CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39035|Reply: 225

Risau tentang masa depan (akibat disantau). Macam mana korang hadapi?

Post Last Edit by Santeira at 24-2-2012 10:38

Salam semua...
Sbenarnye...saye pun x pasti nk fokus kat problem yg mana satu..Tp hakikatnye..idup saye btambah2 sukar..
selepas..saye dapat tahu yg saye telah disihir...Saye ingat td..nk post thread ni..d "Masalah Peribadi"..
Sbb , nak x nak...bile dh terkena..masalah mcm ni...ia effect aspek2..idup kite yg len...semuanye la..effected..

Tp saye rs lebih elok posting kat sini kot..sbb mesti ramai yg mhadapi masalah lebih kurang serupa mcm ape yg saye ..
hadapi skrg...Sblum ni..mmg saye pernah bukak thread kat sini..story tentang..tekanan & sakit2 yg saya alami..
Saye rs lega..& x ksorangan sbb de jgk yg sudi support..& bg advice as well as yg bek ati teman saye d alam cyber ni..dll...

Alhamdulillah...sejak bulan march tahun ni..hingga skrg..saye rs ade pbezaan...saye makin sembuh..ttp sakit2 tu tetap mjelma jgk..
walaupun rsnye dh dlm 4 bulan..ni...berlalu..tp saye masih blum pulih semangat...Saye ingat saye akan Ok balik..dlm jangka masa x brape lame ni..rupe2..nye..saye slalu menangis & ketawa..sorg2 dlm bilik..mengenangkn nasib saye yg SEDIH ni..xtau word ape lg yg ssuai mungkin PATHETIC kot...lebih ssuai.....

Ok..1st of all..saye nk tanye la..pd pesakit2..yg mgalami problem mcm saye..x kisah la SAKA ke santau ke..sihir..ke..Mcm mana life korang skrg??...

1|) Korang bleh kerja ke?..or Menampung idup sndiri wlpun tgh sakit2...

2) Sosial life korang mcm mana?...Ade beza x?..atau pun kwn2 bkurangan..Korang slalu bsndirian??..

3) Support sistem korang mcm mana?..Kukuh x time susah senang..SUSAH,..sakit??..Gi b'ubat berteman ke?..sorang2??..Ade x tempat korang luahkan..tentang masalah sakit2 korang..selain daripada perawat??...

Ok...saye akan continue...lagi...later..hope korang sudi..share...advice pengalaman..mcm mana korang hadapi dugaan..idup ni..yg pd saye berat utk dpikul..nak guna beg beroda la kan senang..tarik jek..xyah pikul2..ehehehe...

Rate

1

Assalamualaikum..TT..Aku akan bahasakan diri aku sebagai saya sebab aku rasa aku lebih kecik daripada TT..Okeylah,saya tak tahu nak cakap apa sebab saya tak pernah alami kes santau ataupun disihir nie..Kalau kes kerasukan tue pernahlah..Even aku nie lelaki...Malulah..

Tapi kan,TT..Kenapa yerk kita mesti ada dengar orang pi jumpa tok bomoh dan santaukan atau sihirkan orang..Kalau nak lebih power,buat sendiri..Kenapa yerk?Dan,selalu sangat dengar kalau yang kena buatan orang dan mengenakan buatan ke atas orang tue mesti berbangsa Melayu dan beragama Islam????Adakah sudah luput rasa perikemanusiaan dalam diri diorang..Wallahualam..Saya yang baru 17 tahun niey pun belum terexpose sepenuhnya dengan perkara2 sebegini..Sekadar sikit-sikit adalah..

Saya doakan semoga TT akan lebih sihat dan dilapangkan rezeki oleh Allah S.W.T..Semoga orang2 kejam seperti mereka yang telah mengenakan TT dibalas dan dilaknat oleh Allah sekeras-kerasnya...Aminnn...

nk tny.kau tau ke sapa sihir kau?da peg berubat  da?

aku ada kzen,laki tau.die pnye gf santau die,smpai die jd angau gila la dgn pmpuan tu.die nekad gila nk kawin dgn pmpuan tu.bole kata baru kenal la about 6month
mk die xbg die kawin tau sbb kakak die baru je kawin,so cm mk die ckp saba2 la dulu sbb kakak die baru je kawin.
die stay kl,die salu gak balik kg jmpe family
tp sjk2 mk die xbg tu,die trus cm mls balik kg
then mak die call suro akak aku teman die balik kg,then baru die nk balik kg
bila die balik kg,mk die pggl ustaz suro die berubat
mk die cm pelik la ngn perangai die tu,mk die agak cm something wrong dgn die(instinct mak kan always right)
bila berubat tu dpt tau la pmpuan tu cm da sihir die la
skg ni aku xtau die da ok blum,tp die stil berniat nk kawin dgn pmpuan tu la

salam TT...

saja nak nyebok2 kan diri kat umah ko nih...citer ttg santau,adik aku penah kene santau...santau angin..masa tu dia bujang,dok dgn aku...mlm tu dia balik lepas lepak2 dgn kwn kat kg baru...makan2,minum2...dia minum ais limau...lik umah mlm tu,dia batuk2 kuar darah berketul2 gak ar.esoknyer dia gi hkl,doc tahan dia masuk wad sebab nak cek apa kebende ntah...masuk tiub kot mulut le,kot dubur le..nak tgk kot2 kanser ke apa...

dlm pada tu,mak aku try buat secara kg,bawak 2 bijik air nyor yg ustaz kat kg bg....dipendekkan cite,doc suh adik aku kuar sebab katanyer x der sakit apa yg dikesan,dan ada doc melayu tu suh try berubat secara kg sebab sedara dia ada kene cam nih...ok,itu santau angin...jenis yg sesat2 tu...bukan dituju spesifik kan...

cam aku plak,aku penah kene santau yg mmg dituju...(ni nnt ku citer sebalik tabir..x mo ar citer kat sini...)...kene sihir (yg org hanta mmg tjukan kat aku pun ada...dgn kwn satu umah)...ha...yg ni mmg teruk gak aku kene...berubat jgn ckp ar...pegi dgn kuaga penah,dgn kawan tpt keje pernah...dgn kwn yg senasib,yg kenal kat alam maya pun penah...pjg ar citer dia...penah usung 2btl beso air mineral naik komuter trn kajang,amik kete sewa pi ke darul syifa'...balik tu jln kaki dgn btl2 air yg berat...menapak sampai jln beso nak tgu teksi...mmmmm...kalo kenag balik...mmg x sangka aku leh hadapi sumer tu sorg....tanpa citer kat kuaga aku pun...he he he...gila kentang tuuuu....tp,btl ler pepatah ada kata...PERKARA PAHIT YG KITA LALUI DULU2...BILA DIKENANG MENJADI MANIS....

byk bende aku nak kongsi dgn ko...(hanya org yg mengalami dan merasai jek yg tau dlm ertikata yg sebenonyer...nnt ada masa aku pm ko....penat taip ni...aku chow dulu...nak rayo2 tpt lain....

isk2 .... santau...  jahatnyer sapa yg buat... semoga tabah TT .. aku nk tolong pun , aku x reti ..apa2

kesiannya kat tt...dah berapa kali tt g berubat? selalunya hdon dengar kalu kena sihir ni kena g berubat berulang2 kali baru akan sembuh sepenuhnya...tapi masa kesembuhan itu terletak pada Allah swt juga...ada yg cepat dan ada yg lambat...jgn sesekali berputus asa utk berubat...anggap saja tu semua ujian utk kita...

pada pendapat hdon la kan...kalau masih rasa macam tu maybe tt masih belum sembuh dgn sepenuhnya lagi...sama ada masih sakit sbb sihir ataupun kesan2 disihir terhadap psychology tt...hdon faham bukan mudah utk kita melupakan semua yg telah terjadi tapi insyaAllah 'luka' tu akan sembuh perlahan2...tp parut tu sentiasa ada tau...

nak jawab soklan2 tt....

1) masa disihir mmg susah nak kerja...tak dapat focus ngan keja...rasa malas yg teramat sgt...selalu mengantuk...badan lemah2...pedih di dada yg berterusan...tade semangat utk teruskan idup pun...siap berenti keja lagi... tapi bila dah pulih mmg kembali bersemangat utk keja...dah bole focus ngan keja...

2) masa 'sakit' lebih prefer utk berseorangan...sbb senang nak menangis n menjerit sorang2... kalu org kuar ngan kite pun dorang rasa tak best sbb aura kite macam gelap je...slalu kena tegur sbb muka tak besemangat...tapi bila dah pulih n kembali kepada asal tu dapat la ramai kwn baru kt tempat baru..sronok je...

3) masa mula2 berubat tu hdon mintak cousin temankan dan syorkan tempat2 utk berubat...ahli keluarga cam adek beradek mmg tak pernah temankan pun sbb kami adek beradek sebenarnya tak percayakan sihir2 ni...bile 'bende' tu semakin mengganggu idup hdon dan mereka sendiri baru nak percaya... seterusnya yg g temankan kawan yg pernah kena sihir gak...sama2 g berubat...ngan family sendiri hdon tak dapat nak cite kan sepenuhnya ttg penderitaan disihir tu atas sebab2 yg tertentu...tapi ngan cousin yg sorang ni n kwn yg rapat mmg boleh...kwn2 yg dulunya rapat mmg ada yg tak percayakan hdon...tapi tak kesah la sbb yg pernah terkena je yg akan percaya dan faham....

harap tt pun berusaha utk sembuh dgn sepenuhnya ya....dan jgn simpan perasaan tu sorang2 takut akhirnya akan memakan diri sendiri...ceritakan pada org yg tt boleh percayai...sekurang2nya beban di dada tu akan berkurangan...

Follow Us
kesiannya kat tt...dah berapa kali tt g berubat? selalunya hdon dengar kalu kena sihir ni kena g ber ...
hdon Post at 26-6-2011 23:00

aiii laiiiikkkkkeeeee.....

ingat jek ayat Tuhan..'fainna ma'al usri yusro...wainna ma'al usri yusro" al-insyirah..setiap kesusahan pasti ada kesenangan...ingat n yakin! insyaAllah berjaya..;)

kesiannya kat tt...dah berapa kali tt g berubat? selalunya hdon dengar kalu kena sihir ni kena g ber ...
hdon Post at 26-6-2011 23:00

Hi2 semua...

Yup...thanx lot yea sbb sudi lepak2 kat sini...& share pengalaman..story-mory masing2...

Orait..de jgk..yg senasib dgn saye yea...Ok..hdon......nmpaknye...story u pun lebih kurang same mcm i jgk..
I dh..nk masuk 2 tahun b'ubat...fuuhh!!...Skrg dh jarang2...tp biase la..kan.."sakit" tu x bhenti terus mcm tu..

Sbenarnye saye pun nk jgk teruskan life mcm biase balik..malas nk pk2..or riso2..takut2..kalu kena serang ke pe ke..time keje ke time tgh drive ke mcm mana   ..tp mcm ni la keadaannye..tiap kali saye rs dh ok..dh chat..semangat nk naik..terus jek.."sakit" balik..aduhai..berat jgk nk tanggung sakitnye...sbb baru2 ni..saye x pernah sakit mcm ni...ttiber..rs len mcm la..tp x pasti ape..badan rs lemah..jtg degup2 kencang..(slalu cm tu la)..aleh2...dada pulak rs berat..& susah nk nafas.....saye pe lg..cuak la..pastu bile dh tanye perawat semua nk buat ape..sambil2 get ready nk gi hos..perawat kata..haa buat ni tu ni..

pastu..buat la..pe yg disuruh...haa..pastu..nk sembuh balik dari serangan ni..nk ambik 3,4 hari..sambil nk pulihkan semangat balik yg..mmg xde mood la nk buat...pe2..dh....mcm tu la..rsnye...mcm nek roller coster...uihuhuhuh...takut ke best nek roller coster??..ehehehe.....pastu bile time pujuk diri sndiri..nangis la sorang2..sbb x bleh nafi kan..prasaan takut tu..mmg saye alami la..nangis sbb takut..rs nye..bile tiber2 kena serang mcm tu pulak.....& xde tempat nk ngadu..

ehem3..sori2 teremo pulak...saye pun tumpang tanye korang semua..tentang keje & menampung diri sndiri..pun bersbb..sbb saye pun..bukan budak skolah lg..kalu saye chat ni..mmg la keje jgk..cari rezeki..xde husband..lg..x kan nk harap kan mak jek..pttnye saye yg bg duit kat mak...nnt mak xde..mcm mana??..saye bleh survive ke?..saye pun buntu jgk...tp pe kan daya..duit dlm akaun..mengalir mcm sungai jek..dh nk belanja beli ubat2an..brg kperluan...gi b'ubat..saye bleh je..pura2..& think positive..everythings going 2 b alright...tp.....hakikatnye..without action..nothing is going change...surat..bayar balik..ptptn xde pulak terlewat sampai..

lebih kurang mcm tu la..tekanan..rsnye mcm terhimpit dlm tin sardin..uhuhuh...

Perawat saye kata..pesakit santau ni..x bleh sembuh 100%..cume..80-90%..tp saye buat2 xdengar..
nak pk positif la konon..uhuhuhu....Ok buat masa ni saye ade...bbrape sbb np saye x keje lg..

1) emosi/mental x stabil....lg..( karang kena cubit je ngan boss dh nangis..)

2) xde semangat/mana semangat saye ni?..gi cuti ke??..

3) luaran nmpak ok.( tp xchat lg ni...bile nk chat?..uztaz..kata.."tpulang pd Tuhan..bile nk sembuhkn..awak.."

4) support sistem kurang..(nk tanye skit..la..kalu korang..nye support sistem kurang..korang pun rs mcm saye jgk ke?..rs nk bina semangat/kkuatan dalaman tu balik..amat pyh.....)

Post Last Edit by watever_0607 at 2-7-2011 22:04

Salam korang...

yup2...saye nak tanye korang la..ade x sesape yg alami same prob mcm saye..& pd masa saye kurang support??..mcm family buat endah2 x endah je..xde tempat nk share..luahan rs bile tertekan..sedih..tension..so cm kalu story pun..same jek..reaction..org buat mcm endah x endah je..ok la..saye redha dgn nasib saye..tp kkdg..saye x tau smpai bile bleh tahan..dlm situasi mcm ni.....

saye rs korang yg kena santau pun de pantang2..ni kan?..pantang makan..ok..so cm..makanan dh byk xleh nk mkn..kena masak special utk diri sndiri..pastu..kkdg saye ni xde selera..tu yg lambat makan..then..tau2 lauk tu org len makan..nmpak cm benda kecik kan?..tp dh slalu sgt mcm tu..tension lg2..bile dh gitau tp adik sndiri..buat2..bodoh..x minta maaf pun..kkdrg rs mcm bleh jd gile mcm ni.....
saye sronok bc kisah hdon...sbb u survivor..and dlm u mhadapi kepayahan..ramai yg dtg mmbantu...bukan mcm saye..saye bukan nk complain ape sgt..tp life saye pun sblum kena santau ni..xde la bahagia mana..byk kkurangan/kelemahan diri..kwn2 kurang..family x bahagia...mmg saye struggle..dgn keje..etc...tp bile dh sakit mcm ni..& tambah2..dgn life saye yg mcm ni..saye kkdg speechless..la dgn keadaan..skrg...

dlm menempuh2..hari2..ni..saye mcm hdon jgk..nangis2..ketawa2 sndiri dlm bilik mengenang nasib..mlayan sakit..tp kkdg saye terpk..jgk..np xde sorg pun family mmber yg tanye..saye ni mcm mana skrg..??..dh chat blum?..study mcm mana??...dh bleh keje x ni??..haraaamm..kalu korang punye family yg tinggal bawah sbumbung buat korang mcm tu pe korang rasa??.... bile mak sndiri nk tlg..teman saye mmandu gi kolej de pulak suara sumbang.."mak u nk hantar watever ni gi kolej smpai bile??"...tp bile saye dlm ksusahan..xde pulak..nk tlg...mak jgk yg terkial2..nk kena tlg..

......jd bile saye pk2..balik..agak2..nye..kalau saye x bleh nk pujuk diri sndiri..& kuatkan..semangat..utk pegi kaunseling...saye akan tetap mcm ni..laa.smlm mmberanikan diri gi kaunseling..mula2..ingat susah nk story-mory benda2 personal..pd org yg kite 1st time jumpe..tp rupa2..nye ok jek..just that bile start citer..yg saye ni mderita..ternangis la pulak..uhuhuhu..pastu cari2 tisu dlm beg xde pulak....

yup..mmg bile kite pndam2..benda2 mcm ni..lame2 makan dlm...tp nk buat mcm mana..sblum ni rajin.2..la..tulis dlm journal..latop pastu..delete..cm..seakan2..kite deletekan..semua negative energy ni..kluar dari badan..& disappear...x tau la korang ade x blaja mcm mana nak kluarkan..negative thinking..& emotions..ni..bile dh sakit mcm ni mesti byk benda2..negative yg kite alami mcm sedih marah stress..takut...etc.....kaunseling pun nk kena bayar yea..rm15 1 sesi...rsnye x lame la..uhuhuh..

Post Last Edit by slier81 at 3-7-2011 01:39

hidup aku?

life sucks..x de kawan
kerja pun x boleh walaupun banyak dpt tawaran kerja - currently work as freelances
basically no life...orang cakap aku mental la, gila, pemalas la..
kadang2 rasa putus asa pun..entah la..aku pun x tahu dengan nasib aku ni..

aku pn xde sokongan moral,, eventhough family aku taw, still x berapa nak tolong...ada la diaorang bawak aku pi berubat sekali..diaorang merungut x sembuh pun...diaorang cko ikut emosi...apa korang rasa? aku yg tanggung sakit, family aku plak yg lebih2..aku pernah mengamuk satu rumah dulu sebab diaorang x pernah bagi sokongan moral kt aku..haha nasib la...aku dah x tahan..skrg ni abg aku dok bagi jugak la sokongan moral / bantuan kt aku..

Tapi yang penting tu diri kita sendiri..kita kena strong...aku kadang2 tertanya2 kenapa Allah uji aku mcm ni..Hanya allah yg tahu..Mcm kes ko ni whatever, aku tengok ko ni tabah sangat..sebab tu Allah uji ko..Kudos to u girl..Memang respect la...walaupun ko sakit mcm ni, ko rasa ko dh xde semangat, but yet ko still teruskan hidup kan, tu tandanya ko kuat semangat..klu ko lemah semangat, dah lama dah ko bunuh diri...Trust me...aku tahu mcm mana preitnya kena sakit mcm ni..aku dulu pun hampir2 bunuh diri..Nasib baik aku x termakan ngan ajakan syaitan

btw kes ko mcm aku..emosi/mental amatlah x stabil..sensisitf yg amat dan cepat pasan baran..padahal aku dulu jenis cool..pulak tu dari luaran org nampak aku sihat je...hanya tuhan je yg tahu penderitaan yg aku lalu ni...adess jiwang lak...kes aku ni dh almost 10 tahun... x taw nak cakp apa la..teruskan beruasaha je la

hidup aku?

life sucks..x de kawan
kerja pun x boleh walaupun banyak dpt tawaran kerja - currentl ...
slier81 Post at 3-7-2011 01:25

uhuhuh..hi2..slier..rs2nye..kite pernah jumpe kat thread mcm ni jgk kot dulu...

tp lepas tu u ilang...ehehehe...yup2..u phm situasi i...lebih kurang 2 x 5 jgk mcm i...

1-..persepsi org len pd kite..nmpak cm kite ni malas tahap..coach potato......
(hakikat nye..Tuhan je tau..betapa saye nk kluar dari rumah ni..yg hanya menambah kan "sakit"...bguni2..drp "mnyembuhkan"...lebih kurang cmni la..kan..sbb sakit kite org x nmpak..tp situasi same jek..dgn org2 yg duk hos..tanye jek kat die org brape lame ko nk duduk hos ni haa??...sure kena tampar...yea la kite ni manusia..sifat nye beza sgt..dari vegetable mcm timun ke kan..keje die duk je dlm peti sejuk...)

2-..x bleh keje../ganggu prestasi keje.../x bleh function mcm normal..daa...

tp i tgk slier u ni..wlpun skrg x bleh nk keje btul2..kan??..tp bile u dh smbuh nnt..u bleh bina balik karier u..kira masa depan u cerah la kan...de something 2 look4ward 2..saye pulak keje kerani..its ok..saye redha..dh tahap kmampuan saye stakat tu..

sbenanrye saye x plan nk masuk thread ni..awal2..tp dsbbkan..oleh...pe yg baru tjadi..pagi td..tpaksa jgk masuk sini sbb n luahkan..kalu x bleh jd mental la..bukan 1st time jd mcm ni..tp aku rs alangkah bestnye..kalu aku x dengar..pbualan td..skurang2..nye dpt jgk pahala..senang skit idup aku...

ttiber rs mcm retis..yg luahkan prasaan x puas ati kat fb...ahahaha...just joking tp it helps jgk la..pagi td..dlm kul 4pg.tkejut..perut sakit laa..tu yg calling2 mak guna hp..mak nye katil kat sberang bilik je..tp sbb sakit sgt x bleh nk bgn..so mintak tlg mak ambik kn panadol..madu..& tlg urut2..kan kaki..ngan minyak zaiton..x sangka...nk kluar angin pun sakit smpai mcm ni skali ke??...

pagi td..turun bwh...senyap jek..buat2 bodoh..org semua sibuk nk bwt kek..pastu mak cite kat kakak..pagi tadi..tpaksa bgn urut kan..saye..pastu dh x bleh nk tdo sampai pagi...kakak pun kata..np x kejut kan bibik je tlg..mak sian kat bibik..penat..pastu..aku kat tangga tu..dengar gi..kakak tanye saye ni sakit pe lagi..mak cakap ( mcm sakit biase je la cara die explain tu kan? ) cirit..sakit perut..pastu saye kata mcm de benda gerak2..kat perut..angin la tu kan......

pastu..bile saye de kat bwh nak naik..saye ignore je la semua org..kakak tgk saye bleh pulak die kata..ni mesti anak die bjangkit dgn saye..sbb tu die pun cirit.....dah pernah kena dah dgn die ni..sblum ni saye pun disalah kan..die kata..sbb saye la baby die nangis mlm2..entah2 tnmpak jin2...saye ke pe..

saye kkkdg heran dgn mak sndiri..pd hal..die dh nk 2tahun teman saye gi b'ubat..uztaz dh byk explain..saye nye sakit ni len..x bleh nk same kan dgn sakit die atau org len...tp die org ni seolah2..masih x phm jgk..ingat saye ni sakit biase2...np mcm tu yea?.....tp die org sedar saye ni kena santau..bile tgk2..al-kuliyah ke pe..bleh pulak teringat kat saye..haa..btul la mcm uztaz kat tv tu kata..org kena santau gi hos x de pe2..tapi sakit...

pastu pernah skali tu..saye tgh sakit mak urut kan..saye ngadu la kat die..mcm mana yea nasib saye ni..mcm mana nak keje..kalu sakit je..pastu mak pulak complain..die sakit pinggang la..die pun kluar bilik..mlm tu..saye turun..tgk die syok2..tgk tv..like nothing happened..tp dgn kakak lagi best..pernah tu saye sakit teruk...nangis2 ni sbb sedih sgt..bile saye nk story kat die..die kata..oh saye xpernah kena santau la..saye pun x kenal sesape yg kena santau...pastu straight tukar subjek..& blah kluar bilik..kwang3...

uhuhuh..hi2..slier..rs2nye..kite pernah jumpe kat thread mcm ni jgk kot dulu...

t ...
watever_0607 Post at 3-7-2011 12:52

Aku dulu kerja Usm weh..org lain punya susah nak masuk Usm, aku org siap beriya-iya masukkan aku dalam Usm
Kerja 2 bulan je, pastu aku blah mcm tu je..hilang mood nak kerja..sampai tempat kerja je terus nak tido
Basically skrg kira mcm x kerja la...amik freelance je...

Dulu kes aku mcm ko la...family buat x taw kt aku..
Aku masa tu sakit teruk, yet aku keluar rumah..nak kerja x boleh
Aku tidur kt rnr la, kt masjid la, kt mana tempat aku leh tido aku leh tido
X da duit nak makan, pernah makan daun je..

Aku terima dugaan untuk aku..maybe dosa2 aku yg lampau..
Dalam masa yg sama ko kena berdoa kt tuhan untuk buka pintu hati kelurga ko supaya diaorang lebih amik berat pasal ko
Aku ni klu cerita akan memalukan keluarga aku sendiri je, aku sakit, aku sendiri yang pi kerja and berubat sendiri..
Selalu ke dengar mcm tu? org sakit, org tu yg pulun berubat sendiri...

Ko banyak2 bersabar la...dugaan tuhan semua tu..aku kdg2 nasihat org je lebih..kdg2 aku pn x sabar
Bab family ko tu, ko sabar la ek, aku taw sakit hati kena mcm tu...
Aku pernah lalui semua tu dulu..nasib baik skrg keluarga aku dah mulai paham situasi aku

Aku doakan semoga ko cepat sembuh

Post Last Edit by watever_0607 at 3-7-2011 21:30
Aku dulu kerja Usm weh..org lain punya susah nak masuk Usm, aku org siap beriya-iya masukkan aku ...
slier81 Post at 3-7-2011 14:20

tu la pasal..kkdg bile pk2..yea la.sbb dh down kan..down sgt x bleh nk buat ape2..ape2 pun yg w suke w x bleh buat..berat rsnye..bile xde sape pedulikan prasaan w..ni..mmg w pun x nak story psl family sndiri..tp sbb bile pk2..balik..kewarasan aku ni lebih penting dari segalanye...buat masa skrg....tu yg kluar semua..kat sini..janji aku waras cukup...sbb dh family mcm ni..kalau aku x leh tolong diri sndiri...xde nye..angel ka..suparman ka..yg nak slamat kan aku.....aku tunggu2 jgk la..kluangman..still x dtg2 jgk.....

thanx slier..tu yg saye nk tahu..dlm ketidakstabilan emosi & mental...aku nak tau jgk..aku ni mcm ni sbb emo ke pe..tp mmg btul la..pe yg slier..kata..saakit...ati...hanye org yg pernah alami  jek yg phm..bile family sndiri buat cmtu kat kite...tu yg terfikir psl masa depan..family sndiri x rapat..spiderman pun x bleh nk tlg bab ni..tu aku tau la....lain la kalu saye ade saudara ke..kwn ke..yg rapat..tp xde..mungkin..dh takdir life saye mcm ni..mungkin kalu umur saye 13 tahun..saye x risau sgt..tp sbb umur dh tlebih dewasa ....tu yg risoo tu...uhuuhuh..

saye pun mcm slier la..cume saye study..skrg..kalu saye chat..lame dh gi keje..at least dpt la kumpul duit..& JAUHkan diri dari "persekitaran yg NEGATIF"...ni...dpt jumpe org len..tp ape kan daya..tu la yg menyakit.,kan..kalu stress kat tempat keje dpt jgk..gaji..kalu stress yg cmgini punye rupe..??..ujung bulan dpt??.....saye xde mood la nk gi kolej..sok..tp bile pk2..lebih bek duk kolej dari duk sini....wlpun xde kwn...

hmmm hdon rasa la kan...family tt ni da kurang nak amek berat psl tt lg sbb dorang rasa tt ni da lama da berubat tp tak sembuh2...mcm tade kesudahan je... ataupun, hdon rasa dorg still care psl tt...cuma tak tunjuk kan sgt...cam hdon pun jenis yg tak tunjuk kt org kalu hdon amek berat psl dorg...buat2 tak pedulik sgt tp dlm hati sapa yg tau kan...

tt ni masih belajar lg ke? sorry hdon tak paham sgt sbb hdon baca tt tules keja kerani tp yg terbaru ni lak msh belajar..kiranya tt belajar sambil bekerja ke? bagi hdon la kan cara2 utk lupakan masalah ni dgn bekerja...kalu byk keja lagi best...langsung tak ingat masalah tau..kalu tt still belajar mayb tt leh belajar sampai lebam utk masa depan yg cemerlang lg gemilang...sambil2 tu kalu tt masih rasa sakit2, tt bawak berubat gak...ataupun tt belajar utk ubati diri sendiri...insyaAllah semuanya akan menjadi semakin baik jika tt berusaha utk sembuh....yang penting tt mesti yakin dgn Allah swt..

tt ada kwn yg rapat2 tak? kalau tt rasa fam tt tak berapa nak support tt maybe tt leh carik kawan yg tt bole percayai..cam hdon pun kalu ada masalah ke rasa tak best ke atau rasa 'sakit' tu nak dtg balik hdon akan ceritakan kt org yg hdon boleh percayai...walaupun kita tak ada kwn yg rapat dlm kehidupan realiti tp kdg2 kalu bernasib baik kita akan terjumpa ngan org yg lgsg kita tak pernah jumpa utk saling meluahkan isi hati masing2....

kalu pasal sakit2 ni...tak sume org yg akan memahami sakit yg kita alami...cuma yg terkena saja yg akan memahami...disebabkan fam tt tak pernah rasa apa yg tt rasa harap tt tak mudah berkecil hati ngan mereka kerana tidak dpt memahami penderitaan tt...hdon pun tak pandai sgt nak nasihatkan org sbb diri sendiri pun kdg2 tak betul juga... tapi hdon harap tt akan berusaha sehingga sembuh...caiyok caiyokkk

TT,SEMOGA TT CEPAT SEMBUH YA?CHAYOO TT!!JANGAN MENYERAH KALAH TT...
"Adik doakan TT akan dilindungi dalam perlindungan Allah S.W.T sentiasa..Walaupun mungkin TT akan anggap yang adik boleylah cakap camtue,sebab adik tak rasa macam apa yang TT lalui..Tapi kan TT,TT masih ada orang yang sayangkan TT..Tuhan masih sayangkan TT..Sebab tue lah dia uji TT..Sebab tue lah dia masih berikan TT kesempatan untuk terus hidup.."

"Jangan risau,esok lusa orang yang buat khianat pada TT tue akan dapat balasan dan share dia atas apa yang dia kerjekan pada TT.."

Post Last Edit by watever_0607 at 4-7-2011 19:37
hmmm hdon rasa la kan...family tt ni da kurang nak amek berat psl tt lg sbb dorang rasa tt ni da lam ...
hdon Post at 3-7-2011 22:29

salam semua...salam hdon..7teen..thanx lot..u all..

yea..mungkin btul jgk la tu..tentang statement hdon..yg pertama..mmg dh lame dh..nk masuk 2 tahun...

hhhmmm...sblum saye bukak thread ni pun saye pk 2 kali jgk..sbb nnt de jgk benda2..sensitif nk kena story,,

cm psl family...dll...

yup2.."sakit" saye ni...mmg la..mcm org len jgk..dari 1 problem timbul pulak mcm2 problem len..yg punca dari prob utama td..
saye rs org len pun mengalaminye jgk..antaranye..

1- duit..

sbb sblum study ni mmg keje..tp sejak sakit ni..x bleh nk keje..& kena tambah blanja..gi b'ubat..hos..beli ubat2an...
dah duit x masuk..kluar je...

and t list go on la...

saye bleh jek list2 kan yg len...tp..bile pk2..balik..kalau buat list pun..bukan nye bleh nak selesaikan..problem2..tu selagi..diri ni x sembuh2..kena redha je la..haa..kat sini la.,..timbulnye tekanan...yg kalu x dluahkan..makan dalam pulak..nmpak x mcm mana 1 problem..connect antara 1 dgn yg lain??..

saye rs hdon..lebih memahami la..bile dh sakit tu..de tempoh kite nak sorg2 jek..kan??..tp mcm saye ni..sblum sakit pun..saye de mcm2 problem len...sblum ni pernah bukak thread pun kat masalah peribadi...uhuuhh...tu 5 tahun lalu..saye de je bc2..thread akak2..yg dh dlm 30an..kesunyian..yea..tu problem..die org..karrier2..hebat..cume blum jumpe jodoh..kwn2 len dh kawin..saye pulak..sejak zaman muda-mudi..dah arif sgt..dgn problem sunyi ni....masa tu terkontang-kanting..sbb baru nk blaja utk bkerja...

anyway..nk cut t story short..utk hdon lebih mmahami situasi..saye..mcm ni aje la..contoh time2 skolah dulu..kalu kite de kwn2..rapat..mesti..semua benda pun kite buat dgn die org..time susah senang..always 2gether2...btul x??.....dgn family pulak..mesti de yg kite rapat..same kes..la..susah senang same2...tp kalu kite xde kwn2..rapat../family mmber yg rapat dgn kite mcm mana pulak life kite??...and bile kite ditimpa musibah/dugaan besar..ade x sesiape yg dsamping kite??....mhadapi ujian ni 2gether2??....time2..mcm ni..kite tau dah..sape yg ambik berat tentang kite..siape yg dulu kite ingat die ambik berat psl kite..owh..tp rupe2...x....

saye rs..hdon..bijak..saye pun..x suke..mmburuk2kan org len..sape la saye ni.. saye pun byk kkurangan..tp selagi saye mmpu hadapi "dugaan" idup ni...saye hadapi..tp bile..tekanan tu..dh x bleh nk handle..nnt gunung berapi..meletup susah pulak..tu yg saye..bukak thread ni..

yea..mungkin btul jgk la  ...
watever_0607 Post at 4-7-2011 19:15

tt jgn sedey2 k.... hdon percaya suatu ari nanti keadaan tt akan menjadi lebih baik...dan hdon percaya tt mampu mengharungi kehidupan tt walaupun dirasakan sgt perit....skrg ni pun hdon dpt rasa walaupun tt agak tertekan ngan kehidupan tt tp tt agak tabah menghadapinya...

hdon pun sebenarnya walaupun rapat ngan fam hdon tp hdon jarang membincangkan hal peribadi ngan mereka...mama hdon dah takde n abah pun da tak pedulikan kami adek beradek lagi...hdon cuma ada adek beradek je..walaupun dorang tak pernah temankan hdon berubat dan support hdon masa hdon sakit dulu2 tp hdon tau dorang ambik berat psl hdon...sbb hdon tahu yg dorang tak tahu yg hdon 'sakit' sbb sihir...pernah gak hdon dipulaukan makcik2 n adek hdon masa sakit tu...   bila segalanya terbongkar baru dorang jadi ok balik kt hdon...

hmmm bagi hdon la kan, jika ada jodoh tak akan kemana...sama gak ngan rezeki...sbb tu sume datangnya dari Allah swt...  kadang2 jodoh n rezeki akan datang dgn sendiri tanpa kita duga...lebih manis kalu kita berusaha utk dptkannya...   tak dinafikan hdon pun slalu pening memikirkan hal jodoh n duit ni...   maklum la hdon dulu penah ditutup pintu jodoh...risau gak kalu 'benda' tu dtg balik..ataupun kalu 'benda' tu masih ada...tapi hdon prefer utk berfikir secara positif yg sume tu dah takde...

hdon penah baca kan, kalu kita sakit tu tandanya yg Allah sayangkan kita...bila kita ditimpa musibah sakit, itu adalah penghapus bagi dosa2 kita yg lepas...jadi harap tt terus tabah n sabar menghadapi ujian kehidupan ini...

harap tt jangan risau n sedey2...kalu tt rasa nak luahkan perasaan, cite je kt thread ni...sbb hdon tau kt forum ni ramai yg jenis pendengar yg baik serta mengambil berat kt org lain walaupun tak kenal masing2...dan dorang juga akan cuba membantu kalu mampu...at least kurang sikit beban di dada tt kalu citekan kt thread ni kan...

yea..mungkin btul jgk la  ...
watever_0607 Post at 4-7-2011 19:15

TT..Tak mau sedey2..TT share lah kat sini..Kami akan dengar cerita TT..Walaupun kita tak saling mengenali..Tapi,bukankah kita punya hati dan Pencipta yang sama??

Kalau jenis darah mungkin beza kot,adik jenis 0..TT jenis apa plak??

TT..BE STRONG OKEY?

Ok..1st of all..saye nk tanye la..pd pesakit2..yg mgalami problem mcm saye..x kisah la SAKA ke santau ke..sihir..ke..Mcm mana life korang skrg??...

1|) Korang bleh kerja ke?..or Menampung idup sndiri wlpun tgh sakit2...

2) Sosial life korang mcm mana?...Ade beza x?..atau pun kwn2 bkurangan..Korang slalu bsndirian??..

3) Support sistem korang mcm mana?..Kukuh x time susah senang..SUSAH,..sakit??..Gi b'ubat berteman ke?..sorang2??..Ade x tempat korang luahkan..tentang masalah sakit2 korang..selain daripada perawat??...
watever_0607 Post at 26-6-2011 18:31

Macam syok nak jawab soalan Watever_0607 nihh.... aku jawab ikut pengalaman aku sikit dan pengalaman2 pesakit yang datang jumpa aku k....

1) Ada pesakit yang boleh pergi kerja, relax jerr, dan perlu diingat, kena lawan perasaan malas pergi kerja, malah pada zaman Rasulullah, wanita-wanita yang terkena gangguan juga tetap melakukan kerja-kerja harian di ladang ternakan dan sebagainya untuk menampung kos hidup pada masa itu walaupun dalam berkeadaan sakit. Malah ketabahan wanita-wanita pada masa itu adalah mereka masih mampu tersenyum dan masih mampu mengawal perasaan nak jadi 'histeria' hinggalah dapat bertemu dengan Rasulullah untuk rawatan dan advice.... Bagi aku, perlu lawan untuk kerja untuk menampung kos kehidupan apatah lagi bagi mereka-mereka yang tidak lagi bergantung harap kepada ibu bapa dan sebagainya.

2) Social life confirm merudum, rakan2 kurang, malas nak bersosial, rasa mcm sakit, malas, nak demam, kepala pening, dan mood takde. confirm punya. Aku nak kata lebih pun sebab aku pernah alami dan tahu bagaimana perasaan mereka-mereka yang juga mengalami apatah lagi kaum wanita kebiasaannya. Apa yang pasti, ada beberapa ayat dan teknik untuk dilakukan, cuma memerlukan pengorbanan dan masa juga perlu lawan perasaan malas dan sakit kepala itu. kemudian, Cuba bersosial dengan rakan-rakan walaupun hanya ke mamak stall atau ke coffee house. Cuba berborak tentang perkara selain sakit supaya kita lupakan kesakitan yang kita alami. Biasanya kaum wanita suka bercerita tentang sakitnya baik di office, di rumah, jumpa kawan dan sebagainya.... larikan topic ke arah cerita-cerita yang lebih menggembirakan supaya rasa sakit dilupakan sekejap dan baik dari segi emosi dan fizikal. boleh beriadah atau bersukan untuk tambahan.

3) support sistem??? kurang faham??? adakah tentang salary atau kos diri??? aku skip pasal rawatan berteman. Yang ini biasanya aku akan syorkan kepada kaum wanita untuk membawa teman jika pergi berubat. bukan setakat syor, kalau boleh mesti berteman. Yerr laa, kan perempuan, takkan datang sensorang pulak kann... datang laa dengan keluarga, atau dengan tunang, suami sekurang-kurangnya atau teman lelaki yang boleh diharap bukan yang tak boleh diharap k. Mengapa perlu lelaki, itu mesti, kerana kekuatan letaknya pada lelaki. Dan lelaki jugalah yang memainkan peranan bagi pesakit-pesakit wanita. Malah, ramai pesakit wanita lebih berpuas hati bila berjumpa perawat lelaki kerana fitrahnya begitu. kerana lelaki lambang kekuatan malahan wanita lebih selesa untuk meluahkan sesuatu kepada lelaki dan rasa berkeyakinan bila dirawat oleh perawat lelaki mengikut kajian psycology. Selain bawa keluarga elakkan masuk ke bilik perawat berseorangan tanpa berteman atau bawa teman perempuan yang boleh diharap. bawa yang lebih tua, jgn bawa adik, adik sedara, sepupu lebih muda, atau anak-anak sedara..... jumpa perawat bawa yang lebih tua. Nak luahkan sesuatu, cari teman rapat untuk meluahkan perasaan, rasanya setiap wanita pasti ada mempunyai teman rapat yang tahu hampir 80% kisah hidup kita. Jika memang tak berteman, boleh luahkan pada kaunselor, atau mula cari teman. Malah aku sendiri tak kesah nak dengar masalah pesakit dan tak pernah rasa jemu untuk mendengar luahan hati pesakit selama ini. kerana, perkara yang kita luahkan akan menyebabkan kita berasa lega berbanding dengan perkara yang kita simpan akan membuatkan kita semakin sakit.

itulahh sedikit sebanyak.... boleh buat renungan....