CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ceritapening

mengandung

Close [Copy link]
jgn la kejam sgt pd TT ni
bknnye slh dia sorg, knp slalu slhkn pompuan aje bila jadi kes2 preggy mcm ni

mohon jgn laharkn lips dlu yer

dlu lips pnh ada kwn mcm TT, sbb tu lips phm perasaan TT
lips kesiankn kwn lips tu tp lips tatau ape nasihat t'baik utk dia, lips hrp dia x gugurkn baby tu tp at d end dia buat jugak sbb x thn dgn makian org ramai yg da tau cite dia & XDE SAPE YG SUPPORT DIA

mohon forumer yg laen support TT utk dia truskan hidup

utk TT, sume org buat silap, xde manusia yg x pnh buat silap tp tlg la bertaubat
jgn msuk ke lubang yg sama 2,3 kali- 3 thn hidup dgn dosa, BERTAUBAT la TT
satu tindakan yg bijak putuskan p'tunangan, sbbnye- JGN BUAT SILAP LG
tunang TT tu bkn lelaki yg baik- itu fakta, jgn nafikan, kalu sblm b'kwen pn dia berani b'zina apekah yg akn m'halang dia drp b'zina slps b'kwen??? xde halangan pun
so JGN BUAT SILAP LG dgn b'kwen dgn lelaki spt itu, lips tkut p'kahwinan TT nnti x tentu hala

slps ni baiki diri, baiki hubungan dgn Allah, hanye TT sje yg boleh merubah nasib TT ke arah kebaikan

baby tu tlg simpan, buatla ape yg ptut pn utk simpan baby tu.. pandai2 la cari tempat b'lindung sehingga baby tu selamat d lahirkn, benda da pn t'jadi.. itu risiko yg TT kena hadap, jgn lari

sesungguhnye Tuhan itu maha pengampun lg maha penyayang
semoga TT d ampuni, berubahla m'jadi manusia yg lbh baik

nampak sangat tunang TT bukan jenis yang baik2... bagusla kalu putus tunang pun...
anak tu jgn digugur...

Post Last Edit by bezita60 at 22-7-2011 02:12

3 thn seks luar nikah..madu dihisap secara percuma. tanpa akad, tanpa maskahwin....dan yg penting tanpa apa2 tanggungjwab. sungguh murah harga sebuah kehormatan..

manusia itu dah jadi ibarat haiwan, melepaskan nafsu tanpa akal walau setitik. kemudian, saat Allah mengetuk "pintu akal" di kala mereka sdg berseronok, tidak lain spy mereka kembali ke jalan yg benar...sekali lagi, si manusia yg bertopengkan binatang dgn segera mahu menghapuskan riwayat hidup, benih dan darah daging sendiri...yang menjadi bukti susur galur keturunannya. sdgkan haiwan yg ganas dan gagah di rimba, lebih penuh dgn kasih syg dan tak tergamak membunuh zuriat sendiri..

di manakah letaknya akal kamu wahai insan?? buktikan bahwa ianya masih WUJUD. bukan diletak ditapak kaki...atau telah lama dicampak ke dalam tong sampah. BUKTIKAN KAMU MASIH PUNYA JIWA, MASIH PUNYA IMAN, MASIH PUNYA KASIH SAYANG, dan yang penting...MASIH PUNYA TUHAN!!!

kembalilah ke jalan yg benar. sesungguhnya manusia tidak pernah terlewat untuk berTAUBAT selagi nyawanya masih di badan. setitik cela, harus dibersihkan dengan pemadam...bukan diconteng cela yg lain, hingga akhirnya wujud titik cela yg makin besar hingga tak mungkin terpada.

Post Last Edit by qidrani87 at 22-7-2011 10:54

sama2 la kite menghayati... syukur kerana tt di beri kesempatan untuk bertaubat

Post Last Edit by qidrani87 at 22-7-2011 10:59

jangan la gugurkan....

kalau orng da gugurkan anak, len kali nak beranak susah.. ada aku kenal sorang ni, dia penah gugurkann anak.. sekali bila da kawen dgn orng lain,tapi mengandung anak dalam kandungan tak boleh membesar.. mungkin bahgian dalam badan dia utk berana rosak masa nak gugurkan anak.. ko paham2 je la dorang gugurkan anak tu ganas.. main cungkil dgn pencungkil anak tu sampai hancur kena tarik keluar..

Follow Us
adik..
ada hikmahNYA Allah tu bagi baby tu kat adik
adik dh nampak dh kan perangai sebenar tunang adik tu camne?
anak dia jugak tu dalam perut adik tu...dh la takmo bertanggungjawab...lagi mau pukul2..na'uzubillah...takde salah apa pun baby tu..kesian dia...

jaga la baby dlm perut tu elok2
bertubat nasuha la adik...

~ maner pegi prinsip brani buat brani tanggung sesamer nihh..?? haiishhhhh....jgn buang...nanti pas kawen lg susah nak dpt zuriat kalo DIA nak tunjuk kat kiter...

~ Cuba berpikiran matang skit......masa dpn baby tu penting...ader HIKMAH sume tu...

Saye bkn xde perasaan ok..ape sbb uolls rase sy xde perasaan???
seharian menangis xckup?
semalaman ...
ceritapening Post at 21-7-2011 15:57

TT, aku harap kalau ko membiak lg lepas nie, pleeeseeee la didik anak2 ko elok2. Jgn jd mcm ko. Aku bkn ape. Sbb ko tue org islam bangsa melayu. So, aku nk jugak cakap. Jgn ko ingt nie masalah peribadi ko srg je. Bnda nie melibatkan semua org. Org2 mcm ko nie perosak bangsa dan agama.

Kwn pmpuan aku sorg pn peel mcm TT. Main xhengat dunia. Siap kacau laki org lg semata2 nk b***ng. Pastu g tanya aku mana area2 rumah cina. Sbb dia nk mnyewa utk berzina. Mmg aku maki habis2an. Siap aku doa2 moga lekat baby. Bg dia insaf skit. Klau xinsaf jugak, aku sarankan baik bunuh diri jela. Hidup pun xguna.

akad nikah ja dulu...

xpaham r..npe susah sgt nk nikah awal dulu,aku ni preparation pun xde tp dh plan nk nikah gantung lu ngn finace n kndri besar jan 2012.ko preparation mst dh 70% kn sbb lg 3 bulan..aku fhm ko syg baby tu,tp bawak2la taubat nasuha,mohon btol2 pada Allah..insyaAllah Die akan tnjukkan jalan..

jgnla pk sebab ko dh trlalu byk dosa,Allah xkn ampunkan ko.Rahmat Allah tu sgtla luas..sebesar mana pon dosa kita,Dia tetap ampunkan dgn syarat brtaubat sungguh2.mungkin pernikahan mmbuka jalan hidaya kpd kamu br2..

dosa manusia tu lain2..yg penting kesungguhan hati kita padaNya.

Reply  awan_kelabu

parents i dah tau dah pun br je tadi...my sis ckp tinggalkan laki tu / t ...
ceritapening Post at 21-7-2011 14:16

Eloklah tu kalau belum kahwin dah kena belasah, lepas kahwin tak tahulah.

Lagi pun buat apa nak hidup bersama laki2 yg tak berani berdepan dan bertanggungjawab bila dah terjadi macam ni.

Assalamualaikum,,
even byk post2 kt sini yg membuatkan aku terpukul..mengatakan yang macam2..
tp ade jgk yg memberikan sokongan dan bantuan..
aku bersyukur kerana masih hidup kt bumi Allah SWT..
Pelbagai dugann dan rintangan dan aku terima..
Alhamdulillah...even ade yg mengutuk..
kepada semua forumer yg teleh memberikan cadangan2 untuk membuka minda aku,
aku berterima kasih sgt2
Skrg aku telah selamat dinikahkan, family kedua2 pihak sudah maklum akan keadaan aku..
alhamdulillah suami sudah berubah..sudah mula solat, berpuasa..
Aku menghrapkan keluarga yang bahagia Insyallah

Assalamualaikum,,
even byk post2 kt sini yg membuatkan aku terpukul..mengatakan yang macam2..
tp a ...
ceritapening Post at 3-8-2011 13:02

alhamdulillah

semoga berbahagia dan dirahmati Allah selalu

jaga baby tu baik2 ye

Org dah terhantuk tak payahla nak dipukul lagi...cuba kita sama2 ubatkan....

tahniah TT...ending yg bagus...smg kekal & bahagia hingga ke akhir hayat

Reply 335# ceritapening

jage la anak elok2..didik la die ngn agama...
selalu la insaf..kita hidup tak lama pun...esok lusa...belom tentu lagi...
selalu la ingat mati..selalu la pikir...camne keadaan aku pas aku mati nanti? dlm kubur?
kena seksa ke? kubur dihimpit ke? atau sebaliknya? ke mcm2 lagi seksa dpt?

tu baru dalam kubur..blom dlm neraka lagi...neraka panasnya berkali-kali ganda daripada panas api
kat bumi ni...kita terkena minyak sket dah meraung menjerit.. tengok tak yg kene renjatan elektrik tu hampir
seluruh bdnnya terbakar..tengok betapa seksanya die menanggung..ambik tak iktibar sume tu?

kalo ditakdirkan masuk neraka..dapat bayangkan tak?bile bdn melecur hancur...kita kembali ke asal dan menerima
balasan lagi..bdn hancur lagi dan berulang lagi balasan kita kene..minom pun air yg berkali2 ganda panas mendidihnya ..
mkn pon nanah..buah zaqum..ape tah lagi banyak sangat...bace n tengok terjemahan surah al-waqiah..(kalo tak silap)

aku pun tak perfect...tapi aku kongsi ape yg aku rasa kalo aku buat silap..sbb aku sedih makin
ramai yg lahir anak luar nikah..sedih sangat sesama islam sendiri jadi camni..
selalu la mengingati mati...ambil pengajaran mana2 kisah boleh jadi pengajaran...
taubat la selagi ada masa..walaupun dah kawen..dosa tu tetap ada..jadi bertaubatlah..
Allah Maha Pengampun dan Penyayang..semoga kita semua dapat pengampunan-NYA..

Alhamdulillah.. Semoga TT dan kita semua terhindar daripada segala perkara2 dosa dan maksiat. Amin..

Semoga kita sama2 dapat mendekatkan diri kepada Allah dan ambillah peluang sempena bulan puasa ni utk memohon keampunan dari-Nya.

alhamdulillah