CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeluwi

KENAPA ORANG SELALU BERPANDANGAN NEGATIF TTG MLM?

MLM..naper aku x suka??ni jawapannya...
1. sbb pernah terkena duit aku lesap gara2 bersemangat waja nk join MLM..nsb baik la lesap skit je...
2. sbb MLM kawan tipu kawan2..last2 putus kawan...
3. berkumpul smpai lewat2 malam n bergaul laki pompuan untuk dengar kata2 semangat supaya kita leburkn duit kt diorg....
4. produk mahal giler...beratus2....
5. org MLM suka manis mulut sebelum dpt duit..dah dpt duit..lesappp....
6. org MLM suka rendahkn org yg xnk masuk MLM n suka rendahkn brg2 yg ada dipasaran kononnya x sama kualiti ngan brg2 MLM dia...
7..malas dah aku nk tulis..yg lain korg pk la sendiri...

soalan : Zhulian MLM ka???ada sapa2 berpengalaman buat duit nga zhulian???

soalan : Zhulian MLM ka???ada sapa2 berpengalaman buat duit nga zhulian???

pengalaman sendiri tak ada. tapi pengalaman kakak ada. apa yg pasti zhulian adalah salah satu MLM gak. hasilnya...kakak saya pegi gadai semua barang kemas dia and masuk zhulian. kemudian pakat pakai le barang kemas zhulian sbb upline dia cakap kita beli dan pakai barang kemas sbb nak melawa je...bukan sebagai pelaburan. lebih baik laburkan dlm zhulian. jadi ahli dan jual produk zhulian.

kelabu mata punya pasal....kakak pun leburkan barang kemas. hasilnya kini setelah setahun.......................upline entah kemana....dia masih mcm tu gak....

apa yg saya nampak ialah orang MLM ni muka tembok. dia boleh datang ke rumah orang tanpa di jemput dan duduk kat rumah orang tu dari pagi sampai ke petang...bercakap tak habis2. selagi ko tak masuk...selagi tu ler mulut dia pok pek pok pek........kadang2 tuan rumah nak solat pun susah sbb dia cakap tak berenti2.... ini pengalaman saya tgk org MLM datang rumah kakak. entah mana datangnya....kakak saya pun tak kenal. upline bawak kekonon nya

so.... saya no to MLM:@

banyak mlm kat mesia nih..more to money plan..skim cepat kaya thats why ramai yg terpedaya..tp harus diingat..Allah beri kita akal untuk berpikir dan menilai...biasanya org yang tertipu adalah org yang punyai sikap tamak...nak duit banyak tp tak nak berusaha..antara ciri2 mlm yang original
> produk tuh mestilah unik dan berkesan
>sykt tuh mestilah  lebih dr 5 tahun

saya pun pernah ditipu oleh sorang kwan untuk attend seminar yang ntah pape2...kata seminar kerjaya tp sebenarnya bukan...kaalu org yang rambang mata mesti dah terpedaya..tp bila sy tgk produknye...bukan produk yg unik..setakat berus gigi dan pencuci tandas..kat tesco buleh dapat..buat apa nak beli mahal2

tp alhamdulillah..saya dipertemukan dengan Herbalife, dgn produk yg sama husband sya turun 30 kg, (profile pic) improve masalah kesihatan, makin sihat, dah takde sakit lutut dan sakit dada lagi..siap boleh join marathon lagi...dan saya plak naik 7kg muscle dan takde lg msalah low blood pressure aka pitam merata2..skrang kami satu keluarga amalkan sarapan yang sihat dan bantu org lain jadi lebih sihat

www.peaklifestyle.com/fazila/coi

MLM= Masuk Lu Mati... HAHAHA.. benda MLM ni memang bangsat.. kalau manusia boleh kaya macam tu je... tak yah keje, masuk sanam tarik sini, kayalah kita.. haha

haram. boleh putus kawan. ada aku citer kesah aku dulu cuba TT n yg lain godek2 arkib lama.
punya la aku makan hati sampai berjauhan malas nk dgr or jumpa smpai saat terakhir member kat bumi ni aku x sempat berckp ngan dia..terkilan dan ralat yg sgt amat~

selagi kita fikir utk kaya raya itu mudah, selagi itulah kita takkan berjaya serta senang diperdaya! Tiada kejayaan tanpa usaha ! Setuju dgn pendapat MLM = Money Plan, atau ala ala skim cepat kaya....

Follow Us
Post Last Edit by mnorizam at 7-7-2011 01:01
(Nak bagitahu siang-siang, aku guna  perkataan “korang” bukan “anda” sebab nak hilangkan formali ...
jeluwi Post at 25-6-2011 20:22

Jual barang hanya untungkan syarikat dan upline di level atas...downline keje bagai nak mampos,yang senang uplinelah

tak de jualan maka gaji pun takdelah...jgn nak mimpilah apa2...modal hangus,1sen pun xdpt balik...dah macam2 motivasi aku
pergi utk teruskan menjual dan mencari downline...hasilnya haprak..xpayahlah MLM ni..sistem pyramid ...lagipun diharamkan
dalam Islam kerana ada unsur penindasan..setakat ni dulu...

[url=http://iluvurl.com/realmillion]http://iluvurl.com/realmillion[/url]

aku penah kena time u dlu..
ada yang promote kat aku luxor kot..lua la nama dia..yg tuh kena masuk riban2..aku xmasuk yg tuh...sbb aku kedokot..pastu ad yg offer msuk rm 300...tp  lepas tuh habuk pun tada.....nasib 300 jer..kalau 3000...aku sanggup g simbah asid kat muka bdk tuh...

MLM -------------------------

ape yang penting join MLM umpama kita meminta sedekah,memaksa orang membeli barangan kita sampai sanggup menipu?Betol tak
Junior2 aku masa belajar u dulu sume hangus duit PTPTN sebab join benda ni,nasihat taknak dengar.Last2 menangis tak berlagu  . Pikir la sendiri,ini ke rezeki yang halal memaksa & menipu orang?
Renung2kan..

laki akak saya pernah paksa saya masuk MLM...
apalagi, saya laser dia bertubi2 sehingga dia malu dah jumpe saya..
sejak 2009 sehingga sekarang, dia tak bercakap dengan saya..
malu kot... sebab kena laser berfakta...
ada ke nak jual barang harga RM 1500?
dengan jaminan semua penyakit boleh sihat kalau pakai/makan benda tu...
kalau dah bagus benor, awaq tak supply ke hospital jekk?
moral of the statement : SAY NO TO MLM

bikos mlm is shit!!

MLM ni ada dua jenis:

1) Jual barang

Yang jenis mcm ni konsep yang betul. Diorang betul2 fokus jual barang, jual membership nombor dua. Tak kisah sgt janji barang dijual. Contohnya mcm HPA. Produk bagus, harga berpatutan. Kebaikan dia, jenis mcm ni tak tipu orang, tak berlagak, dan slow and steady.  kos nak jadi member plak tak mahal kadang2 tak sampai seratus pun. Masuk jadi ahli tu pun sbb nak beli brg tu dengan harga lebih murah. Tu je. YAng join jenis ni kebanyakkannya pesara2 kerajaan, bekas2 pesakit, veteran dan seangkatan dengannya.

2) Jual Orang

Yang mcm ni belambak, memang hampeh dan mengarut. Kalau jumpa orang MLM ni, jarang sgt diorang bercerita tentang produk diorang, diorang lebih rakus bercerita "kalau kau masuk, kau cari dua kaki, kaki kau cari lagi dua kaki dan bla bla bla.."
Produk diorang plak memang hampeh, amik kat China harga 300 tapi jual harga 5000.
Jenis ni memang betul2 mengkayakan golongan atas iaitu rata2 CA YA NUN ALIF.
Golongan ni plak selalu cakap besar, belagak, tayang kete sewa, kutuk orang yang miskin, kutuk orang yang makan gaji, kutuk orang kerajaan dan lain-lain. Rata-rata golongan student ramai join yang jenis ni sebab student paling mudah dipengaruhi.

Sekarang ni kalau Tiba2  ada kawan buat mkn2 kat umah n ajak dtg mulalah terpikir betul ke makan2 je atau ada agenda lain

Amway pun tgk upline gak Onlinetrader..

Saya pun pernah terjebak beli water filer dalam RM2,0 ...
cikgutuition Post at 28-6-2011 21:53

aku pun dh kena ngan Amway ni...xpayahlah

http://iluvurl.com/realmillion

baik trade porek untung rugi atas tangan sendirik kikikiki

aku tak berpandangan negatif cuma aku tak nmpak apa yg positive.....

(Nak bagitahu siang-siang, aku guna  perkataan “korang” bukan “anda” sebab nak hilangkan formali ...
jeluwi Post at 25-6-2011 20:22

ada kawan aku dah jadi taraf jutawan dah buat MLM.. sekarang nih kawan aku bercuti makan angin secara percuma  selama 2 tahun di sungai buluh...duit dia semua pindahkan kat nama nenek dia.. kalu tak abis kena rampas...

apa kata yg MLM kehulu MLM kehilir nih cuba2 laa pegi tipu india dan cina yg lain sana tuh...

melayu sanggup tipu sesama melayu demi mengkayakan tokey cina yg dok kat atas sekali jadi jutawan... bongok...

MLM ------------------------- > melayu lanyak melayu
kakipancung Post at 25-6-2011 20:55

setujuk