CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12999|Reply: 69

Sukarnya Melupakan

Hi..

Aku tak lah terlalu baru di sini, dlm 3 thn yg lalu pernah reg kt sini pastu lepas kawin x masuk sini skrg dh lupa plk password aku tuh

Aku nak mintak pendapat korang--aku baru aje kematian suami (xlah baru sgt dlm 1thn setengah) tapi sekarang mama aku bising suruh aku kawin lagi. Bukan aku x mahu kawin dah, tp ingatan aku masih pd arwah.korang paham2 ajelah..cinta pertama kan--aku x nafikan mmg byk kawan lelaki, tapi bukan aku nak kawin dgn diorang tu. kwn2 laki aku tu plk semuanya laki org. aku cuma nak hilangkan kesunyian aku aje--keluar mkn dan tengok wayang..itu aje. lagipun aku x ada anak so aku boring gila babi. umur aku plk masih muda-->muda keww..26y/o aku sempat hidup bersama arwah selama 11bulan ajek dia pergi buat selama2nya aku sungguh x menyangkadia demam panas aje tp Tuhan lebih menyayanginya. hampir sewel aku selepas itu aku baru aje ok dn boleh terima hakikat pd awal tahun ini;itupun selepas puas family bawak aku berubat thanks mama dan abah sbb syg sgt pd akuaku tau mama risaukan masa depan aku tapi aku x mampu nak paksa diri aku. mama bimbang aku cuma dipermainkan oleh lelaki2 yg di luar sana. malah sejak aku pulang dari bercuti dgn salah seorang teman lelaki ku mama makin bising suruh aku kawin sampaikan baru2 ini aku bertindak keluar dari rumah parents dan tggl menyewa sendiri. aku lega dan rasa bebas skrg. aku x suka dilayan seperti bdk2 kecik.aku dh dewasa.papa pulak sikit2 nak slow talk--sikit2 nak carikan jodoh untuk aku. aku tensionnnnnnnnn!!!!!!!!

AKU NAK BEBAS!!!SALAH KE APA YG AKU BUAT NI??

kenapa cuti ngan boypren... kate masih ingat arwah suami.. tak elok la macam tu.len kali jangan buat lagi ya

kwn2 laki aku tu plk semuanya laki org. aku cuma nak hilangkan kesunyian aku aje--keluar mkn dan tengok wayang..

pulang dari bercuti dgn salah seorang teman lelaki ku mama makin bising suruh aku kawin

gi makan, tengok wayang, bercuti tu ngan laki org ke?
hopefully wife laki org tu pun ada sekali.. jika tdak, mmg mama anda akan risau..
risau anaknya bukan digelar janda bergetah.. tapi janda miang..

nak fesbuk... nanti leh kita gie cuti sama3 gak...

Takziah utk TT.. yg dah pergi tu biarlah dia pergi dgn tenang.. kita yg masih hidup ni kenalah  bertabah dlm mengharungi hari2 yg mendatang... Perbuatan keluarga tt utk tt mencari pasangan hisup yg baru tu x salah sebenarnya, tapi cara dia orang approach tt tu mungkin seakan mendesak.. TT perlu lah bersemuka dgn keluarga tt, explain kat diorang yang tt x terfikir utk mencari pengganti lagi buat masa sekarang, dan tt perlukan masa utk menyesuaikan diri dengan persekitaran baru...

Kalau tt ikhlas dgn perasaan tt, rasanya x de masalah utk keluarga tt menerima keputusan tt, pokok pangkalnya hati tt sendiri...

dia orang nak yg terbaik tuk TT jer!

Follow Us
Motipp kak bebed dah jadi janda miang bergetah sekarang?? Bila masanyer kawin?? :@ Tak jemput pun

nak pesbuk

*balik umah baru bace masalah peribadi TT *

Reply 7# B.K

hahaha..laju je masuk line..aku p0n nk test market leh x?

jap... ape id TT yg lame ye?

Reply 2# cik_kiah

xkan nak bawak rombongan cik kiah (oppsssssss) plk khenn?? lagipun orang sponsor--klu hangkut family dikata jakun plk-->aku bkn kaum jakun k

Reply 10# oyen

ouhhhh bebed senget ke neh

kak bed gediks:@

Reply 3# cik_kiah

jgn ckp ko x ada teman lelaki--atau ko yg terlalu memilih--ikut mcm aku, kawan biar seribu-->jimat duit aku beribu-ribu

Reply 4# cik_kiah

errkkkkk..ko kenal aku ke????? ---->>gulppp :cf:

Reply 5# nuryakmal
Mmg aku masih ingat--malah akan sentiasa ingat sampai mati ko dh buat aku nanes

Aku syg dia--tp aku x boleh terus idup camni

Reply  oyen

ouhhhh bebed senget ke neh

kak bed gediks
cik_kiah Post at 23-6-2011 15:02

iolss rasa lah, nie mesti masalah ratu multinicks .... bagi satu bf itu ker kiah hoccay

Reply 6# eniliana

waduhh--aku bukan mau sama laki2 itu dong--cumanya aku mau jalan2,hepi2..bisa soping2--pastinya maruahku kujaga.

aku makan angin bukan berdua tapi kawan2ku juga sama pacarnya

ala kawen jerlaaa.....

Reply 7# B.K

bisa ajaa--pokoknya kamu yg bayarkan segala-->acah aja

masih bergetah ropanya..

semoga tt kuatkan semangat ye. Ape2 pon, kena selotok (slow talk) dgn parents la. Hal2 jodoh ni bkn leh buat memain. Main tangkap muat je kan. Mintak dorang bg masa utk uols ok sepenuhnya. Tunggu ati terbuka utk orang lain.

Cuma, rasanya parents uols mendesak camni sbb sikap uols ni kot. Uols tu janda. Mcm xelok la kuar2 dgn kawan2 laki ni. Waima dgn kwn laki yg da kawen. (Yg bujang pon xelok buat camni , bukan janda je). Janda ni mudah sikit nak kena pitenah. Orang mudah bawa mulut gitu. Uols mungkin tak pasan atau tak terasa sangat. Sbb yg menanggung, selalunya parents la. Nnti jiran2 mengata,

1. "isk.. anak si polan si polan ni.. somi baru meninggal tp da mula kuar dgn laki lain. Jgn kebas laki aku plak pasni."

2. "Senah.. ko tengok2 la anak ko ni. Karang kena tangkap dgn JAIS ke hape ke, malu kampung kita tau. Camne nak rangkul gelaran Kampung Gemilang, Penduduk Cemerlang".

Dan sebagainya.

Uols cuba la carik kawan perempuan utk hilangkan rasa bosan gila khinzir uols tu. Kalo susah nak cari kat luar, dalam porem ni pon mudah utk uols cari kawan perempuan. Caranya, uols masuk dalam thread borak kat mana2 board. kebanyakkan sume ada thread utk borak ni. Dari situ, uols leh kenal dengan lebih rapat dgn porumer2 dalam ni. Secara tak langsung, dapat mengeratkan rahim sesama kita