CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hafira

Sedihnya Hati Ni - Suami Pernah Ada Hubungan Songsang...

dah bincang dengan mak mertua .. mak mertua sendiri terkejut dgn apa yang dah jadi ... saya takde pi ...
hafira Post at 7-7-2011 12:59

begitu... saya rasa lagi baik bincang ngan bapa & bapa mertua. ajak ayah jumpe ayah mertua then baru citer..citer biar 2-2 tu ada jgn sorang2. Mak memang selalu membela anak. ayah len ckit.yang salah tetap salah....sebab suami puan pun lelaki..( aku rasa nak bertumbuk jer dengar citer kaun nabi luth ni...emo betul:@)..Tgk ape org lelaki dewasa nak kata. tgk gaya ni anak kapal memang payah la nak ubah haluan dah nakhoda sdiri yang salah arah.
p/s: meremang segala bulu aku ni skang..mengigil2 rs geram.....

bagi saya,seelok-eloknya,ira perlu berubah (tutup aurat)...memanglah susah utk kita brbah,tp ini mngkn ujian bagi ira,jd banyak 2 brsbar...kalau memang dah fkr msk 2 utk brpsah...fkrkan lah skali lagi..cuba bawa suami berbncang dgn org 2 brpngalamn dlm agama ke(imam / ustaz)ke..bnyk 2 berdoa

pakai tudung tu wajib...bukan kira ikhlas tak ikhlas pulak...kalau camtu senang la ramai orang tak payah solat sebab tak ikhlas pun... :re:

when we expect someone to give out something, we must first be ready to give out the same thing too. no hard feelings k.

kalau dah takde persefahaman, tambahan pula somi awak pun dah ada org lain...
takde apa boleh buat selain dari berpisah....itu jalan terbaik utk korang berdua...
daripda terus menanggung dosa...baik awk minta dilepaskan cara baik...

berpisah dgn pasangan hidup tak bermakna penghujung hayat kita.....mungkin ada hikmah disebalik semua yg terjadi....

ya allah somi awk gei
risaunya..kot2 somi kat umah neh gei jugat
cmno nak tau laki tu gei ke tidak ek?

Follow Us
apa kata TT amek cuti dlm 1 hari ker..mintak la tolong kwn untuk temankan TT..g la skodeng laki TT tu..tengok akvitivi dia..time keje dia..time lunch dia kluar dgn sape..balik keje buat apa..kdg2 org lelaki yg ada nafsu sesama jenis ni kita tgk luarannyer normal..klu sahih dia x dpt tinggalkan perkara yg terlarang tu..keputusan yg terbaik ni berpisah jer la..wpun perit pada mulanyer tetapi insyaallah akan sembuh juga wpun parutnyer tetap ada..

ya allah somi awk gei
risaunya..kot2 somi kat umah neh gei jugat
cmno nak tau laki tu g ...
cik_kiah Post at 7-7-2011 15:40

aik..awk bukan bujang lg ke...
baru nak ngorat..

Reply 28# zulka

xla..anak da nak masuk satu setengah dah neh
tp sunggupun begitu masih tetap menten hot dan gojes

Reply  zulka

xla..anak da nak masuk satu setengah dah neh
tp sunggupun begitu masih tet ...
cik_kiah Post at 7-7-2011 15:51

tu yg buat sy geram tu...

laki ko dah buat seks ke dgn partner dia?
err..ko tak rasa apa2 ke masa makeplap dgn laki ko? takder pikir apa2 ke?
eeeeuuwww..

aku lak yang terasa geli.
sebenarnya, kalau laki sendiri ada main dgn sapa2 tak kisah ler ppuan halal ke..lelaki haram ke..mmg aku rasa was was kegelian.. mcm tanak sentuh gituk..{:1_126:}

kesiannya..mcm mana ler ko leh terkawen dgn lelaki mcm tu.
dah ler gay.. ego pulak tu..pastu malas nak solat.
masa bercinta2, takder gi dating langsung ke? tak nampak ke dia tak solat ke..solat ke masa kuar dating tu? heran lah.
aiyoo..masa dating ler masa penilaian seseorg lelaki tu..aiyooo..

dah kawen..too late la.. sabarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr & redhooooooooooo ajek la..

TT...laki TT ego ....die x nk akui silap die....

btw..pi umrah x semsetinya seorg tue akan bertambah baek....ade org pi haji 3-4 kali tetap sama...selagi Allah tak bukak pintu hati die...

TT teruskanlah berdoa....kalau TT leh tahan sabr...sabar sahaje...kalau x...x nk menaggung derita amikla jln terbaik..bincangla nga sape2 dpt pandagan dr sape2...

Semoga TT tabah nga dugaan hidup nie..

susah nak dpt tau yg lelaki tu gay..slalunyer gay ni kita x perasan sikapnyer melainkan bila dah terkantoi...berbeza dgn spesis 'adek adek' ni..mg confirm blh tau diorg ni gay..kesian kat ko TT tapi sampai bila ko harus bersabar..hidup ko ni masih panjang

laki ko dah buat seks ke dgn partner dia?
err..ko tak rasa apa2 ke masa makeplap dgn laki ko? takde ...
Hana Post at 7-7-2011 16:00

wei wei.. ko lak yg over yek...

jgn la tambahkan kesediahan tt ni....dia bukannya mintapun jadi mcm tu...

Pertama kali saya baca cerita TT, Hati saya sedih..saya tahu macam ner perasaan tu..

Tapi..

Jika benar awk jenis yang tak tinggal kan solat...

1. Awk kena tahu belajar memahami setiap apa yang Agama suruh ada kebaikan nya...apa yang Agama larang juga ada sebab nya..Belajar dari kesilapan hari ini...Berubah ke arah yang lebih baik..Maksud saya, mungkin apa yang berlaku juga atas kelalaian kita sendiri sebagai seorang muslimah.. kita betulkan diri kita...

2.Jgn ada penyesalan..penyesalan hanya kata2 org  yang lemah iman nya. Yang hanya merasa syukur bila dia bahagia...tapi tak merasa syukur bila dia sedang ditinpa musibah.. Panjangkan pandangan TT untuk melihat ke depan apa yang menimpa ini sebagai satu kebaikan yang kita tak nampak...mungkin kalo memang dah tak der jodoh TT dengan suami, berlaku perpisahan...Nie mungkin langkah pertama TT untuk berubah..pas nie kalo jumpa dengan jodoh yang lain TT kena lebih berhati2..INSYAALLAH...

3. Harus ada rasa kedua2 untuk berubah. Kalo sebelah pihak jer tak boleh..Bincang dengan cara yang boleh menenangkan kedua2 pihak...jgn cari salah siapa...tapi cari cara untuk selesaikan nya...sebab kalo nak cari siapa salah ...bukan menyelesaikan masalah tapi akan menambahkan masalah...

4. Kemaafan yang ikhlas..benar2 dari lubuk hati yang dalam dan sepenuh jiwa...baru lah TT tak kan terpikir2 apa yang pernah suami lakukan dulu...MAAF kan dia seikhlas hati TT ... jgn ada prasangka lagi.... dan lebih baik kalo ada peluang hidup bersama2 serumah lagi baik...

Yang penting ...dimana ada kemahuan ...Kena cari ..Usaha... Doa... dan Tawakal hanya pada ALLAH...Mengadu lah pada ALLAH..INSYAALLAH...

Saya doakan semoga hubungan TT dan suami berkekalan hingga ke nafas terakhir...Semoga TT tabah menghadapi dugaan n ujian ini....

Rate

1

Post Last Edit by itamrazali at 7-7-2011 16:50

sebagai seorang gay..pada pendapat aku..suami ko tuh masih lagik mengamalkan sex songsang tuh...perangai dia lately mennujukkn mmg dia dah tak chenta kat ko..susah nak tinggalkan main j*bur nie taw..

mmg banyak sgt suami org yg mengamalkan cara hidup mcm nie...namapak macho tapi suka tibai j*bur...jgn tertipu....aku selalu sgt kena ngorat dgn suami org, ajak main j*bur segala...mereka yg melebeh2....ttp aku taknak sbb aku org Islam yg hensem sgt2...

kalau aku jadi ko, aku mintak cerai...you deserves some1 better ..

p/s
kat gym aku yg exclusive tuh, byk sgt suami org yg kenyit mata kat aku...aku pasrah jer..

kalu sy, sy berpisah kot...huhuhu
mmg la sedihkan, tp d sbbkan anak pon xde lagi, kurang la kot sedihnya...
lg pon, bila da tau dia spesis 2 alam tu, kita sbg pompuan ni akan sentiasa ada rasa was2 & curiga pd dia...
Tp sebelum tu selalu la berdoa(komunikasi) pd Allah lps solat wajib/sunat agar keputusan yg kita buat ni betul, n mintak Allah tunjukkan kebenaran, Insya Allah, Allah akan bg pertolongan, sbb tu adalah janji Allah...

berpisah bukan jalan penyelesaian..
puan kena mintak mak dan ayah puan bersemuka dgn suami puan dan tanye ape msalah die yang sebenarnya..
sbb mase die nak pinang puan dlu cara beradat..
dah nikah dan hidup bersama nape nak persiakan ape yang kita janji nak jaga dulu..

hmmm...aku yg bertudung ni pon webcam hari2...