CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Risau tentang masa depan (akibat disantau). Macam mana korang hadapi?

Post Last Edit by bunga7788 at 11-8-2011 02:11

Bersimpati dgn tt....huhuhu...sedey..sy faham apa yg tt rasa..kerana sy juga menghadapi perkara yg sma...kuatkan semangt...dekatkan diri sedekat2nya di sisi Allah..jgn jemu....dl mmg sy x mmpu nk hadapi smua ni...tp alhamdulillah selepas sy berubat,sedikit Demi sedikit sy nmpak perubahan pd diri sy,yg paling buat Saya terharu dlm proses Perubatan sy ni,mereka yg mementu sntiasa ambil tahu perkembangan diri Saya Dari hari ke hari,orang2 yg Pena berubat dengan mereka juga mnjd Sahabat sy,kite org saling memberi semngat antara satu sama lain,kerana pada sy mereka yg penah mengalami semua ni je btul2 tau apa yg kite rasa....kan?sbb dl sblum sy brjmpa hk, sy Pena cite pd kawan sy tntg bnda2 pelik berlaku pd diri sy,tp dia org cakap tu smua khayalan sy jer...huhuhuhu...sedey sngt ms tu x de sapa percaya cerita kite kcuali fmly kite....sekrng ni sy jd ramai kawan n Kami boleh d ibaratkan sebagai st fmly,even kdg2 sy lebih sk mnyndiri namun sy lawan persaan tu dengan mngingati Allah dan sy cb elakkan Dari bersendiri....dari situ laaa semngt sy jadi lebih kuat untk melihAt diri Saya pulih sepenuhnya....semuanya dengan izin Allah..kepada tt jgn bersedih....sentiasa ingt Allah,amalkan diri untuk sentiasa berzikir...meyebut Nama Allah...tanam dalam hati...Itu laaaa yg geng2 hantuk killer berpesan kpd sy......semoga Allah mengasihani kamu.....amin....

Reply 58# farahanafarah

Alhamdulillah awk dpt bf mcm tu kan....sy pun bersyukur dpt bf sy yg sentiasa Ada di sisi saya waktu Saya sakit2 mcm ni...trus trng mmg bnyk mnduga kesabaran dia kan?huhuhuhu mrh2, meluat kdg2 tgok muka dia, bl jauh rs sedih lek sbb mrh2 kat dia, tp bila call nk minta maaf, dgr suara dia pun nk mrh lek...tp x smpi thap Farah smpi nk sepuk2...hehe....so tt btul cakap Fara ni.....u just ignore even apa pun yg berbisik kat telinga,kat hati ke,just ignore...dlm masa yg sama dekatkn diri kpda Allah...Walau Susah mcm mana pun nk Wat,,tt mmpu kuatkan diri tt sndiri....tiada tempat sebaik2 tempt untuk kite memohon...hnya pad a Allah....

Apa yg penting kat sini,tt kena ingat yang Allah sngt sygkan kite sbb tu laaa d trunkan ujian sebigini supaya kite lebih mengingatinya.....Cuba hadapinya dengan sabar ye....ramai kawan2 di sini ambil berat pasal tt kan?buktinya tt tgok pd kata2 semangt yang dia org berikan pada tt Walau pun tk mengenali diri tt....smga tt pulih n jalani kehidupan seperti biasa....insyaAllah...

Apa yg penting kat sini,tt kena ingat yang Allah sngt sygkan kite sbb tu laaa d trunkan ujian sebigi ...
bunga7788 Post at 11-8-2011 02:15

Salam semua...

"slamat hari raye & maaf zahir batin"..2 u allz..semua..

Thanx semua sbb masih bposting kat thread ni...

I lap u all semua..eheheheh....

Ya...bunga mmg...saye pun pernah terpikir mcm tu...
Bukan psl sakit saye ni sj...tp sejak saye kecil..smpai skrg..
Saye dtakdirkan dgn 3 lagi ujian...so bile tambah 1 lagi ni..mmg terasa bebannye..

Cume kkdg skrg ni saye terpikir jgk..mcm mana kalu saye x pass ujian ni...
Ape yg saye dpt nnt??..Sbb saye ni insan yg lemah...lagi2 bile mhadapi ujian sorg diri..

Baru2 ni mmg saye cube bina balik semangat yg hilang tu..wlpun plahan2...
Mmg ambik masa...lebih2 lagi..bile xde yg nk support../peduli...
Tp baru2 ni..saye dtimpa 1 lagi ujian..& 1mggu sblum nak raye..
Saye sakit balik...mlm ni..cube btahan..tu yg gagah tu..ngadap ltop...

soset2..jap nak lap idung..uhuhuhuh....

Salam semua...

"slamat hari raye & maaf zahir batin"..2 u allz..semua..

Thanx semu ...
watever_0607 Post at 30-8-2011 00:13

Janganlah macam neyh..watever_0607..Forumers kat Cari neyh semuanya prihatin tentang kesihatan watever taw tak??Harap2 semoga watever akan cepat sembuh..RAYA neyh Insya-Allah akan bawak sinar kebahagiaan untuk watever..Watever kena yakin tentang kuasa Allah..
Lupakan apa anggapan orang pada watever..Teruskan maju ke hadapan..

Post Last Edit by watever_0607 at 2-9-2011 00:21

Salam U allz…semua..

Hi2 17..thanx lot u..awak ni ade jek kat sini..eheheh..

Mcm mana raya korang so far?...Best x?..
Alhamdulillah…Harap semuanye..bahagia..& gembira…

Hhmm…saye sbenarnye…masuk sini sbb nak inform kat korang..latest news..
& yea la..nak luahkan..prasaan..stress..nnt karang simpan2 sakit len pulak timbul..

Ok u allz…rsnye dh lame jgk saye x masuk sini…sbb saye dlm diam2..x masuk sini..cube bina semangat balik…agak pyh jgk la..sbb tu ambik masa lame..nak “daki” balik..bile dh jatuh ni kan..lagi2 dgn jerebunye..hujan nye & len2…

Tp slow2 akhirnye saye dpt jgk rs agak focus dgn mlakukan kerja2…harian..mcm biase..wlpun skrg ni saye masih blum kerja..klaz dh abiz..cume nak exam jek x lame lagi..

Yg bmain2 kat dlm kepala saye ni..saye asyik ingat nak keje aje..
Bgs..la..so far..resume pun dh siap print..
Saye bsyukur..wlpun..masa mula2 nk puase saye x brape nk sihat..
Tp last2 dpt jgk puase 3 mggu..biase la org prempuan..ehehe,..

Tp mcm biase..1mggu sblum raye tu..
Saye jatuh sakit balik slow2..mula2..bleh tahan...
Tp sehari sblum raye tu sakitnye agak..teruk..
Smpai pagi raye tu terpaksa jgk ganggu perawat saye..uhuhuh..

Sblum tu saye sedih btul..sbb "khilangan" sorg kwn..
Saye ingat die benar2..ambik berat psl saye sbb sblum ni die ade
masa saye susah, sakit..tp rupe2..nye die cume simpati....

Xpe..saye redha..kite xleh paksa org len sayang kat kite..
Pastu mcm biase la..sbenarnye ni la yg mnjadi IGAUAN NGERI..saye..sejak saye sakit..
Layanan dari family saye sndiri..bile sihat..semuanye "nmpak baik2" saje..
Tp bile saye sakit balik...mcm skrg ni..tinggal la saye ksorangan..

1 mggu saye sakit dlm bilik ni 1mggu la saye kesorangan..
Xde sape pun yg buke pintu nak tanye..saye ni ok ke x??

Sblum saye sakit yg agak teruk ni..akak saye ade la sms..
Sbb die dh balik kg..So mcm2 la die complain.. tentang sakit2 die yg x sebrape..tu..
Kalu x gi klinik pun bleh baik sndiri..saye layan mcm biase la..
Pastu mcm2 la cerita nk buat pe lepas raye semua..konon nak buat same2..
Yea mcm ni la die....

Last2 hari raye pertama saye dh x tahan sakit..
Dh la kat rumah mak & adik je ade..adik..tu..well..duduk jek serumah..
Tp bbual pun skali setahun jek kot..

So saye sms la kat die gi tau..saye sakit balik..la saye sedih btul..
Dh la 1st day raye..lepas tu..terus sunyi sepi...langsung..smpai hari ni..
Die x balas2 sms saye..mcm die x dpt sms saye pun...mcm tu la kakak saye..
Bile saye nk cerita psl sakit saye ni..die larikan diri beribu batu jauh dari saye..
Bile saye sakit teruk pun..mcm tu la die..smpai batang idung pun x nmpak..

Mak saye pulak..lagi best..tp saye dh lame redha dgn family saye ni..
Kalau saye ni hebat sgt..mcm adik bradik saye yg len..saye awal2 dh ubah nasib saye..
Awal2..dh buat kwn2..sejati..cari suami..bina family sndiri..kerjaya sndiri..
Dpt la slamat kan diri dari "masalah" yg x berpenhujung ni
..& harap2 pass ujian drp Tuhan ni..ehehe..tp..

Mak saye dh berumur...saye x salahkan die pun..kalau die buat2 x endah kat saye..
Tp saye masih manusia tau..ade ati perasaan..jdi bile saye sakit ni..die la org yg pertama tau..tp mcm biase..bile mlm tu badan & perut saye bisa smpai terjaga..tgh2 mlm2..
Saye x bleh bgn jd saye sms la mak saye sbb katil die jauh dari katil saye..die baca sms tu pastu terus tdo balik..yg lagi best tu esok tu..saye baru nk bgn dari tdo..Die cepat dtg kat katil saye mintak saye pasangkan gelang die.saye baru je nak cerita mlm td saye sakit,..
die pulak push2 kata cepat2 die nak kluar ni..nak gi raye kat mana pun saye x tau..saye ikut jek cakap die..so saye raye..sorg2 la atas katil hari tu.....Die x tanye pun..saye ok ke x?..nak ikut skali ke x?..terus siap2 chow...

Saye rs..kalau saye ni laki pun..menitis jgk air mata ni....Tp saye x dpt nak nangis pulak..hari tu..

Nasib bek la..u allz ade..nasib bek la..ade jgk saye jumpe forummer yg sudi "teman" saye via on9 kat rumah ni....& saye bsyukur..saye dh bleh makan..& minum..punye la sedap......alhamdulillah...Allah swt..sayang kan saye...

Follow Us
Reply 66# watever_0607

SEMOGA AKAK DALAM KEADAAN SIHAT SENTIASA HENDAKNYA...

Watever_0607..Akak lah kan??Jangan risau sebab saya akan sentiasa ada kat Cari neyh sebelum exam SPM..Nanti bila dah dekat Percubaan SPM..saya akan offline memanjang..

Alhamdulillah.akak dah kembali sihat..Sikit2 lama2 akan sihat balik suatu hari nanti..Insya-Allah..Biasalah kak,time senang semua nak kawan..time susah semua menghindari kita..Bukan ker family tue support system utama??Sepatutnya akak,adik ngan mak akak lah yang jadi pembantu utama dalam masalah akak neyh..Tapi lain pulak perangai diorang erk??:@

Apa-apa pun, akak kuatkan semangat akak yerk??Mungkin saya kat sini cume boleh iringkan dengan doa saja buat kesejahteraan akak..Yang lain terserah pada usaha dan kecekalan akak untuk maju dan sihat macam sedia kala..Kalau saya ditempat akak pown saya sudah pasti akan jatuh terduduk..Walaupun saya nie seorang lelaki..Apatah laei,akak neyh perempuan..Mesti lebih hebat tamparan daripada keluarga kan??

AKAK,SEMOGA AKAK AKAN TERUS MAJU JAYA...AMINN..

Reply  watever_0607

SEMOGA AKAK DALAM KEADAAN SIHAT SENTIASA HENDAKNYA...

Watever_0607..Akak  ...
7teen Post at 2-9-2011 01:10

Thanx..7teen...ehehehe..akak dah agak ni..mesti x len x bukan..ambik SPM nye tahun ni...ehehehe...bulan November kan?..Heheh..tgk akak ingat lagi..Pe2 pown Thanx yea..7teen...sbb sudi bposting kat sini.......

& thanx jgk..sbb mmahami...situasi akak...

sbenarnye..akak redha dgn family akak mcm ni..tp sape yg x sedih kalu..kena lalui..hari2..mcm ni..

especially bile kite tgh susah...& sakit...

akak slalu juga mharap..nnt 1 hari akak bleh keje balik...
skurang2nye..akak dpt alihkan fokus..dpt guna masa dgn lebih bek..
dpt gaji ujung bulan..dpt jumpe org len...

tp buat masa ni akak bsabar aje la...

Reply 68# watever_0607

Chewah!Akak neyh macam taw2 jerk saya neyh budak SPM yerk?Akak pakai ilmu apa neyh??Binokular ghaib erk??

Post Last Edit by 7teen at 2-9-2011 15:21

Akak,saya nak share sikit dari buku Minda Muslim Super tulisan Dr.Danial Zainal Abiddin..Harap2 ianya bermakna buat akak..;)

Isu yang hangat diperkatakan berkenaan qadak dan qadar adalah adakah tindak-tanduk manusia juga ditentukan oleh Allah sejak dari azali lagi??Syed Sabiq dalam bukunyerk al-Aqaid al-Islamiyyah berkata, "Imam al-Khatabi berkata , "Ramai orang mengira qadak dan qadar sebagai pemaksaan Allah ke atas hambanya dan manusia hanya mengikut apa yang ditetapkan oleh Allah.Sebenarnya pandangan yang seperti ini adalah salah kerana takdir adalah ketetapan Allah berdasarkan ilmu Allah yang Maha Mengetahui berkaitan dengan kejadian yang berlaku berhubung semua perkara."   Ilmu pengetahuan Allah mengenai sesuatu perkara tidak mempengaruhi kehendak hamba itu.

kesiannya. benci betul orang yang buat macam ni. hasad dengki tak abis2. ayah kita pon kena. lama juga la dalam berbelas2 tahun. pergi berubat sana sini tapi sembuh sekejap2 je. FYI, ayah kita ni indonesian. nasib baik still ada parents kat sana so tiap kali sakit akan balik sana n berubat. but then, ayah mana tak sayang anak kan, kadang2 tu, baru sembuh sikit terus fly malaysia balik. pantang jejak tanah malaysia ni dia mesti sakit balik. tak sampai hati tengok. siang malam tak boleh tidur. memang dasyat la orang tu buat ayah.

ayah ni seorang ustaz tapi sudah takdir hidup macam tu, memang tak boleh nak elak kan. nasib baik ayah ni ada ilmu juga bab2 macam ni. so lambat juga masa yang orang tu ambil nak pastikan ayah ni meninggal dunia. tapi bak kata ayah, biarla orang buat kita tapi kita jangan balas sebab kalau kita balas kita sama macam dia. ayah pergi dalam keadaan yang sangat sedih bagi kita. qada dan qadar ALLAH tu kita terima dengan hati yang redha. kami tiga beradik tiada di samping ayah waktu dia hembuskan nafas terakhir sebab dia ada di seberang dan kami pula di malaysia. yang ada disisi dia hanyala atuk dan nenek saya. waktu kami balik sana, ayah telah selamat dikebumikan semoga arwah tenang disana. Al Fatehah.

Sekarang ni pon orang sama yang buat ayah tu cuba nak hancurkan hidup mak cik plak. apala yang kami buat sampai dia sakit hati sangat nak tengok kami hancur.

kesiannya.  benci betul orang yang buat macam ni. hasad dengki tak abis2. ayah kita pon kena. lama ...
Izzna Post at 2-9-2011 16:51

Akak izzna..takziah saya ucapkan buat akak izzna..Semoga akak izzna akan lebih kuat menghadapi semua neyh..Saya rasa manusia yang mendengki akan keluarga akak neyh kan mesti dia ada target utama..Yang lain2 tue hanya target sampingan..Saya sekadar mengutarakan pendapat saya saja..Sebab setahu saya, selagi si dengki tue tak berjaya hapuskan target utamanya..Dia akan hapuskan target2 sampingan nya dulu..Sehinggalah dia dapat hapuskan target utama..

Macam perang,kita kena hapuskan system sokongan kan..Bila dah putus bantuan,mudah kerje dia nak serang target..

Benci betul ngan oranmg dengki macam neyh..:@  

Akak,saya nak share sikit dari buku Minda Muslim Super tulisan Dr.Danial Zainal Abiddin..Harap2 iany ...
7teen Post at 2-9-2011 15:18

Thanx a lot...7teen...

Mcm menarik jek...

Tp akak x brape nak faham...eehhehehe...akak pun rs cm..blur2 jek ni...otak x brape nak clear...

& 7teen..tlg xplain..bleh??..

Post Last Edit by watever_0607 at 2-9-2011 18:40
kesiannya.  benci betul orang yang buat macam ni. hasad dengki tak abis2. ayah kita pon kena. lama ...
Izzna Post at 2-9-2011 16:51

Salam Izzna...

Saye pun sedih bc cerita...awak....saye pun ucapkan takziah pd family..awak...Harap awak pun tabah hadapi dugaan ni yea...

Thanx a lot...7teen...

Mcm menarik jek...

Tp akak x brape nak faham...eehhehehe... ...
watever_0607 Post at 2-9-2011 18:31

Hehe..memang menarik..Masalahnya saya pown kurang faham..Tengah baca buku neyh laei..Saya pown bukanlah arif sangat soal agama neyh..Saya neyh jahil kak..
Tapi rasanya dia cakap yang manusia yang amik keputusan dengan jalan hidup dia seterusnya kan??Maybe kita digalakkan supaya melawan..Dalam erti kata melawan untuk kebaikan,untuk mencari something yang lebih baik...Takdelah buta-buta jerk berserah pada takdir Allah S.W.T.

Kalau kita sakit,dan orang kata kita dah tak ada harapan..Janganlah buta-buta jerk menyerah kalah..Pi lah cari ubat walaupun apa sekalipun.Ubat cara kampung kerk ubat cara moden kerk..Orang dulu2 takde ubat moden pakai ubat kampung jew kowt..Apa yang bese saya dengar " tak ada penyakit yang tak ada ubat melainkan mati"..

Kalau orang yang dengkikan kita tue kata yang kita tak akan berjaya lepaskan diri dari cengkaman sihir dan kejahatan dia tue,janganlah terus menekup muka dan tidur terbaring menangis sorang-sorang..Ingatlah kat mana pown kita..Allah tue sentiasa ada..Kat gunung..kat air..Kat hutan..Kat dalam gaung..kat gua..Kat bilik..Mana-mana sajew..Biarlah orang buat bodoh pada kita..Sebab memang dah lumrah manusia memandang pada keseronokan dan keindahan..Tapi Allah??

Allah tak pandang semua tue kakak..Allah akan terus bersama akak..Allah tak akan lari bilerk manusia yang lain larik tinggalkan akak..Allah tak akan berpaling muka dari akak sebagaimana diorang mengalihkan muka diorang dari akak..Mereka tak merasa apa yang kita rasa kak..Mereka cuma tahu berkata sabar..sabar..dan sabar..Persoalannya,apa yang diorang rasa?Dan pernah kerk diorang merasa apa yang kita rasa??Hanya orang pernah kena sihir tahu sakitnya orang yang kene sihir..Orang yang kene tampar tau sakitnya orang yang kene tampar..Orang yang memaki dan memulau hanya akan tahu bile dierk kene pulau ngan maki dengan orang lain kan??

Ada yang dah ditentukan Allah dan ada yang boleh diubah..Ada takdir yang kekal dan ada tajkdir yang boleh diubah dengan usaha kita kak..Akak masih boleh berusaha kan??Buktinya akak sanggup print resume untuk dihantar ke syarikat2 yang mana akak rasa akak masih boleh berkerja..Akak sanggup share masalah akak dengan harapan nasib akak akan didengari dan orang yang dah berjaya mengatasinya dapat sama2 share cara diorang melepaskan diri dan capai kejayaaan dengan akak kan??

Tue membuktikan bahawa akak masih kuat..Akak masih kuat berusaha walaupun sakit akak tue datang balik..kadang datang..kadang pergi..Penyakit neyh memang datang macam ribut..tapi bile nak sembuh macam semut..sikit-sikit..Tabahkan hati akak..Semoga akak cepat sembuh..

Akak watever_0607..Cuba akak baca surah As-Syahid sebanyak 319 kali..Insya-Allah Allah akan lembutkan hati akak,adik ngan mak akak watever_0607..

Hehe..memang menarik..Masalahnya saya pown kurang faham..Tengah baca buku neyh laei..Saya ...
7teen Post at 2-9-2011 18:49

Wah..agak kompleks jgk la buku motivasi yg 7teen baca ni..

Akak pun suke jgk baca buku2 moti ni..tp so far..senang nak faham..ehehe..
Bile time2 akak x chat la paling bgs bc buku mcm ni sbb..negatif lawannye positif...yea x?..

Mmg btul..tu..sbenarnye idup ni kena...seimbang..
Kite x bleh...b'ikhtiar aje...tp x bdoa & btawakal..
& kite xleh mintak tlg org aje..tp x mintak tlg dari Allah swt...

Tp..kite x bleh bdoa & tawakal aje..tp x b'ikhtiar..
kite xleh mintak tlg dari Allah swt aje..tp x mintak tlg dari org..
& kite xleh luahkan pd Allah swt..aje..kite kena luahkan problem kite pd org len jgk..
kalau x mcm mana org len nak tlg kite yea x??...

Simple jek..kalau kat opis pun kite stress2 keje..
Kite sbenarnye digalakkan rehat2 jap..bbual dgn opismate len..
Jadi kurang la stress keje kite..yea x??..

Haa..pastu cm kes akak ni..

Hhmmm...akak de kenal sorg forummer..
Harap die x kisah akak share..cerita die..sbb cerita die..at least..
Lagi best dari cerita akak..

Die de bf...bf die ade SAKA..dh lame la kira..
So bile akak luahkan pd die..akak bagi point form jek..semua die paham..
Akak x cerita pun pjg lebar cm kat thread ni..
Mula2 akak heran jgk..cmner senang jek die phm..so..die pun story..

Tp wlpun cmtu..die tetap nk kawin dgn bf die..SO SWEET....elok la cmtu tu..bf die x kesorgan..ade teman time susah senang..
& bf die dari segi kewangan..ok..x keje tp dpt jgk cm gaji..ok..so xde la stress sgt bab duit ni..orait la tu..
Pastu support sistem len kukuh..adik beradik..semua ambik berat..take care die..x ke sayang tu??..Xleh beli kat kedai tu..

Tp saye ni??..
Mmg..saye kalau ade pilihan len..saye x nak sebut2 psl family saye..biar la Tuhan dgn saye aje yg tau..yea x??...
& kalau bleh pun..meroyan2 kat forum ni pun..bukan pilihan pertama saye nak luahkan problem/stress ni....
Tapi ape kan daya..semua yg tjadi kat diri saye ni atas kelemahan diri saye sndiri.....

PS:..saye keje kerani je sblum ni..resume blum antar lagi..sbb skrg ni pun..saye xleh nk keje fulltime...insyallah..saye harap ade keje part-time utk saye nnt..

Post Last Edit by watever_0607 at 3-9-2011 18:25

Salam...semua...

Hhmm...saye nak tanye pdpt u allz semua la..
Ape yg korang akan buat..kalau korang jadi saye??...
Especially masa tgh sakit & family semua lari...time btul2 mmemerlukan??..

Pastu esok tu..kalu dh rs sembuh skit..saye jgk yg kena start bbual dulu dgn mereka..

Kalau x...mmg xde la..mcm hari ni pun saye duk dlm bilik jek..cube la kemas2 almari baju dll...last2 ..landing atas katil jgk..xde sape jenguk..bile mak jenguk..(ni kali kedua sejak saye sakit nak 1mggu 1/2..)..die jenguk sbb nak mintak tlg ambik kreta service..tu  jek..x tanye saye ok ke x..pada hal masa tu tgh tbaring..xbleh nak buat pe...yg 1st time jgk pun sbb nak mintak tlg jgk...yg len2 mmg xde m'jenguk..pun..

Tp mmg mcm tu la family saye..masa mula2 saye sakit..fasa 1 dulu..mmg mcm ni la layanannye..kakak pun..cmtu..bile nak mintak tlg baru la nak sms..tanye saye ok ke x sbb nak mintak tlg...Skrg ni dh fasa 2 ...benda same jadi woo...tp rs "sakit" tu akibat pe yg die org buat..tetap same woo..

Skrg ni saye ade rs benci..rs mcm nak balas dendam pun ade..pastu bile pk2 balik..aku ni dh la mcm ni..baik la aku buang benda2 negatif ni dari kepala otak..aku...dada rasa cm berat..

Tp saye nak jgk tau kalau korang saye..korang akan rasa mcm yg saye rasa ni ke?..At t same time rasa cm harga diri ni dh kurang..20% kot.....yea la kalau kawan2 buat kite mcm ni bleh je buang cari yg baru....tp ntah mcm mana korang kena jugak lekat dgn kwn2 mcm ni....cmner korang rasa??....dlm kes saye ni family yg buat..

Buat masa ni saye cube sibuk kan diri...baca novel (ahahaha..sibuk la sgt..)..xpe blum ade rezeki nk kije..bile orait nnt...akan kije insyaallah..pk positif..tp perasaan tu tetap ade..berat woo...

Reply 72# 7teen

terima kasih. benda da lepas. ayah pon dah tak ada biarla orang tu menjawab depan ALLAH nanti. kita tak akan maafkan dosa dia walau sebesar zarah.secara perlahan2 dia porak perandakan kehidupan kami sekeluarga. tapi ALLAH maha besar. DIA lebih mengetahui yang terbaik untuk kehidupan kami tiga beradik ni jadi kami pasrahkan saja pada yang HAQ.

Reply 74# watever_0607

Terima kasih. mula2 tu memang sukar terima hakikat bila orang yang kita sayang pergi tanpa sempat bertemu. arwahla yang jadi tulang belakang selama ni. penyokong setia nak hadapi pelbagai rintangan bersama2 tapi bila dia pergi rasa macam seluruh hidup ni memang kosong. dah tak bermakna. tapi alhamdulillah, perlahan2 kekuatan tu datang demi adik2. biarlah kami tak sempat tatap dan kucup ayah buat kali terakhir di dunia ni,yang penting dengan izin ALLAH, suatu hari kami akan bertemu juga dengan ayah dalam keadaan yang lebih mulia di sisiNYA. doakan la kami dapat bertemu ayah di syuurga nanti