CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak_ungu

Kenapa aku MALAS NAK KERJA ni???

dedulu keja ngan kompeni india , sana ok, takdak report2 , tak puas hati terus sound tengking2.. pastu settle

skrg keja kompeni local, apa apa hal, report kat bos bukan direct bos, straight ke director terus! haha best kan. menambahkan lagi Mood M ini..muahaha.

tp i guess, better malas tp still dtg keja dari ngular mc ke. sket sket nak keluar ker...

dedulu keja ngan kompeni india , sana ok, takdak report2 , tak puas hati terus sound tengking2.. pas ...
hitamputih Post at 22-7-2011 10:39

wah tengking2 tetiba teringak kat satu Firma nie, suka suki je nak maki hamun org tapi yg best tue ada bayaran tiap bulan sebg compensation menjadikan diri tempat kena maki hamun

hitam, iols lak mmg jns suka kuor dari dok merap dalam opis lagi sakit jiwa sbb penat nak jawab calls dari client yg x reti bahasa, dah cakap BM, English, sikit2 Cina pon masih x paham, nak cakap German kot baru paham  :@

Reply 262# fatehana

mmg best kalau dpt g keluar, ternanti2 peluang kan! tp tak laa sampai sengaja keluar. dulu2 driver pun pakat sama sama nak ajak ngulor. g pekena rojak lagi!

hahah...
masalah aku lak....semakin byk tahun aku bekerja semakin expert n sikit keje aku
aku pening sbb xdek keje...nak kiling the time kata omputeh..aku bersih kan pantry...
kemas2 bilik archive...mcm2 lah..
tahun ni aku lak naik pangkat....org lain yg keje keras...aku lak naik pangkat..
puncanye bos aku nak pancing aku..suh jgn sokong union....pdhal aku x taw pon budak2 ni nak buat union...lagi sekali..org lain susah payah perjuang kan nasib pekerja kat sini...org lain yg dpt naik pangkat n naik gaji...

bertahun2 aku rasa aku mkn gaji buta...semua keje aku dah expert so cepat je aku siap kan...utk tahun ni..aku nekad benti keje, masuk UKM n belajar benda baru lak...lain dari kelulusan aku sebelom ni....

hahah...
masalah aku lak....semakin byk tahun aku bekerja semakin expert n sikit keje aku
aku peni ...
makita Post at 22-7-2011 12:22

bagus laa nko, ada terpikir nak wat gini, tp camna ko plan nak survive byr itu ini bebulan? tu satu benda yg merisaukan aku. bak kata org, keja  utk bayar utang

Reply 265# hitamputih

aku takde utang
dulu blajar aku dpt scholarship..
kete dah abes byr lama dulu
umah..pak aku buat umah besar2 pak aku x kasi aku pindah umah...lagi pon aku lom kawen

aku start planning nak sambung belajar dlm 2 thn lepas..so aku mula saving 60% dr pendapatan aku..
aku settle kan hutang posa...byr fidyah...zakat semua..

so aku blajar ni...aku x guna kete...kete aku bg adik aku bwak ke uni dia kat perlis tu...aku naik komuter je klau nak balik umah...mmg nak rasa idup as student...hehehe

so aku x keje ni insyaAllah x susah kan sesape..
semlam aku baru bersih kan bakul kecik yg aku buat simpan brg2 mandian...dah 15 thn dah bakul tu tp masih nmpak mcm baru...memori betul....

Rate

1

Follow Us
Reply 266# makita

respek la lu. aku rasa aku tak mampu nak amik full time dah. part time bleh. tp tgk stabil sket dulu. baru kawen.

umur brp?

Reply 267# hitamputih

ish tadak apa yg nak di respek kan...
aku baru masuk 3 series..memula aku cuak gak..nnti dorang igt aku aunty2 gitu..
tp ada 1 kejadian ni buat aku semangat ko...masa result SPM tahun ni kuar...
ada pakcik ni bole tanye camner result SPM aku...wakakka....

aku dah buat cost benefit analysis dah...
*amek part time yuran mahal....tp masih ade pendapatan
*amek full time yuran murah....di sokong dgn aku bosan keje....gaji xdek...so guna je la saving tu..
xleh mewah2 nak soping gila2 lah...cukup lah idup as student....heheh

tolak campur suma gedebuk gedebak....aku decide amek full time .....

Morning semua
its monday!! hari paling malas di dunia haha

aku bukan malas nak kerja, tp kt opis ni aku dah tak banyak kerja. aku kerja direct dgn MD. boss selalu outstation, seminggu sehari je masuk opis.  dulu aku mmg byk kerja, tp sejak boss 1 dept ni menyibuk ambil kerja dept aku, so aku dgn staff sama dept ni dah kurang kerja. dept dia sndiri tak terjaga. aku boring. aku trpaksa create kerja.

aku tak suka duduk tanpa buat apa2. hari2 aku masuk opis, buat kerja ala kadar, dah siap. habis2 masuk forum. tunggu weekend je sbb kt rumah aku suka menjahit. tp tak kisahlah sbb gaji aku tak effect. gaji lumayan gak, tp tak bestlah sbb tak padan dgn kerja.

dulu masa aku byk kerja aku rasa gaji aku tak padan dgn kerja sbb kerja byk gaji ala2je. kalau gaji ciput dah lama aku benti kerja. urus rumahtangga. apa2pun aku bersyukur. mungkin ini balasan atas kerja keras aku dulu, skrg aku tak perlu tension2 fikir hal kerja kt opis ni. punch card pagi punch card petang...

Reply 270# wawin

hoho macam sama je kita. tp kat co. dulu la. bos tak byk keja, so dia amik keja kita, sbb nak tunjuk dia buat keja. last last kita terkulat kulat tatau nak wat apa.

sbb kan itu, terus pindah keja harapan nak dpt gaji byk. dah masuk co. yang ni, partner plak rebut keja sorang2. takmo kasik. lagi tak besh

kalau malas keje pasal x suka dgn environment kat opis??

kalau malas keje pasal x suka dgn environment kat opis??
melatibiru Post at 25-7-2011 12:56

itu boleh diambil kira....

COntoh keadaan tempat kerja yg memberikan penyakit M

- staff suma kaki ampu.
- persekitaran keja tak selesa, kerusi tak egronomik, panas etc etc
- jauh antara department. cth: dari pej ke purchaser tu jauh gilak, jadi nak antar order akan jadi malas
- bos pilih kasih
- keja tak selesa, share pc, kedudukan pc ngadap ke muka bos

Morning semua
its monday!! hari paling malas di dunia haha
hitamputih Post at 25-7-2011 08:44

hahaha xyah remind semua org dah taw

morninggggg...............

hari nie mmg rasa malas nak wat kijer bukannya sbb xde kijer tapi jiwa dan perasaan terganggu makanya hari nie akan ku isi waktu terluang dgn tgk u-tube, br tgk citer Detectic=ve Conan d movie sat lagi nak bukak citer apa ek? ngangkung kot

actually aku baru bertukar dept. dept baru ni head kat caw. lain. head yg ada macam ampeh. ntah. dah laa kena tukar tanpa tanya kat aku sepatah pung. at least tanya lah do u agree ke apa ke...tauu kalau bantah pun akan tukar jgak tp ada laa rasa appreciated.

fatehana  cuba search thai ad. haha suma besh2

Pada saya tak kira la hari apa sebenarnya kalau dah apa penyakit malas tu akan tetap malas juga.Agaknya kalau seseorang tu memang dah ada sikap malas dirinya, setiap hari malas nak kerja.Nasib baik saya bukan tergolong dalam golongan yang malas bekerja tetapi saya ada juga dijangkiti sikap malas bekerja.Malas bekerja ni bergantung kepada beberapa perkara atau situasi seperti di bawah.

1)Suasana atau persekitaran tempat kita bekerja.Macam saya ni selama bekerja di pejabat saya macam2 masalah yg saya hadapi.Kalau masalah2 kecil tu tak der la buat saya sampai malas nak kerja.Tapi masalah besar macam ada ada kwn sekerja yg suka bodek bos memburuk2kan saya.Dari saya ni sorang pekerja yg komited terus rasa macam malas nak bekerja.Sbb bila bos dah dengar cerita yang buruk tentang saya daripada mulut org kesayangan dia terus kita dicap walaupun kita sebenarnya tak begitu.kalau ada bos yang tak makan dikipas ok la.maksudnya kalau kerja banyak tapi persekitaran tu menbuatkan kita bahagia kerja yang banyak pun terasa sikit.Kalau persekitaran tempat bekerja tidak sihat nak datang kerja pun MALAS.
  2)Sikap bos itu sendiri.Kalau dapat bos yang bertanggungjawab akan pekerjanya dan boleh menyelesaikan masalah anak2 buahnya maka saya akan bersemangat nak bekerja.Kalau saya ada masalah tapi bos buat lepas tangan saya jadi malas nak kerja sbb tak der tempat nak minta pandangan untuk menyelesakan masalah tersebut.Jadi kerja yang saya hantar pun tak lah sebaik mana.Saya ni kalau boleh buat kerja tu biar lengkap dan kemas.Kalau buat seperti melepaskan batuk di tangga memang saya tak suka.
  3)Penat yang teramat sangat pun memainkan faktor juga untuk berasa malas hendak bekerja.So saya amalkan makan vitamin atau makanan kesihatan supaya badan cergas dan tak lesu.Lepas tu pandai2 susun aturkan waktu untuk aktiviti2 diluar macam menyertai badan sukarela supaya tidak mengganggu tugas hakiki kita.Kalau asyik tumpukan pada kerja sukarela sampai balik lewat malam, esok pagi pergi kerja memang mengantuk dan tak dapat berikan tumpuan pada kerja.
  4)Selain faktor di atas tu memang kadang2 saya ni datang juga sikap malas nak pergi kerja.tapi kena lawan sikap malas tu.Jangan dilayan.Kena motivasikan diri sendiri kalau tak buat kerja kita hari ni..lambat laun kena buat juga.So jangan amalkan sikap bertangguh dalam buat kerja.Saya kalau dapat sesuatu tugasan seboleh2nya terus buat walaupun date line lama lagi.Takut kalau bertangguh kita tak tahu masa akan datang mungkin kita ada masalah lain yg menyebabkan kita tak dapat untuk menyiapkan kerja tersebut.Seterusnya kita terpaksa hantar kerja itu lewat atau meminta pertolongan org lain menyelesaikannya.Seboleh2nya elakkan perkara ini berlaku.

Rate

1

Reply 279# zuraida8177

setuju sgt point #1 and #2. ada satu staff ni, sepatutnya kami berkerjasama. tp bila tanya dia, ada keja nak di tlg tak..dia akan ckp takde, nnti ade aku kasik. tp tgk dia bz jer ke hulu hilir. bila meeting dia jawab byk je keja macam kita tak tlg...