CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: elyzee

Boleh ke lelaki dan perempuan berkawan?

jwpn aku..
boleh....sbb smpi sekarang aku maseh berbestfren dgn 2 org kwn laki aku..
sorg kenal dr derjah 6, sorg lg derjah 4...

kak chik ade sorang kwn lelaki yg sngt rapat, kitorang satu group n ade lagi sorang kwn pompuan yg kak chik suka lepak skali....memang kitorang selalu gak lepak same2 kat kolej dulu sampai sume org salah faham....tensen gak bile diorang gossipkan kitorang tp bukan kawan2 je, makcik2 n pakcik2 cleaner tu pun camtu gak...klu kak chik sorang2 kat kafe tu nnti diorang tanya, kwn yg lagi sorang tu mana? huhuhu padahal kwn kak chik yg pompuan pun selalu lepak same2 gak huhuhu

tp kak chik tak sure pulak ape yg die rase ngan kak chik...yg kak chik tau die pon x suke klu ade org usik kitorang....sampai ade satu hari tu kitorang x bertegur sebab xnak kena gossip...last2 kitorang baik balik tp kwn2 kitorang still camtu....malas nak layan deme dah pastu...

aku rasa, kalau laki dgn perempuan kwn kalau x byk mesti ada sikit jgk perasaan... mcm situasi aku, lama aku suka kat kwn alam maya aku. lps setahun lebeh chit chat kat pc je akhirnya berjumpa & x sngka blh jd besfren. kitorg kwn baik dgn sorang lagi pompuan. so selalu la lepak bertiga. yg pompuan tu tau aku ada feeling kat mamat ni. tp aku tgk, diorg berdua yg sgt rapat berbanding aku dgn mamat tu padahal aku yg kenal dulu. bila lepak sama2 aku rasa sakit sgt2...mcm tak sanggup tgk kemesraan diorang tu. pompuan tu dah ada bf dah pun. yg aku geram, dia tau aku syok kat mamat tu tp kenapa dpn aku selamba2 jgk nak mesra2?? hati aku sakit sgt. kdg2 rasa mcm tak nak je lepak sama dah.

Bagi danae, laki ngan pompuan kalau kawan sure ada sikit perasaan.. Danae tak pernah la rapat2 ngan laki tulen sbb sblm ni kalau layan mcm kawan biasa pon mesti lelaki2 nak tangkap feeling jugak.. Tapi danae pernah rapat ngan maknyah.. Mmg rapat ngan dia sbb dia ala2 mcm kita, suka shopping, suka gosip dan topik2 cerita ngam utk dikongsi bersama.. Lama la jugak kawan.. Dia kalau bosan ajak gi makan la sume.. Siap dtg amik danae kat rumah lagi.. Last2 dia confess ckp dia suka kat danae.. Huhuhu.. Tu maknyah.. Kalau lelaki sejati mmg xtau la camne..

xstuju..pasal..lelaki ng pompuan ni lau berkawan rapat..leh jadi salah sorg nih jatuh hati...dh biase sgt tgk...dah nama nya suke..pastu timbul la perasaan terlebih suke tu...payah2

Follow Us
boleh je....kdg2 rasa lg best berkwn rapat dgn lelaki dr pomp...dorg lebih caring n jujur dr kwn pomp...aritu bla ai MC 2 ari tak dtg keja cuma sorg je kwn lelaki ai yg msg tanya kaba...yg bagusnya 2 ari mc 2 ari gak dia msg2 tanya kaba...yg pomp2 lak, bla masuk keja blk dorg tanya lama tak jumpa pastu tak bg ai dok dekat2 takut berjangkit... padahal ai lebih rapat dgn kwn2 pomp ni...dari sini pun ai da bole nampak sapa kwn yg sebenar...n sbb tula kot ramai gak yg memilih kwn yg berlainan jantina sebagai besfren...

aku rasa blh la tetapi selalu nya perempuan ni cepat terjatuh hati. biasala kan kalau dah lelaki ni baik memang cepat cair la perempuan.

tapi aku tak pernah la berhadapan dgn kes macam ni. bestfriend lelaki aku memang macam bestfriend. tak da feeling2. hahha

mimie dulu ada kawan..
dia close ngan kawan lelaki..memang mcm bestfren sgt.
dorang kamcing n sekepala...
last2 dorang terlanjur tp dorang memang bkn cuople sbb kawan i tu dah bertunang masa tu.
memang bahaya sbb antara lelaki dan pompuan memang ada cas

kata org perempuan ngan laki2 xleh jadi kawan..
sbb salah sorg mesti ade perasaan
tp kalau dah jd kwn xleh jd pasangan

Reply 9# elyzee
betul

klu kwn brlaenan jantina mcm sush je nk lari dr feelings. boleh brkwn tp klu rpt sgt tuh mybe xlaa kot.

pompuan dengan lelaki boleh jadi kawan yang rapat. tapi bersedialah untuk kehilangan kawan lelaki itu atau menjadi renggang bila lelaki itu berkahwin. belum tentu isterinya akan senang dengan persahabatan itu.

mak kite cakap..
tiada istilah BERKAWAN BAIK antara laki dan perempuan..

so kita dilarang berkawan baik dengan lelaki..
lagi-lagi lelaki beegelar suami orang..

Aku kenal lelaki ni sejak 10 tahun lepas dan kami menjadi kawan baik selepas tu. ketika aku kenal dia dulu tu pun dia dah berkahwin dan isteri dia pun tahu kami berkawan. Alhamdulillah dia ok dan setakat ni tak ada feeling2 nak lebih dari kawan baik.

Reply 1# elyzee

ni bukan mica, tp tunang mica..dari zaman skolah die mmg ade sorang bestfriend ni, pompuan la..and mica rase ok je kot diorang ni, sbb until now pun diorang still kawan baik..mica pun dh kenal ngn budak pompuan ni..so, xde la risau ape..dulu2 memang la risau jgk, tp kitorang duduk bertiga bincang ape keadaan sebenar..so far, xde masalah la..tp mungkin jgk sbb pompuan ni die ala-ala kasar sket..hehe..kesimpulannye, blh la kawan..

bg pendapat saya takde salahnya... cuma kita kena pandai kontrol lah perasaan kita... tak semestinya kita sayang tuh kita cinta kat dia... itu hanya sekadar sayang sebagai seorang kawan...

Selagi pompuan ada nafsu terhadap lelaki dan sebaliknya, selagi tu susah nak "berkawan baik". Ye laa, dah jumper jantina lain yg samer kepaler, susah woo tanak jatuh cinta yea tak. Pastih sekurang-kurangnya salah seorang akan suka pada seorang lagi. Ye laa mulut menidakkan sebab nak jaga hubungan, hati cakap lain woo... bukan senang nak ngaku nih. Sebab tu laa wujud "friendzone". Seorang berharap, seorang lagi hanya anggap sbg kawan.

My doposen

boleh tu boleh je...tp persahabatan tu perlulah ada batasannye mcm mn...
tp klu dh khwn tu klu sekadar kat office tu xde mslh kot. tp klu kwn pun hr2 msg, tu mcm dh lain lak....

aku xpernah ada bestfriend laki....aku ada sorg je bestfriend lelaki iaitu tunang aku...
aku kureng suka kalau ada bestfriend drpda kaum lelaki..coz bg aku masing2 ada cas berbeza so nak x nk mestia ada sedikit perasaan tu..just my opinion..lain org lain rasa..