CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Delifrance

jenis dan harga susu

C:kL:pas This user has been deleted
my doter minum essential...but still breast feed...cam susah jer nak pisahkan...camner yer...ada petua ker...she's already 1yr 7 mths....

cik puan semua yang da de pengalaman beranak ni bleh saya tanya?

breastfeeding ni selalunya (purata) brapa lama? setaun? dua taun?
berrrtaun2?

adakah anak tu salu yang stop nak breastfeeding atau cik puan yang ajar suh stop dan minum susu lembu ka kambing ka? dan kalo cik puan yang galakkan depa stop amik susu sendiri dan pakai susu lembu atas faktor apa? kesihatan? ruang masa?

jawapan cik puan nanti saya dokumenkan pada artikel selanjutnya kerana isu breastfeedingnya penting sesangat.

ia melibatkan TOUCH. pegang botol plastik tak sama pegang breast bonda. ermm saya pun tak sure sejak umur brapa bonda duk sumbat saya dengan susu lembu hehehehe dia duk komplin saya ni buasssss beno duk gigit2 tu yang dia kenen saya dengan puting getah kuttt...apo nak buek udah nasib ambo:cool:  

buleh noo kasik tau...saja nak tahu jaaaa...buat panduan hehehe

lam islam...takat 2 tawun jer bleh. ntah ler....kadang2 tu...di pk2 balik...kena la pisahkan dari breast feed..tapi ....cam kesian jer...biler dia dah mintak...nak dudu ibu....nak dudu....

lagipon...still banyak susu...so..takleh nak kater per la....malu2 tu malu lah gak ngan owang skeliling...tengok..dah beso pun nak nyusu lagi..tapi ahhh...to hell with dorang la...

Originally posted by C:kL:pas at 2003-9-7 06:00 PM:
lam islam...takat 2 tawun jer bleh. ntah ler....kadang2 tu...di pk2 balik...kena la pisahkan dari breast feed..tapi ....cam kesian jer...biler dia dah mintak...nak dudu ibu....nak dudu....

lagip ...

ni berkaitan kesihatan ibu dan anak cik lipas..ada kaitan dan besor implikasinya

yang dikata 2 taun dalam islam tu tak salah saya perfect jadual susu anak. ikut kesihatan setiap ibu susu depa buleh untuk 2  mulut. dan digalakkan cari ibu susuan lain juga. mungkin ini ada kaitan dengan 'cross breeding'. anak susuan 2 ibu tentu lagi sihat dari satu susuan saja.

takdak satu susu mana dalam dunia bleh lawan susu ibu dalam aspek apa sekali pun. depa duk propaganda semua tu pasal FORMULATED MILK adalah kerana kompeni profit. tanyalah pakar mana sekali pun. bukan selamanya nenen cuma masa2 umur muda tu pengantungan anak pada ibu bukan sekadar dari susu saja dari touch juga malah kesan psikolojinya cukup tinggi.

apa nak malu. rest rooms banyak. pengalaman saya tenguk ibu netek anak ni sejukkkk mata mandang hehehehe terasa keibuan depa tu tinggi aaaaa. salu kalo saya ternampak trus alih lain, bukannya malu tapi nak kasik privacy seolah ianya tak wujud so ibu tu dapat susukan anak dia penuh kasih sayang tanpa gangguan mata2 liar hehehehehe kan kan kan? kalo nak kire zaman canggih ni zaman wanita keje dengan kesuntukan masa hmmmmm maybe breast feeding ni cuma beberapa bulan kemudian anak nak capai nenen si ibu sumbat puting getah susu lembu hmmm ghasernya macam tu ler..agak2 cam tu ka cik lipas? bahayaaaa in long term tauuu..nanti saya olah web site seme2 yang saya baca laaaa ok? wasalam..eh jangan lupa nenen baby cumel tu sampai dia boooooooooosann nak air teh pulak tau hehehehe..

masa 1st 2 months je sekali sekala alternate formula feed dgn non formula feed..
masa tu guna s26..
tapi 2 months onward.. anak takmo langsung susu botol
sampai weaning mmg tak beli susu langsung.. jimat bykk..
weaning terus ke cup..takde botol
cuma sekarang ni beli sustagen kids/school..minum sehari 2 kali
fav drinks dia sekarang air barli, milo n horlick ais..

wahh..tenkiu la aji....tarapa..selagi Farrah nak dudu...ibu sure kasi nyer...hehee...teraser bangger plak dapat nyusukan baby...

Follow Us
blur_cherry This user has been deleted
Originally posted by C:kL:pas at 8-9-2003 11:05 AM:
wahh..tenkiu la aji....tarapa..selagi Farrah nak dudu...ibu sure kasi nyer...hehee...teraser bangger plak dapat nyusukan baby...

blur pun bangga kalau dpt bg baby susu bdn. Di samping elok utk kite, breastfeed ni elok jugak utk baby. Byk sangatla kebaikan die...Tak terlist rasenye...Even kat tin2 susu pun ade tulis "Susu ibu adalah yang terbaik untuk bayi"...Hopefully, lame lagi la blur boley breastfeed die....

anak pink minum susu Dumex Step 1..
Refill pack yang besar tu RM 25.40 .. sebulan 2 pack dia minum...
Nestum lak Gandum ngan Susu..yang 4 months lagi...walhal dia dah 6 months..
mak mertua pink terlupa cucu dia dah 6 bulan..still beli yang 4 months...
besides that...nasik pon dia makan...
so far dia minum susu 4oz je..itu pon 3 kali minum baru abih...ok ke gitu..
atau dia dah boring minum Dumex??

si Farrah tu..

tak luak benor ngan susu tepung. Kureng sket ah ...dia lagi banyak makan biskut or nasik. Kalu susu botol tu...dia ada perangai skang...suh tuang lam gelas. aiseyy.....bila dah camtu..separuh ke lantai...sket je rmasuk perut. Yg air ribena tuh idak pulok dia nak lam gelas.....pengaruh iklan susu U-Care nih laaa...

anak i start lahir sampai umur 1thn minum snow, tapi lepas dia selalu muak dan muntah-muntah walaupun badan naik. Selalu jumpa doc, mesti dapat ubat angin. Satu hari jumpa doc kanak-kanak, doc suruh stop snow dan cuba susu lain sbb dia kata anak i byk angin mungkin tak berapa sesuai dgn susu snow nie. So skg minum dumex, sbb setakat nie semua susu yg dicuba pun masih banyak angi, cuma dumex aje dak tak yah gi doc lagi. Jadi senanglah. Sekarang dah umur 2thn masih minum susu dumex lagi dan makan macam-macam dah....

insyirah This user has been deleted
Bercakap pasal susu nih..Dulu waktu 3 bulan pertama, mmg pekene susu ibu jer baby insyirah... Kita pun dgn kuat semangatnya pi nyusukan dia waktu kerja..Slps diperkenalkan dgn susu snow, nampaknya baby reluctant lak utk brestfeed. Sedih sgt masa tu sbb rasa kita nih tak dihargai..La ni umur dia dah 1 year, kalau sua susu ibu, buat gelak dia jer..siap buat cam mainan lagi.Dah tukar pada enfagrow madu..Dia suka & ok jer tapi berbau skek la...Macam muak gitu. Yg bagusnya, dia ni dulu dok main tak ingat nak tido, sekarang nih dia suka tido lak...Bdn pun nampak berisi skek. I rasa, pak Aji mgkn miss one point kot, selain dr ibu sibuk, ibu kerje, ibu maleh etc..ader jugak anak yg tak mau menyusu ngan susu ibu...kita nak buek camno..Seboleh2nya, mmg nak nyusukan dia sampai dia buhsan...Tapi bila pikir hikmahnya, tergelak sendiri,..Baby insyirah punya gigi dah 8 batang, tajam2 lak tu...Sama spesis ngan pak Aji, suka gigit & ligat sangat...Ngeri nak nyusukan...

Anak2 Nilam ketiga2 minum susu SNOW. Kalau tukar susu lain boleh demam2,muntah2 keluar ikut hidung lagi.  Sekarang ni susu tu dah naik harga. Sesekali balik kg singgah kat Slim River sbb ada satu kedai tu jual murah sangat susu SNOW - RM23.50. Dlm sebulan kena beli 7 tin(2 org minum).

kalau anak ada maslh sembelit..etc...kata doktor (sbb doter nin selalu sembelit)
bancuh susu ikut sukatan...atau extra pekat skit...bunyi pelik
tapi alhamdulillah...kini tak de dah masalah tu... tapi parah la...1.7 kg utk 10 hari

Originally posted by blur_cherry at 2003-8-30 12:41 PM:
smalam blur beli susu bebelec step 1 kat kedai cina. Kalau tak silap blur, kat tempat lain, harga die 32+. Tp, smalam harge die 28.50 je. Murah kan??

hi.. saya dapat bebelac step i kat kedai cina sebelah BCB bank, pandan jaya RM27.30.. lagi murah kan?

A'kum...saya ni sekarang tunggu masa aje nak bersalin...semalam pi Carefour, ingat nak beli siap2 susu tepung untuk baby...Tapi blur sebab tak tau yang mana yang sesuai untuk anak saya nanti...baca posting dari rakan2 di sini banyak sangat pilihannya...Maaf sekiranya ada menyinggung perasaan rakan2 di sini...pada mulanya memang saya berniat nak beli susu snow tapi dapat tahu plak bahawa susu snow ni ada bahan2 yang tak elok untuk baby...Wallahualam...jadi terpaksalah saya kecualikan susu ni....Sekarang ni tengah berkira2 nak beli susu lactogen atau mungkin Nespray...harga pun bolehlah tahan...Tengok kat carefour lactogen 2 kg RM 33 ++ dan Nespray 2 kg RM 31 ++...Sesiapa yang pernah try 2 jenis susu ni bagitaulah sikit tentang khasiatnya & keberkesanannya...Saya benar2 tengah keliru dan blur ni maklumlah tak ada pengalaman lagi dalam hal2 sebegini...Kalau boleh nak yang terbaik untuk baby...Susu yang lain agak mahal...Saya rasa tak berapa nak mampu...sebab lepas ni saya terpaksa menganggur...dapat kerja lain esok bolehlah beli yang mahal sikit...

tips nak cuba susu

untuk pertama kali .........

beli tin paling kecil sekali........ kalau anak tak seswai ngan susu tu tak ler terbuang byk nanti susu tu.

apa brand pun susu tak kira mahal ker murah ker tgk pada keseswaian pada baby kita.

ader susu yg byk angin, ader yg buat baby susah nak buang air besar, ader yg buat baby muntah2.

so .... pick one yg seswai ngan umur dia .. mulakan dgn tin kecik. kalau ok baru ler beli tin besar.

masa -1 thn = Similac Special Neo sbb premature harga RM 18.90 /500gm
                     seminggu setin ---parah wooo
         1 +    = Neslac - sembelit   
                     Mamil - RM 12 / setin - tenang sedikit poket
         2+     = Dumex - RM 23/ 1.4 kg ok la sebulan 3-4 bag (refil)

Originally posted by Isfa76 at 3-10-2003 09:05 AM:
A'kum...saya ni sekarang tunggu masa aje nak bersalin...semalam pi Carefour, ingat nak beli siap2 susu tepung untuk baby...Tapi blur sebab tak tau yang mana yang sesuai untuk anak saya nanti...baca ...

err... kalau tak keberatan ... bahan apa yang tak elok dlm susu snow tu?
mentos pun tgh sarat and in the process nak survey susu for baby ...  ... but cam cakap dewi la, nak start dgn tin kecik ... org recommend s26 or snow ...still undecided

betul apa yang tak elok susu snow tu....suspen laa pulak anak Lin dari lahir memang minum susu snow sampai sekarang dah 11 bulan. Try tukar susu lain mesti sembelit.

Mentos, Lin...

Cerita ni dah lama..kalau tak silap since tahun 2000 lagi...tapi mungkin sekarang ni dah ok dah...Saya bukannya apa, cuma rasa was2 aje...memang pada mulanya nak beri susu snow aje kat baby yang bakal lahir nih tapi hubby kata kalau boleh elakkan dari beli susu tuh...dia suruh guna susu lain...Masa tahun 2000 dulu memang heboh cerita yang susu snow ni telah dijangkiti kuman berikutan penemuan toksin dalam susu tepungnya..Tapi kes ni kecoh di Jepun sebab ramai yang sakit perut dan cirit birit...Kerajaan diorang menemui kesan2 enterotoxin A (sejenis bakteria) yang boleh menyebabkan sakit perut & cirit birit tapi tidaklah sampai tahap membawa kepada kematian...Saya tak pasti susu snow yang di Malaysia ni diimport dari negara mana...? Bukan apa..ni cuma sekadar info sahaja, mungkin sekarang produk ni dah ok cuma diri saya sendiri aje yang rasa was2 nak guna, tambahan plak hubby tak beri guna produk ni...Bukannya apa2 cuma langkah berjaga2 ajer...

Information ni saya dapat dari berita kesihatan USM..