn sorang... Dilema perawatan yang menggunakan label Islam...

Time org...berhujah berdalil kias..termasuk buah kilas semua keluar nak membenarkan ambik upah...hakikatnye beriban2 keluar...kalau nak pakai kete mewah buat keje lainlah weh

Time org...scan itu syirik pom pom.....tang batang hidung...owh ini sihir, itu sihir sedangkan orang baru cerita masalah begini begitu.....Dimana etikanya sbg perawat Islam? Bukan boleh main entam sembrono...dgr citer terus fatwa sihir....

Time org....jual ini syirik, ni semua mendewakan benda... tang batang hidung... air penawar ini harge sekian2....cd ruqyah harge sekian2.......nak meniaga ckplah nak meniaga kan senang.....

Time org....bacaan mesti betul tajwid...tang batang hidung cd ruqyah pun copy syeikh arab...dah rase betul tajwid bace sendirilah weh dan rakam baru halalun bg mu...

Time org .... dalam Islam mane tangkap masuk botol, amalan ini salah...tang batang hidung kes tak selesai... tak reti kabor je tak reti senang citer...biar perawat lain pulak cuba tolong...ego tinggi dpn manusia

dilema...dilema..dilema sunggoh nih....

Reply 252# te_peng

Ada x mcm tanda2 yang kita boleh kenal dari perawat maggi instant mcm ni? Ye la saya kalau  dah nmpk kaya semcm je perawat tu, dah timbul rasa ni bukan ibadah fardu kifayah lagi, ni bisnes dah..

Orang sakit harapannya untuk sembuh sahaja.
Kadangkala tak kira apa kos, akan gigih pergi klinik, hospital dan rawatan2 alternatif.

Saya pernah menerima rawatan di sebuah pusat rawatan islam dan kosnya memang mahal.
Pendaftaran RM280 untuk sekeluarga (sekiranya ahli keluarga yang serumah datang berubat, tak perlu byr lg)
Konsultasi RM70
Air Yasin RM25
Memang mahal, tp alhamdulillah penyakit yang sy tanggung betahun2 dah tak de lagi.
cuma selagi ada masalah dalam badan kita, dato' ustaz akan minta datang lagi. Sekali datang RM70 dan rawatannya malam dan membawa ke awal pagi. Agak jauh dari rumah sy. saya berulang selama 4 mlm dan sampai rumah kadangkala jam 3 pagi. Kenapa? sebab nak sihat.
Dengan izin Allah, sy dah sihat.

oh ya.. sebelum tu dah jemu ulang alik ke klinik. Bukan satu klinik, tp segala mak bapak klinik yang ada di kawasan perumahan sy. Sy mintak refer ke hospital pun dr2 kata tak de apa2. cuma angin saja. Belum kira lagi upah mengurut.. sebulan kadang2 2-3 kali. Dah tengah sakit, redah je segala. Ikhtiar nak baik.

Reply 254# engkumoon

share laa tempat mane, contact number ker...
untuk mudahkan forumer yang ade masalah untuk wat rujukan...
we care, we share kate orang zaman sekarang...

sekadar share kata teman di atas.

Pusat Perubatan Seiring Syariat Islam di Kg Batu Muda, KL
Dato' Dr Basharudin.
Jangan di heran kereta2 mewah yang menjalar depan rumah dia. Dia seorang profesional dan pernah memegang jwtan pengarah di bbrp jabatan. Perawi2 nya ramai ( perawi ialah ustaz/ustazah yang akan mendoakan air untuk pesakit mengikut surah yang berkaitan dengan penyakitnya. Tapi ingat, sembuh atau tidak itu dengan izin Yang Maha Esa sj.

Lain2 perubatan yang mengenakan caj melampau tu, wallahualam..

setuju sgt ngan tiger...manusia ni bila dikatakan bayar seikhlas hati untuk rawatan spirit ...
Senduduk_Putih Post at 18-8-2011 09:42

nampak sangat saudari ni ahli perniagaan. Luqman herbs centre ye? hehe...
    kesembuhan seumur hidup? saya rasa awak ni tak ada pengalaman melihat rawatan mistik skang ni ataupun awak sendiri cuba nafikan. bagi saya berapa kerat pesakit yg bebetul sembuh 100% setelah dirawat oleh perawat skang? jangan kata sekali rawatan la, kita ambil je 10 kali rawatan dgn perawat yg sama. berapa yg sembuh??

rawatan menggunakan ayat suci Al quran mengenakan harga? ini diperbolehkan kerana perbandingan dengan doktor? hehe...

kenakan harga, pastu tak sembuh, alasan standard : kesembuhan ditangan Allah. kalau mcm tu saya pun nak bukak " rawatan sihir darul SAAT". bayar saya tetap bayar, sembuh ke tak bukan urusan kita. tu kuasa Allah.

saya tak akan berhujah dgn saudari dgn fakta sebab saya percaya saudari tetap akan pertahankan " rawatan sihir menggunakan AL quran boleh MENETAPKAN HARGA. kita berbalas secara sinis ajer la.

nampak sangat saudari ni ahli perniagaan. Luqman herbs centre ye? hehe...
    kesembuhan  ...
Saat Post at 22-8-2011 10:40

maaflah yer...i dah pernah alami rawatan mistik tu sbb perawat tu kata i terpijak buangan benda kotor untuk tutup pandangan org dr nampak kedai makan.

dan maaf juga sbb u tersilap tafsiran pasal i tak penah tgk rawatan mistik. i selalu dengar dan kerap melihat rawatan mistik dilakukan  terhadap org yang mengalaminya tapi rawatannya cukup mudah. pesakit dah tak perlu dtg lagi selepas itu seperti yang u kata. xseperti sesetengah perawat tu, berkali2 dtg pun penyakit xkebah2 sama juga bila dapatkan rawatan di hospital, walau dah bertahun tp tak sembuh malah makin teruk tp masih juga berulang mendapatkan rawatan.

dan maaf juga sbb nak tahu kenapa perlu perli2 pasal Luqman Herbs Centre? ada dendam peribadi ke? klu u manusia yang dewasa & matang, perkara ini tak perlu terjadi sbb siapa tahu 1 masa nnt u juga akan memerlukan khidmat rawatan dari sini. so be careful bila mengeluarkan kata2 ...

.. kenakan harga, pastu tak sembuh, alasan standard : kesembuhan ditangan Allah. kalau mcm tu saya pun nak bukak " rawatan sihir darul SAAT". bayar saya tetap bayar, sembuh ke tak bukan urusan kita. tu kuasa Allah.
  ...
Saat Post at 22-8-2011 10:40

Part ni yang best...

Aku bersetuju dengan pendapat SAAT.

Pernah mengalami nya suatu ketika dahulu.

ikut pengalaman aku...pesakit2 sekrang bukan lah jenis 'bodoh'...diorg tau apa 'harga' yg patut dibayar utk perkhidmatan yg perawat2 berlabel Islam berikan..mereka akan selidik dengan org dulu berapa yg sepatutnya diberikan kepada perawat2 yg membantu...walaubagaimanapun...kalau kata pesakit bagi RM10...jadi terimalah dengan redha...kerana rezeki itu disertai keikhlasan pemberinya...kalau perawat caj melampau2 tapi balik2 kene kutuk kat belakang...dahla tak sihat...jadi dimana keberkatannya?

di antara pesakit dan perawat mesti ada link 'persefahaman' dan keikhlasan..merawat dan menerima rawatan..insyaallah peratusan kesembuhan akan diberikan oleh Allah lebih.