CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: admin6

Kategori Paling Anda Suka di CARI MalayForum

saya dah buang undi...

i) politik dan peristiwa - cara paling pantas untuk mengetahui segala berita dalam dan luar negara...selalu ketinggalan baca surat kabar..huhuhu

ii) hobi dan kehidupan - suka lepak kat WR bace e-novel...suka gak dok kat kediaman dan halaman sbb dpt byk info pasal bercucuk tanam nih...tgh gigih membeli segala pokok bunga nak letak kat balkoni...hehehe

iii) pusat komersil cari - selalu dok kat JBB cari barang2 online yang mana tak memerlu anda keluar gi shopping kompleks untuk membeli-belah...cukup hanya dok depan pc semuanya di hujung jari anda

Rate

1

dh undi...

politik dan peristiwa.....   dapat info terkini dan suka tgk pro bn ngan pro pr gaduh2 manja hehehe

hobi dan kehidupan.... selalu lepak kat board kete dgn telepon.... cari info terkini

Hiburan.... gosip2 baru... dan suka tgk gelagat forumer yg gedik2 bajet cun

Rate

1

dah vote

1. Umum (Misteri , Paranormal & Sakti serta Lagenda , Mitos & Sejarah) = Suka dua2 bod ni sebab macam2 cerita boleh baca terutamanya cerita2 seram yang sememangnya akan meremangkan bulu roma dan pelbagai iktibar dapat diperolehi daripada kedua2 bod ini terutamanya bod Sejarah kerna sejarah mengajar kita akan kesilapan yang lalu

2. Politik & Peristiwa (Isu semasa) = Senang sikit sebab xperlu nak buka laman sesawang akhbar2 online yang agak kelembapan untuk dicapai, malah macam2 ada kat sini tanpa mengira apa jua jenis berita asalkan isu semasa

3. Agama (Agama Islam & Muslim) = Antara bod yang wajib dilayari jika mempunyai sebarang kemusykilan dalam bab2 berkenaan agama Islam

Rate

1

vote utk hiburan : mengetahui gosip2 & perkembangan artis
vote utk komputer : mengetahui perkembangan & perbincangan produk br

cik mid vote for :

umum :
- pelbagai cerite blh bace especially kat bod misteri, paranormal, n sakti. suke dengan kisah2 seram forumer2 n kadang2 sampai terbawak dalam mimpi. pengalaman diorg tu sangat menarik n tertarik sampai menyeramkan bile bace.. tp tetap nak bace gaks sbb minat dgn cite2 seram. suke gak pergi kat bod astronomi, math, dgn epith. blh tambahkan ilmu yg tak berapa nak banyak ni bile g kat bod2 tu. mcm2 ilmu n info ade. tak payah susah2 g cari buku. just bace je kat situ n kalau tak paham blh terus tanye tanpa perlu pikir 2,3 kali.

hiburan :
- tempat yg blh menghiburkan hati kala duka yg mmg dah lara lg sedih bile bace jokes kat bod lawak n jenaka. blh lupe segala masalah.. em.. buat sementara waktu aje le .. bod teka-teki pon slalu jenguk.. bnyk tekateki yg ade n blh teka kawan2 bile kat luar. kadang2 teka-teki yg ntah ape2 tp still logik.. byk sngt koleksi riddle sampai tak khatam lg bace semue tu.

wanita :
- em.. mcm2 masalah ade kat sini. kadang2 masalah yg jarang n tak pernah didengar pon ade. pelbagai pendapat yg diutarakan oleh para forumer bg mmbantu selesaikan masalah. itu blh djadikan sebagai pengalaman dlm idup. besides that, game yg ade kat situ semue best2 n blh collect tacang byk2..

#blh dikatakan kat forum cari ni mcm2 ade. tak rugi jd forumer kat sini.

Rate

1

aduh..aku dah taip panjang2 tadi, hilang lak, takpe aku taip lagi..bila aku online je mmg aku terus surf cari je, sbb bagi aku cari ni mcm2 ada..

Politik & Peristiwa - aku suka baca isu semasa...isu yang sgt latest beserta update yg terbaik, walau pun aku tak baca paper atau tgk tv, aku masih boleh tau ape yg berlaku di sekeliling ...kat sini aku jadi silent reader je..

Hiburan -selain dari baca gossip2 artis kita, aku suka sgt baca reply dari forumer2 gossip..kelakar dan lawak tak ingat menceriakan hari2 ku..

Cinta & Perhubungan - yg ni mmg relate sgt ngan kehidupan, so aku mmg tak bleh miss ...terutama board perbincangan keluarga dan masalah peribadi...disebabkan aku ni jenis yg tak berapa reti nak bercerita..aku lebih suka membaca kisah/pengalaman/masalah yang forumer luahkan...boleh gak wat panduan utk aku...

1 lagi aku suka baca bahagian umum-misteri & paranormal sebab aku suka baca cite hantu...tapi ni bila kat opis je...bila kat umah aku tak berapa berani nak baca sebab takut skit..

Rate

1

Follow Us
Post Last Edit by silverstar333 at 10-7-2011 16:51

Dah vote....Dah vote...

1. Hobi dan Kehidupan-:

~ Kat sini wajib jenguk sebab ada Buku & Kesusasteraan dan Fotografi & Videografi.. Kat sini lah sumber untuk Star berkongsi apa2 pendapat ngan forumer yg ada..Kenkadang x payah susah2 nak cari apa2 info tentang latest event sbb semua leh dapat kat situ...Kat Buku & Kesusasteraan slalu Star je dapat beli buku murah2 kat situ...Itulah sumber untuk menambah ratusan buku yg ada kat rumah nii...

~ Selain tu Star jugak slalu keluar outing ngan geng2 kat Fotografi & Videografi..Kat situ lah bermulanya hobi Star dlm bidang ni...Dari borak2 smpai tukar2 no phone...Last skali leh lah exchange knowledge....klau kat luar dh kena bayar ratusan ringgit utk dapat ilmu dlm bidang ni..Ada sorang forumer tu (skarang dh jadi sifu ku..)..x kisah tanya apa pun..comfirm dia akan jwb...x kedekut ilmu pun....Salute lah!!!

2. Politik dan Peristiwa
- Paling banyak jenguk ialah kat ISU SEMASA lah...kerap kali tahu news dari situ dulu then baru lah terbaca kat mana2....dan kat situ gak boleh bukak minda kita dari perbualan forumer2 yg lain sbb secara x langsung kita leh dgr pendapat dari perspektif yg berbeza...Lain padang lain rumputnya...Lain orang..lain cara pemikirannya...

3. Pusat Komersil CARI
- Yang ni pun kategori wajib jenguk sbb kat situ suka board JUAL BELI BARANG...Star perasan kat situ kita dapat beli barang...Sama ngan kat kedai tp harga yang jauh lebih murah....x kira lah buku,pakaian atau barangan keperluan harian...Star mmg slalu lah ada kat situ...Dgn shoping kat situ byk masa dan minyak keta leh jimat..Barang pun terus smpai kat rumah...Dan stakat pengalaman Star duk shoping kat situ...Belum pernah lagi kena tipu...Cuma ada skali tu je seller lambat bg barang sbb x de stock..tp duit dapat balik...Klau bab2 baju plak kat situ pun leh dapat latest fesyen...x payah nak buang masa g window shopping...itu pendapat Star lah...

{:1_147:}SHARING IS CARING....LOVE CARI SO MUCH!!!!!{:1_147:}

Rate

1

aku suka board kereta dan motosikal,
boleh kongsi maklumat dan beri pendapat pasal dunia automotive ni,
kat sini aku belajar dari zero ilmu pasal kenderaan until now banyak la tahu menahu

My votes goes to:

1. Politik & Peristiwa - sbb aku mmg jarang beli sokaba.. byk news yg forummer share kat bod ni ada yg x de dlm sokaba online. Sambil2 tu ada gak aku share pandangan & pendapat.
2. Hiburan - aku suka lepak kat sini sbb paparazzi & mamarazzi CARI mmg pantas & tangkas dlm melaporkan berita2 gossip dgn tepat.
3. Cinta & Perhubungan - aku suka baca masalah2 org sbb buat aku rasa insaf sbb ada lagi manusia lain yg lebih teruk masalahnya dgn aku. Also aku ada gak share pandangan & pendapat.

Rate

1

Post Last Edit by bungahitam at 12-7-2011 02:44

i dah vote -

politik & peristiwa
selalu lepak dekat board isu semasa.. banyak yang update.. senang cerita, lepak
tang situ pun boleh tahu macam2 keadaan semasa.. (terutama politaik)

umum
misteri, paranormal & sakti memang superb la... sekali masuk banyak cerita2
yang menyeramkan n ada jugak thread2 yang berilmah dapat dijadikan teladan..
kadang2 tuh sampai tak tercapai dek akal... dah nama pun misteri kan...

hiburan
wartawan2 luar pun boleh kalah dengan wartawan cari forum.. dia punya csi,
mendalam habehh.. pada i, hiburan paling terbaik pernah lepak..
satu lagi, bab update wayang pun boleh tahan, suka baca diskusi
sesama forumer...

yang lain-lain
board wanita (opkos la khen).. terutama petua kecantikan & fesyen..
macam2 info produk n testimoni boleh dapat...

board masalah peribadi.. dapat berkongsi pengalaman dengan forumer lain
berkenaan masalah yang dihadapi..  ramai otai2 forumer beri nasihat n pendapat yang bernas..

board pencinta haiwan.. besh jugak lepak tang neh.. banyak informasi berkenaan
haiwan peliharaan.. n also banyak membantu i dalam memelihara hamster..
board kesihatan dan perubatan.. pelbagai info menarik.. x sangka memula tu hocey... bila dah masuk..
macam2 sehhh info boleh dapat...

overall, cari forum, dah jadi satu "kewajipan" i melawat tiap2 hari..

Rate

1

sudah mengundi......menunaikan tanggunjawab sebagai ahli cari.com

i vote:

1)cinta & perhubungan-rase2nye umur cam i ni memang elok la bawak2 join thread ni sebab boleh belajr byk benda pasal life ni especially bile da masuk alam perkahwinan...

2)wanita-i ni kategori wanita,makenye haruslah i join thread ni...kot2 boleh tolong jawab persoalan yang para lelaki nak tau dari wanita kan?

3)hiburan-biase la...nak tau gak la ape gosip baru pasal retis2 jaman sekarang ni...tompang bace la ...tak campur sangat...

Rate

1

Dah undi..

Aku punya vote

1.Politik/peristiwa
  - sebab suka masuk CI, jenis tak suka beli paper ,kat situ semua ada.Banyak perbahasan pendapat kat situ.

2.Hiburan
  -  suka cerita gosip, baca review filem dan lawak jenaka yg menghiburkan

3.Dunia sukan
- kat sini lubuk dapat credit, predict bola, F1 dll

Rate

1

i dah vote hiburan, lelaki dan wanita..
asian & latin mania tu under hiburan kan?
satu lagi suka jugak baca board misteri..
hobi pun ok juge.. suka cari resepi kat situ..

clah suka bod umum...sebagai perawat:
1. kena tau byk info ttg penyakit/masalah, baru senang nak merawat org..  (bod MPS)
2. kena tau sejarah sb nak tau punca penyakit/masalah...misalnya jika sihir atau makhluk  
    dr zaman lampau(Lagenda dan Sejarah dan Mitos), ni kelemahan mereka...
3. dpt maklumat baru cara rawatan dan amalan yg berlandaskan Islam dr forumer2..(MPS)

Kalu rasa boring, baru g melawat/melayan bod lain....

1. UMUM- sebab banyak nak baca tentang sejarah2 aku sendiri x pernah tahu pasal malaysia nie. lagi satu bod paranormal sebab nak tahu jugak pasal dunia yg kita tak nampak ni.

2. LELAKI- yg aku rajin jugak masuk sebab nak berkongsi pendapat atau nak tahu info serba sedikit tentang permasalahan orang lelaki

3. WANITA- yg aku masuk sebab aku nak tahu apa masalah perempuan dan jalan penyelesaian sebab orang perempuan susah diramal.

4. POLITIK & PERISTIWA- yg aku lupa vote. tapi yg ni selalu masuk untuk nak tahu tentang isu semasa dalam negara dan luar negara, walaupun kadang2 info yg tu kurang bukti. tapi sekurang2nya tak berat sebelah macam dalam media masa sekarang nie.

5. CINTA & PERHUBUNGAN- selalu masuk jugak sebab nak tahu masalah dan penyelesaian bagi masalah cinta nie. kadang2 berguna jugak untuk orang bercinta dan berkahwin.

Rate

1

i da vote....

1- Politik & Peristiwa
    mmg i suka ikuti 'gossip2 hangat' politik tanahair. byk berita2 yg tak keluar di media arus barisan perdana
    dan kisah2, rahsia2 'disebalik' berita2 yg dipaparkan byk menarik minat i untuk terus mengikuti bod
    politik.

2- Cinta & Perhubungan
    bila baca kisah2 dan masalah2 dalam perhubungan tu best jugak! bleh jugak i berkongsi pengalaman
    perhubungan i yg mana sama dgn tajuk2 tred yg diorang bukak. selain berkongsi2 pengalaman bercinta,
    dpt jugak mintak tolong kengkawan porumer cari jalan penyelesaian pada poblem2 i dgn org tersayang.

3- Remaja & Belia
    teringat masa zaman2 bajar dulu. seronok dpt berkongsi kisah dgn kengkawan yg masih belajar.
    memandangkan i pon kerja kat salah satu pusat pengajian tempatan, dpt juga i bercerita pasal
    suasana sekitarnya. bila teringat susah payah masa study dulu, teringin nak tolong adik2 yg masih
    belajar dgn menyelesaikan poblem diorang (stakat yg termampu).

Rate

1

nak vote katne nih

iols pilih bod PP..disinila iols bermula dan kenal dgn ramai org seterusnya bergaydering berjemaah setiap tahun

Sudah vote

Boleh dijadikan pengajaran dari pengalaman org lain kekdahnya