CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

Nizz pun dah pernah pergi ke tmpt yg serupa itu juga. Masa col, dia cakap rm30 utk pendaftaran ...
nizar2604 Post at 23-6-2011 19:33

Adakah kita bertemu dengan perawat yang sama? Modus operandinya hampir sama... Cuma tempat aku tu, pendaftarannya lebih mahal....

Hhmmm.... hanya yang alami yang memahaminya.

Adakah kita bertemu dengan perawat yang sama?  Modus operandinya hampir sama... Cuma tem ...
humairaqadri Post at 23-6-2011 20:59

Mungkin sama kot?! Dia datang ke Alor Setar 1x seminggu... Yups, org yang dah alami jer akan memahami.
Kalau laa dapat jumpa personal...diubati secara individu...diberi penerangan betul2 tentang air2 yang dia nak
bagi (optional...nak ambik boleh, tak ambik pun boleh)...ada nasihat2 terperinci, mungkin tak rasa terkilan kot
dengan bayaran tu...

Reply 100# humairaqadri

macam tak ikhlas je kan perawat tersebut? kalau orang yang hutang aku memang tak mampu nak bayar, aku akan halalkan. ni berkira sangat-sangat. sebab tu dia rawat orang tak berkat kot? (eee... macam jahat le plak mulut aku cakap mcm ni)

Mungkin sama kot?! Dia datang ke Alor Setar 1x seminggu... Yups, org yang dah alami jer akan mem ...
nizar2604 Post at 23-6-2011 21:11

Setahu aku, dia ni perawat yang "road tour" gak. Mungkin sama mungkin tak. Hhmmm... biarlahkan? Biar Allah je yang tau...
    Itu la masalahnya... kita kalau boleh, nak citer A-Z pe masalah kita ni... Nak luahkan apa sebenarnya yang kita alami. ni bila dah sekali rawatan sekali 10 orang, tanya ramai-ramai ... mcmana nak citer panjang lebar? Dah la kita tak kenal orang keliling tu... rasa segan memang la ada... Masa pun sangat singkat... (kengkadang tengok, macam majlis suai kenal pulak... kenal diri, citer masalah dalam seminit dua... )  Lepas tu, dia baca doa/ jampi... sekali 10 orang tu.  Tepuk-tepuk, doa kat air... sudah!!! Selebihnya, pembantunya take over...

Memang rasa tak best kan???

Wallahulam...

Reply  humairaqadri

macam tak ikhlas je kan perawat tersebut? kalau orang yang hutang aku memang ...
warisputerijawa Post at 23-6-2011 21:12

Ntah la... orang yang datang tu semua muka amat kelat time nak bayar! patutnya lepas jumpa perawat rasa lega... ni memang muka tak aman la time balik tu...

Jangan la emo waris...;)

Setahu aku, dia ni perawat yang "road tour" gak. Mungkin sama mungkin tak. Hhmmm... biarla ...
humairaqadri Post at 23-6-2011 21:22

teruknya rawatan cenggini............ mesti kita malu nak cerita panjang lebar tentang masalah kita bila ada orang lain .... rasanya jenis perawat yg nak kejar untung lebih nih.... menjimatkan masa dia......... tapi cam tak adil utk pesakit pulak

Follow Us
Reply 105# humairaqadri

tetiba Waris nak emo, sebab Waris faham kalau orang yang kurang berduit macam Waris memang tak akan expect nak bayar lebih dari RM50 untuk sekali rawatan. kalau perkhidmatan yang diberi setimpal dengan bayaran... tak apa jugak. mak Waris pernah jugak cadangkan Waris pergi berubat dengan seorang perawat Islam yang selalu masuk TV ni, tapi hati Waris berat sikit setelah tengok cara dia kelolakan soalan-soalan pengacara TV itu... lebih-lebih lagi bila dia cakap yang jin ni ghaib, dan tidak boleh dilihat...dan siapa yang mengaku melihat jin ni, maknanya dia tipu.

maaf cakap, kata-kata dia tu menyebabkan Waris agak suspicious. kalau jin tak boleh dilihat, macam mana dia rawat orang kan? Waris pun boleh tengok kadang-kadang ... takkan dia sebagai perawat tak leh tengok? itu yang pelik..

dah buang dah kat ustaz dari kelantan. ustaz tu dtg kl sekali sebulan dia buat perubatan di hotel. k ...
Imanabdullah Post at 22-6-2011 12:21

salam imana. nak tanya ustaz dari kelantan tu sape ye? kalau ada nombor contact elok gak

kwn aku x penah letak rege pon..
huhuu

amirezu saya dah pm no ustaz tu.

Reply 110# Imanabdullah

Boleh PMkan saya jugak tak ustad Kelantan tu... manalah tau kalau-kalau memerlukan.

Reply 107# warisputerijawa

Mungkinkah suspek yang sama? Sebab pernah tengok "beliau" berkuliah, mengatakan jin memang tak dapat dilihat...  Ntahla, mungkin tuk gurunya cakap macam tu...

Reply 106# Risma

Memang nampak terkejar-kejar time tu... Dah la tunggu perawat ni dalam 5 jam (sebab katanya ada VIP panggil dia, URGENT)... so, bila dah masuk waktu malam... memang kalut la. Jumpa tak sampai 10 minit, nak citer lebih pun payah... sebab muka dia pun nampak letih sangat. Tapi, dia nak bereskan jugak malam tu...

humai saya dah pm

humai saya dah pm
Imanabdullah Post at 24-6-2011 11:23

Iman...saya nak jugak. PM plisss...

Reply 114# Imanabdullah

Dah terima. Roger. TQ

nizar saya dah pm

amirezu saya dah pm no ustaz tu.
Imanabdullah Post at 24-6-2011 09:44

thanks ye. harap2 dapat membantu

Reply 1# humairaqadri

aku pernah pegi kat seorg perawat, dia caj sebotol air mineral besar = RM100, sebungkus limau (ade dlm 10 biji) = RM50
dia kate dia caj mahal utk bayar kat tahfiz2 yg bacekan yassin n doa kat air n limau tue

uiks... nak la jugak.. buat simpanan,...