CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

kau apa hal cakap aku bodoh ?
   ada aku cakap kau bodoh ?

ke kau doktor atau perawa ...
kakipancung Post at 25-6-2011 20:51

secara general, kau menjadikan aku orang bodoh....
bak kata orang putih, You deserve to be called idiots.

pun lebih kurang gini aku kene kat satu tempat ni

asalnya nak urut kaki. tapi spa aku selalu g tutup la pulak. aku kebetulan g shopping complex ni nampak dia buat urut refleksologi langsung aku singgah kejap. tapi dia gi pulak cek apsal aku sakit la, ada hantu duduk kat rahim aku la

abih urut dia kata ada ubat dan kene buat rawatan susulan. aku ok je sebab ingat takat puluh puluh. sekali dia keluo bawak 4-5 botol ubat dengan charge dekat rm500! dah le aku bawak duit tak cukup. tak pasal pasal gelupur kene g cucuk atm. tu pun tak cukup!

jenuh aku mintak tolak ubat ubat tu. tetap paksa aku amik. memang terasa kene aniaya betul. sebab aku memang tak niat untuk berubat selain pasal sakit kaki aku tu je. cukup 2 minggu lepas tu, masuk tv kata 'head branch' tempat tu udah kene ambush pasal perguna budak jual ubat yang cam aku kene beli tu. dan dan aku kutip semua ubat ratus ratus tu memang ke tong sampah le tujunya.

tadi lalu balik tempat tu. tak pasal pasal ade banner baru- rawatan FREE AJE(memang tulih huruf beso lagik ) untuk masalah blablablablabla

betul juga kata sesetengah orang, asal rawatan berkait islam RAMAI harap tak kene bayaran atau senang cerita seikhlas hati. tapi kene la faham gak masalah pesakit. kalu sekali g udah berpuluh, dua kali, tiga kali berkali kali tak ke akhirnya cecah lebih empat angka RM jadinya? yang sakit makin sakit le jadinya bila rawatan separuh jalan atas asbab ketidak mampuan nak membayo caj rawatan seterusnya(yang aku maksudkan kalu sakit  tu memang pada perawat islam sahaja mampu membantu merawatnya)

kawan aku citer kat gombak ustat amirul @ asrap muslim tu sekali  masuk rm50

sebenarnya kan... aku rasa aku faham situasi pesakit. sebab aku sakit dah nak masuk 3 tahun (walaupun sebenarnya aku dah mula alami kejadian-kejadian pelik sejak kecik). cuma akhir-akhir ni, sakit yang aku alami terlalu mengganggu hidup aku. seorang sahabat aku di indonesia suruh aku bakar kelapa muda minum dan mandi dengan air tu... tapi, syaratnya jangan sampai setitik air pun tumpah ke lantai... maksudnya, kena mandi dan tadah setiap air yang kena pada tubuh kita... kemudian biar air tu kering sendiri. kelapa tu pulak hanyut kan ke laut. (tapi aku rasa remeh plak nak bakar kelapa segala bagai)

aku dah jumpa ramai perawat ... alhamdulillah setakat ni aku belum pernah bayar luar kemampuan. sebagai pesakit, kita nak perawat yang kita jumpa tu beri perhatian dan dengar apa masalah kita. (tapi kalau dah ramai yang tunggu giliran... tak selesa lak nak cerita lebih-lebih). dan... kalau boleh kita nak tahu apa sebenarnya sakit kita. tapi... kadang-kadang perawat ni tak nak cerita apa yang dia nampak dan dia tahu. hmmph.

lagi satu... biar lah perawat ni bersungguh-sungguh dalam usaha merawat pesakit. bila perawat yang cakap sedikit-sebanyak  & acuh dan tak acuh sebab kejar masa untuk rawat orang lain... mesti pesakit itu akan rasa kecewa. baru cerita bab satu... msg perawat pun berbunyi... cek cek... dia kena pergi satu tempat rawat orang lain plak. dalam gelabah tu... kita nak sambung bab-bab seterusnya pun tak best. nak tanya-tanya pun dah tak syok dah.

Follow Us
lagi satu... biar lah perawat ni bersungguh-sungguh dalam usaha merawat pesakit. bila perawat yang c ...
warisputerijawa Post at 26-6-2011 03:08

Thanks Waris...
    Hanya orang yang mengalami sahaja yang memahami situasi ni...
    Sekurang-kurangnya, ngko dah menghurai lebih 70% maksud thread ni...
    ... & bagi info buat yang tak paham & yang salah anggap dengan aku sebab bukak thread ni.

"Sudah-sudah! Jangan bergaduh!!" (ikut stail bapa kepada tiga abdul dalam citer Tiga Abdul ...
humairaqadri Post at 25-6-2011 21:32

aku tak cari gaduh

pendapat aku

so peduli apa aku !

sama jugak !
   dua - dua bodoh!

doktor bukan pandai

kalau aku datang dia bole ...
kakipancung Post at 25-6-2011 16:33

kalo camtu...kalo ko sakit,ko rawat sendiri ekkkk....ko mati...ka jalan masuk kubur sendiri ekkkk....

bodoh orang percaya bomoh !
kakipancung Post at 25-6-2011 16:01

yo bro....tak elok la ko membodohkan orang-orang yang percaya bomoh ni...

ada banyak misteri dalam dunia ni yg tak dpt dijawab dek sains teknologi.  sedangkan rasullullah s.a.w. sendiri pun penah disihir, inikan pulak le kite yg byk dosa ni...

aku ada sorang pakcik yang tetiba angau kt sorg perempuan indon ni, smpi nak cerai-berai kekdahnye.  tapi yg pelik sebelum tu mmg die benci giler kt perempuan indon tu smpi kalau perempuan tu lalu dpn die, die gi ludah. tetiba jatuh hati, ape hal????  takkan masalah mcm ni nk bawak pegi jumpe kaunselor, jumpe shrink, jumpe doktor?

kite yg takde ilmu-ilmu merawat ni, opkos la kene cari mereka-mereka yg pandai berubat. dan utk sembuh yg plg penting kite kene ade kepercayaan terhdp kebolehan perawat kite tu. ye tak?

apsal semua nak orang sedapkan hati orang lain ?

kau apa hal cakap aku bodoh ?
   ada aku cakap kau bodoh ?

ke kau doktor atau perawa ...
kakipancung Post at 25-6-2011 20:51

..............hadohhhh

kalo camtu...kalo ko sakit,ko rawat sendiri ekkkk....ko mati...ka jalan masuk kubur sendir ...
suatumasa Post at 26-6-2011 09:07

ai likeeee....

Post Last Edit by suatumasa at 26-6-2011 15:14
ai likeeee....
hdon Post at 26-6-2011 13:46

he he he...bukan nak cari gado...tp,ckp tu jgn ar takbur sgt kan...dlm apa2 hal pun,kite ni saling perlu memerlukan,lengkap melengkapi sebab kite sumer bukan perfect...kalo kita lebih kot sini,pasti akan ada kurang kot situ kan....jadinyer,kite kat sini nak bincangkan caj perubatan yg xmasuk akal....bukannyer nak citer taksub kat bomoh ke,apa ker kan....jgn lahar aku weh...aku ckp jeks....xmo dado2...peace!!!!

..............hadohhhh
noor2 Post at 26-6-2011 11:13

kau sakit nak terberak ke ?

rasanya mmg tpt ustaz fofular selalu msk tv3 n tv9 tu kan?kwn aku pun kata kat situ mahal. just 'scan' aje n dpt air kot..caj dlm rm180 camtu. tu br basic. yg kwn aku ni geram sbb yg dirawat abg dia. abg dia tu mmg pemalas nak keje etc. dia kata dia tak sakit mental. tp ada jin msk dlm badan. so bila ustaz kat tpt tu confirmkan mmg ada jin, sukalah abg kawan aku ni! padahal masalah utamanya ialah kemalasan. tpt si ashraff muslim pun mahal...basic jek rm50. siap dah tulis tu. ntah ek..camne tu?

apsal semua nak orang sedapkan hati orang lain ?
kakipancung Post at 26-6-2011 10:58

Bukan nak sedapkan ati ke apa bro/sis. Tapi yang masuk sini, semuanya jenis pendengar yang baik & saling memahami, boleh berkongsi rasa walaupun tak kenal sesapa pun. Kalau tak, buat apa aku nak gatal-gatal bercerita kat sini. Begitu juga forumer yang dlm ni... Aku ni SR selama bertahun-tahun, bukan baru sehari dua. Walaupun tak saling mengenal, tapi aku suka bc forum kat sini... sebab jiwa kami sama. Kalau tempat ni jenis lahar-melahar, buat apa forumer nak bertanya/bertanya/berforum kat sini...

So moralnya... tempat ini adalah tempat bagi orang yang memahami saja... Sharing is caring kan???  So tak timbul soal jaga hati ke apa....

Budi Bahasa Melambangkan Bangsa!!!

kau sakit nak terberak ke ?
kakipancung Post at 26-6-2011 15:28

Bukan nak sedapkan ati ke apa bro/sis. Tapi yang masuk sini, semuanya jenis pendengar yang ...
humairaqadri Post at 26-6-2011 21:41

ala sis....(sis ke bro ni ekkk??? he he...)....bio je la dia tu...budak x cukup umur tuh....nak tarik perhatian ler tuh....

aku pun suker masuk sini...baca2 citer...citer2 apa yg patut...sambil2 kutip pengetahuan,sambil kutip ilmu....kdg2 ilmu x kan dpt kat institusi2 pengajian...pengalaman seharian seseorg tu pun leh dijadikan iktbar buat kite kan....cuma nyer x best kalo ada sesi dado2....sesak napeh mak nyah!!!!!

ni aku letak sebahagian artikel oleh Dr Amir farid Isahak dlm The Star smlm. Tajuk artikel tu 'Bogus Bomohs'. antara nya dia ada sentuh sikit pasal cara perubatan & caj sorang ustaz ni. tp dia tak ada la maksudkan Ustaz tu Bogus Bomoh ke apa. just highlight tentang caj yg dikenakan & masa yg dihabiskan utk merawat setiap pesakit.

Since there are several TV programs currently being aired featuring the bomohs at work (eg Expose Mistik), the family decided to seek the help of one of the famous TV bomohs.

What I saw was a shock. Since this Ustaz has become so famous, he has a team managing his services. Hundreds of people waited from early morning, and to cope with the numbers, six to 10 clients were treated simultaneously. Each client had only one to two minutes to tell his/her problem, and they were all treated together with Quranic verses.

The entire session lasted about 10 to 15 minutes, and the group was ushered out to the “prescription” counter.

While his services are marketed as “free”, every client was in for a surprise. Each of them had to buy four bottles of Zam Zam water (healing mineral water from the Zam Zam well located below the Kaabah in Mecca), plus several other things, which cost RM150 to RM250.

With a minimum of six people buying an average of RM200 worth of stuff every 10 to 15 minutes, this “free” service rakes in at least RM5,000 every hour. No wonder he has an entire marketing/management team behind him.

nak baca full article tu boleh gi sini

http://thestar.com.my/health/sto ... 0000&sec=health