CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naen

[SURVEY] "Saya Suka Makan Maggi"

feveret megi:

kari letup....mmg pergh!

pastu megi asam laksa n tomyam.

pendek kata suka megi yg masam2 n pedas2.

aku lebih suka megi yg bergoreng berbanding yg kuah... paling aku suke jenama indo mee la...sgt sedap... yg ke-2 sedap ialah jenama ibu mee... yg ketiga sedap jenama maggi... yg paling tak sedap ialah jenama mee sedap... huhu...

tp kalu yg berkuah, yg aku suka cuma perasa asam laksa je... yg len2 tu makan gak kalu dah takde pilihan... jenama fav semestinya maggi....

Rate

1

walaupun ramai yg xsuka mkn megi perisa aym,tp aku suka hehe...aku xsuka mkn pedas2 sgt padahal aku org penang bukan org sabah kalau mkn fries aku xpnh mkn dgn sos..makan beger pun jarang ltk sos..

lupe lak..cara masak... megi goreng tu.. kalu kat rumah la, besenye aku rebus megi tu ngan telur skali... tak lupe juge bawang bnyk2 aku taruk time aku rebus tu.. n cili juge if ada.. pastu toskan smua n taruk la segala seasoning n kicap dia tu.. paling suka bwg goreng kriuk kriuk tu.. hehe.. kalu ada sosej,aku goreng dlu sosej pastu potong serong kecik2 n taruk la dlm megi..kalu malas nak goreng sosej, aku rebus gak la skali ngan bahan2 td.. tp kalu kat skola, tpaksa la masak ngan cara rendam je dlm air panas...huhu...

kalu megi asam laksa, if ada telur n sayur2 yg bersesuaian, aku rebus la skalik..kalu apa pun tarak kat rumah, seperti biasa, rendam saje ngan air panas.. tp aku tak ske kembang2 sgt..aku lg suka time megi tu rase keras2 lg..tak lembik sgt..

Rate

1

voted..................

maggi kari dan asam laksa jadi pilihan............

klu maggi kari.....pecahkan telur dan letak cili padi....
maggi laksa...klu tkder cili padi mmg tk best ler..........................

slalu mkn maggi bujang je, xde telur, ni kalu wat sndirik. kalu mntak mak wat, baru lahh letak telur. siap tumis ngan bawang putih. tp kalu wat maggi cendawan mmg bes.

teringat pula kenangan makan maggi beramai-ramai masa lawatan ke tanah tinggi. ada yang lupa nak bawak bekas utk masak maggi. last skali bkk plastik tu, tros msokkan air panas. kalu yg bwak bekas, jd masalah plak utk basoh smula.

Follow Us
dah lama x makan maggie
but i vote for maggie kari

nape x leh nk click submit ?? i x daftar nama mengundi kew )

vote tuk megi kari je la...tu je mkn pn..

suka maggi kari..sodapp..wajib bubuh tlur..pastu jaga2 tlur tu so dia xpecah tlur kuning time kacau maggi....kdg2 kalo ada fishbal masuk skali..
satu lg, aku suka mi ruski tomyam...gila pds..

maggi kari sedap.........

skrg ni suka makan maggi ayam pastu letak cili api...perghhhhhhh licinnnnnnnn

kalu maggi goreng, letak ayam,sawi,taugeh, telur...pastu goreng dlm kuali...letak kicap skit
letakm perencah kari...sedapnyaaaaaaaa

aritu penah wat macaroni+maggi bakar....letak cis byk2 + telur..tp xde gmbr, jgn luper letak perencah maggi...kari sedap..ayam pon sedap heheee

Rate

1

Hmmm...

waaaa!!! dah lama tak makan maggi - sedangkan tu "makanan ruji" suatu ketika dulu

sure ra ...
naen Post at 24/6/2011 23:31

Aku tak boleh nak vote ni sebab ko bagi jer Maggi hapa pong aku mesti suka punya... Bagi cap laing pong aku belasah jugak... Hah! Hah! Hah! Tapi aku lagi prefer yang kuah (Kurang kuah...) daripada yang goreng...

Cara makang tu tak kesah... Nak masak ikot cara masak yang dia bagitau kat plastik tu ke... Nak celop air panas jer ke... Nak mentah camtu jer ke... Aku makang jer haaa... Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!

Rate

1

Aku tak boleh nak vote ni sebab ko bagi jer Maggi hapa pong aku mesti suka punya... Bagi c ...
AceHand Post at 27-6-2011 02:28 PM

Makan maggi jer ke..?  Plastik dia tak makan..?  Dengar citer plastik dia pun sedap jugak...

huhu aku klu mkan mau 2bungkus skali hahahaha nak lak yg jenis goreng hahahahaha

Reply 53# jgfjhdjhg

cukup ke 2 bungkus?

hahahah cukup la dua bungkus klu lebih malu nak bgtau hahahah

suka makan maggi kari (jenama x kisah, tapi selalunyer MAGGI ler)

selalunyer klu masak maggi tu aku akan tumis dulu. buh minyak, hiris2 bawang besar, ketuk2 dalam 2-3 biji bawang putih. tumis bawang2 tu, pastu masukkan sos cili sket. suka tumis sekali ngan bahan2 lain cam ayam @ daging @ udang @ sotong. lepas dah tumis sume2 bahan tu masuk air cam biasa dan perencah kari tu, dah tu masuk maggi dan sayur2an (ikut apa yg ada pd masa tu). selalu x suka pecahkan telur dalam maggi tu, sbb pd tekak aku rasa kari tu jd lain. kadang2 klu ada belen2 sup sayur yg x abis tu siap aku masuk jer maggi ngan perencah kari tu, kira cepat ler siap maggi ekspress aku ni

Rate

1

Reply 55# jgfjhdjhg

jap .. ni bungkus yg kecik2 tu ke, bungkus besar2 (yg dalam ada 5 bungkus kecik) tu?

Reply 57# naen

hahah yg kecik ler.ko ni wat aku tergelak lak hahaha

Eh!

Makan maggi jer ke..?  Plastik dia tak makan..?  Dengar citer plastik dia pun sedap jugak...
sourplum Post at 27/6/2011 15:03

Dengar citer kat mana...? Dia worang tipu tu... Aku dah cuba... Tak sedap pong...

Pepe pong topik ni buat aku pogi kodai CARI mee segera tadi... Hampeh...!

Jizzz... Klong! Klong!

eehhmm...maggi memang selalu jugak makan.nak2 time x sihat.klu time rajin siap tumis lagi..
tapi klu time kemalasan melanda,didihkan air masuk perencah dan maggi siap...