CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zulka

MPV Mampu milik yang ok

Harga Toyota Innova baru:

2.0 E (manual) - RM 95,619.00 bulanan dari RM 1,011.98
2.0 E (auto) -  ...
zulka Post at 29-6-2011 10:28

Betul tu Zulka. Kalau beli Innova baru memang terasa mahalnya. Dulu golpos pernah pertimbangkan, tapi tak jadi beli sbb tak rasa nak keluar duit sebanyak itu untuk Innova.
Rasanya famili yang ada lebih dari 3 orang anak agak terhad pemilihan kereta yang sedia ada.
Zulka ada pantau Exora tak? Tahu bila turbocharged nya nak kluar? Mungkin Proton boleh cuba isi segmen ini dan pasti mereka yang berfamili akan mengharapkan sesuatu dari situ.

Tapi ternyata masalah MPV tetap pada 3rd row seat. Kita beli MPV pun sbb nak kan ramai orang boleh naik.
Kalau 3rd row seat tak menarik nak duduk, nanti anak2 semua berebut nak kan 2nd row seat jugak. Last, last, beli 7 seater, 2nd row seat tu jugak yang berhimpit-himpit mereka duduk dan 3rd row seat tu digunakan untuk perjalanan jauh bila nak tak nak terpaksa lah digunakan bila mengantuk nak tidur.

korang compare dengan apa yang kata harga innova ni mahal

aku tengok wish, stream, mazda5, pug 5008, grand livina tu lagik mahal

untuk MPV CC 2.0 agak mahal la kalau dah sampai 100K...
lagipun aku langsung tak bminat dgn innova ni...besar gedabak , pomen pun tak rekmen sebab CC hanya 2.0 sedangkan body gedabak....sure under power punya..
CC paling sesuai utk sebuah MPV ialah 2.2 keatas..

untuk MPV CC 2.0 agak mahal la kalau dah sampai 100K...
lagipun aku langsung tak bminat dgn innova ...
zulka Post at 29-6-2011 12:11

aku pernah bawak innova ni...mmg la dengan body gedabak camtu, enjin 2L (bukan cc 2.0 tapi 2000 cc) agak underpower kalau ko compare ngan kete atau MPV cam wish, stream, Livina dll...tapi bagi aku acceptable lagi (exora lagi parah aku rasa)...sebab innova ni bukan untuk bawak laju2 dan mencelah sana sini...nak motong, kena ingat2 la sikit...nak mpv laju, beli absolute la...

tapi tu la kelebihan dan kekurangan masing2...nak yg murah, besar...power kurang sikit la...
nak power ada, 7 seater, murah...size kecik sikit...nak besar, power, harga lebih sikit...
so, timbang2 la...mana yg berkenanan di hati dan di poket...

aku pernah bawak innova ni...mmg la dengan body gedabak camtu, enjin 2L (bukan cc 2.0 tapi 2000 cc ...
Brutal Post at 29-6-2011 15:21

bro.. 2.0cc tu sama la dgn 2000cc.... hehe
kalau budak2 kete tak panggil 2000.... 2.0 je..
memang amik odyssey pun ni...2.3cc on the way..
nantikkan kemunculan..
sekian..TQ.

bro.. 2.0cc tu sama la dgn 2000cc.... hehe
kalau budak2 kete tak panggil 2000.... 2.0 je..
...
zulka Post at 29-6-2011 15:29

aku setuju...kebiasaannya bebudak kete panggil 2.0 cc...tapi "biasa" tak bererti betul...aku cuma nak kita semua guna term yg betul je...cc ni adalah unit...iaitu sentimeter padu...
2.0 cc = 2.0 cubic centimetre...kecik sangat size combustion chamber kalau cam gitu...
sebenarnya 2000 cc = 2.0 L (liter)...dalam engineering, unit amat penting...

baguslah kalau ko ambik absolute...aku minat gak...tapi terpaksa lupakan sebab bajet tak cukup...cuma, TT ni rasanya bajet dia tak sampai tahap tu...dia cuma cari yg sekitar 100k lebih sikit jek...kalau ikut aku, nak je aku rekemen vellfire (sebab aku minat)...tapi kena tgk permintaan TT la...kita cadangkan je la yg bajet sekitar permintaan beliau...

Follow Us
aku setuju...kebiasaannya bebudak kete panggil 2.0 cc...tapi "biasa" tak bererti betul...aku cuma  ...
Brutal Post at 29-6-2011 15:36

wehh.. aku la TT nyer...ape daa..
aku bukanyer nak amik absolute..gile ape nak amik 170K tuuu....
aku amik odyssey RA6 2.3 daa...

Post Last Edit by Brutal at 29-6-2011 15:49

Reply 67# zulka
eh....silap...ko TT ek? pesal nampak nama cam lain sikit?? (ayat cover malu ni, sekarang ni tgh taip sambil pakai topeng otromen )

ooo....ko tak ambik absolute...
kalau odyssey ok la...rupa pun ada...interior pun cantik...cuma sekarang ni bila sebut oddysey, aku dok pikir absolute jek...kena racun baikk ngan member aku ar baru ni...nasib baik aku sabarrrr.......pikir tabungan tu untuk motor...kalau tak...hehehehehe

*p/s: berapa ko dapat harga dia? beli ngan orang atau kedai?

Reply  zulka
eh....silap...ko TT ek? pesal nampak nama cam lain sikit?? (ayat cover malu ni, sekar ...
Brutal Post at 29-6-2011 15:47

aku beli atas tgn org.. harga cun 65K...tapi nak kena spray balik...cat lama dh teruk...

Ada berani ? hehehe
panzer Post at 29-6-2011 15:52

hahaha.. ni ERA.. cam gayat je aku tengok mpv ni...tinggi kurus...

innova takde pulak aku rasa underpowered.. okey je.. rabat kemeren pun okey.. highway pun enough power..

tu aku la.. sebab aku dah test byk mpv time aku nak beli hari tu.

aku beli atas tgn org.. harga cun 65K...tapi nak kena spray balik...cat lama dh teruk...
zulka Post at 29-6-2011 16:00

65k?? cat je yg tak ok? murah tu aku rasa...harga kawan2?
odyssey ni antara mpv yg menarik gak...cuma, aku rasa cam kena bawak laju je...kena plak kalau absolute...
aku rasa cam absolute ni nak letak dalam senarai next mpv jek...hehehe

tu la pasal..aku ni bawa kete jenis tak reti nak slow.. so kena pakai mpv yg jenis pusat graviti rendah2 je...

aku memang bekenan betul tengok absolute tu....tapi harga dia tu huhuhuhu..'mati idup balik' pun sure tak dapat ler kalau gaji kecik mcm aku ni...tengok je la.. amik 1st model ni pun dah cukup...  

sekadar tatapan..

Odyssey RA6

Odyssey RA1/RA3

Odyssey Absolute

Reply 74# zulka

bro...pasang angan2 dulu bro...seme benda start ngan angan2...
pastu carila jalan (yg halal) untuk jadikan angan2 tu kenyataan...

cuma nak ingatkan, bawak mpv tak sama cam kete...so, jangan bawak laju2 lagi...berkenal2an la dulu ngan mpv baru ko...bila dah saling mengenali, baru best nak ligan...

pening..pening nak pilih kete..kalau ikutkan nak jugaklah beli mpv utk raya nie...nak beli 2ndhand takut nak kena membaiki teruk..kalau yg baru..ada waranti..nak beli alza sempit pulak..anak dah 3..masing2 bila naik kete nak 'landing' . Sakit jiwa raga deme bergaduh bila nak tido dlm kete...

pening..pening nak pilih kete..kalau ikutkan nak jugaklah beli mpv utk raya nie...nak beli 2ndhand t ...
aniskirin_nita Post at 18-7-2011 10:26

nak beli 2nd hand pun ok...cuma kena pilih betul2 la jgn sampai dpt yg dah teruk sgt...
paling penting part enjin...kalau setakat kena cat baru tu biasa la...kete 2nd...mesti ada nak kena repair sikit2..

Reply 19# Alt-F4

tumpang tanye.....innova ngan avanza.....keselesaan dlm tu same ke x? dr segi bouncing tuh

Reply  Alt-F4

tumpang tanye.....innova ngan avanza.....keselesaan dlm tu same ke x? dr segi boun ...
iza_yuss Post at 18-7-2011 15:05

innova is 2.0cc. body pun besar/panjang sgt selesa utk long distance... lebih keselesaan berbanding dgn avanza..