CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

kwn aku x penah letak rege pon..
huhuu
kairouseki Post at 24-6-2011 01:35

oo ye ke. itu yg terbaik. betul2 ikhlas nampaknya

nizar saya dah pm
Imanabdullah Post at 24-6-2011 11:49

Tkash ye Iman...

perawat yg pernah rawat aku pun tak pernah mintak duit, sebaliknya kitala yang kena pikir walaupun dia tak mintak tapi hulurlah yang berbaloi untuk dia. errrr perawat tu ade kat forum nii boleh ke dedahkan ni broo ??

Reply 112# humairaqadri

kalau beliau lah yang dimaksudkan... tadi baru tengok muka dia kat TV.... TV 3 slots al-kuliyyah ni macam selalu pulak jemput dia ni...

Reply 51# suatumasa

tunang aku pulak pegi.. die kate 40 jenis jin kat kepala dia (die selalu sakit kepala) hampir everyday..pastu kena pegi lagi skali dorng bagi tarikh..

kali ni asyraf muslim take over siap jumpa adam AF lagi. tapi kali ni asyraf kata. jin dah takde. ni sakit kepala.. mesti pikir benda lain.. so mungkin lepas ni nak cuba tempat lain pulak sbb dia tetap sakit kepala..

Reply  suatumasa

tunang aku pulak pegi.. die kate 40 jenis jin kat kepala dia (die selalu s ...
gujiwa Post at 24-6-2011 20:26

bayaran pusat rawatan al-hidayah asyraf muslim tu berapa kena caj?

Follow Us
dedulu, pernah pegi dptkan rawatan kat satu perawat nie.. kat gombak kalau tak silap.. tp rupa2nya sebelum dia memulakan rawatan.. ada sesi ceramah dulu.. padan laa aku tgk punya laa ramai org berkumpul..  rupa2nya setiap kali sebelum memulakan sesi rawatan dia buat ceramah MLM dulu.. kira serampang dua mata laa nie.. tak pasal2 org yg nak dptkan rawatan terjebak dgn MLM pulak.. kalau sikit takpe gak, nie beratus2 n beribu2.. nasib baik kami tak terjebak.. pegi sekali tu ajer laa...

Reply 126# amirezu

rase RM 50... but die ada bg ayat ruqyah suruh amalkan

penah tnya satu perawat ni (cari thru on9), sms tanya cemana cara dia merawat...sbb yg sakit ni mak aku. mak aku xleh bdiri dan brjln mcm dulu2...perawat tu reply sms aku suh sediakan RM200 as pengeras...makoiii...terus aku tak jwb dah.

aku nk mintak saper2 yang reti merawat via jarak jauh utk tgk penyakit mak aku ni leh? tgk je dulu sbb dah puas bwk berubat sampai ke Sungkai, xjugak elok....pls

bodoh orang percaya bomoh !

[quote]bodoh orang percaya bomoh !
kakipancung Post at 25-6-2011 16:01

aku sokong...bodoh kan kalo percaya kat bomoh..

kat doktor ko percaya tak?  percaya kat doktor tak bodoh kan...ekekeke

[quote]bodoh orang percaya bomoh !
kakipancung Post at 25-6-2011 16:01

aku sokong...bodoh k ...
kenesep Post at 25-6-2011 16:31

sama jugak !
   dua - dua bodoh!

doktor bukan pandai

kalau aku datang dia boleh tanya !

sakit apa ?

tak ke bodoh tu ?

dah namanya doktor tapi tak tahu org sakit apa !

baik tak yah jadi doktor jadi tukang tanya aje!

Terima kasih semua atas pendapat...

Bukan nak pertikai bab perubatan Islam ni... memang la bisnes ...
humairaqadri Post at 22-6-2011 10:12

Ko dengki dgn siapa sebenarnya ? Jgn kerana mulut ko  nanti diri ko tanggung sakit. Cuba ko pegri Darussyifa`...free of charge....ko cubalah ,ajak member ko tu..

Aku x tahu lain2 punya rawatan yg kenakan duit ,yg Ashraf tu kena bayar juga x ?

Lantak pusat rawatan itulah kan...sebab itu persetujuan antara org yg minta  dirawat dgn perawat,,kalau dia kata kena bayar maka kenalah bayar....tp di Darussyifa' pecuma saja ,yg Dtao` Dr. Haron Din tu ...

Kalau dah pergi yg berbayar jgnlah mengungkit...sudahlah sakit mengungkit pula, umpat belakang2...jadi mcm hati pun sakit , fizikal sakit....

Pelik...

mmg pelik masyarakat kita....andai kata dia pergi allopathy pun berulang juga sakitnya ,berbayar juga tambahan yg swasta...

X mengata pula.PELIK.

akk x pndai sgt nak komen dlm bab ni..bg akk tepuk dada tanye selera..akk ni dah jenuh mghantar mak & adik g berubat..duit x ckp..wpun x byk tapi bg kami yg dr golongan bwhan ni terase gak la..sakitnye tetap ade..tapi akk pun x nak salahkan perawat yg merawat famili akk sbb yg pesakit pun x de daya usaha nak melawan sakit2 tu..

betul kate slh sorg forumer tu..now semua dah jadi bisnez serba serbi pakai duit..pandai2 kte memilihnye..

sama jugak !
   dua - dua bodoh!

doktor bukan pandai

kalau aku datang dia bole ...
kakipancung Post at 25-6-2011 16:33

kau tu yang bodoh. Mestilah die nak tahu kau sakit kat mana, kau sakit apa. sebagai contoh, lepas kau bagi tahu kau deman, die mesti tanya brapa hari, ada makan kat mana, dan sbginya. supaya die boleh bagi treatment yg betol. Doktor atau perawat bukan ahli nujum.

COntoh perawat yang betul perawat, die akan tanya, ada pergi mana tak, ada celupar2 tak, baru die boleh tahu punca penyakit..

Kalau doktor dan perawat pakai rawat je, dan dapat pesakit macam kau , silap2 hari bulan kanser perut pun die kate gastrik , sebb kau suruh die teka. Kau demam denggi die bagi ubat demam biasa.  Baru padan muka.

Next time, jangan kata Doktor/ Perawat ni bodoh, sbb yang bagi baik memang Allah, tpi mencari ikhtiar ni dari mereka.

kau tu yang bodoh. Mestilah die nak tahu kau sakit kat mana, kau sakit apa. sebagai contoh ...
amwer12345 Post at 25-6-2011 19:49

kau apa hal cakap aku bodoh ?
   ada aku cakap kau bodoh ?

ke kau doktor atau perawat ?

suka hati akulah nak cakap apa?

kau patut mohon maaf dari aku

sebab aku tak buat salah dengan kau

tapi kau cakap aku bodoh !

pulak dah hehehe....

kau apa hal cakap aku bodoh ?
   ada aku cakap kau bodoh ?

ke kau doktor atau perawa ...
kakipancung Post at 25-6-2011 20:51

"Sudah-sudah! Jangan bergaduh!!" (ikut stail bapa kepada tiga abdul dalam citer Tiga Abdul sebelum dia nak meninggal tu...)

Bawak bertenang ye... ni tempat untuk kita berbincang, meluah pendapat, & saling berkongsi maklumat & pengalaman... Bukan tempat nak bergaduh, cabar-mencabar, dan saling bodoh-membodoh.

Penyakit ni semuanya datang daripada Allah. Doktor, perawat, tabib, dan seangkatan dengannya tu adalah insan-insan yang dapat ilmu dalam bidang masing-masing. Sama jugak orang yang arif dalam bidang sains, matematik, guaman, dsb. Ilmu ni pun datangnya daripada Allah. So, janganlah saling membodohkan anugerah Allah kepada orang-orang yang berkenaan. Ibarat melekehkan anugerah Tuhan & melekehkan pesakit yang memerlukan juga.

Ginilah, pesakit ni tak minta pun dirinya sakit. Hanya orang yang mengalami saja yang faham situasi yang kita bincangkan dlm thread ni. So, yang tak pernah alami, sila letakkan diri di tempat pesakit. Barulah kita akan memahaminya. Kalau tak faham juga, no komenla...

Ada sakit yang dapat dirawat secara moden, ada pesakit yang perlu dirawat secara spriritual. Yang penting, kena mencuba & berikhtiar sebab kita tak tau yang mana serasi untuk menyembuhkannya.

Begitu juga bagi pesakit... dah berikhtiar cara ni tak serasi, kita berikhtiar cara lain pulak... Islam pun menggalakkan kita berikhtiar selagi tidak melibatkan unsur syirik. Semua penyakit ada ubatnya kecuali MATI.

Wallahualam. Selamat beramal.

Ko dengki dgn siapa sebenarnya ? Jgn kerana mulut ko  nanti diri ko tanggung sakit. Cuba ko ...
HannahMontana Post at 25-6-2011 17:17

dah buang dah kat ustaz dari kelantan. ustaz tu dtg kl sekali sebulan dia buat perubatan di hotel. k ...
Imanabdullah Post at 22-6-2011 12:21

Nie Ustaz Shahril  IKIM tu ker?