CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeluwi

KENAPA ORANG SELALU BERPANDANGAN NEGATIF TTG MLM?

Reply 299# amirezu
graduate dari mana, ialah first impression yg ko bagi kat orang...yg lain, bergantung pada diri ko sendiri...

bodek boss, mmg cepat boleh naik...tapi takleh naik jauh...
kalau nak naik, kena pandai show off sikit...bukan berlagak, bukan bodek...tapi good communication kekdahnya...

Reply 300# amirezu
yup taraf hidup sana tinggi...sebab tu aku kata RM28k amat rendah bagi engineer sana...kalau aku, mmg tak gi ah...
tapi tgk package arr...elaun camne...rumah, kete camne...
tapi aku malas lagi nak gi belah2 sana ni...tak sanggup nak berkorban lagi nak tinggalkan negara...
cukupla ngan apa yg aku ada kat sini...

bila wujud unsur PAKSAAN tu maka akan wujud plak misleading. mcm kes saya.....sampai ari ni saya tak leh lupa bila pakcik EL*** tu kata SUSU KOLUSTRUM LEMBU lebih baik dari SUSU IBU. Sbb susu saya tak bagus lah maybe anak saya dpt luekimia.
norzyy Post at 1-8-2011 10:28

perrggghhhh....mengalahkan doktor pakar diorang ni....patut kena lempang je tu...hehe
tukang promote ni pass sekolah darjah berapa ni? atau sebab duit, gelap mata....

Sebenarnya apa2 jer yg kita ceburi niat kita ler.....kalau semata2 nak cari keuntungan jer teman rasa memang tak lama ler walau 10 kali  kauorg join MLM pun.......teman ni jenis sempoi jer tak terkejar sangat ikut suka teman jer   berbuih upline suruh pergi sana sini........tak kuasa teman.

buat masa ni alhamdulilah ler dah join MLM 10 thn masih lagi berjalan mcm biasa.....kakak teman upline yg gitu tinggi dah turun kebawah dulu dia yg berapi2 tapi lama merundum teman tetap maintain mcm dulu

tu ler teman kata kalau kejor sangat duit nak cepat sangat naik tanpa keikhlasan di hati lagu tu ler

bab makan khinzir tu pun mungkin kedengaran agak kasar...tapi secara rasionalnya sahabat kita tu nak bagitau, wat MLM skim piramid adalah lebih bahaya dari makan khinzir...makan khinzir, dosa ko ngan Allah...jika bertaubat, insya-Allah Allah ampunkan...wat MLM skim piramid, ko berdosa ngan ramai downline ko...lagi tinggi pangkat ko, ko berdosa ngan lagi ramai orang...nak mintak maaf ngan semua orang? perrghhh....
pastu, makan khinzir, masa makan tu la yg haramnya...tapi jika wat MLM SKim Piramid, duit tu ko wat beli nasik, beli eskrem, wat bagi makan anak bini...sepanjang masa haram....
itulah rasional di sebalik kata2 sahabat kita....
Brutal Post at 1-8-2011 13:48

dia tak cakap pun skim piramid tapi MLM dan mengikut kefahaman aku ayat dia......semua MLM. Dia setuju tak setuju ttg MLM itu mmg
hak dia...

Reply 304# ronin
yup...aku cuma tolong tambah mengikut kefahaman aku agar orang2 lepas ni baca tak timbul salah paham...

Reply 301# Brutal

entahlah diorang. aku pun bukannya nak amik tau sgt brapa diorang dpt. bab gaji ni walaupun keje engineer tak semuanya sama. tengok company. ada rezeki dapatlah lebih.

kita dah jauh menyimpang ni haha. balik kepada landasan sebenar

Follow Us
hish...kalau nak citer satu2 mmg ada lagi sebenarnya.....apa pun suka saya nak cakap kpd semua kaki MLM....kok ye nak berniaga pun jangan la PAKSA org beli.... Jangan le kata kami2 yg dapatkan rawatan hospital ni BODOH. Dan jgn le suruh org STOP UBAT HOSPITAL.  jgn le punya nak promote produknya...habis "DIGORENGNYA" semua fakta

errr... well ini la pengalaman saya.... sharing is caring kan....
norzyy Post at 1-8-2011 10:28

So, dalam kes ini siapa yg bersalah.....distributor tu atau syarikat MLM tu?

Reply 285# norzyy

sy penah terikut HR tempat keje dulu ke event EL*** ni. pada mulanya nak tumpang dia ke satu tempat. dia ckp boleh tapi dia nak singgah satu tempat dulu. nak tak nak terpaksalah ikut.

sampai je sy ngan sorg lg kwn termasuklah HR tu naik tingkat atas. nampaklah logo EL*** tapi masa tu tak tau pun EL*** ni MLM. sebelum masuk dewan receptionist tu bg nota kesihatan dgn produk kolesterom 2 sachets. masuk dewan, tgk ada presenter duk explain psl kesihatan. pastu time demo dia panggil sorg pakcik yg berjalan pakai tongkat. lupa dia sakit apa. presenter tu kuarkan alat yg mcm sikat tu yg diperbuat drp tanduk kerbau katanya. dia gosok2 kaki pakcik tu, lepas tu dah bleh jalan tanpa tongkat walaupun henjut2 sket. hebat betul sikat tanduk kerbau tu

sy pernah minum susu utk bersihkan usus keluaran EL*** ni. memang diakui bagus. tapi bak kata puan norzyy, produk2 MLM ni mahal. kalau nak bersihkan usus, baik beli sylium fibre kat farmasi, lagi murah. sy dah try sylium fibre yg beli kat farmasi, kesannya sama je. buat apa beli yg mahal kalau ada yg lebih murah, betul tak puan?

kita dah jauh menyimpang ni haha. balik kepada landasan sebenar
amirezu Post at 1-8-2011 23:22

dalam landasan lagi ni....kan MLM banyak bercerita tentang income...so, ni kira ok lagi la ni...(ayat cover )

berikut adalah salah satu sebab kenapa aku berpandangan negatif terhadap mlm dan pengiat mlm..

aku ada sorang kenalan (kenal je.. aku x anggap as member/kawan ~ x pernah borak pun). beliau seorg md kat salah sebuah syarikat yg agak terkenal.

1 day, dia call ajak meeting. katanya nak discuss pasal system. nak upgrade. nak jumpa kat uoa. sebab dkt ngan office dia. aku pun gie aa..

sampai dilokasi, aku bersangka baik ~ mungkin ada meeting room kat office *gel nie. alih2 suh aku dengar talk.. kalau minum supplyment nie boleh elak cancer, aids, mcm2 lagi. aku pandang dia.. aku ckp slow2.. "weeii... ba6i aa kau.. jom kuar jap.."

pastu sama2 kuar.. pastu dia terus blah.. aku tepon x nak angkat dah.. :@

Post Last Edit by norzyy at 2-8-2011 06:23
So, dalam kes ini siapa yg bersalah.....distributor tu atau syarikat MLM tu?
ronin Post at 1-8-2011 23:29

entah lah salah sapa ye....???? tapi kan saya pun pernah gak terjoin talk2 and meeeting MLM ni. biasa la member ajak. kekonon nak borak la...nak jemput pegi opis la...tup2 nak promote MLM.

masa dengar talk2 tu la.....memang upline dan presenter tu AJAR mcm mana nak promote produk.

1.  kalau prospek jawab mcm ni....ko kena cakap mcm tu....bila prospek cakap mcm tu...ko kena jawab mcm ni....selagi ko boleh konar...ko konar sampai terbalik.  

2. dapatkan nombor telepon. buat follow up........

3. dptkan info tentang mana2 org di area2 rumah yg ada masalah kesihatan kronik. kita pi serbu rumah dia.

4. bla...bla...bla.....
.teman ni jenis sempoi jer tak terkejar sangat ikut suka teman jer berbuih upline suruh pergi sana sini........tak kuasa teman.

ni org MLM sendiri mengaku upline nya berbuih suruh pergi sana sini. tapi TAHNIAH utk Mata Bulat kerana tidak ikut style marketing upline awak.  tp orang mcm awak ni susah jumpa.   saya mmg suka org MLM jenis mcm ni. tp kemungkinan nak jumpa org mcm awak di real life....?????? so far ada la saya jumpa sorang dua.

so sapa yg bersalah? marketing plan yg salah? upline salah ? presenter salah? or org yg join salah?  huhuhu...

sebenarnya pada saya la...tak ada org yg 100% betul. setiap jenis perniagaan ni ada plan dan strategi masing2. ada marketing plan tersendiri.  masalah MLM skang ni ialah...pada pandangan saya.....marketing plannya yg ada unsur PAKSAAN. wujud unsur provokasi.  menyebabkan sesetengah prospek terpaksa beli produk bukan sebab dia nak beli sangat pun tapi terpaksa beli.

kalau dah mcm tu marketing plannya dah tentu majoriti yg join MLM akan jadi mcm tu. ada la segelintir kecil...orang mcm awak...orang yg macam mata bulat....tak terikut kaedah PAKSAAN ini.  bagus lah sbb org2 mcm ni la yg kita nak.

perrggghhhh....mengalahkan doktor pakar diorang ni....patut kena lempang je tu...hehe
tukang prom ...
Brutal Post at 1-8-2011 19:03

sebab kuar ayat ni ler...adik ipar ku itu sudah bangun pegi dapur nak amik parang

mmg kecoh betul petang tu....sbb tu sampai sekarang tak leh lupa

sampai je sy ngan sorg lg kwn termasuklah HR tu naik tingkat atas. nampaklah logo EL*** tapi masa tu tak tau pun EL*** ni MLM. sebelum masuk dewan receptionist tu bg nota kesihatan dgn produk kolesterom 2 sachets. masuk dewan, tgk ada presenter duk explain psl kesihatan. pastu time demo dia panggil sorg pakcik yg berjalan pakai tongkat. lupa dia sakit apa. presenter tu kuarkan alat yg mcm sikat tu yg diperbuat drp tanduk kerbau katanya. dia gosok2 kaki pakcik tu, lepas tu dah bleh jalan tanpa tongkat walaupun henjut2 sket. hebat betul sikat tanduk kerbau tu

ko tahu tak berapa hinggit sikat tanduk kerbau tu???????

hehe...meh nak citer plak bab tanduk kerbau EL*** ni. masa tu baru kawin..saya kemas rumah. saya jumpa satu brg dlm kotak husband saya. warna hitam ada.bentuk pelik. nak kata plastik bukan...nak kata batu pun bukan..... disebabkan saya rasa mcm tak ada faedahnya...saya campak dlm tong sampah.

bila hubby balik di terkejut tgk benda tu dlm tong sampah. dia bising suruh amik balik sebab katanya itu mak dia yg beli. benda tu sebenarnya tanduk kerbau EL***. kalau mak dia tau saya buang mesti bising sbb orang tua tu beli benda itu dgn harga mencecah ratus2 RM. hahahahahaha...........tanduk kerbau RM ratus2. biaq betui?

than hubby cakap le kekononnya khasiatnya boleh pulihkan sakit kaki.....bla...bla... bila sakit badan kat mana2...sikat le dgn tanduk kerbau tu. saya tanya balik...berkesan je.... hubby dgn tersengihnya jawab...."tu la...mak tu dah mcm kena tipu. jenuh dah sikat....tp sakit mcm tu gak. skang ni abang simpan je la tanduk ni....nak buang tak gamak le...sbb beli mahal2"

saya dah tak ingat dah berapa harga sebenar tanduk ni. tp menurut hubby mmg ratus2 gak. ini le barang MLM paling hampeh yg mak mertua saya terbeli.

sy pernah minum susu utk bersihkan usus keluaran EL*** ni. memang diakui bagus. tapi bak kata puan norzyy, produk2 MLM ni mahal. kalau nak bersihkan usus, baik beli sylium fibre kat farmasi, lagi murah. sy dah try sylium fibre yg beli kat farmasi, kesannya sama je. buat apa beli yg mahal kalau ada yg lebih murah, betul tak puan?

betul la tu....yg ko nak pegi beli mahal2 buat apa. pegi je farmasi...belambak produk ko boleh try.

sikap tanduk kerbau yg saya beli kat pasar malam 2 thn lepas tu harga nya RM 5 jeee ,

gelak pun ada citer2 korang ni

aku 2 years back ada gak berjumpa semula dgn member lama....dier pun MLM...apa namanye tah..tapi lagi pelik....aku nak kena kluar duit RM3K utk beli brg2...tapi brg2 tu bukan utk jual....then aku tanya balik...habih...aku meniaga...tapi tak jual brg...so apa yg aku jual??? 1 hari bercakap ngan dier...last2 aku rejek..aku cakap...sebenarnye aku MALAS nak bergerak-gerak kluar sana sini...aku suka gi keje balik keje dok rumah....keje apa yg aku ada..tu la rezeki aku....tak kaya (tapi tak la melarat) and yg penting Insya'Allah tak putus...hubungan baik dgn sume org di jaga especially kebajikan mak bapak aku...sekian

Reply 309# Brutal

nak pancing org keluar dari MLM ke? haha...boleh diterima. nak bagitau, kedai makan family kawan aku kat besut dapat income bersih RM2000 sehari. hanya beroperasi petang sampai malam, lupa pukul brapa. dulu ada 2 kedai makan, tapi satu lagi tu (yg asal) kena buatan orang. biasalah Melayu ni suka dengki

Reply 313# norzyy

a'a memang beratus harganya. kalau tak silap bawah rm200. arwah mak sy pun ada sikat tanduk kerbau tu. tak sure bila dia beli. ada bomoh yg datang umah sebab nak ubat arwah mak ckp sikat tu sebagai alat je. yg mustahak adalah kaedah nak sikat, kena betul caranya. guna duit kertas pun boleh buat dia kata, ada bomoh yg pandai. sebab tu masa demo kat event tu dia explain cara nak pegang macam mana, berapa darjah kedudukan sikat dgn permukaan badan..mcm2 lagi.

tapi sejauh mana benarnya alat tu tak dapat nak dipastikan

aku benci giler ngan MLM ni...pasal MLM ni la kawan boleh jadi lawan...duit punya pasal sanggup paksa kawan jadi downline pastu bila rugi, wat2 diam plak...
nasib baik aku hilang duit ckit je

gelak pun ada citer2 korang ni

aku 2 years back ada gak berjumpa semula dgn member lama....dier p ...
hike80 Post at 2-8-2011 13:16

betul tu...kadang2 kawan yang dah bertahun tak contact tiba2 je cari kita nak pomote MLM ni...ntah niaga ape tak jual produk / service,,jual air liur je..