CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

Tapi kalo perawat dtg umah ..wajib lah bayor..
dia bukannya dtg naek unta.. dua tiga bulan baru sampai..
Nak kena bayo petrol bersubsidi lagi, masuk kluar salah TOI lagi..
Makan minum lagi.. walaopon dorg ni slalunya posa..
buka posa kena mkn jugak....

Reply 40# semalu969

Ilmu & kelebihan yang ada ni, semuanya anugerah Allah belaka. SEPATUTNYA, kelebihan yg Allah kurniakan tu digunakan utk membantu org lain yang memerlukan; sebab semua yg Allah kurniakan tu... ada hak org lain sebenarnya. Tapi kita sebagai pesakit, harap bertimbang rasalah...
    Tapi, ada ustaz yang yakin dengan rezeki Allah, dia percaya... kalau dia ikhlas membantu, pasti ada ganjarannya. Dia tak kisah bab bayaran sebab yang penting, SAHAMNYA di akhirat kelak.

Reply 41# CariKnow

Unta pun mahal kos wei!!!  

Aku rasa kalau dia dtg jumpa kita, harus la kita coverkan perjalanan, penginapan. Kalau x kang mcm mengambil kesempatan atas kebaikan dia plak. Tapi kalau kita yg g sendiri, rasa mcm xpatut la perawat tu nak demand2. Tapi betul la ustaz2 ni pon manusia gak. Kena juga makan minum itu ini (maybe ada juga yg bernafsu nak pakai kereta besau)

Aku tgk mcm syeikh kat tempat aku berubat tu., hidup dia sederhana je tapi rezeki dia xpernah putus. Baru2 ni dapat anak, wife dia pon dpt naik pangkat. Tgk dia and family ni disenangi ramai. Maybe sbb dia xberkira sangat.

Yg buang saka RM1K tu, member aku pon penah g tapi xtau la kena tempat sama x.

Reply 29# sue_aina2

Takziah ye... kita sekadar berikhtiar. Segala-galanya terpulang ke Yang Esa jugak...

Reply 44# maz1613

Sheikh ni kat area mana pulak? Alang-alang dah bukak thread ni, bagus gak kalau kita dapat berkongsi mana-mana perawat Islam yang SEBENO-BENO betul rawatannya ni... Sharing is caring kan??? Buka pe, aku ni memang tak tau banyak pasal tempat-tempat perawat, ustad-ustad mana yang pandai ni... tu yang tuju ke ustad yang tersohor aje tu...

Follow Us
Reply 11# warisputerijawa

Wah, gigih menelaah! Tapi, kesahihannya biarlah sy je yang tau...

Betul la.... ni pun dok terpikir-pikir ni, nak suruh kawan teruskan rawatan seterusnya atau pun tidak...   

Reply  maz1613

Sheikh ni kat area mana pulak? Alang-alang dah bukak thread ni, bagus gak k ...
humairaqadri Post at 22-6-2011 12:52

Tempat yg sama darunnuranyyah

Reply  maz1613

Sheikh ni kat area mana pulak? Alang-alang dah bukak thread ni, bagus gak k ...
humairaqadri Post at 22-6-2011 12:52

Yg nie aka sokong....list kan aje....benda baik tue

patut nyer kalo kes cara perubatan alternatif ni.. patut byar seiklas hati jer.. rm180 tu.. lebih baik aku ambik pakej fully check up kat klinik tu pun baru RM150 jer.. paling murah pun RM85 tak ada pun extra caj

Post Last Edit by suatumasa at 22-6-2011 13:42

mgu lps kawan kat tpt keje aku bawak mak dan adik dia gi berubat dgn asyraf muslim tu..kat gombak ke mana ntah....kene caj rm50...komen dia,agak puas hati ler tgk cara depa2 tu wat keje...mula2 adik k (bukan nama sebenar...) di cek oleh pelatih perawat nih...katanyer ada 30 ekor jin dlm bdn...dpt kuarkan 3 ekor jek...pastu pas kat asyraf...x byk yg kuar...pastu pas kat bakal bapak mertua asyraf tu...depa kata,kalo nak tgu pelatih tu buang,jenuh ar sampai ke esok blm leh habis ag...mgkin pelatih tu baru2 jek nak jd perawat....tp,k kata,3 bulan lepas dia dak kol booking...cuma kalo depa tgk kes seseorg tu berat,depa percepatkan....

mgu lps kawan kat tpt keje aku bawak mak dan adik dia gi berubat dgn asyraf muslim tu..kat gombak ke ...
suatumasa Post at 22-6-2011 13:39

Kawan aku terpikir gak nak ke tmpt Ashraf Muslim ni... tapi kena booking tu yang dia pikir banyak kali... sebab sakit sangat kan? Tak leh buat keja... Dia ada col, memang terang-terang bagi tau RM50. maknanya, xde hidden charge ek? Ok la gitu... Tapi, puas hati la kalau di scannya kita A-Z... ni kawan aku sampai sekarang, dok confuse lagi... apa penyakit dia sebenarnya. Ada jin ke, gangguan ke, saka ke... ntah la...

cuba ar dgn TB....tgh dia belum bz lagi nih...nnt2 kalo dia dah glemer kekdahnyer....payah laks kene booking setahun awal....

cuba ar dgn TB....tgh dia belum bz lagi nih...nnt2 kalo dia dah glemer kekdahnyer....payah laks kene ...
suatumasa Post at 22-6-2011 14:09

TB who???

Reply 54# humairaqadri

Tok Belagak Darul SAKA kot nye.... aku pernah berubat dengan dia ni. tapi secara jarak jauh. dia ni jenis tak letak caj yang cekik darah setahu aku... kalau orang tu benar-benar tak mampu nak bayar, aku pernah dengar dia bagi free je.

Reply 55# warisputerijawa

cemana nak contact Tok Belagak ni? Cara rawatannya cemana? Waris sakit pe? Cer citer pengalaman tu...

merapu ar korang nihhhhhh.....:@

Reply 56# humairaqadri

eh tak tau la betul ke tak TB tu stands for Tok Belagak. kan i main agaks agaks dan serkap jarang je. actually Waris dulu ada saka serta dampingan sekali (roh orang mati). itu yang payah tu.

Reply 57# suatumasa

i merapu ke?
sorry ye kalau serkap tak mengena. pasal ustaz sharhan dan TB tu i main agak je.

Post Last Edit by elyzee at 22-6-2011 15:19

Selalunye klu perawat2 yg x mengenakan caj or caj ikhlas hati mesti susah nk jumpe. Kne buat appoinment pe sme yela ramai yg x mampu byr mhl2. Knela cari yg x membebankan pesakit. Cthnye mcm pkcik Ely. Tp ape pon klu kiter byk berdoa Insya Allah bantuan tu akan dtg sendiri Wallahualam..