CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeluwi

KENAPA ORANG SELALU BERPANDANGAN NEGATIF TTG MLM?

Reply 329# jaa139

RM360? produk dia apa? servis web ek?

Reply 330# norzyy

dari kul 12 sampai ke pukul 5 duk umah orang? tak boleh nak kata apa dah selain daripada muka tembok. sori to say. tindakan puan tu betul, tapi tak semua org mcm puan contohnya kakak puan tu. maybe dia berhati lembut, tak sampai hati nak halau tetamu. paling tak pun, tak tau cara yg halus nak bg hint kat tetamu supaya keluar dari rumah. nak berdepan dgn org mcm ni terutamanya ahli MLM hati kita kena tegas

Post Last Edit by ronin at 3-8-2011 16:51
bagus lah kalau sedara or sedari ni org nya macam tu. orang2 mcm ni la yg kita suka.
norzyy Post at 3-8-2011 15:57
sampai sekarang awak tak tau gender aku semaada lelaki atau perempuan.....

so kalau jadi upline tu jgn le bg motivasi yg ter over2 utk anak buah. nanti anak2 buah ter over2 motivasi nya....susah.....

motivasi perlu sebab nak pastikan downline dapat duit.....perkara paling aku tak seronok (honest... ) ialah bila downline hanya dapat seciput.... sedangkan kami berusaha cuba naikkan downline tersebut.

lagi satu...boleh le sampai kan pesanan saya pada rakan2 satu company awak tu.... ini kalau awak join company yg buat makanan kesihatan ler.....kalau dengar ada orang sakit....jgn le terus pi serbu rumah orang tu....... mana tahu orang tu baru balik dr hospital, nak rehat di rumah, tak mau le tetamu tak diundang datang kan. memang le awak tak buat....tapi mungkin kawan2 awak buat

so far yg buat, termasuk aku ialah menggunakan sendiri atas sebab masaalah kesihatan masing2....bila berkesan beri pula kpd ibu-bapa masing2 yg juga ada masaalah kesihatan, kepada ahli keluarga yg lain, kawan2 dsbnya....kalau ada downline2 aku gi nyerbu kat rumah2 orang tanpa diundang mau aku sekel dia....

terapkan la nilai2 yg awak amalkan pada downline awak...pada kawan2 se company. be steady. jgn terjah je...

peace....

TQ.......

Paksaan ini ialah.....kalau ada orang yg mengacukan pistol kat kepala suruh awak buat.....tapi dlm MLM, awak ada hak utk tidak membuatnya....
ronin Post at 3-8-2011 16:28

maksud puan tu macam ni. MLMer tu cuba gak explain walaupun kita dah cakap tak berminat atau tak nak join. kita tolak, dia tarik balik. itu yg sampai 5 jam duk umah. tak mustahil wujudnya unsur paksaan dlm ajakan MLMer tu. mungkin cara bro tak macam tu, baguslah. cuma nak ditegaskan ramai MLMers yg jenis macam tu yg suka pendekatan memaksa orang walaupun tak guna ayat memaksa tapi dari segi perbuatan pun kita boleh nampak yg dia memaksa dalam diam. boleh je cakap tak semua MLMers macam tu. memang betul, sebab yg jenis memaksa ni yg suka approach orang sampai puan labelkan diorang muka tembok. yg tak approach orang sangat (maybe macam bro) selalunya orang yg dtg mencari dia atas minat terhadap produk. itu yg sebaiknya.

tapi dalam benang ni kita sebenarnya bincangkan halal-haram sesuatu MLM tu. halal-haram ni bukan hanya melibatkan komisyen atau income MLM, tapi lebih halus melibatkan perbuatan, sikap, hubungan sesama manusia dll. itu yg bro brutal nak tegaskan dlm benang ni.

Paksaan ini ialah.....kalau ada orang yg mengacukan pistol kat kepala suruh awak buat.....tapi dlm MLM, awak ada hak utk tidak membuatnya....

haha... kalu sampai nak diacukan pistol baru nak dikatakan PAKSAAN.... itu mungkin bg awak le...

bg saya kalau ada org datang rumah tanpa diundang... kita "halau" cara baik pun tak mo balik....sampai kita nak rehat...nak sembahyang... nak tengok TV pun tak senang

kalau bg no tipon plak.... tipon kita tak berenti2... well bagi saya le....itu pun dah dikira PAKSAAN. maybe lain org lain penerimaan nya kot. bg saya 2 perkara ni saya dah anggap satu PAKSAAN

by the way saya pernah le pegi talk beberapa company. pernah hampir2 terjoin pun. tp bila pikir2 balik rasanya saya lebih minat buat bisnes dgn cara lain.

dan lagi satu...saya tak kerja swasta...dan tak kerja kerajaan. saya ada kerja sendiri...yg memang saya suka buat. dan alhamdulillah mampu menampung kehidupan di dunia yg fana ini.{:1_137:}

maksud puan tu macam ni. MLMer tu cuba gak explain walaupun kita dah cakap tak berminat atau tak nak join. kita tolak, dia tarik balik. itu yg sampai 5 jam duk umah. tak mustahil wujudnya unsur paksaan dlm ajakan MLMer tu. mungkin cara bro tak macam tu, baguslah. cuma nak ditegaskan ramai MLMers yg jenis macam tu yg suka pendekatan memaksa orang walaupun tak guna ayat memaksa tapi dari segi perbuatan pun kita boleh nampak yg dia memaksa dalam diam. boleh je cakap tak semua MLMers macam tu. memang betul, sebab yg jenis memaksa ni yg suka approach orang sampai puan labelkan diorang muka tembok. yg tak approach orang sangat (maybe macam bro) selalunya orang yg dtg mencari dia atas minat terhadap produk. itu yg sebaiknya.
amirezu Post at 3-8-2011 16:57
TQ bagi ulasan......tapi aku menjawap point yg dia beri dlm komen2 dia itu.....iaitu marketing plan yg dia kata ada unsur2 paksaan atau hasil yg dpt tak sama seperti yg dibentangkan dlm marketing plan itu.....
adapun ttg apa yg ko perkatakan di atas, aku dah pun bagi komen2 aku, yg mana aku menolak sama sekali pendekatan secara paksaan atau ada unsur2 penipuan malah menolak sama sekali skim MLM yg tidak mengikut syariah.

Follow Us
Post Last Edit by ronin at 3-8-2011 17:27
haha... kalu sampai nak diacukan pistol baru nak dikatakan PAKSAAN.... itu mungkin bg awak le...

bg saya kalau ada org datang rumah tanpa diundang... kita "halau" cara baik pun tak mo balik....sampai kita nak rehat...nak sembahyang... nak tengok TV pun tak senang
norzyy Post at 3-8-2011 16:59
Aku merujuk kpd kenyataan awak ttg marketing plan dlm MLM di mana awak berhak untuk katakan tidak kpd MLM tersebut.....bukan nya kes orang yg menerjah dtg ke rumah awak tu.......Sila lihat komen awak dan reply aku spt di bawah....
sbb tu ...bg saya marketing plan dlm MLM jugak secara langsung mewujudkan unsur paksaan ni.[quote]
norzyy Post at 3-8-2011 15:46

[quote]by the way saya pernah le pegi talk beberapa company. pernah hampir2 terjoin pun. tp bila pikir2 balik rasanya saya lebih minat buat bisnes dgn cara lain.
dan lagi satu...saya tak kerja swasta...dan tak kerja kerajaan. saya ada kerja sendiri...yg memang saya suka buat. dan alhamdulillah mampu menampung kehidupan di dunia yg fana ini.{:1_137:}
norzyy Post at 3-8-2011 16:59

Tahniah kerana ada kerja sendiri.......aku pun dah 5 tahun tidak mengharungi perkara2 yg aku tak suka bila kerja makan gaji sebab  dah buat bisnis sendiri selalin dari MLM yg aku buat sekarang.....

Boleh beritahu aku bidang kerja yg mana pada malam hari kita tak sabar2 nak tunggu pagi sebab bersemangat nak pegi kerja, seronok jumpa bos sebab diberi kerja banyak, suka-suki mengharungi kesesakkan jalanraya sebab terlalu seronok? Bangun pagi jer kita berseru, "Wow!! Best! Aku nak pergi kerja!" Alangkah indahnya dunia kalau serba-serbi perkara dlm pekerjaan itu kita rasa seronok nak buat dan bersemangat!
ronin Post at 3-8-2011 16:28

kat sini silapnya kita bro...kita kerja semata2 untuk dapat gaji...
kita TERPAKSA gi keje sedangkan kita tak nak wat keje...tu yg timbul ketidak ikhlasan dalam kerja...

sebab tu kita kena pilih bidang yg kita minat...

aku sentiasa bersemangat nak gi keje...sebab aku minat dengan keje aku...kekadang sampai malas nak balik, tapi sebab anak bini, aku balik gak...hehe

kat sini silapnya kita bro...kita kerja semata2 untuk dapat gaji...
kita TERPAKSA gi keje sedangk ...
Brutal Post at 4-8-2011 00:32

Pengalaman aku kerja makan gaji........kerja itu sendiri ok, tapi hal2 yg bersangkutan dgn kerja, byk perkara2 yg negatif yg menjadikan kerja itu tidak seronok, sampaikan pagi2 nak gi kerja itu mcm terpaksa.....sampaikan aku terpaksa join MLM sistem binary itu semata-mata nak cari modal buat bisnis konvesional dan lari dari kerja makan gaji tersebut.....

tapi hal2 yg bersangkutan dgn kerja, byk perkara2 yg negatif yg menjadikan kerja itu tidak seronok,
ronin Post at 4-8-2011 00:51

maksud ko? karenah rakan sekerja ke? karenah bos ke? atau jalan jem nak gi keje?
mohon pencerahan sikit...

maksud ko? karenah rakan sekerja ke? karenah bos ke? atau jalan jem nak gi keje?
mohon pencerahan ...
Brutal Post at 4-8-2011 01:15

panjang cerita nya......nanti kalau aku cerita bunyi mcm racist....sedangkan aku tak suka bercerita ttg hal2 yg bersangkutan favoritism by skin colour...yg berlaku kat syarikat lama aku dulu.

Bagi aku life must move forward, not looking back.....sebab apa yg kita buat sekarang yg akan shape the future.....

Reply 351# ronin
ooo....rasa cam boleh agak la...
kira boleh dikategorikan sebagai karenah rakan sekerja dan boss la kot?

kat tempat aku keje pun ada camtu...cuma, masa aku dok marah2, memberontak...gila nak tonjolkan diri...benda tu cuma keep the negative aura arround me...lagi jatuhkan aku...
sehinggala sorang manager ni, dia agak rapat ngan aku...bagi nasihat...keje biar ikhlas kerana Allah...
so, aku fahami nasihat dia...aku kerja ikhlas kerana Allah...aku anggap kerja aku tu ibadat (moga diterima)...aku mencari ilmu di dalam kerja aku....dan aku tak peduli pasal kredit dari hasil kerja aku...yg aku pentingkan, hasil kerja aku...

Alhamdulillah...aku senang hati...aku dah tak dipengaruhi benda negative di sekitar aku...rezeki aku pun makin luas rasanya...walau gaji aku lebih kurang je ngan sebelum tu, tapi lebih nampak hasilnya...aku tak pernah kesimpatan duit...dan aku dapat beli apa yg aku nak (tapi kemahuan aku di takat sederhana...bukan 7 series semua tu)...

dan boss yg dulu jatuhkan aku, nampak cam dah berubah sikap ngan aku...kenaikkan gaji yg lepas, jumlahnya agak aku tidak sangka...aku dapat berita dia siap fight untuk promotekan aku (tapi result lambat lagi kuar)...dan ada manager department lain dah lobi nak "beli" aku...tetiba je nama aku naik di saat aku dah tak kisah semua tu...dulu, masa aku dok kejar benda tu, aku tak dapat....sebab, tiada keihlasan...

bercerita ni bukan nak cakap aku bagus...sama je aku dulu dan sekarang...cuma bezanya, aku ikhlaskan diri dalam menunaikan amanah yg diberi...hasilnya, aku rasa agak berbeza...

dan benda ni boleh dipraktik di mana2....sama ada ko kerja ngan orang...atau kerja sendiri...asalkan kerja yg halal...

salam,

saya dulu pun benci MLM sbb asik dipaksa je carik downline, suruh labur beribu2 utk cepat naik pangkat dan dpt komisen besar kononnya.

tp akhirnya skrg ni sy full time dlm MLM yg baru berusia 4 thn, tp dah ujud di M'sia 45 thn.  Alhamdulillah... sy xbuat mcm yg biasa org MLM buat iaitu paksaan atau terjah umah org.  bg sy yg penting, apa pun yg kt nak buat samada kerja, part time bisnes trading atau MLM buat bidang yg kita minat...

Post Last Edit by norzyy at 4-8-2011 11:28
Aku merujuk kpd kenyataan awak ttg marketing plan dlm MLM di mana awak berhak untuk katakan tidak kpd MLM tersebut

memang betul....kita ada HAK UTK BERKATA TIDAK. tp masalahnya...walau kita berkata tidak....ada yg degil tidak mahu berganjak.

mcm ni la...sbg contoh..... orang jual insurans. selalunya diorang ni

1. cari prospek....
2. sembang2 dgn prospek. kat rumah ke..kat kedai makan ke...proses pujuk memujuk itu wujud tapi biasanya tidak terlalu aggresif. maksud saya aggresif ni adalah...ia hanya melibatkan agen dan prospek. atau utk agen baru dia akan bawa leader dia. itu saja
3. bila kita cakap tak mahu...kebanyakkan agen insurans akan terima. perbincangan tak akan meleret2 sampai 5 jam

org jual unit trust plak.....lebih kurang sama je style dia dgn insurans.

tp kalau MLM ni kebanyakkan nya lain macam sikit cara approach nya.

1. cari prospek.....
2. pegi jumpa prospek.... BAWA ROMBONGAN CIK KIAH. ini yg orang tak suka. agen insurans dan unit trust tak ada rombongan cik kiah ni.
3. bila ROMBONGAN CIK KIAH ni dah kerumun kita....walau pun kita ADA HAK UTK KATA TIDAK..... tp biasanya kita akan termakan pujuk gak akhirnya kalau kita sorang2.  kalau kita ni jenis org yg keras hati mungkin boleh lawan. tp kalau terkena org yg lembut hati.....mmg boleh kalah dgn ROMBONGAN CIK KIAH NI

ini maksud saya.  tak semua orang mampu katakan tidak....walau pun kita ada hak utk katakan tidak. sbb tu saya kata elemen PAKSAAN tu wujud. kenapa dlm insurans dan unit trust tak ada....sebab marketing plan nya berbeza.

tak tahu la kan...sepanjang saya jumpa org insurans dan orang unit trust...mmg tak ada elemen rombongan cik kiah ni. tp kalau orang MLM elemen rombongan cik kiah ini mmg wujud. mmg tak semua orang MLM buat kaedah ni...tapi ia wujud dan yg selalu saya jumpa pun mmg style mcm ni. so pd sesapa yg pernah jumpa org insurans dan unit trust buat style rombongan cik kiah ni...maybe boleh share kat sini than kita boleh buat perbandingan.

tapi saya akui ada sebahagian kaki MLM mmg guna sendiri produk...bila nampak hasil...baru orang datang tanya. jenis mcm ni wujud tp susah nak jumpa. sbb tu suka saya syorkan kpd semua MLM yg buat style macam ni agar ajak rakan2 lain dlm company buat style mcm ni gak....... baru lah steady. tak de lah org nak kutuk2 MLM lagi

[i=s] Post Last Edit by teratakerapung at 4-8-2011 14:01 [/i]

MLM adalah Menulis Larut Malam.

Ataupun Majlis Larut Malam.

balik umah hari ni...ada terselit iklan Bio-Aura untuk dijual...
harga promosi RM1500...aku tertanya2, adakah si agen dah give up sampai terpaksa lepaskan bio-aura beliau hingga ke "harga rugi"?

apa pun, RM1500 masih lagi mahal untuk penapis seperti itu...(sama la penapis2 air "hebat & ajaib" jenama MLM lain pun)...

bagi aku la klau MLM ni mcm org kaya makin kaya org baru smpai lebam dok kena tipu

1. kebanyakan perniagaan mlm adalah berasaskan "head hunter".
2. perniagaan mlm biasanya meletak harga yg melampau lampau utk cover upline yg goyang kaki dpt duit.
3. perbezaan dgn perniagaan lain, lebih ramai pekerja, lebih banyak production, product akan menjadi lebih murah.
4. perbezaan dgn penigaan lain.. eg: penjual burger x persuade anda (sbg customer) utk bukak gerai burger utk dptkan commision drpd gerai burger anda sedangkan anda hanya nak beli seketul burger drpd beliau.
5. perbezaan dgn perniagaan lain.. mlm disertai oleh org yg kurang pengetahuan ttg product ~ mereka hanya menceritakan semula apa yg "org atas" ckp ~ usually tanpa kajian lanjut.
6. mlm biasanya berasaskan kelentong atas kelentong atas kelentong
7. biasanya statement/info product2 mlm dimanipulasi, tanpa bukti scientific/clinical.
8. kebanyakan product mlm adalah "re-labelling" drpd product2 lain (mlm atau tidak) di pasaran. product2 tersebut mungkin sah, atau x sah, atau dah di banned, atau x pernah ditest lagi.
9. kenapa bmw, merc, intel, kingston mcd x jadi mlm sekiranya perniagaan mlm benar2 sahih n menguntungkan?

MLM hanya penipu di tipu...masa jumpe cakap cite ribu2, tunjuk slide juta2, ble da join nk dapat ratus skit punye payah, kdg2 dpt pusing balik modal je, nk dpt untung berape la sgt

balik umah hari ni...ada terselit iklan Bio-Aura untuk dijual...
harga promosi RM1500...aku tertanya2, adakah si agen dah give up sampai terpaksa lepaskan bio-aura beliau hingga ke "harga rugi"?

RM1500??? . mahal lagi le tu

saya pernah jumpa ..orang jual bio auta  ni dgn harga rm450 je...... mmg dah desperate tahap gaban dah kot......