CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 163016|Reply: 639

Musykil dengan caj perubatan Islam!

Post Last Edit by Santeira at 18-11-2011 07:58

As salam semua. Salam perkenalan.

Selama ini saya sekadar SR di sini. Cuma kali ini saya berasa terpanggil untuk berkongsi pengalaman dengan rakan-rakan MPS semua. Pertama sekali saya ingin tegaskan bahawa saya bukanlah mahu memburuk-burukkan sesiapa mahupun mahu melekehkan mana-mana pihak. Saya cuma ingin berkongsi pengalaman dan pendapat dengan rakan-rakan yg amat arif dalam bab ini di MPS ini.

Baru-baru ini, saya ada berkunjung ke satu tempat rawatan penyakit misteri/ Islam ni. Tempatnya saya rahsiakan... cuma bolehlah saya katakan bahawa perawatnya ialah orang yang popular dalam bidang penyakit misteri/ makhluk halus ni. Popular maksudnya, beliau sering keluar TV membicarakan bidangnya sebagai perawat Islam di samping penulis buku-bukunya bagi bidang berkenaan.

Saya ke sana sebab menemani seorang rakan. Ringkasnya, rakan saya ini ada penyakit yang tidak dapat diterima akal, maksudnya yg tak dapat dirawat secara moden. Dia sudah pergi ke beberapa klinik utk rawatan penyakitnya. Dia seolah-olah hilang semangat untuk bekerja dan malas utk ke tempat kerja. Bila berada di tempat kerja, dia sering mengalami sakit tersebut. Bila di rumah, dia ok je... Cuma dia agak baran dan amat sensitif. Tak boleh silap sikit, cepat benar baran & sedihnya datang.

Ada seorang rakan kami cadangkan ke Pusat Rawatan ni. Mungkin sebab perawat ni tersohor & diyakini la kredibilitinya. Setelah melayari website utk dptkan info, kawan saya ni pun contact la pusat ni. Pembantunya mengatakan memang ada caj yang dikenakan. Kali pertama datang, cajnya RM80 (kononnya RM40 pendaftaran + RM40 utk air penawar dsb). Sebab nak cuba cara alternatif (tak pernah cuba mana-mana tempat)... dia pun jadila pegi. Saya ni jadik peneman la...

Bila sampai, memang ramai la datang. Macam-macam penyakit yang ada. Semua sakit pelik-pelik la... Saya pun, ni la 1st time pegi klinik yang merawat penyakit ni.

Sampai giliran, ustaz @ perawat ni tanya la kawan ni sakit apa. Kawan ni dok atas sejadah. Atas sejadah tu, ada la 4 botol air zamzam & sebotol madu. Memang dah ada utk semua pesakit yang datang (maksudnya, dah siap ada atas sejadah tu la)... Buk bak buk bak, dah dengar gitu gini gedebuk gedebak, tiba la time membayar. Kawan ni pun bayar la kat pembantu. Punyalah terkejut kawan ni bila dia kena bayar RM180. Mau tak terkejut! Dia bawak RM100 je... sebab awal-awal lagi, dia dah call memang pembantunya kata costing RM80 je. Menung kawan aku ni kejap....

Kata pembantu tu, RM80 tu cuma pendaftaran. Air zamzam tu sebotol RM20 (saiz botol air mineral kecik tu) & madu tu RM20 sebotol (besar sikit dari botol minyak gamat yg kecik tu). Nak tak nak, kawan aku pinjam la duit aku utk settlekan bil tu... Dia pun merungut-rungut gak, masa call cakap lain... bila dah servis cakap lain.

Kawan aku ni bukanlah berkira... dia pun dah banyak berhabis utk berubat. Cuma dia terkejut dengan caj yang dikenakan. kalau pembantu pusat yang berkenaan cakap awal-awal, dia pun takde la bising-bising. Aku tengok, banyak yg terkejut dengan caj yang dikenakan. Yelah... ada yang terpaksa berhutang sebab tak cukup duit nak bayar!

Aku pulak sampai sekarang masih terfikir-fikir, memang mahal ke caj perubatan Islam ni? Bayarannya mengalahkan hospital pakar. Aku sekadar nak berkongsi aje dengan rakan-rakan... ada ke yang berpengalaman macam kawan aku ni? Aku cuma terfikir satu je... aku tak nafikan perubatan secara ayat al-Quran ni, tapi caranya seolah-olah mengambil kesempatan atas orang lain yang sedang dalam kesusahan. Ni pendapat peribadi ye...

So, aku tak hairanla tengok ustaz yang popular itu memakai kereta mewah... memang mewah dan siap ada driver. Tapi jangan salah sangka, aku tak pertikaikan rezekinya. Aku minta maaf dalam hal ini. Mungkin aku ketinggalan zaman... yelah, mungkin ustaz-ustaz sebagai perawat masa sekarang sudah setaraf doktor pakar. Wallahulam.

Oh ya! Rawatan tu tak habis di situ saja. Kena ada susulan lepas ni... dan pasti ada caj jugak. Ni memang confirm. Tak silap, yang kedua ni RM50, tak termasuk bahan-bahan ubatannya. Setakat ni, tak tau lagi kawan aku tu ok ke tak... sebab baru je pegi tempat tu.

Apa pendapat kawan-kawan semua? Terima kasih.

Rate

1

wsalam..

GULP.....{:1_126:}...

mahalnya. tertanya2 jugak sebelum ni berapa biasanya perawat Islam ni punya caj

Itu sebab nya sy mmg rasa mcm tak berani pusat2 perubatan....yg 1st sy gie darulshifa kat kajang....ada gangguan di rumah jer.....tak ler smpai RM20/-lagipun dier tgkkan kami sekeluarga...

Mmg dalam diri sy tak der gangguan kira oklah

isk isk isk ...nak kata apa lagi ... lama2 kena DIY je la ,

kalo betol2 berkesan apa salahnya. mgkn ade kekeliruan di situ
i pn suke dirawat secara tradisional ( utk kes2 tertentu ), ade  kt kg parents i, ade perawat tradisional, caj tu atas budi bicara si pesakit, kalo mampu bayar, kalo x mampu byr sepuluh dua. x kisah.

lgpn i ade dgr, kalo dia betul2 ikhlas nk membantu, duit bkn keutamaan, yg penting dgn izin Allah sakit sume sembuh.

Follow Us
uih mahal jgk yer..aku ingt klu rawatan cara Islam nih harga kut kemampuan jer..sbb nama pn 'kaedah' Islam mesti perawat buat atas nama amaljariah..pendapat aku ler kn;)

aku pernah kena sampai 300... tu dia dengan tuhan la...tipu org hidup x senang weh
skrg ni klu nak pi berubat, konfirm soalan pertama yg aku tanya pasal bayaran..takat 30-70 ok lagi..ni dh masuk ratus2, dah mengarut

eh kat area mane ni?takutnye dengan caj melampau2 ni

tapi kalau air zam2 pure mmg agak mahal..caj transit dari makkah almukkarramah...

aku rasa aku tahu ustaz yang dimaksudkan. Ustaz Sharhan Shafie eh? aku agak je. lepas TT cerita ni, aku siap bukak laman web dia ni lagi... tengok katalog produk. wah wah wah! memang harganya bleh 'tahan' sangat-sangat.

http://www.zamdurrani.dumei.com/v2/produk.php

aku pernah alami masalah gangguan... sampai berubat dengan 7-8 orang jugak. tapi ... tak pernah lagi orang mintak harga 'cekik darah' sampai macam pusat perubatan yang TT cerita. selalu kalau bagi seikhlas hati pun RM 20- RM 50. dan biasanya jarang aku jumpa orang yang menetapkan bayaran.

selalunya kalau dah kena benda-benda macam ni... bukan terus baik. mesti nak kena pergi berubat 2-3 kali lagi. kalau nasib tak baik, kena pergi berpuluh-puluh kali. so... dari dicekik hidup-hidup oleh perawat jenis ini... ada baiknya duit tu bagi sedekah kat anak yatim atau fakir miskin. lepas tu cari orang yang nak menolong kita seikhlas hati...

Mak aka dulu pon lumpuh sebelah....beratus lah berabis setiap bulan mengurut....gaji kerja tiap2 bulan n dengan adek 1 belajar....puhhh berpeluh lah
siap ngan produk apa ke benda tah untuk perjalanan darah....dier tutuh tapak kaki mak,daripada tak leh jalan sampai leh jalan....tapi masih pelan2 lah...ALHAMDULILAH
aka rasa dah beribu habis duit...kena REDHA jer lah

aku rasa aku tahu ustaz yang dimaksudkan. Ustaz Sharhan Shafie eh? aku agak je.  lepas TT cerita n ...
warisputerijawa Post at 22-6-2011 07:50

Wahh sangatlah mahal....ish ish

tuan kena ingat, hari ini perawatan Islam, bukan lagi kerja amal jariah, ia sudah jadi satu bisnes, dan perawat, sudah jadi satu kerjaya... lihatlah, perawatan 'Islam' sudah pun masuk iklan... jadi apa nak kata... bila dah jadi bisnes, tak ada lagi percuma atau ikhlas hati... nak buat macam mana, sebab hari ni serba-serbinya kena duit!!!

kalu cenggitu baik gi kat Darul-Syifa' je...
rasenye xde la caj2 cenggitu....

kawan bulat gi buat treatment utk kanser usus kat Darul Syifa' xde le kena mahai cenggitu....
sebab diorg akan bagi ayat Al-Quran mane yg kena amalkan....
skrg ni sihat walafiat dh kawan bulat tu....

Alhamdulillah...

aku rasa aku tahu ustaz yang dimaksudkan. Ustaz Sharhan Shafie eh? aku agak je.  lepas TT cerita n ...
warisputerijawa Post at 22-6-2011 07:50

mmm...mak abah aku pernah berubat kat tpt nih...mmg...mmg sejibik ar caranya seperti yg tt citer...mula2 kol,letak2 sekian2 rege...tp,bila dah sampai sana,gedebuk,gedebak...dah jd bertambah2...aku x mo komen lebih,kang x pasai2 kene saman...cuma aku nak citer pengalaman aku dan kuaga pi berubat alternatif ni ar....dah mcm2 tpt pegi...nak kata sumer cekik darah,x gak...ada gak ustaz2 yg x kenekan caj...ikut ikhlas ati....tp,dah tajuk umah ni rege mencekik darah,aku nak citer ar pengalaman2 aku dan kuaga aku terkene dgn
perawat2 'islam' nih....

1) lebey kuang thn 2003 dulu,aku penah gi berubat (tpt,nama dirasiakan)....org tu kata aku ada gangguan saka..(ini mmg aku sendiri tau......dan gangguan sihir....)...ok,x mo citer ttg tu,cuma nak citer pasal rege yg diberi...korg tau,org tu letakkan rege 10sen sehari sepanjang umur aku..sehingga umur aku diwaktu itu...(masa tu umur aku 27thn...skrg da tua...)...ha,korg darabkan ler...tu br rege utk buang saka...belum dikira yg lain2 lagi...sebbaek org tu suh balik umah fikirkan dulu...sampai2 umah,kami berbincang anak banak,x mo teruskan pi situ lagi dah...

2) ni ada kisah mak abah aku,depa terkene dgn sorg yg claim dirinyer ustaz...kunun2 nak buang saka...kene rm300...tu baru permulaan..belum susulan lagi...melayang duit...

3) aku penah sekali tu,hampir terkene dgn sorg yg ngaku ustaz perawat islam gaks...caj buang saka,regenyer sekor kambing...weh...dah mcm nak buat kekah la plaks....:re:...sebbaek x teruskan....

kdg2...pening gak kan dengan perawat2 yg suker amik kesempatan nih...pesakit bukannyer suka suki jeks nak ngader2 sakit...mana de org yg sewenang2 nak ngaku diri sakit....org sakit jiwa pun x ngaku diri dia sakitkan......

Aku rasa kalau yg betul2 Lillahi Ta`ala, perawat tu xkan menetapkan bayaran...Aku pernah minta tolong dari Darun Nuraniyyah, perawat tu ckp "bagi berapa yg ikhlas".

Lagi satu ceramah agama. X ptt penceramah minta sekian2 bayaran sbb bukan ke ceramah agama tu mcm berdakwah juga.

Tapi kan kalu buatan rawatan kena bayar pon tak per.....tapi jangan memelik sangat harganya....harga mampulah...dalam RM50-100 consider lah....tapi kalu dah mencecah RM300/- sekali merawat....mau barai poket

Terima kasih semua atas pendapat...

Bukan nak pertikai bab perubatan Islam ni... memang la bisnes, tapi rasa harganya tak masuk akal jugak... Sebab yang datang tu semua yang sakit yg tak dapat diubat cara moden, modalnya ayat al-Quran, bukan peralatan canggih macam hospital pakar yg memang reganya ribu-riban tu... aku pun tak sangka, dengan ayat Al-Quran buleh buat bisnes yang melampau cajnya... Aku cakap lebih karang, kut kena saman pulak.

Aku setuju bab air zamzam mahal tu... Tapi masa call, tak pulak disebutkan benda tu... Aku tak nafikan, ada jugak pesakit yang MUNGKIN boleh bawa air zamzam sendiri dari rumah... tapi kenapa tak bagi option? Sama gak dengan madu tu... boleh bagitau sepatutnya (kalau la tak melibatkan bisnes)... ni bila call, cakap bahan-bahan semua derang sediakan... Kita cuma terpikir, RM80 tu termasuk la semua-semua bagai tu... Ntah la. Kalau aku keliru, kenapa semua pun jadik keliru jugak? Macam mana akadnya? Bukan bermotifkan bisnes ke kalau macam tu?

Macam yg aku katakan, kalau bagitau awal-awal gitu-gini, aku rasa takde sapa yang akan pertikai... Ni, yang datang berubat kat situ... memang terperangkap time nak membayor.

Derang pun, seolah-olah WAJIBKAN setiap pesakit AMBIK bahan-bahan yang disediakan tu... (4 botol air zamzam & madu). Tak dinyatakan pun yang kami kena bayar barang tu... (Ingatkan masuk dalam pakej RM80)... Kira setiap orang, barang atas sejadah tu dah RM100 la... dan semua pesakit kena ambik & bayar. Tu cara rawatan derang la.. Tak tanya dulu pun pasal costing barang tu sebelum rawatan...

Bab serasi ke tidak... belum tau la lagi... sebab baru lagi. Ikutkan, kena ada rawatan susulan sebulan selepas rawatan pertama. Kawan aku kata, dia nak cuba dulu... Tengoklah macamana...

tak pelik pun... air zam2 mahal dik... kalau yakin dengan janji Allah, minum je air zam2 tu... kalau tak, tak payahlah...