CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Risau tentang masa depan (akibat disantau). Macam mana korang hadapi?

Salam TT and rerakan lain..bagus topic ni..saya faham ape yang TT lalui ,sebab pernah melaluinya. Kebanyakkan symptoms yang lelain kongsi tu memang terjadi...Terasa mcm useless,rasa terpinggir,rendah diri dan mcm2 lagi lah yg negative. Kekadang ada ketika mmg kita akan rasa org sekeliling tak faham , tapi cubalah sesekali sembang heart to heart dengan ibu,dengan adik beradik..Yes luaran mmg nampak normal,kita leh jalan ,bercakap ,makan semua tu.Tapi dalaman hanya Allah saja yg tahu..Jadi luahkan pada mereka.Kalau kita terasa hati ker atas perlakuan or percakapan mereka.Terangkan ,kita tak pernah mintak ini terjadi..Allah jugalah yang mengizinkan sesuatu itu terjadi.Saya tak pandai dlm soal2 ni tapi sekadar nak berkongsi..
Method yang paling mujarab nak ubat rasa sedih hati,keresahan,kemarahan(malah lebih berkesan daripada kita bersembang dgn manusia)...banyakkan lah berdoa pada Allah..mengadu pada DIA. Luahkanlah ape yg TT rasa,harapan dan sebagainya..Sesungguhnya Al -Alim itu Maha Mengetahui .DIA berada dekat dengan kita,lebih dekat dari urat nadi kita. Cuba ambil masa utk lakukan solat hajat,tahajjud.Memula memang rasa susah ,tapi lepas dah selalu buat ,kita pasti akan rasa RINDU ..Kemudian bykkan membaca Al-Quran dan baca tafsirnya sekali..Perbanyakkan bacaan2 ilmiah yg Islamic dan ada motivasi sekali. Contoh buku La tahzan ; sekurang2nya takde la fikiran kita asyik fikir pasal sakit,pasal sihir, pasal siapa yg sihir kita tu...Mcm yg Eddy ckp tu..jgn asik fikir sangat pasal penyakit tu..
Lagi satu cuba utk bersosial/bergaul dgn org luar..pegi aktiviti2 keagamaan ker(skrg2nya dpt kenal2 dgn org2 baru) n tak pun mcm yg Eddy suggest g coffee2 ker..
owh cenderunglah memilih kawan yg positif ,yg lebih kearah kebaikkan..

Disamping itu bersangka baiklah pada Allah, bahawa setiap penyakit pasti ada penawar. Dan fikir mungkin ini adalah kifarah buat kita. Redha dgn apa yang terjadi. Sebab apa juga yg terjadi pasti bersebab,tiada satu pun kebetulan ,semuanya ditata oleh Al Baari'.
Saya sendiri pernah kehilangan peluang yang sebenarnya dah dlm gengaman(yg sememangnya diimpikan org) , tapi dek kerana menjadi mangsa Sihir, ianya terlepas. Tapi bila fikir sedalam2nya..memang ada hikmah..dan saya Redha. Saya anggap sakit yg saya alami ni satu Miss Called dari Allah. Kealpaan saya sebelum ni dalam arus deras duniawi. Jadinya saya tersangat-sangat BERSYUKUR atas apa yg terjadi.

Memaafkan...perkara yang paling sukar nak buat....Maafkan perbuatan org yg menganiaya kita tu..mungkin tak semestinya kita kena berbaik2 secara berdepan,tapi cuba gambarkan dlm minda,kita berjumpa dgn dia..kita salam dgn dia ,peluk dia(kalau perempuan la) dan ckp "Aku maafkan segala perbuatan kamu atas apa pun yang kamu lakukan , kerana aku tahu suatu hari nanti aku pasti akan MATI,pasti akan berjumpa dengan Penciptaku dan aku tak mahu kamu menjadi salah satu penghalang utk aku ke Syurga"
Ini memang susah nak buat...tapi ambilah contoh kisah bagaimana Rasulullah SAW dengan seorang pengemis lelaki Yahudi yang buta ;yg sering mencaci maki Rasulullah di sudut Pasar Madinah . Walaupun pengemis tu terjerit terlolong tepi jalan  mencerca Rasulullah, tapi Baginda tetap melayani pengemis tu dgn baik..menyuapkan makanan yang terlebih dahulu Baginda akan halusi dgn mulut Baginda sendiri.
Bila fikir mcm ni,kita akan rasa perbuatan memaafkan kita hanya lah kecil berbanding Rasulullah S.A.W

Kemudian pasal pendapatan/pekerjaan...ikhtiarkan apa sahaja asalkan halal..kalau keadaan tak mengizinkan utk kita kerja waktu pejabat seperti biasa..kerja dari rumah,yg penting berusaha

Jangan putus asa untuk berubat..beramal ..dan sentiasalah bersangka baik pada Allah.Sebab Allah itu mengikut sangkaan kita. Sebagaimana firman Allah dalam hadis Qudsi seperti yang telah disebutkan awal-awal tadi, iaitu:
Naa ‘inda dzanni abdii bii, faliyadzunn bii ma syaa-a (Rowahu Thobarani wal hakam)

Ertinya:

“Aku akan bersama sangkaan hambaKu padaKu, maka hendaklah ia bersangka dengan apa yang ia inginkan”.

sekadar berkongsi apa yg sy tahu dan pengalaman.

Post Last Edit by slier81 at 5-7-2011 07:41

Reply 20# edy137

aku dah 4 tahun hidup tanpa seorang kawan..
pastu asik nak cari pasal ngan orang je
orang cakap aku psiko... keluar pn sorang2 ja...
duit xda x pa lagi, xda kawan/orang terdekat amatlah terseksa jiwa dan batin..
kawan2 satu dah x nak kawan ngan aku...ada yg kata aku cpt marah (ok itu aku terima), yg lain plak x nak kawan ngan aku tanpa sebab yg munasabah..aku rasa aku memang gila kot...
umur dah 30, x da kerja tetap, speechless...hidup aku penuh dengan penghinaan..
list go on...

salam akak... wahhh, da bukak thread baru lagi yer kt cni
org bru jer pasan... hihi... nk bce arr pe problem akak tulis kt cnie

salam, moga tt cepat sembuh

tt.. sy pun pernah sakit dan mungkin masih sakit (cakap mungkin sbb tanda gangguan masih ada, wlupun banyak berkurang)..
yg ajaibnya bla kita sakit mcm ni, akan ada keadaan bla kita memerlukan pertolongan, org tak tolong kita, malah menjauhkan diri dari kita.. kita seolah2 tidak wujud, org tak sayang dsb.. dan pada pandangan sy sendiri plus dgn info dari pembacaan sy, jin tu agaknya yg berusaha menghalang org2 b'kenaan utk tidak care ngan kita, x tolong kita. Wallahualam..

tapi kan tt, kenapa kita meletakkan harapan pada orang yang tidak sudi? or org yg terbatas kemampuannya? bukankah kita ada Allah SWT? bukankah Allah telah menjanjikan bahawa Alquran adalah rahmat org yg beriman..yg percaya dengan kekuasaan Allah? Bukankah para alim dan golongan bijaksana pernah berkata tentang kuasa minda yang mempunyai keupayaan yang tiada batasnya?
TT.. sedikit yg saya tau, bilamana kita sakit gangguan, jin akan mengganggu rohani kita, yang akan menjejaskan spritual kita, yang akan menjejaskan emosi kita.. yang akhirnya melemahkan fizikal kita. apabila kita ingin bangkit dari ujian seumpama ini, kita mulakan dengan mendidik dan membina rohani kita.. kita balik kepada perkara yang paling asas, rukun islam 5 perkara, rukun iman 6 perkara.. pelajari, dalami, fahami dan hayati perkara paling basic ini.
so, kita mulakan dengan keyakinan bahawa apapun yang berlaku adalah ketentuan Allah.. semuanya atas kehendak dan ketentuannya. bila kita yakin yang itu.. kita doa, dan mintalah dengan Allah. Memang sukar jika kita katakan sukar.. tapi yakinkan diri, Allah maha Pengasih lagi Maha Penyayang. Hilangkan ego kita terhadap Allah.. minta dengan Allah, tanpa rasa jemu, Ya Allah, sembuhkan aku. Ya Allah mudahkan urusanku. Ya Allah rahmati aku dan cukupkan aku dengan rahmatMu, Ya Allah bantulah aku sehingga aku tidak pernah mengharapkan pertolongan selain dari-Mu.. banyak tt, banyak yg kita boleh minta dengan Allah. dan Allah pun dah janji, "Mintalah, nescaya Aku akan tunaikan".

sy berani bercakap kerana hidup sy pernah porak peranda akibat sihir.. setahun lebih saya rasakan saya tidak berharga sama sekali pada keluarga, suami, anak-anak, kawan2 dans esiapa sahaja. sihir yg sy alami berlapis-lapis.. anak-anak semua dah tak terurus, pegi opis hanya tidur.. org tak perasan pun sy ada ke tak kat opis, sy hampir bercerai akibat pemisah, banyak tt..

dan sy mula bangkit kembali dengan apa yg sy tulis kat atas tu, dengan bantuan Ustaz dan perawat yang saya temui..

jika kita mnegharapkan orang.. mereka akhirnya akan pergi dari hidup kita.. oleh itu.. letaklah seluruh harapan kepada-Nya. nescaya, pertolongan Allah akan datang dalam bentuk yang kita tidak pernah sangka..

harap tt faham apa yg sy cuba sampaiakn

Reply 24# Login_ID

Setuju dgn penyataan awak..kekdg mmg rasa org tak ambil peduli...tapi sy lawan perasaan tu...anggap itu semua mainan perasaan sendiri. Dan kalau benar tiada siapa nak ambil peduli,tak ada kawan2 yg kisah..tpi kita masih ada diri kita dan pencipta kita.Cukuplah Allah sebagai pelindung

Kekdg kalau kita mengadu dgn manusia belum tentu mereka memahami gelojak hati kita nie...diaorg boleh dengar tapi xkan faham ape yang kita rasa kan...jadi lebih baik mengadu pada Yang Maha Mendengar dan Maha Mengetahui...

Alhamdulilah..bile dlm hati meletakkan Allah sebagai CINTA yg tertinggi...mmg terasa ketenangan..
InsyaAllah.. kawan2 yg baik2 akan dekat dgn kita..meskipun seorang dua tapi biarlah mereka tu betul2 kawan sejati..

Serik sangat2 dah...before this dikhianati dan dianiayai oleh mereka yg claimed kwn rapat ..tapi rupanya musuh dlm selimut..

Reply  edy137

aku dah 4 tahun hidup tanpa seorang kawan..
pastu asik nak cari pasal ngan orang  ...
slier81 Post at 5-7-2011 07:37

Salam semua..

Thanx lot yea..sbb sudi…teman saye kat thread…lepak2…smbilkongsi cerita & nasihat..saye lambat reply..sbb x brape nk chat ni..&sedih..sbb ape yg saye kongsi kat sini..realiti idup saye..kkdg terpk jgk nimimpi ke?...Yea..mmg ramai yg sudi support kat forum..ni..sbb sblum ni pun sayepernah bukak thread jgk..ramai yg mmbantu…

Rasanye..ade baik nye kalau saye story-morey..life sayesblum & selepas saye kena santau ni…kkdg2 saye x pasti u allz fhm ke x…tp sayerase de part2 yg korang faham..& ade yg korang x brape clearkot..pe2..pun..

2_Tekanan/Stress akibat santau/sihir…
Ya…kat sini rs2nye..korang semua saling memahami..& phmsituasi saye..cume mungkin saye sndiri baru nk faham..sbb sblum ni saye xpernah alami ape2..krisis idup..(cume time dad passaway..)..so mmg cultureshock utk saye..yea mmg btul la..ape yg abg edy,hdon..dll..saye sedang alamisemua tu..murung,malas..lemah semangat..sambil lewa..wal hal..saye tau..yeala..tahap pencapaian life saye..setakat ape je..tp saye tetap sorg yg btggjwb..&saye x brape suke buang masa..walaupun mcm2 dugaan saye alami time kejedulu..tp saye x pernah rs putus asa..walaupun pernah down sbb kena fire,kenabuli..& walau mcm tu pun..x mudah utk saya menitiskan airmata..(cewah!)..tp tu x bmakna saye x sedih…x frust..x kecewa.. Tp diri saye skrg ni bbeza..saye slalu tanye diri sndiri..imiss my old self..sbb skrg ni walaupun rs nk sembuh..sakit2 lame timbultenggelam jgk...tp sakit2 baru pulak muncul…mcm rs susah nk bnafas..ttiber rsberat kat dada..tkejut mlm2..sbb perut ttiber sakit yg amat..& dsbbkantahun lepas..byk masa saye tluang melayan sakit..yg mcm xde penghujung..jd sayadh buat perancangan..utk tahun ni..xpe..kalu x bleh keje pun its ok..dh de laaktiviti harian..siap jadual tu..jd kalu saye sakit..lepas tu..saye smbuh blehikut je balik jadual..aktiviti tu..so x buang masa..tp skrg dh july..xde sgtprogress pun..skrg cume nk “mghappy” kan diri..sbb slalu..down..senang sgt nknangis…( mcm cerita org patah hati jek..uhuhu..)
Saye xde sebut2..psl..amalan2..yea..tp tu x bermakna saye xbuat…saye rs saye mcm pesakit2..lain jgk..slow2…buat amlan..dh perawat katatambah lg..buat ni..kite ikut..tambah lg buat tu..kite ikut..tp mcm ibadat2..lain..jgk..kkdgtime solat.. bgs..kkdg time solat..kurang..kkdg ttinggal..de tempoh malas rajinnaik turun…..mcm tu la saye…

Follow Us
2_Outcast
Life saye sblum “sakit”
Life saye sblum kena santau ni..rs2nye..bukan mcm kebanyakkan org yg pernah saye kenal/jumpe..Mcm title kat atas tu..outcast..sblum ni pun saye x sedar..saye ni sorg outcast..Outcast tu..life die mcm ni..sorg individu..life die mcm2 sorg2..je..nape mcm tu yea??..sbb mcm slalunye..kite buat kwn2..kat skolah,kolej,tempat keje..kat mana2..je la yg ade org..saye pun mncube jgk..cube bkwn..tp lama-kelamaan saye sedar..saye ni..x bleh nk “masuk”..maksud saye..rapat/ngam/click..dgn org len..jd saye xde la kwn2..yg rapat..time susah senang 2gether2..mcm yg saye story sblum ni..mmg la terasa..& sedih bile saye pk kan..np la life saye mcm ni?..saye tgk org len semua ade je..org2 yg rapat dgn die org..tp saye x mcm tu...tp kalu dh org len x sudi,..x kan kite nak tergedik2..jugak nnt org ingat kite psycho ..atau pun sbb mmg xde chemistry..jgn salah anggap saye x salah kan sesiape..tentang ni..
Tp saye tetap mcube..sblum ni..mmg dpt jgk..bkwn..secara ym..& join forum ni..sronok?..mst la..skurang2..nye de teman..nk bsembang..kongsi suke duka..tp setakat tu sj..d alam maya..tu pun biase la..kenal2..& slow2..lost contact..tp xpe..bleh cari kenalan baru..

Life saye selepas “sakit”
Dh nk 2 tahun..sejak saye dpt tahu saye kena santau..saye..lost contact..dgn “social life” saye tu..mcm tu sj..saye sedar..mmg ade yg rapat..tp sekerat 2 je..and die org pun dh go on ngan life masing2..so..saye dh xde social life pun & x b’usaha pun..sbb dh masuk fasa “sakit” ni…saye xterdaya..nk b’usaha..cari kwn2 baru ke pe..cube nk story kat org len..xde sape phm..lg pun sakit mcm ni x semudah tu nk cerita kat org..

Hhmmm..saye rs x pyh nk story detail..tp paham2..je la..kalu sblum ni pun life saye mcm mana..sedih..jgk la kan..so bile dh susah mcm ni…korang bleh pk sendiri..la..saye btambah sedih ke..happy..ini la maksud saye dgn SUNYI…life yg sunyi..x brteman..keluarga pun…& dtambah dgn lg satu ujian/beban?..”sakit”…dh life mcm sorg2..skrg haa..ambik kau…

So saye cube b’usaha cari mmber2..kat forum ni yg senasib..alhamdulillah..ade yg sudi bkenalan & meneman saye kat forum ni..bg advice walaupun sekadar sms…skurang2..nyg saye x rs ksorgan..tp mcm tu la..xde yg kekal..tempoh kenal pun singkat2…tp mmg lebih sukar utk saye sbb..nak buat kwn pun bukan mudah kan..??..ni ape lg yg de kes..same dgn kite ni..lagi payah..

De jgk..mmber2..yg saye kenal d alam realiti..tp mcm biase..sekerat 2..& saye sedar..pd saye mereka ni amat la..baik ati..& support saye seikhlas..hati time saye susah..wlpun sekadar sms..tp..pd mereka saye cume kwn  biase/sekelas..(kolej) x lebih dari tu..saye phm..sgt…situasi ni..uhuhuhu…& mcm biase..bile masa nye tibe..lost contact jgk..akhirnye…

So sbb tu la saye b’usaha balik masuk sini…join u allz.. Seblum pk2..dulu..nak story ke??....Nak luahkan stress..sambil "m'aibkan" diri ke? ..ok sure Y not??....lebih bek dari jd gile2..sorg2..

Nnt saye akan story bout family...saye x nk..sbb "m'aibkan"..tp bleh saye tau..setakat ni..ape yg korang faham about my family??...

Reply 27# watever_0607

pasal awak rasa keluarga tak memahami awak...emm mcm ingat awak saje buat2 sakit or tak beri sokongan...biasalah hati org yg sedang sakit memang sangat2 sensetif..semua rasa tak kena..kann??

kekdg mungkin nampak diaorg tak kisah ,tapi bersangka baik je la..sbb fikir mcm ni..seorang ibu,xkan la dlm hati dia tak rasa sedih kan tgk anak sakit..tapi dia mesti xnak tunjuk depan2 kesedihan dia..sbb nnt dia akan menambahkan kesedihan hati kite..dan melemahkan semangat..Jadi mungkin itu salah satu sebab nya kekdg mereka nampak keras je...

kalau adik beradik tu..biasalah kan ade time dtg angin kus2 kite nak berselisih faham jer..tapi bila kenangkan apa jgk kebaikan diaorg..so sejuk la...dan lagi satu cuba la slow talk sembang2 dari hati ke hati dgn memana adik beradik yg paling rapat.

mungkin sbb dlm kes saya ni satu keluarga pernah terkene tempias (kene kacau dgn org tu) malah kenal org tu menyebabkan diaorg byk support n bagi motivation.

Post Last Edit by slier81 at 6-7-2011 19:38
Reply  watever_0607

pasal awak rasa keluarga tak memahami awak...emm mcm ingat awak saje bu ...
Nadyne Post at 6-7-2011 18:18

kadang2 benda yang kacau seseorang itu turut menggangu orang disekelilingnya...
mmg nampak sangat ada benda yg dok kcacau sbb x nak orang yg diganggu itu sembuh
dia kacau la sesiapa saja yg cuba untuk bantu dia...

Reply 29# slier81

yer betul tu..kesian pada ibu saya ..  memula tak tahu yg dia akan attack keluarga jgk..tapi selepas dalam setahun lebih ada satu number ni selalu kacau my mom dan number rumah..ingatkan biasala budak2 kacau..sbb yg ckp tu suara budak..kekdg dia ckp maki2 ..kekdg dia senyap jer..tapi waktu2 dia call ialah waktu org nak solat subuh,dan maghrib.masa gangguan tu i takde kat rumah sbb ade kat uni ,so family tak terfikir pun...

akhrinya dpt tahu jugak siapa n apa kaitan prank calls tu dgn si tukang sihir tu...n bila pegi jumpa perawat ,mmg my mom pun terkena sama sedikit tapi takdelah seteruk sy.

Until now, sy dah phobia nak angkat number tak kenal..n bebaru ni telepon rumah dah buat balik cam dulu...xphm ape yg 'dia' tu nak..

Post Last Edit by watever_0607 at 6-7-2011 20:25
Reply  watever_0607

pasal awak rasa keluarga tak memahami awak...emm mcm ingat awak saje bu ...
Nadyne Post at 6-7-2011 18:18

Hhhmm...mcm ni la..Nadyne...

Mungkin utk nadyne,...& kwn2 forum yg len...lebih mudah mmahami situasi family saye..saya akan ...cerita kan..tentang sbuah family ni yg saye x brape kenal..tp tahu la family die org mcm mana..

Keluarga A ni..mmg die org keluarga yg bahagia..relationship..antara parents..anak2..semua mmg akrab..bukan setakat tu je..tp close jgk dgn saudara mara..len semua..mmg bile raye tu meriah la..kan.....dari dulu smpai skrg..kira happy family la..tp nasib A ni die len skit..cm adik bradik len..semua pandai2..gaji besar2..dh kawin kira dpt ubah life dari miskin & skrg senang..tp die sorg je..yg x kawin2..lagi..& gaji die pun kecik je..so family die pun pandai2..la buat business pe..utk masa depan die jgk..sedih la kan sebb die x kawin lagi pd umur yg patut dh ada anak2..& gaji kecik..

Tp malangnye..die jgk..ditimpa ujian..sakit die lebih teruk dari saye..tp bukan sbb sihir...umur die lebih skit dari umur saye..umur saye..antara 28-32..(huhu sj nk cover identiti) time susah pyh mcm ni...la yea..saye dpt tau..semua family die bg support..moral emosi..$$...& yg semampunye..x nk cerita lagi dh cerita sedih ni...tp itu la..sbuah life yg bermakna..itu la erti kehidupan kan??..penuh kasih sayang..kasih sayang x bleh wujud kalu xde keikhlasan..

Ok..so..mcm tu la..yea..ok..hhmm...tp family saye..dari dulu smpai skrg..sebaliknye...dari family die org..x close...cm mana yea..nk kata..ha..cm regang la..sgt..mcm u buat u punye hal i buat i punye hal...pernah tu de adik bradik yg rapat dgn saye kata..die sedih la family kite mcm ni..kan..tgk la family org len semua mcm mana...loving..caring..kite punye??..masa tu saye muda lg..x brape faham..lame2 saye faham & redha pun...ade setengah benda tu kite bleh ubah..ade yg dluar control kite..takdir..kite xleh ubah..   ...

So....korang rs..ade x ape2..perubahan..dlm family saye ...sejak saye sakit ni...pada saye xde...same saje.....org semua buat hal..masing2..saye sakit..mak la yg teman gi ER ke pe..semua mak...dh nk 2 tahun..so..mana x mak saye stress..??..saye lg la stress...saye kalu bleh x nak cerita detail2kan aibkan family sndiri.....tp kalu korang bleh bayang kan..cube la..sbb tu dlm tempoh saye sakit ni mmg terasa sgt..bukan stress sbb sakit aje..malah teman bbual..pun xde..time emergency..tkontang-kanting la..xpe la korang bleh fikir sndiri..mcm mananye story nye..

Skurang2nye..bile chat dulu bleh la bbual..kat tempat keje..mmg la saye dh story kan..life outcast saye mcm mana...tu dh cukup sunyi..sbenarnye..x tau la nk explain..tp..kalu korang x alami..korang x kan tau mcm mana rsnye...& skrg nk tanggung sakit lagi....sbb tu saye risau tentang masa depan saye..bile skrg mak je yg sanggup tlg..bile mak xde nnt mcm mana..??

Kalu korang dlm situasi saye...korang pun tension mcm saye ke?..& riso yg agak over skit..dsbbkan situasi & life saye mcm ni..

Cik Watever..pertamakali sy nak minta maaf...kalau2 ape2 pandangan saya yg menyinggung perasaan awk..sy rasa dah dpt tangkap dah ape yg awk cube sampaikan...dan sy simpati.

Mcm ni la,buat masa ni kalau adik beradik buat tak kisah pun takpelah...awk berdoa saje supaya tautan kasih syg antara keluarga awk dieratkan dan makin kukuh..Doakan utk kebaikan mereka.Doa seorang hambaNya kepada hambaNya yang lain tanpa pengetahuan org tu akn dikabulkan.Dan ada malaikat yg mnjd wakil utk mengaminkan doa itu. InsyaAllah..

Setelah itu awk fikir yg positif saje..hmm kalau nak fikir benda2 yg membebankan ,nnt hati yg semakin sakit. Jgn bebankan perasaan..setiap satu masalah yg kita hadapi sebenarnya telah  pun ditulis Allah jalan keluarnya..InsyaAllah pasti ada org/ikthiar utk awk tanpa awk sangka2..Semua dlm aturanNya..lepas ni awk jgn lah selalu pessimistic .. dugaan ini baru kecil saje..jgn banding dgn org diatas..tapi banding dgn org dibawah yg lebih susah ,lebih teruk..dan kita akan rasa lebih bersyukur.
Fabiayyala'irabbikumatukaziban
Maka yang mana satu di antara nikmat-nikmat Tuhan kamu, yang kamu hendak dustakan?klu kita fahami Surah ni betul2 mesti akn nangis..tapi bkn nangis sbb teringat derita yg di tanggung,tapi teringat banyaknya nikmat Tuhan yg telah diberi tapi kita dustakan..
org kampung saye ckp...'count your blessing instead of your sorrows'..

Cik Watever..pertamakali sy nak minta maaf...kalau2 ape2 pandangan saya yg menyinggung perasaan awk. ...Nadyne Post at 6-7-2011 20:56

Its ok...Nadyne...saye pun kkdg kurang pasti...yg mana 1 problem yg saye nk kongsi kat thread ni..Sbb nak x nak..semuanye bersangkut paut...& beri kesan pd saye..

Tp yg utama mmg la.."sakit" saye ni...& kira kat sini la..rsnye tempat paling ssuai utk saye luahkan..tekanan..yg saye pendamkan..selama ni...( tp kkdrg rs mcm ssuai jgk bukak kat masalah peribadi...kot..uhuhuhuh)

Saye pasti ramai jgk forummer len yg pernah/sedang alami ape yg saye alami skrg..mcm hdon..org yg bpengalaman bab2 sihir ni..mcm abg edy..& sape2..aje..yg sudi..bposting kat sini.. t'masuk Nadyne..Thanx lot u allz....U allz la teman i time2 sunyi & x brape nk chat ni..uhuhuuh..

sebenarnya telah  pun ditulis Allah jalan keluarnya..InsyaAllah pasti ada org/ikthiar utk awk tanpa awk sangka2..Semua dlm aturanNya..lepas ni awk jgn lah selalu pessimistic .. dugaan ini baru kecil saje..jgn banding dgn org diatas..
Nadyne Post at 6-7-2011 20:56

Ya thanx 4 t info..Nadyne..saye pun x tahu menahu psl ni...yg saye tahu..setiap antara kite..dh d tulis..rezeki, jodoh..masing2..tp jln kluar dari problem..baru skrg saye tahu..

well, saye rs..kalu org len pun yg di uji dgn ape2 dugaan..akan riso jgk psl masa depan..& mungkin x bleh lari dari berfikiran negatif...cthnye..mcm org yg kena simbah ngan asid tu...mesti la dlm sekelip mata life die..b'ubah..mcm2 yg die pk kan..mcm2 yg die risokan...

ya..mungkin saye pun sedang alami fasa ni..tp as time goes...by..things will change 4 t better..insyaallah..;)

Its ok...Nadyne...saye pun kkdg kurang pasti...yg mana 1 problem yg saye nk kongsi kat thread ni ...
watever_0607 Post at 7-7-2011 19:34

InsyaAllah..........harap cik tt dah rasa lebih baik sekarang ni.....

kesiannya kat tt...dah berapa kali tt g berubat? selalunya hdon dengar kalu kena sihir ni kena g ber ...

2) masa 'sakit' lebih prefer utk berseorangan...sbb senang nak menangis n menjerit sorang2... kalu org kuar ngan kite pun dorang rasa tak best sbb aura kite macam gelap je...slalu kena tegur sbb muka tak besemangat..
hdon Post at 26-6-2011 23:00

Salam..u allz...

saye nk tanye skit...saye pun lebih kurang tgh alami ape yg hdon alami sblum ni...mmg nk sorg2..tp kan...sbb dh lame sgt..uuuhuhuh..

sbenarnye..saye lebih suke kalu ade org teman kan..time sakit...x kisah la..sekadar sms ke..teman b'bual ke..al-maklum la..bile dh sakit tu x leh nak gerak sana sini...sinun...ahahaha.....tension tu..sakit 1 hal..pastu kalu sorg2 jek..lg 1 hal...bleh jd bengong la..lg2 kalu xde support..org sekeliling buat2..x endah...kalu dh chat baru leh join...ape kes?..terasa cm,..kalu time senang2..kwn ramai...bile susah..nangis2 la sorg2...ntah la saye pun x sure nk xplain cmner..

bukan kite nak sentiasa jek..de org teman..tp mcm..kalu de yg ambik berat..skali skala..tanye..u cmner hari ni chat dh ke?..sejuk skit ati ni kan..tp bile tanye..mesti bersebab..cm nak mintak tlg ke..pe...

awk fikir yg positif saje..hmm kalau nak fikir benda2 yg membebankan ,nnt hati yg semakin sakit. Jgn bebankan perasaan..
Nadyne Post at 6-7-2011 20:56

ya..dats a good advice..saye pun sedar..saye x dpt ape2..infact..merugikan & mmbebankan prasaan sndiri..tp..sukar nak buat2..x tau..walaupun pk positif..kite xleh nak nafikan..prasaan..sedih tu...dlm ati...saye rs de forummer yg cm..xleh control dh prasaan die pastu mengamuk...uhuhuh..same la mcm saye pernah terjadi..pastu org semua buat..dunno jek...aduh...

Nak tanye skit..korang time b'sorg2...korang buat ape yea nk mmujuk diri..nak menghappy2 kan diri??...mcm saye..yg paling bkesan so far..

1) share dgn u allz..la..pe2 yg terpendam tu..& sbb korang teman..saye..feeling sorg2..tu ilang.....rs b'pijak d bumi nyata balik...uhuuhhuh..(ntah pe2 ntah..)..b'bual dgn sesape je yg sudi..jenguk saye...it helps a lot...

2) baca buku motivasi..geram2..x nak layan fikiran,emosi negatif ni...nak laarrriiiii....tup2..

3) tgk program tv..komedi...cm..."edisi khas.."....mmg ketawa x ingat...

Nak tanye skit..korang time b'sorg2...korang buat ape yea nk mmujuk diri..nak menghappy2 kan diri??. ...
watever_0607 Post at 8-7-2011 13:03

hmmmm kalu sorang2 hdon suka tido jah...   kalu tak dpt tido hdon tgk tv ke tgk dvd maen internet....

tp hdon lagi suka kalu beramai2...tade la rasa depressed n lonely sgt....kalu boring sorang2 hdon ajak fam ke kawan ke kuar beramai2...

hmmmm kalu sorang2 hdon suka tido jah...   kalu tak dpt tido hdon tgk tv ke tgk dvd ma ...
hdon Post at 9-7-2011 21:43

Hdon pun mcm saye jgk kot...pernah ade tempoh sakit tu saya alami...mmg berat..
so bile bgn tdo..tu cm..rs x sabar nk tdo balik..
sbb time tdo..xde rs sakit semua ilang...eheheh...

alhamdulillah..hdon..x ksorgan..time2..dlm ksusahan...mcm ni...
mesti dh situasi mcm tu..hdon..dpt lupekan...yg pahit2...& enjoy!!...weeeeeh...

tp mcm saye ni..uhuhuh...buku jek kot teman rapat..time2 mcm ni...
teringat la lagu..ni...

"Dulu aku sendiri
Kini masih sendiri
Hadapi hidup ini
Susah senang diri ku
Tak bertempat mengadu
Seperti burung kepatahan sayap…
Di forum CARI ni la ku menaruh harapan...uhuhuhuhuh..."

Hdon pun mcm saye jgk kot...pernah ade tempoh sakit tu saya alami...mmg berat..
so bile bgn t ...
watever_0607 Post at 10-7-2011 14:35

huhu...sedeynya dengar lagu tu....dulu penah gak berkarok lagu tu sambil mengalir air mata mengenang nasib diri...tp bila fikir secara positif, hdon masih muda lagi...insyaAllah byk masa utk mecari teman hidup yg betul2 ingin bersama ngan hdon...   harap2 cik tt akan jumpa teman yg baik suatu ari nanti...teman utk cik tt berkongsi segala suka duka....

huhu...sedeynya dengar lagu tu....dulu penah gak berkarok lagu tu sambil mengalir air mata men ...
hdon Post at 10-7-2011 21:13

owh yea ke hdon...??...hdon tkenang..time2..muda-mudi dulu masa ngah solo...
thanx hdon...sbb doakan..saye...yg bek2...;)

tp pd saye...lirik lagu tu..bukan..about teman idup..cm suami ke pe...
sbb...dlm idup ni..sesape pun bleh jd teman idup...
janji ikhlas..and time susah senang...sentiasa bersama btul x??..
x kisah la..kwn2..ke..family ke....
tu la makna lagu tu pada saye sbenarnye....uhuhuuh....