CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Risau tentang masa depan (akibat disantau). Macam mana korang hadapi?

Saya nak share kisah Ustaz Kazim Elias.. saya petik dari posting beliau di page nya:

1997.Kesakitan akibat di santau berterusan n mengganggu kerja dakwah saya.Serangan kedua lagi teruk,ramai yg datang membantu disamping amalan tertentu,gangguan dlm rumah makin menjadi2.Saya dibawa balik ke Kedah utk berubat,doktor mengesahkan saya tiada sebarang penyakit.Tahapnya sampai org masjid dtg baca Yasin..saya redha apa jua ketentuan Allah.Suatu malam,saya bermimpi didatangi seorang ulama,memakai baju putih..mengucapkan salam..dipegangnya dada saya dan dibaca beberapa potongan ayat Al Quran.Dia kata esok ambik 7 benda ni dan mandi gosok seluruh badan..Insyaallah katanya Allah bg kesembuhan.Dlm mimpi itu saya dipertunjukkan dgn 6 orang yg menyihir saya..gambar mereka ditunjuk satu2..saya tersedar dr tidur..Masyaallah,mimpi apakah ini..mimpi benar atau mainan?Siang esoknya sy gagahkan diri utk bercakap,minta disediakan 7 perkara itu,saya pun dimandikan dan saya masih ingat lebih 2 minggu sy terlantar,batuk berdarah,hanya boleh minum susu sahaja..Pagi saya mandi pd sebelah petangnya Alhamdulillah saya dah boleh duduk..saya kata lapar..nak nasi..saya tengok org sekeliling saya menangis,saya minta nak pegang anak saya,syukur dah boleh ingat banyak benda.1998..saya pindah dari rumah sewa ke rumah sendiri di Batu Gajah..dlm sibuk dok angkat barang,datang suami isteri..saya kenal mereka,org kaya,org hebat deme ni.Tiba2 suami dia peluk saya,si isteri menangis..dia kata maafkan kami ustaz,berkali2 diulang perkataan itu.Saya tanya nape?Dia jawab,kami lah yg menyihir ustaz,kami berdosa sangat2 pd Ustaz.Saya tanya kenapa buat kat saya mcm ni?Dia jwb.saya terasa bila ustaz tegur dlm kuliah ttg org yg tak berjemaah dimasjid,saya geram,saya menyampah dgn kata2 ustaz.Saya jwb,takpe..Alhamdulillah,saya tak marah dan simpan dlm hati.Dia kata lg mereka berenam terlibat.6 org?saya terkejut..Memang,saya kenal mereka kerana suami isteri inilah yg ditunjuk dlm mimpi saya itu.Saya sebut nama lg empat org,dia mengaku betul,mrk yg aniaya saya.Saya cakap.pesan pd mereka saya maafkan mereka.Sampai sekarang,kalau saya terserempak mereka berdua,sisuami akan memeluk saya..satu keluarga rapat dan tiap2 tahun mereka datang beraya dgn bawa sekali anak menantu cucu..langsung tiada dendam dihati,Alhamdulillah.

k_a_a posted on 15-5-2013 12:37 PM
Saya nak share kisah Ustaz Kazim Elias.. saya petik dari posting beliau di page nya:

terharunya baca kisah ustaz kazim nie...

ninjago posted on 15-5-2013 03:54 PM
terharunya baca kisah ustaz kazim nie...

Ya.. betul.. dugaan beliau berat..tapi yg hebatnya, beliau terus je memaafkan org yg menyihir beliau, tanpa ragu2.. kalau kita mau ada yg makan kapak..

Ini lagi dari posting ustaz kazim.. dimana jin sebenarnya terbukti bodxh..

Selepas merasa ada sedikit kesembuhan dari sakit pd 2001 n 2003, sy mula utk mengajar.Saya terpaksa bertongkat apabila berjalan dan percakapan tersekat dan tidak lancar. Semangat utk berdakwah tetap membara walaupun dada masih sakit dan seluruh badan terketar2.Bila dah siap,kereta dah tunggu, tiba2 kaki jd lembik, tak leh jalan tak leh bangun. Seminggu cuba tp ttp tak boleh keluar mengajar.Akhirnya saya kata pd pembantu saya jgn sebut nak pergi ceramah, cakap kita nak pi main bola..alhamdulillah.Berjaya... Akhirnya boleh mengajar..rupa2nya sihir tu tak nak bg saya ceramah..bila ckp nak pi main bola sihat pulak.selalu jin tipu kita skrg kita pulak tipu jin.

k_a_a posted on 15-5-2013 04:23 PM
Ini lagi dari posting ustaz kazim.. dimana jin sebenarnya terbukti bodxh..

terhibur pulak ati ni..baca kisah tipu menipu..eheheh..
thanx yea 4 the story..

skrg ni W tgh minum yakult..
antara nasihat perawat W...die kata..yea la..
sbb santau tu..dh buat fizikal W sakit..so nak ubat fizikal skali..
selain ikut sunnah nabi..minum yakult pun bgs..jgk..utk perut W..

salam semua..lame dh x masuk sini..
x sangka masih ade yg sudi posting..

W sedih jgk la..sbb time2 raye ni..x ok jgk..
sorg2...so..W..
cube ceria2 kan diri masuk forum..

harap xyah gi hos...tgh2 mlm nnt...

kena sabar menghadapinya, sambil tu berusahalah mencari orang yang betul2 ikhlas untuk menolong. cerita sedikit soal pengalaman keluarga saya... Dahulunya saya tidak percayakan bomoh,dukun,pawang ilmu hitam, guna-guna dan sebagainya sehinggalah pengalaman mengubati kakak yang sakit hampir setahun. Sakit kakak tidak diketahui puncanya. Pakar perubatan memberi pelbagai teori tetapi segala ubat dan rawatan tidak berkesan.Wajahnya makin pucat dari hari ke hari, cengkung dan  kurus melidi dari asalnya berisi. Puas hantar kakak keluar masuk hospital dan klinik kerajaan, swasta tidak ada perubahan akhirnya kami berikhtiar dengan perubatan alternatif iaitu perubatan traditional. Pelbagai ragam kerenah bomoh dan dukun kami temui sehinggalah akhirnya kami sampai  ke  kampung Belahan Tampok, Rengit, Batu  Pahat, Johor bertemu Ustaz Adi Wijaya. Beliau bertugas di sekolah agama Daerah Pontian.  Alhamdulilah kakak telah sihat, pulih seperti sediakala. Saya paparkan kisah ini sebagai tanda kesyukuran kakak saya selamat dan membantu sesama kita agar  tidak tertipu dengan bomoh palsu yang berlegar dalam masyarakat. Sempat saya rakam beberapa foto perubatan beliau untuk tatapan kita dalam :
http://my.opera.com/saharaaban/albums/  atau
http://my.opera.com/saharaaban/albums/show.dml?id=14706102

Follow Us