CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: elyzee

Boleh ke lelaki dan perempuan berkawan?

Reply 40# cik.panda

Actually ape sebab kite pilih kwn yg berlainan jantina utk jadi besfren? Kwn yg same jnis xbes ke?

Reply  cik.panda

Actually ape sebab kite pilih kwn yg berlainan jantina utk jadi besfren?  ...
elyzee Post at 24-6-2011 14:15

do u simply walk into a room, find a random girl/lady, and say: eh awak ni cambest la, jom kita kawan?

is it? i bet no.

sesape leh jadi kawan. macam kat porem ni, kita boleh simply declare kawan dengan sesape. tapi besfren, lain. pada aku, bila aku selalu sembang, share views, banyak persamaan dengan seseorang, dia percayakan aku untuk meluah perasaan, kita sendiri akan tahu level mana kawan tuh. sekadar kawan bertepuk tampar, atau kawan yang boleh dipercayai/reliable kalau ada masalah.

besfren dengan bopren tak sama. bape ramai yang boleh jadi besfren dengan ex bopren? tak ramai.

macam tuh jugak la. bila besfren dah tukar taraf jadi bopren, lain. keadaannya lain. serasi bukan faktor tunggal untuk jadi bopren.

Reply  sosimple

Berkawan dgn lelaki lembut or nyah kadang2 sronok jugakla..ade pengalaman? ...
elyzee Post at 24-6-2011 13:59

ada... banyak sgt

laki ppuan berkawan??? dalam kes aku ....susah...
sebab aku anggap kawan lah ...aku hilang mereka sebagai kawan...

sebab takleh terima mrk lebih dari tu...nak tak nak, hati mereka terluka...dan aku hilang kawan..aku cakap mereka sebab dah jadi kes astro kat aku...skg ni pun.

kalau korang nak kasi ayat...camne nak tolak lamaran kawan dan kekal kawan..silakan..
aku tak mo hilang kawan lg..

sebab kawan rapat ko tuh x hemsem kan
sosimple Post at 23-6-2011 18:16

hahaha..aku dlu pn ada kawan2 lelaki yg rapat tp tak bertahan lama sbb aku lari bila diorg da start peeling lelebih n luahkan perasaan..mungkin kalau diorg hensem mcm jude law aku pikir 2 3 kali jugak ada yg lain rapat tp putus bila masing2 da kawin..menjaga keamanan rumahtangga

tapi siyes aku rasa pompuan dan lelaki tak leh berkawan...sebab lama2 sure salah sorang ada simpan perasaan...

susah ler.... aku dah byk sgt pengalaman kwn dgn pompuan ni... kekadang bila kita rasa perasaan mula berputik utk menjadi lebih dr sorg kawan, diorg lak menepis2 ... ada kala kita cuba tahan2 perasaan yg dtg, diorg lak yg lebih2 menunjukkan kemesraan... haaaa... dah berbunga lak ayat aku.. hahahaha....
kesimpulannya... mgkn ada tp segelintir yg btl2 mampu mengecualikan penerimaaan sbg kawan atau lebih dari itu.. tp,.. bila sebut soal hati n perasaan ni.. mmg mustahil le... nak pulak kalo kwn tu hensem ke.. cantik ke... hipokrit le kalo takde perasaan sayang... hehehehe

Follow Us
Pada  Zad la.. memang susah..lelaki dan perempuan memang tak boleh jadi kawan baik... walaupun tak ada perasaan sesama sendiri, masalah tetap akan timbul terutama pada pasangan kawan baik kita tu... akan ada perasaan cemburu.

Persahabatan tak mengenal usia,jantina,warna kulit,bangsa dan rupa paras..
Persahabatan itu hadir dalam hati dan dijelmakan kembali keluar menjadi ukhuwah yang indah sekali...

Persahabatan hidup selamanya!!!

aku suka kawan ngn laki tnpa ade feel in love...xda masalah, leh sempoi2 je....slalu nye yg lelaki la jd syok kt aku, aku xde perasaan pn ...

aku pernah baik dgn seseorang...  ingat boleh kawal perasaan sbb dia tua byk dari aku.. rupanya kant ...
dragonzakura Post at 23-6-2011 09:24

sebab ape ko minat kat die??

bf aku pon same, dia ade kawan, pompuan ni tua 2tahun dari bf aku. aku memang jeles la kat pompuan ni,
kadang2 nak pujuk hati sendiri cakap pompuan ni dah la tak cantik, pastu dah tua.
tapi tu lah, umur ngan paras rupa tak jadi ukuran kan.
even bf aku kata dorang kawan jek, tapi aku tetap nak jeles,
sampaikan aku telah memburukkan pompuan tu kat bf aku. (jahat sungguh aku ni, tapi aku cerita yang benar la)
& sampai sekarang aku stalker pompuan ni kat fb. yang aku risaukan dorang ni terlalu rapat.
sebab masa zaman belajar, dorang ni satu kelas, balik kampung sama2, hang out sama2, pernah la aku nampak pompuan ni naik moto dengan bf aku (masa tu tak kapel lagi), pernah nampak gambar dorang pegang tangan :@
tapi semua2 ni before aku kapel la, so kalo aku nak ngungkit kat bf aku, dia mesti cakap, B kenal dia dulu dari ayang.
sedeh aku dengor tau, kawan punya level lagi tinggi dari makwe sendiri.

aiihh.. panjang pulak cite aku.

Reply 47# zadzamusa

Hi zad..lame x jenguk umh zad. Ade update baru?

Reply 50# ciklala

Kalau jadi cenggini memang xbes kan. Skt ati bile org len lg diutamakan. Pe kate ciklala suh bf u pilih same ade u or prmpn tu. Memangla kwn tp klu dh smpai pegang tgn pe sme pe kes?? Sape yg x jeles huhu..

Reply 46# brader_cool

Btol..ati dan perasaan nih susah nk dijangka. Kdg2 tanpa kite sedar ade rs syg memutik. Jadinye jgnla rapat2 dgn kwn lain jenis nih hehe

Reply 51# elyzee

hi elyzee... tak ada... Insya Allah kalau ada cerita Zad update..

boleh aje...
kalau rase nak menggatal tu, xde kawan berlawanan jantina pun boleh cari yang lain...

Reply 52# elyzee

tau takpe..memang terase giler la die cakap macam tu.
takkan la nak cakap kene pilih mane satu, sebab die bukan curang pon, semua jadi before kitorang kapel.
lagipon kalo jadi ape2 aku tak salahkan pompuan sangat, aku salah kan bf aku sebab sape suh layan kan..
bf aku siap cakap lagi, pompuan tu bukan taste die, tapi aku tengok rapat semacam jek.
pompuan tu dah ade bf dah, tapi bf die burok parok, macam bf aku ni hensem sikit la, tu macam aku risau sket.

sebab macam aku, aku ramai jugak kawan laki.
ade jugak la aku tengok mula2 molek je bekawan,
mesej jarang2 tapi kalo dorang datang tempat aku ni kitorang hang out la sama2.
dah tu ade mase kadang2 dorang call, cakap rindu la ape lah.
maybe sebab kite ni jadi tempat dorang luahkan perasaan, then kita layan elok2, tu dorang rasa suke je kawan ngan kite kan..
tapi yang menyampahnye kawan dengan laki ni, bila dah ade awek, lupa terus membe pompuan.
konon2 awek tu jeles la kot, watdehel..:re:

Bagi I boleh saje...Tapi kita tahu batas2 persahabatan antara lelaki dan perempuan...Mase study dulu kawan baik I memang lelaki... tetapi memang betul x ade feling2 berbagai...susah senang mase belaja kat negeri orang kita orang same2 bantu membantu... Klau diingat balik memang banyak kenangan manis je...X ade lah perasaan terasa hati,iri hati ke ape...Lelaki dan perempuan boleh aje berkawan baik...

BULE LA..TP AGAK2 JUGALAH KLO BERKAWAN.MESTI ADA BATAS....HEHEHE

Salam semua forumer2..

Pernah x tengok cerita How I Met your Mother ataupun Friends?

Ka ...
elyzee Post at 22-6-2011 18:13

boleh jerk,xde masalah yg penting jaga batas susila

Reply 59# copy_paste

yes..betul tuh yang penting iman...tapi macam org cakaplah..hati & perasaan susah dikawal..pokoknya terpulang pada diri sendiri..bak kata org2 tua...pisau dan mentimun di tangan sendiri..pilihlah mana yang baik atau buruk...