CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bangcak

"couple" declaration

ok, aku declare kt tepi pantai batu hitam, kuantan..kul 8pg..lepas kitorang jogging,ok.. dengan peluh-peluh gitu la die tanye aku..'would you be mine?'..then aku mcm terkejut lak, biar betul dia ni..peluh-peluh mcm ni nk approach lak kan.. so aku jawab la 'mehla kite joging seround lg then i will give you the answer'..then i say yes la..now dh engaged pun..

ni masa declare dgn xbf no ? entah...umur dia muda dr wa..teman chatting jer..tp dia very supportif..time i krisis dgn ex-hubby...rupa sebijik mcm hans isaac...tp mmg tak sangka dia suka kat i..tp syg hbgn tak lama sb dia terlalu bz dgn bisnes dia, tp maih contact and keep in touch dgn dia

me: sy tak sangka u suka sy mcm ni, sampai nak cari awek pun mcm sy
he: yeela..i mmg suka u..character u... loving caring u..specialy mature & strong mine u
me: tp u belum jumpa sy pun, mcm mana boleh tau sy mcm mana
he: ala tak jumpa takpa..klu kita cakap pun leh faham org tu...
me: betul ker
me: u nak cari mcm sy ker or org tu mmg sy
he:  u pandai yee...
me: org lama z**
he: yeeke..so tau la isi hati org yee..
me: hehe.. rasanya tau

kena kepastian sebab tu perlu declare..

kita ni ape?
masih dalam proses mengenali hati budi..

*merajuk

sampai BF putih kata couple (tapi memalu)

ok, aku declare kt tepi pantai batu hitam, kuantan..kul 8pg..lepas kitorang jogging,ok.. dengan pelu ...
micaeyda Post at 13-11-2011 22:52

aku pulak bukanla declare lps jogging tp aku first date pi jogging..aku masa tu giler jogging pastu dia ajak aku kuar..disebabkan aku xnak missed aktibiti jogging aku tu,
aku ajak dia pi jogging skali..aku belasah jela n dia pun ok..apa lagi kitorg pun berlari la even ms tu dia semput2 gakla..
maklumla dah berzaman dia x joging tp dah aku ajak pi, redha jela kan..
aku plak yang kena perlahankan larian takut tertinggal jauh plak nti dia.. aku mmg selebet jela ngn berpeluh2 nya..pas joging siap pi tgk wayang pakai baju joging tu..opppss..aku off topic nie..ampun tt..

okay komen pasal declare plak..aku xde pun declare2 neh..tetibe dah jadi kekasih
pastu member aku tnya bile aku declare ngn bf aku..aku jwb entah
aku tnya blk bf aku kita penah declare x, dia pun ckp xpayah la nk declare2..janji aku ngn dia tahu yg kitorg dah go serious in our relationship n going forward to the next step..
pada aku terpulang pada mana2 pasangan pun kot nk declare ke x..bukannya kalo dah berpacaran kena pi daftar kat jabatan pendaftaran negara..ye dak?

declare couple? dulu zaman2 skolah cinta monyet ada la.. nak tarikh couple bagai.. tp la ni.. dengan bakal suami den.. tak do nye eyh declare2 couple ni..

kami bercinta pon tak.. kenal melalui org tengah.. pastu tiba2 dia cakap "ekau sudi tak jadi pemilik taman di dalam hati den"..

den pon jawab je la.. "sudi je eyh.. tapi den tak mowh la couple2 cam budak skarang.. cukup la masing2 tahu hati masing2... kalau ekau serius beno nak den ni, hanta je rombongan jumpa mak apak den.. "

sebulan pas tu dia datang merisik.. sebulan kendian tunang.. ni tgh nak merancang kawen la ni..

aku dulu couple xpernah nk declare pun...

masing2 tau sendiri...slow2 ckp syg...cinta...jumpe mak ayah...

tp semua xkesmpaian jugak...mcm angin je berlalu pergi...

Follow Us
mcm mana aku declare :

kisah nya mcm ni.. dlu kte org 1 kolej, 1 batch n course lain2..
dia ada start msg2 aku, tp aku x knl lg spe.. pstu aritu kte org terserempak dia ckp "smpai hati x reply msg" hahah. kt ctu la aku tau yg msg tu dia... pstuuu.. kte org start kwn2, lme2 dia declare nk kapel nan aku, nk lbih pd kwn, msa tu agk susah aku nk ucap prkataan syg, tp dlm ati spe la tau..wakakaka, akhirnya aku trima dia, sbb dia caring, baik... tp yg x syok nya, x de la romantik sgt dia ajak kapel, puii..

Dia : org nk spy jd lbih dri sorg kwn..
Aku : ...!!

walaupun ni thread lama tp aku org baru kt sini.... so nk komen ...
aku ni penah couple dekat 10 org gf....
sekali pun aku x penah declair sebagai couple.... terus je couple....

aku x pandai la nk declair2 ni... sbb benda ni perasaan.... kalo dah suke n selesa tu faham2 sendiri sudah....
p/s..aku ni jenis suke sebut  ai love yu  )

tengkiu kak
.....saya budak baru belajar, kalo salah tolong jolokkan tunjukkan
bangcak Post at 1-7-2011 15:02

aku tak paham apa beza...

declare = mengisytiharkan

declaration = pengisytiharan

kita nak declare tak hubungan kita ni?

kita nak mengisytiharkan tak hubungan kita ni?

kita nak declaration tak hubungan kita ni?

kita nak pengisytiharankan tak hubungan kita ni?

aku tak paham apakah perbezaan nya... tolong cerahkan aku yang gelap ini??/ tolooooooooooong  

walaupun ni thread lama tp aku org baru kt sini.... so nk komen ...
aku ni penah couple dekat 10 or ...
fazil_afizi Post at 15-1-2012 10:21

abang.. itu bukan makna macam dah mengisytiharkan yang abang nak kapel ke.. kalau dah kata ailapyu tu ??

Reply 290# hest

alahai.... kalo artis ckp ailapyu kt kte ape maksodnye?...
aku ckp ailapyu pun mcm tu je la motifnye.... :p

Reply  hest

alahai.... kalo artis ckp ailapyu kt kte ape maksodnye?...
aku ckp ailapyu pu ...
fazil_afizi Post at 17-1-2012 10:49

aiyo.. susah lah itu macam ah kong... sula caling..caling.. sula mainje..mainje.. sula tekcare..tekcare.. kalu ahkong kata ailapyu aaa.. mesti itu gurls pikir.. ah kong suka sama dia lo...

tak caya ka? ahkong tak caya cuba tanya sama saya... mesti saya kata YA..!

aku tak paham apa beza...

declare = mengisytiharkan

declaration = pengisytiharan

...
hest Post at 17-1-2012 10:33

takde bezanya...
cuma kengkadang ada org yg takut goipren/boipren dia lari carik lain... tu pasal dia suruh 'declare' (konon2 berjanji tempahan) dulu.

Reply 292# hest

sapa itu ah kong maaa?.... :p
alahai..."cakap byk pun x gune...baling batu pun x kena".... bila kite mau detim?  :p

takde bezanya...
cuma kengkadang ada org yg takut goipren/boipren dia lari carik lain... tu pasa ...
bangcak Post at 17-1-2012 11:06

bukan bang cak.. hest tanya pasal word yang kawan kita tegur salah tu.. dia kata salah eja declare... patut declaration...

Reply  hest

sapa itu ah kong maaa?.... :p
alahai..."cakap byk pun x gune...baling batu pu ...
fazil_afizi Post at 17-1-2012 11:16

hahahahaha.. ahkong singkata pada kingkong.. wakakaka.. gurau jerk fizi...

detim...? ikut hang le fizi... this week pun ok...  weekdays kan?? kalau nak khamis ni pun ok...jumaat minggu depan pun ok.. sini ada pasar tan kalau jumahat.. kalau ada org jual seafood yang macam kepah ke. pahat ke.. ley aku masak kan untuk ko. pastu kita lepak le memana makan.. pastu g alamanda.. kalau bosan.. ko blanja aku karaoke.. pastu kalau bosan lagik.. ko blanja la aku main boling plak.. kalau bosan lagi jugak.. ko blanja lak aku masuk pusat game kat situ.. pastu kalau bosan lagi.. aku bawak la ko jalan2
minum2 kawasan sekitarnya... minum teh dengan roti canai mamak. aku belanja... wakakakakakakaka.. ( aku belanja yang budget murah je... boleh kan?? wakkakakakaka)

hahahahaha.. ahkong singkata pada kingkong.. wakakaka.. gurau jerk fizi...

detim...? ik ...
hest Post at 17-1-2012 11:22

eh rsnye aku penah g pasar tani kt area putrajaya tu...  best jugak x serabut sgt. sume plan2 ko tu mmg best... tp bab main game tu "paling" aku berminat ah..... aku ni walupun da tua minat main game "initial D" mane2 negeri aku g sure aku tinggalkan track record.
karok? karang aku nyanyi ko cair susah sis........
bowling ?... aku x terrer sgt tp bole la try...
masak2? aku mmg suke masak2 ni.... hari2 tgk AFC & tLC kt astro.... hahahahha

kesimpulannye tgu masa yg sesuai je kte detim okeh.

Reply 297# fazil_afizi

tunggu masa sesuai untuk detim ea? pastu ko jangan asyik dok tanya aku plak bila nak detim.. memang aku jotos pala hang

kalau part masak tu.. aku masak kat umah aku ko tunggu je dalam keta.. aku kalau masak.. 1 hidangan.. aku akan budgetkan 10 minit sajork.. ( ala2 hotel kan ) jadi ko tunggu kat parking lot dalam keta sambil makan cendawan goreng crispy.. .. rumah bujang tak ley masuk  ea.. sebab aku kat sana.. orang kenal sangat.. maklum le retis kan? wakakakakakaka

karok.. eleyh.. yeke aku cair?? ntah2 taik telinga aku jerk cair sebab tak tahan nak menanggung height pic ko yang pecah speaker

boling.. aku pun tak teror.. jangan risau.. kalau aku teror pun.. akan buat2 tak teror la.. sebab aku tak nak la ko berkecil hati atas keteroran aku...

pusat game.. aku tak le kaki game sangat.. sebab tu aku letak list bawah sekali.. aku ley layan jerk.. kengkadang rasa macam nak main je game keta yang ada gear tu.. tp malu huhuhu

lupa nak sebut pasal wayang.. tapi kalau dah tak de aktiviti sangat ok lah.. kalau tak.. better tak yah.. kalau ko pakwe aku ke lain la kan..sedap gak layan movie dengan pakwe..

Reply 298# hest

okeh2.. nnt kte plan okeh...

seronok baca kisah2 korang di sini..hehe..cecco ni single lama dah.couple pun skali je..zaman budak2 form2 dulu.time tu tak serius sangat pun,suka pada fizikal je,takde cinta sejati apa semua tu lah..

hujung tahun form2,after dah banyak hint yang dia pun suka cecco (cecco time tu mmg suke dia sbb dia paling hensem time tu zaman skolah,ketua nasyid,alim lagi )..then hujung tahun tu dia approach cecco la tanya cecco dah ada orang lain ker? Cecco jawab xder..can i be your special one?? dia tanya cecco..and cecco jawab "yes" tapi dah nama pun cinta budak2,beberapa bulan je bertahan and stay single sampai umur 20lebih ni.
bukan taknak tapi malasss