CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

semuanya ada MLM.. pening kepala aku.. mujur aku takde saka...

kekadang2 tu bila kita komplen pasal caj
perawat akan ckp
'dia cuma berusaha, Allah yg sembuhkan'
betul la tu
tetapi tu cara dia nk terus kenakan caj yg tinggi
bukan utk kita shj tetapi pada org lain jugak
dan biasanya pesakit kena jugak byr sebab belum jumpa alternatif lain
mcm ada satu kes tu, perawat kenakan caj RM100 bagi setiap ekor jin
dia boleh je ckp dlm badan ada 3-4 ekor
dan bila kita pertikaikan dari segi rawatan dan kesembuhan
dia akan pakai la ayat diatas.

Reply 176# miss_baby

Yup, yang ni la masuk paper Metro. Kena tuduh sesat. Padahal dia mengamalkan kaedah membaca Yasiin 7 Mubin. Kepada yang tahu, tahu la. Nmpak sgt pemberita Metro tahu buat sensasi. Kena saman baru tahu

Reply  miss_baby

Yup, yang ni la masuk paper Metro. Kena tuduh sesat. Padahal dia mengamalk ...
evilcooler Post at 27-6-2011 17:49

Metro bila ni??
Ni lagi satu... kalau nak lapor apa-apa dalam akhbar tu, kajilah dulu kesahihan faktanya. Memang ada apa amalan 7 mubin... Kalau tak tau, sila bertanyakan yang arif... kalau tak, laporan tu boleh mengelirukan & menimbulkan salah faham ...

Amalan 7mubin nih pon tak ramai yg tahu secara tepat kaedah amalannye. Lain guru lain kaedahnya pula. Tak tahulah kaedah mana satu yg tepat. Tapi yg paling tepat ialah mesti berguru. Tentang nama syeikh yg menjaga tu pon ade sedikit kekeliruan. Ada yg kata syeikh jin. Ada juga yg kata itu syeikh yg btul dr kalangan org2 soleh... wallahualam...

Reply 185# tunggulbatu

Ya betul, lain perguruan mungkin lain kaedahnya. Tapi yang penting penyerahan mutlak kepada Allah s.w.t semata2. Di tambah dengan solat hajat dan qunut nazilah, ini senjata paling ampuh yang semua dukun santet/penyihir/jin kafir/syaitan gerun.
Ini permintaan terus kepada Allah s.w.t, apatah lagi yang mangsa sihir dizalimi yang tiada hijab doanya... Ini kalau si penyihir pakai ilmu pemecah rawan 9 pun insyaAllah confirm kojol gak.

Follow Us
Amalan 7mubin nih pon tak ramai yg tahu secara tepat kaedah amalannye. Lain guru lain kaedahnya pula ...
tunggulbatu Post at 28-6-2011 11:22

Alang-alang dah sebut pasal 7 mubin ni... boleh tolong confirmkan cara saya ni tak?

Amalan ni, saya dapat dari seorang rakan di kampung saya (amalan gurunya; guru al-Quran).
    Katanya, amalan 7 mubin ni... ketika membaca surah Yaasin, masa berhenti di 4 mubin pertama, kita doakan apa-apa sahaja yang baik... lebih kepada diri, keluarga, kesihatan, kerjaya, apa-apa sahaja la yg baik (means, henti mubin pertama, doa apa yang baik, begitu juga hentian mubin ke 2-4).
   Sebaliknya, hentian mubin ke5-7, adalah mendoakan yang bukan kebaikan. Contohnya, minta orang yang aniaya kita (dsb) dibalas oleh Allah dengan setimpalnya. Gitu la lebih kurang.

Utk pengetahuan TB, saya jarang-jarang amalkan 7 mubin ni... sebab selalu terlepas 7 hentian. Tapi kalau ada buat pun, saya doakan pada 4 hentian mubin saja (doakan kebaikan)... sebab saya tak tau nak doakan keburukan...

Boleh ulas tak amalan ni?

TQ

Reply  tunggulbatu

Ya betul, lain perguruan mungkin lain kaedahnya. Tapi yang penting penyer ...
evilcooler Post at 28-6-2011 11:40

Mmg btul seperti evilcooler ckp nih... lain padang, lain belalang... lain guru, lain ilhamnya... Guru hanya beri jalan, selebihnya kita yg berurusan dgn Allah... jika tak ikhlas dlm amalan pon tak berguna jika beramal 1000 tahun... pokoknya, diri sendiri yg harus btul2 ampuh dlm ikhlas... ilmu ikhlas nih guru tak boleh ajar pon... apetah lagi Ain Al Yakin dan Haq Al Yakin.....

Alang-alang dah sebut pasal 7 mubin ni... boleh tolong confirmkan cara saya ni tak?

...
humairaqadri Post at 28-6-2011 11:49

tentang ape yg awak amalkan nih, minta sedikit penukaran pada hajat tuh... 7 hajat setelah bertemu mubin tuh mesti sama dan yg baik2 saja... tak boleh berbeza niat hajat dari 1-7... mesti sama.... contoh..."Ya Allah, kuatkanlah ingatanku kepadaMu Ya Allah..." mesti sama dari awal 1-7 mubin tuh.... 7 mubin bukanlah ilmu sewenang di ambil dari mana2 penulisan... ilmu ini perlu guru dan mestilah org yg istiqomah ibadah kpd Allah....

Reply 187# humairaqadri

humai... yang saya buat lain sikit. syaratnya, tak boleh berubah-ubah niat. niat kena sama dari awal sampai akhir.

macam yang saya pernah buat ... (sekali je pun sebenarnya ) saya berhenti di setiap perkataan mubin... dan mulakan balik dari yaa sin. tapi ada satu ayat mubin ni, yang saya ulang 7 kali iaitu ayat ke 59/60 ...[size=2.2] "[size=2.2]Bukankah Aku telah perintahkan kamu wahai anak-anak Adam, supaya kamu jangan menyembah Syaitan? Sesungguhnya dia musuh yang nyata terhadap kamu!" (boleh dibaca dengan keras sedikit ... tuju pada pengamal sihir)

kemudian... sampai part "salamun qaulam mirrabbirohim" pun saya ulang 7 kali (tuju pada 7 anggota zahir dan batin).

ada seorang lebai cakap dengan saya ... dia kata... seelok-eloknya niat tu jangan untuk balas balik perbuatan jahat orang pada kita. cuba niat macam ni je... "YA ALLAH BATALKAN LAH APA YANG BATHIL DALAM DIRIKU". nanti semua yang bathil dalam diri keluar.

ada satu lagi amalan yaa sin ni... namanya yaa sin tunggal. lebai tu jugak ajar saya macam mana nak buat... dia ajar versi pattani. ada versi tabligh. tapi... saya ingat-ingat lupa dah buat macam mana.

Reply 190# warisputerijawa

terbaikkk.....  

Reply  humairaqadri

humai... yang saya buat lain sikit. syaratnya, tak boleh berubah-ubah niat.  ...
warisputerijawa Post at 28-6-2011 19:53

sikit sebanyak dapat gak pengetahuan macam ni terbaik

Reply 190# warisputerijawa

Al Qur'an itu diturunkan sebagai mukjizat oleh pembawa rahmat ke alam ini, junjungan kita Muhammad Rasulullah s.a.w. Didalamnya adalah segala gedung ilmu dan baginda lah yang mempunyai kuncinya.

Sebaik-baik amalan hendaklah berguru, kerana keberkatannya lebih bnyk di samping sanadnya tidak terputus, yang akhirnya rantaian tersebut kembali kepada Rasulullah s.w.t. Jadi keampuhan amalan pun akan semakin mantap, beserta dengan berkat dan wasilah kepada Rasulullah s.w.t.

Rugi awak tak tanya lagi pada lebai tu, bnyk ilmu yang masih tidak dipelajari. Bukan calang2 orang tu..

Mengenai kenapa hanya doa2 baik sahaja yang kita perlu sebut , jangan terkejut jika saya katakan ada bomoh2 'power' di Indon sebagai langkah terakhir jika semua ilmu dia x jalan, gunakan amalan Yasiin 7 mubin ini. Kaedah yang digunakan pun hampir sama, kecuali niat tidak baik utk menyakiti manusia. Dalam bab ni kalau perawat setakat suam2 kuku sahaja ilmu, mesti pelik kerana tak nampak di mana jin atau sihirnya. Tetapi ingat Allah Maha Adil, masih ada lagi cabang ilmu musyahadah yang lebih tinggi dapat menawarkan amalan ini. Ilmu Allah itu Maha Luas... Subhanallah

Post Last Edit by J-bond at 29-6-2011 14:35

Aku tgk kat iklan:
Pusat Rawatan Nur Islam(PUSRANI) menyediakan rawatan masalah sihir percuma di klinik di Gombak..
iklan ni dua minggu lepas..tp x tau le samada tawaran ni masih wujud ke tak. tgk kat
http://www.majalah.com...
ust Idris 013 3640106...

selama ni pergi darul syifa je.xpernah kena caj mahal2..bagi ikhlas hati masuk dlm tabung.mak aku pernah pergi kat ledang..gelaran dia ghost buster.pakai kopiah sumelah..lg pun yg knalkan ustazah..skali menurun.mtk kambing sekorlah,pastu bagi paku lah..aku dgr ustaz yg ckp dkt WHI mmg xleh guna benda tu sume.habis lesap ribu riban gak mak aku,aku ckp xnk pcaya.tok moh ni ada pernah masuk mastika.

suami aku pun pernah borak2 dgn anak murid harun din ni,tanya dia knp xtetapkan bayaran sume.dia ckp lah ilmu yg dia dpt pun adalah dari Allah,tujuan merawat BUKAN utk mencari duit,tp lebih pada membantu.tp yg aku suka bacaan yg dia baca sume kita dgr n faham dan biasa dgr.ada yg ckp perubatan islam,tp mula2 je kuat baca bismillah,alfatihah,pastu kumat kamit je.tp yg xboleh blah,pernah ikut mak aku berubat siap bg kertas..bayaran ikut warna..boleh plak..siap listkan harga..kecil,sederhana,besar.

kalo kat jb ni ada yg perubatan islam..guna telur..golek2kan telur kat bdn..aku ksian,ni MIL aku cite..kwn dia xtahu,buatlah..mula2 bayaran ikhlas hati..coz aku tahu sgt modus operandi dia nak suruh org pggil lagi..skali lagi dtg rm10k..ksian gila makcik tu..siap ckp makcik bayo ansur pun xpe,yg penting bayo..ni bukan duit upah,tp duit untuk guru saya,dan2 ckp duit fidyah.dah lah makcik tu xkaya.kejam btol manusia gini.:@

kalo kat jb ni ada yg perubatan islam..guna telur..golek2kan telur kat bdn..aku ksian,ni MIL aku cit ...
fire_place Post at 1-7-2011 17:17

rm10k melampau gaban!{:2_68:}

ni plak hak yg da kene tangkap,kes lama cuma sekadar beringat:@ ...kaedah Islam la sangat!!!!!spesis pakai kadam!!!!rawatan ghaib:@
kaya dgn menipu..mmg sungguh jadi jutawan!

source:http://forum.lowyat.net/topic/1070318
ada jgk bincang kt cini: http://mforum.cari.com.my/viewth ... &extra=page%3D1

Reply 196# fire_place

Mak pak aku pon pernah berubat gune telur nie, tapi mase tue zaman awal 90an, tak igt lak aku mak pak aku sakit aper. Aku mase tue kecik lagik, tapi pelik giler usap2 telur tue kat muke mak aku.

Reply  fire_place

Mak pak aku pon pernah berubat gune telur nie, tapi mase tue zaman awal 90an,  ...
ka6_jeram Post at 1-7-2011 18:40

cakra alam pon pakai telur kaedah btol ke x aku xleh kompem tgok video
dgr2 nye cakra alam telah difatwa kn haram oleh majlis fatwa malaysia

Antara yang perkara yang di bongkar kan oleh pengkaji Korea
1. Rawatan telur
- Golek2 kan telur atas badan pesakit, bila pecah kan telur, konon nyer ada darah kotor.
- Pengkaji Korea bagi telur dari kedai runcit, Ustaz Arif kata "kene guna telur ayam kampung baru jadi". Tapi orang korea tu suruh jugak guna telur dari kedai runcit. Telur kedai runcit tu tak mengandungi darah pun bila di pecah kan (Kantoi)
- Trick - Suntik darah kedalam telur menggunakan jarum halus, kemudian letak plaster kecik untuk menutup lubang kecil tu

kredit to: http://www.sabahforum.com/forum/ ... ural/topic8007.html

Reply 197# mrjinggozzz

masalhnya tgamak dia nipu makcik n pakcik yg tua..kalo pakcik n makcik tu kaya aku xkisah lah.mslhnya yg lagi xboleh blah..dia ckp ni bukan upah dia,tp akan dserahkan pada guru dia sbagai bayaran fidiyah.ntah pape je.xkn rm10??yg makcik tu pcya coz mula2 bg ikhlas hati.stahu aku kat JB ni pun ada lg satu perubatan bedah batin ni..mula2 bayar ikhlas,pastu terus ribu riban.