CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeluwi

KENAPA ORANG SELALU BERPANDANGAN NEGATIF TTG MLM?

sesetngh orng yang jual MLM ni cam paksa je suh orang masuk..sbb tu kut orng pandang negatif.

Reply 361# sgv_8888
ni yg jenis wat loan berpuluh ribu...
pastu nak cover balik duit modal tu, terpaksala memaksa orang lain join jadi downline dia...

***siap ada manusia gila glamer kat FB, unfriend semua peminat dia...dia cuma akan add balik pada yg sokong bisnes MLM dia je...

dah tertinggal keretapi nampaknya aku kat sini hehe.

tadi aku check FB, ternampak gambar2 yg baru diupload oleh upline aku. diorang park kereta2 mewah bertindan2 kat stesen minyak. dalam banyak2 kereta mewah tu terselitlah sekor kenari kat celah. tak kisahlah tu, down payment dah bayar cuma kete belum kuar lagi agaknya diorang konvoi nak ke somewhere yg malas aku nak amik tau.

itu taktik diorang nak pancing org baru, sama macam aku kena awal2 dulu yg pada masa tu upline aku baru byr down payment, tengah tunggu kereta idaman dia keluar. bila dah keluar, aku orang pertama yg drive kereta dia selain dia sendiri. baik punya pancing...tapi aku join MLM hampeh tu bukan atas dasar kebendaan harta duniawi ni. langsung tak pandang sangat duit berpuluh2 ribu sebulan yg diorang bajet akan dpt.

Reply 363# amirezu
upline ko dah pakai apa plak sekarang?

alaaa....bukan nak menghina atau jeles ngan diorang...
tapi aku dah masak sangat taktik2 camtu...
sebahagian tu mmg masyuukkk betul...tu yg mampu pakai kereta mewah...tapi baik aku pakai kancil buruk hasil duit halal dari kete mewah hasil duit menipu downlines....
tapi sebahagian besar lagi, terpaksa ikat perut nak bayar kete2 mewah diorang ni...tu pun baru sekadar alphard/estima recon yg berharga dalam RM150k...dah nak berlagak...hehe

MLM...betul la tu, MELAYU LANYAK MELAYU...hahaha.
aku pn dh terkena.....hakk tuihhh, muka hipokrit...BENCI GILER!!!
sanggup buat mcm2 nk umpan orang. Syukur alhamdulillah Allah kuatkan hati aku supaya tidak terus ikut jejak dorang,
- hipokrit
- mengayat / mengumpan
- indah khabar dari rupa
- banyak yg tersirat kita tak tahu
- sanggup putar belit cakap itu ini utk mengaburi prospek
- senang citer dorang ni sanggup pejam mata dan buat hati kering la utk dapatkan downline supaya dorang dpt keuntungan.
Biarlah aku berkorban duit yg dh terlebur tu, asalkan hati aku masih baik utk tidak menganiaya org lain.
Duit habis boleh cari lagi, tapi hati yg bersih kalau dh kotor susah nk cuci.

MUKA TEMBOK yg dimaksudkan pada pendapat aku la....
dorang ni klu dapat tarik sedara mara jd downline...slumber derk bodoh dorang je, umpan mcm2, bg harapan, berjanji itu ini, nak tolong la apela, tapi bila dh join...kirim salam la..
sebelum join, beratus kali dtg promote pn xpe, tp bila dh join melabur berpuluh ribu...sekali je downline tu ckp malas...dorang pn blah. almaklum la dh dpt tarik org.
PASTU TAKDE LGSG RASA BERSALAH...
kaki kt bwh dh cukup kuota. pedulik hapa dia klu kita malas. xde pulak beratus kali upline tu pujuk utk pulihkn semangat.
pstu katalah downline ni macam2..."kalau diri sendiri pn xnak tolong" ..ayat standart dorg la tu. Sebenarnya downline tu yg menolong dan mengubah nasib dorg.
Orang yg boleh go on dlm MLM ni mmg hati batu, dorg dh terjerat so kena la jerat org lain pulak utk jd kaya. Kesian sedara aku tu punye la cair dgn ayat sedara mara ni sampai sgup jual tanah melabur beribu beli BIO AUTA tu ha, sudahnye tersadai kt umah. dpt la bonus sekali je, pstu habuk pn tarak. Yg sedara mara jd upline dia tu muka tembok je xde lgsg rasa bersalah, pandai bg harapan dan janji tp xpandai tunaikan.
Biarlah...redha je. Hanya Allah yg maha mengetahui dan maha besar.

Follow Us
Post Last Edit by Brutal at 9-8-2011 17:48
Kesian sedara aku tu punye la cair dgn ayat sedara mara ni sampai sgup jual tanah melabur beribu beli BIO AUTA tu ha, sudahnye tersadai kt umah. dpt la bonus sekali je, pstu habuk pn tarak.
I.d Post at 9-8-2011 15:27

dapat bonus sekali masa mula2 masuk kan?
standard arr...duit ahli jugak...
masuk RM20k...dapat bonus RM4k...
so, sebenarnya harga Biol-Auta tu adalah RM16k untuk 10 unit...RM4k tu la untung sebenarnya...bukan bonus...

pastu dengan bangga cakap, "mula2 masuk pun dah dapat RM4k"...
hahaha...tu je la ko dapat...dah hangus RM16k...melainkan dapat jual semua 10 unit Biol-Auta tu...dan jika nak kaya, kena la Auta beberapa orang yg biol untuk jadi downline ko...

hahahah...betul tu, kesian...sedih....
Wuaaaa nk nangis, bodohnye rasa kena tipu mcm tu kn. Kena putar belit mcm tu.skt ati je.
Dorg ni klu bab bisnes MLm mcm dh xde hati perut, pstu slumber bt muke x bersalah.
Mmg byk yg tersirat. Hishhh klu citer la pengalaman kt MLM ni mmg macam2 ada, menyakitkn hati......

Reply 368# I.d
takpe...kalau dah terkena, jadikan pengajaran...
dan ingatkan orang lain supaya tak terkena...

aku mmg tak pernah terkena, cuma aku angin betul ngan biol-auta ni sebab kehebatan2 yg dicanang tu terlalu melampau dan tak berasas...dari situ aku usha2 hai-o ni dah mendapati kes2 pembelian pukal ni berlaku...
ada jugak yg cuba datang dan ajak aku join...aku tolak dan cerita la sedikit sebanyak yg aku tahu...malangnya, dia lebih percaya pada kata2 upline dia yg tak pass sains spm tuh...

aku yg jd benci sgt dgn MLM ni sbb dorang ni HIPOKRIT, cakap putar belit, bakal jutawan la apela...xlama lg nk pakai keta mewah, income ribu2 la....kite ni bodoh je pecaya, pdhl ape yg dia ckp tu belum terjadi pn...cuma bakal terjadi, tp sebenarnye itu angan2 dorg je.
Berangan mcm mat jenin. mengayat xhingat dunia.
Dahla HIPOKRIT, SELFISH, lgsg xde rasa bersalah pn dok kelentong org, ishhh pelik btol la.
klu ikut rs skt hati kt dorg2 ni kn, aku rasa nk je anta surat layang kt surat khabar tu, xpun isu kn hal ni pd pihak berkuasa ke, kerana MLM la rakyat ramai berhutang keliling pinggang sbb terjerat dgn MLM ni. tu yg org goment ni byk hutang sbb buat personal loan masuk benda bodoh ni, pstu habuk pn tarak. Kpdnkk patut siasat hal ni dan amik tindakan, bekerjasama dgn jakim ke psl MLM ni benda bodoh. Pointnye cuma nk elak org berhutang dan terjerat. Kerana MLM ni jugak la org goment byk mslh, masalh kewangan, mslh disiplin dan mcm2 lg...
hishhh geram betol aku.

aku yg jd benci sgt dgn MLM ni sbb dorang ni HIPOKRIT, cakap putar belit, bakal jutawan la apela...xlama lg nk pakai keta mewah, income ribu2 la....kite ni bodoh je pecaya, pdhl ape yg dia ckp tu belum terjadi pn...cuma bakal terjadi, tp sebenarnye itu angan2 dorg je.
Berangan mcm mat jenin. mengayat xhingat dunia.
I.d Post at 11-8-2011 12:07

ko kena paham...diorang tak compare apple to apple...diorang saje psiko kita untuk bagi duit kat diorang...
diorang bandingkan current income kita ngan potential income dia....atau current income kita dengan current income upline 5 lapis dia...

Dahla HIPOKRIT, SELFISH, lgsg xde rasa bersalah pn dok kelentong org, ishhh pelik btol la.I.d Post at 11-8-2011 12:07

takde dah...janji diorang dapat duit...ko nak duit, ko copy la plan diorang....cari mangsa seperti mana diorang memangsakan ko...

klu ikut rs skt hati kt dorg2 ni kn, aku rasa nk je anta surat layang kt surat khabar tu, xpun isu kn hal ni pd pihak berkuasa ke, kerana MLM la rakyat ramai berhutang keliling pinggang sbb terjerat dgn MLM ni. tu yg org goment ni byk hutang sbb buat personal loan masuk benda bodoh ni, pstu habuk pn tarak. Kpdnkk patut siasat hal ni dan amik tindakan, bekerjasama dgn jakim ke psl MLM ni benda bodoh. Pointnye cuma nk elak org berhutang dan terjerat. Kerana MLM ni jugak la org goment byk mslh, masalh kewangan, mslh disiplin dan mcm2 lg...
hishhh geram betol aku.I.d Post at 11-8-2011 12:07

pihak berkuasa tak ambik port sangat...selagi benda tu tak mengancam kedudukan kuasa yg pegang kuasa, diorang treat as tak urgent...biarlah bersepah rakyat lingkup pun...

sesetengah kes, benda ni salah dari hukum Islam, tapi bila pergi ke undang2 negara ianya sah...sebab tu pihak berkuasa tak ambik tindakan...kita sedia maklum yg undang2 negara kita bukanlah berpaksikan syariah...

dan ada sesetengah MLM didalangi oleh VVIP...kena plak kalau politician...lagilah pihak berkuasa tutup mata...

jadi kesimpulannya...teruskan wat repot...tapi jika MLM tu tak diambil tindakan, tak semestinya ianya halal...cuma undang2 Malaysia yg kurang sempurna...

dan teruskan peranan anda untuk menyampaikan maklumat kepada segenap lapisan masyarakat tentang perkara2 ni...baik di dunia realiti mahupun dunia maya....

Reply 18# cikgutuition

U..dah jadi member amway ke masa beli barang tu????

Post Last Edit by liez at 17-8-2011 13:11

ada orang yang bersungguh-sungguh buat dengan betul memang akan jadi kaya...tp yang membuatkan orang laiin menyampah biler kawan tikam kawan...ini terjadi pada kawan aku.....tarik kawan-kawan yang lain....sorang labor RM35k....sorang lagi labur RM25k tarik lagi kawan baik dier labor RM25k...bulan pertama mereka di kaburi dengan duit sebnayak RM3k.....bulan berikutnya da x de berita tentang duit income

yang kesian mereka terpaksa membaya utang yang telah dorang buat pinjaman untuk masuk MLM....lagi kesian kepada kawan yang telah ajak kawan dier tu....rasa macam dier telah tipu kawan baik dier tu...walaupun ada yang masuk MLM kata 25k tu x banyak...tp hakikatnye banyak tuuuuu....pulangan yang mereka dapat da setahun masuk MLM tu x pulang modal langsung....

skang kawan yang labur 35k tu nak kawen....duit x cukup..nak buat pinjaman pon macam x lepas banyak....klo nak kawen koman2 pon RM50k kot mesti ada skang ni......sian tengok dier tp nak buat macam mana...kadang-kadang dasar nak tolong kawan...da terkena MAKAN KAWAN.........

jadi yang berjaya dalam MLM, yang dapat cicin berlian berketul2, duit masuk beribu2....sila-sila la tolong mereka yang ditindas oleh orang lain....disebabkan nila setitil susu belanga kotor....sebab tu nama MLM da kotor skang ni....

Korang janganlah join mana2 MLM...SEMUAnya tipu.....

Yang BETUL apa yang korang buat sekarang ini......so tak yah pening2 buat MLM yg tak MENJANJIKAN apa2 tuu.......

kalau dah skim piramid,
sampai bila2 pun ianya hanya akan menindas orang bawah....
maybe anda dapat untung...tapi dengan menindas ramai orang di bawah anda....

nasihat aku, jika nak masuk MLM...

kaji dulu bisnes plan dia...lulus syariah ke tak? ada tak ciri2 diharamkan...ada tak unsur menindas semua tu...

jangan join jika ianya sistem skim piramid...kekadang, ada yg ubah sikit untuk selindungkan skim piramid dia tu...cam reverse 2 up...binary system...affiliate dsb...tapi jika sistem skim piramid yg digunapakai, iaitu keuntungan dijana dari kemasukan ahli, maka sampai masa tepu la....

kemudian, tgk produk...kebanyakkan produk MLM yg aku jumpa, auta je lebih...overpriced dan overclaimed....

kalau ok...boleh join...tapi still kena hati2, agar anda tidak membuat skim piramid dengan skim sedia ada...sebab dalam MLM, even yg ok, peluang untuk manipulate skim asal sehingga jadi skim piramid mmg ada...dan biasanya, company tak kisah....

sape nk mengaku bisnes dorg tu lulus syariah ke x....selagi pihak berkuasa x uar2 kn ttg keburukan MLM ni maka ramai la yg terpedaya sbb gelap mata dgn duit. apekata kite ramai2 ni samada yg pnh terkena ataupnh dgr mcm2 kisah ni anat komplen kt paper, kdg2 stkt kita anta surat kt ministry ni mmg xde org layan, tp kalau dh jd isu kt nespaper or tv, baru la dorg kecoh, br nk siasat, aku pnh je kot komen kt ruang sms yg paper tu, tp stkt ni xde ape2 respon pn. tulah mne yg dh kaya dgn hasil bisnes org tu xpela kau kaya la kt dunia ni, dlm kekayaan ko tu ada yg menangis merintih, ko jwb la kt akhirat nti.
Labur MLM 25K tp loan bank 50K, mmg aku laknat spe yg sgup menganiaya dan makan org lain ni.  KAYA TAPI TAK BERKAT BUAT APA.

Labur MLM 25K tp loan bank 50K, mmg aku laknat spe yg sgup menganiaya dan makan org lain ni.  KAYA TAPI TAK BERKAT BUAT APA.
I.d Post at 17-8-2011 15:56

ni pengalaman sendiri ker?

Rsanya kalo MLM ni org yg teratas/terawal join je yg salu dpt untung banyak

Berdasarkan pengalaman saya, upline MLM selalunya mempunyai personaliti yang kurang menarik. Contohnya, mereka suka mendesak dan tidak memperdulikan perasaan downline dan amat hipokrit. The moment kita bagitau yang kita tak akan join, dia seolah2 mahu memutuskan tali persaudaraan.... mulia sungguh akhlak peniaga2 MLM ini.... :cf: