CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

Reply  ciklahcute

tu macam bukan upah jek....duit belanja soping umrah jek 1k....
kikikiki...
nagaijau Post at 30-12-2011 11:36

eh...tak termasuk aa...naga...
    RM1000 tu utk belanja aku kwin la..!

eh...tak termasuk aa...naga...
    RM1000 tu utk belanja aku kwin la..!
ciklahcute Post at 30-12-2011 17:13
ooo, Lum kawin ke ciklah? kat forum nih ramai lelaki yg 'lum kawin lagi' hehehe

maksudnya baru kawin satu le... hahaha larikkkkkkkk

ooo, Lum kawin ke ciklah? kat forum nih ramai lelaki yg 'lum kawin lagi' hehehe

maksudnya ...
hantukiller Post at 2-1-2012 12:10

lum kawin, tapi tak available...{:4_238:}

Salam TT...Bgs, TT dah bukak thread ni walaupun dah 6 tahun berlalu masih berguna utk forumers yg musyhkil tentang kos perubatan Islam ni termasuk la saya. Ade 25 m/s??? Hadap je la..dulu baca ape yg patut sbb nak ikutkan saya pun dh buntu bab2 berbubat ni. Baiklah saya baca dulu ape yg patut..Duit dah terbang, x guna nak nangis, cume skrg dlm usaha nak cari perawat/pusat rawatan lain yg kosnye berpatutan.

Edited by watever_0607 at 31-1-2017 04:27 PM

yea betul tu.saya rasa kalau kos berubat ni dlm rm30/50/100 tu kira ok la..sbb setahu saya la mana ade org pegi berubat skali terus baik. mesti ade sesi rawatan susulan punye.
tp masa pertama kali pegi berubat kat tempat ni bleh pilih nak pakej yg mana?  ade 4 pakej. 2 Percume, 2 lagi kena byr. saya cube yg rm200 (direkomen perawat). Sbb sesi rawatan pertama tu mmg dh siap scan & terus berubat sbb mmg dah detect ade gangguan. saya (sbb dh bertahun2 berubat lame2 jadi terdesak byr je la) Kalau baru 1 ke 2 tahun berubat tahap kesabaran tu bleh lagi maintain haha..

Edited by watever_0607 at 31-1-2017 04:40 PM
CariKnow replied at 22-6-2011 12:23 PM
Kalo kita dengki.. kita leh listkan nama perawat2 yg ubat kita tapi tak baik2..
Sebab jiwa kita suc ...

Sori to say tp jiwa saya x suci ahhahahaha. Xde niat pun nak dengki, cume tgh cari perawat/pusat rawatan yg lain disekitar area PJ,Subang atau Shah Alam dgn kos yg berpatutan tu saje.
Pusat rawatan yg saya baru mula berubat ni kosnye mahal. Bukan nak kata saya x yakin pd pusat rawatan atau perawat saye, cume kalau saya ni org kaya lain la. Org kaya pun skrg pk 4,5 kali jgk time nak kluar duit ni xde beza sgt dgn org yg poketnye kering hahaha...

Saya dh pegi berubat kat sini dlm 6 kali x silap. Rm600 dh terbang, yg rawatan percume dh 3 kali buat. Nak kata ade perubahan drastik tu xde la. Jadi x kan saya nak teruskan berubat kat sini kan?

Hahaha..bleh relate sgt dgn kata2 u..

Follow Us
sy pnh kena truk, dia scan je konon sy d jampi
sb sy ada bell's palsy.
padahal tnya sb nk urut.
scan sja rm 120.
sy rasa mmg byk penunggang agama.
sy taubat da nk g tnya2 ni

Benda ni sama la macam kalau kelas belajar silat mintak bayaran sikit pun dah bising.kalau kelas taekwando mintak  bayaran lebih mahal tak pulak bising.

Tadi dah terkena pergi kat zamdurrani cheras, tempat glamer bersepah gambar masuk suratkhabar tv bagai....call cakap pendaftaran RM50 je, so aku dgn mak aku berubat. Skali baca2 pastu siap masuk air 2 botol mineral besar + gel mandian bidara 10ml + minyak urut sebotol utk setiap org. Pastu g kaunter bayar amik kau kena RM290.
Aku angin gak la main letak je brg2 tu dlm palstik tak tanya dulu nak ke tak pastu terus suruh bayar.
Bila aku tanya dengan sakit yg aku alami, asyik suruh aku solat sunat byk2 n baca byk2. Bila cite ckp kena busung n mcm mana nak ubat, jwpan sama suruh solat sunat byk2, dan minta doa.
Aku nak tanya, kalau ari2 duk solat sunat je pastu minta doa biar murah rezeki duit banyak, tapi tak gi keje agak2 dapat duit tak. Begitu juga kalau setakat doa sahaja takde usaha dan ikhtiar utk berubat memang tak jalan la.
Tapi masa 1st duduk boleh dia tanya soalan “solat ke tak solat?” Aku rasa soalan tu tak patut diajukan kepada mana2 pesakit.
Ni bukan kali pertama kena macam ni, kat tepi masjid pudu pun sama jugak. Siap ruqyah, masuk brg dalam plastik suruh bur RM150. Bayaran utk baca ruqyah lain. Hoi memang aku x percaya la.
Tadi aku tak nak pergi tapi dah parents aku beria aku ikut je.
Tapi yang tak tahan aku tengah sakit, lepas ustaz tu baca ruqyah dia cakap aku tak sakit apa. Nampak sangat la ustaz tu tak nampak atau buat2 tak nampak sebab masa baca ruqyah tu kaki aku dah gigil2.
Benci betul manusia gunakan nama ISLAM untuk buat duit ni...sembang je lebih

Teringin pulak nak post.. aku pernah ikut kwn baik aku pergi berubat dgn ustaz tv3.. kebetulan aku bwk anak bujang aku sekali umur 25 tahun temankan kami sbb perempuan. Tggu punyalah lama.. bila panggil masuk kami pun masuk.. tp ustaz byk soal aku sbb katanya muka tak sama ngan usia..nampak muda.. kembangla kejap aku.. aku introduce anak aku kat sebelah.. dia asyik menyoal aku plak.. muka cam bini dia la.. tp bini dah 30an  spai kwn baik aku naik sebel..sedangkan kwn baik aku yg nak berubat.. pendekkan cerita pung pang pung pang... ada saka katanya.. anak pompuan kwn aku pun terlibat.. ada pembenci kat dahi kwn aku katanya.. selalu gado ngan laki.. laki x suka.. sembang aje.. xde rawat pun.. kena beli barang dia.. daftar lain RM20 tak silap.. beli barang 180.. tp xde jumpa pun ustaz tv3 tu.. ado bilik sebelah.. kalo jumpa entah berapa pulak.. aku pun terjebak kena.. sememangnya aku sakit tp ralat sbb takde pun dia check ke apa.. mintak nama.. mcm scan la.. terus beli barang dia.. kwn baik aku lepas tu gi lg tanpa pengetahuan aku.. aku takde nak gi dah ler.. sbb stail memang mcm cari duit jek.. tpt batu caves..

Kisah kedua kwn baik aku.. berubat jugak lg tak serik minah ni.. syg laki tak bertempat..laki x keje.. member aku ni exec .. katanya ada org dengki.. bg deme gado.. gi la berubat pun sama ada saka.. pastu ada benda ditanam depan umah.. spai umah kat kampung pun kena pulihkan tup tup kena RM3500.. member aku ni minjam merata nak bayo.. itu belum lg rawatan sebelumnyer.. ratus2 tuh..

Kisah aku sendiri.. aku ni sakit dah lama.. asyik meracau tak bule tido.. kesian anak2 bujang aku berabis duit bwk org dtg umah.. bwk berubat sana sini.. ada satu kat ipoh.. kwn baik uncle aku.. masa berubat tu aku pun x sedar.. kata anak2 lidah keluar spai perut.. uncle spai lari duduk kat pintu terkejut.. katanya saka belah adik beradik uncle aku.. padahal uncle aku tu dua pupu ngan arwah mak..dia ingat adik mak aku.. kekeke masa bayar.. maybe dia segan sbb kwn pi masjid.. dia kata ikut ikhlas.. aku guna duit dlm wallet aku semua.. RM70 aku x bg anak2 byr..pastu dia kata nak panggil dtg umah RM1k.. dia akan pulihkan umah...aku kata ins sha allah..

Kisah 3 - Anak aku ada deal ngan satu ustaz.. anak aku suruh scan aku dr jauh.. dia kata ada org htr.. so nak berubat kena byr RM1k atau RM1.5k bkn utk dia tp utk tahfiz dia.. aku ckp tak payahla dik.. jgn bazirkan duit.. sbb aku kesian tengok budak2 ni berabis..

Kisah ke 4 - Anak aku buat appointment dgn satu ustaz.. susah nak dpt tarikh.. kami cuma dipanggil lepas 3 bulan.. aku tanya anak dlu.. bayaran berapa.. anak ckp seikhlas hati..kalo mcm tuh ok.. kami pun pergi.. ada jumpa selebriti. Bwk telor ayam jer 3 bijik katanya. Dia hanya berubat 5 org jer satu masa. Giliran aku spai.. dia scan dlu..kemudian letak telor belakang badan.. tertiba rasa pijar..mcm kena cucuh api lighter..pecah telur keluar benda tajam..n cacing.. tp 3 hari sakit belakang mcm kena pisau.. kami tergamam anak beranak.. byr seikhlas hati..

Kisah 6 - aku berubat dgn satu forumer kat sini.. pun seikhlas hati.. tp itulah tgh2 pengubatan kena pindah tpt yg lebih selamat..  adik yg bwk time tu.. siap pegang tasbih adik aku dok zikir.. mcm munafik 4 katanya...malu nak citer apa yg jadi.. dr jam 11 pagi membawak ke megrib..benda tu pergi tanpa tinggal pesanan.. sama ada akan dtg semula atau tak..

Ada lg kisah.. tak larat nak taip sbb aku byk pergi berubat.. kesian anak aku habis beribu ubatkan aku..sebenarnya.. aku sakit spai kena mkn ubat sbb tak bule tido mlm..last2 doktor diagnose aku depression.. sekrg dah ok byk.. cuma sekali sekala aku tak bule tido.. amalkan hidup cara sihat.. solat sunat..bersenam.. anak aku bg kucing.. bwk gi jalan2..tengok wayang.. sentiasa sembang ngan aku bila free.. pelan2.. tp itulah semua adalah ujian dr Nya..

Nasihat aku pd forumer sekalian.. takyahla gi ustaz selebriti nih.. kena beli barang2 depa.. member aku pi satu selebriti berubat ramai2 kena 400.. entahla aku dengorkan aje dia citer betul ke tidak  tak tau.. sekadar perkongsian..

asmamadihah replied at 9-11-2019 08:39 PM
Tadi dah terkena pergi kat zamdurrani cheras, tempat glamer bersepah gambar masuk suratkhabar tv bag ...

ada lagi ke zamdurrani ni
tempat ni jangan pegi dah patutnya
ustaz tu pun dah takde keluar tv kan
kes solat tak solat tu pun mcm penah dengar dia tanya kat pesakit
bayang kalau orang tak berduit datang jauh2 sekali kena pau ratus2

ai penah kena yg subang jaya
rasa macam tak redha nak bayo time tu

bottombikini replied at 11-11-2019 08:44 AM
ada lagi ke zamdurrani ni
tempat ni jangan pegi dah patutnya
ustaz tu pun dah takde keluar tv ka ...

sama owner ke zamdurani dgn yg subang tu.. my fren pun kena kat subang tu la.. hehehe

cendol replied at 11-11-2019 12:22 PM
sama owner ke zamdurani dgn yg subang tu.. my fren pun kena kat subang tu la.. hehehe

sama la patutnye
ustaz tu khennn ...

ada juga 1 tempat perubatan islam, dia hanya scan badan pesakit lepas tu amik ubat-ubatan yang dibuat dari keluaran sendiri. total2 ubatan hampir 150.. lepas tu terus kena pergi tempat untuk terapi akupuntur.. situ pun total 200++ untuk 2 orang. rupanya tempat akupuntur tu pun owner yang sama punya juga. hmm husnuzon je lah. x salah nak berbisnes. tapi kalau pesakit tu yang jenis x ada duit kan naya tu. dan cara percakapan macam perlu buat jika nak sihat. lepas tu disyorkan untuk buat bekam pulak.. sorry la no more

humairaqadri replied at 22-6-2011 10:12 AM
Terima kasih semua atas pendapat...

Bukan nak pertikai bab perubatan Islam ni... memang la bisnes ...

betul .. sepatutnya diberitahu terlebih dahulu atau pun, hanya syorkan kepada pesakit, terpulang nak atau pun x. tapi ada 1 tempat tu, dia scan badan sahaja, then tick kan apa jenis ubat yang perlu, then kita pergi amik dan bayar, klu kata 10 jenis, 10 la kita perlu beli.. kesiannye klu yang kurang berkemampuan kan.

keh keh keh

barang tidak nyata..bagaimanakah mau di tetapkan harganya?
kalau benar mereka merawat kerana Allah, maka cukup lah Allah bagi mereka...
kerana itu tiada syarat akan ditetapkan oleh mereka-mereka ini..
sebab itu, kebanyakam yang benar cuma meletakka syarat seikhlas hati...
kerana mereka cuma asbab..Allah juga lah yang menyembuhkan...

air zam zam dan segala macam karamah di muka bumi ini pun berfungsi dengan izinNya..
boleh jadi air paip pun boleh menyembuhkan dengan izinNya..
kalau dah meltakkan segala syarat dan harga..maka tanya lah diri sendiri di mana letaknya ikhlas itu..

keh keh keh

Assalamualaikum,

maaf klau rasa tak sesuai.. aku nk kongsk kisa aku sendiri.. tap bukan di pusat rawatan ini.. aku nk kongsi sbb aku rasa bersyukur sgt apa yang aku lalui selama bertahun akhirnya aku yakin telah selesai selepas hampir 3 bulan aku berubat.. setiap minggu aku akan berulang alik ke ampang,kl untuk jumpa seorang ustaz utk berubat.. aku dikenalkan dia melalui seorang kawan.. kawan aku tu dia ada mslh yg aku xdpt nk cerita.. aku pula asalnya hnya kerap demam dan sakit badan.. puas aku check doktor.. doktor kata ok.. berpuluh kali check darah.. tak ada mslh.. merata aku pergi berubat.. smpi la keadaan makin teruk kaki aku bengkak mcm kaki gajah.. bila kawan aku suggestkan ustaz ni.. aku terus ajak isteri aku ke KL.. sbb aku stay di melaka.. mula aku berhubung dgn ustaz tu.. dia kata dia cuba ikhtiatkan dr jauh.. klau keadaan dah ok skit.. bru turun ke KL.. Alhamdulillah.. lepas 3 hari kaki aku yang bengkak tadi dh surut.. aku call ustz tu utk buat temujanji.. tp dia minta dtg mggu depan tu sbb minggu yg aku nk pergi tu dah penuh.. terus datang dalam kepala aku mesti ramai pesakit dia.. sampai lah hari pertama aku jumpa dengan ustaz tu.. dia jadi sebuah rumah apartment utk merawat.. waktu aku smpi lpas maghrib.. dia mula rawatan 5.30 petang.. aku tengok ada dlm 15 orang tengah menunggu.. semaaa menunggu kami di ingatkan oleh pembantu beliau supaya tidak mengambil sebarang gmbr atau video bagi tidak menimbulkan fitnah.. cara cakap lembut saja.. aku sakit sudah lama.. jadi aku tidak kisah berapa pun nak dibayar yg pntg aku sembuh.. lpas sejam lebih tunggu.. smpi la giliran aku.. bila aku perkenalkan diri aku dengan ustaz tu.. tahu la ustaz tu yg aku telah berhubung dengan dia sebelum ni.. ustaz tu senyum shj.. dia minta aku istighfar dan selawat byk semasa rawatan di jalan kan.. sepanjang rawatan pertama tu.. ada beberapa selawat dan potongan ayat quran yg dia baca.. masa itu juga aku dapat rasa seperti ada tindak balas dari tulang belakang aku sampai hujung kaki.. kemudian ada darah kotor seperti nanah mula keluar.. aku tny pd ust mengenai hal ini.. tp ustaz tu bg tahu biarlah bnda ni antara Allah dan si penghantar shj yg tahu apa yg di buat.. dia ada bg air yg telah ruqyahkan.. dia juga ada sediakan minyak attar yg dikhususkan.. minyak attar ni di jual ya utk tampung kos rawatan bg yg xmmpu.. dia minta aku amalkan beberapa amalan dalam kehidupan seharian.. bila aku tny tentang bayaran.. dia kata terpulang berapa pun seikhlas hati.. aku tigt waktu ust ni ikhtiar dr jauh pun dia xde letak berapa nk kena byr.. begitulah apa yg aku lalui tiap kali hampir 20 kali aku dtg dlm tempoh hmpir 3 bulan.. dan dalam tempoh tu juga mcm2 kes aku nampak depan mata.. ada yg nk bercerai.. dtg jumpa ustz pn bergaduh.. lepas jmpa ust aku blh nmpk mereka keluar berpimpin tangan.. ada yg rabun xnmpk.. lepas keluar dah boleh berjalan tanpa di papah.. mcm kes.. masa ni baru aku sedar.. xsemua bnda kita buat org suka.. aku pnh bw adik ppuan aku yg dh berumur 32 tapi belum berkahwin.. lpas jmpa ust... ust bg minyak attar dan beberapa amalan utk diambilkan.. dan insyaAllah bulan depan dia nk bernikah dah.. aku rasa bersyukur sgt.. lepas bertahun aku lalui dugaan ni.. Allah temukan aku dengan ustaz jahid dan dia byk membantu.. dia xpnh kisah jauh atau dekat.. berapa pun jumlah bayaran.. dia tetap bantu..aku bercerita sbb aku gembira sgt.. perniagaan aku kembali stabil, keluarga aku kembali rapat, dan yg paling penting.. aku semakin sihat..  syukur..

ini no pembantu ust jihad.. korg yg nak ikhtiarkan boleh whatsapp dia.. 01161312097.. arman..

tok mundok jenuh pomote..

bg saya.. ada dua caj.. satu jika nk yg free, saya just scan.. yg lain..kamu buat sdri..ikut suka kamu, jgn tanya saya pulop kenapa x berkesan atau x jadi sptmana yg kamu nk..

yg kedua, di caj ikut rate yg saya letak..yakni mengikut keseriusan penyakit, risiko pd saya sbgai perawat, lama masa utk diambil utk merawat dan kesukaran utk proses merawat.. terkadang, gangguan byk tingkat..jd perlu di scan dan dirawat satu persatu...
contohnya.. santau dari perbuatan/hantaran sami siam, perlukan penelitian, yakni.. saya menjaga pesakit 24 jam sehari sehingga sembuh.. sb, sami siam x kan tgk je selagi x menang.
bgtu jg kes culik ruhani.. saya perlu sentiasa waspada setiap masa, krn ruhani sisakit mgkin dibawa lari ke tempat lain pula..

Edited by stania83 at 3-6-2021 12:11 AM

saje nak kenalkan dgn perawat ni cas dia rm50. takde pengalaman..mak saya suka tengok utube dia

[url=https://www.youtube.com/watch?v=C6n-hiaV5Wg]https://www.youtube.com/watch?v=C6n-hiaV5Wg[/url