CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyBJZone

Terabaikah Tanggungjawab Isteri pada Suami Bila Isteri Bekerja??

Post Last Edit by Hana at 14-7-2011 12:36
Ok aku mampu untuk sediakan semua yan asas...makan,minum,pakaian,keta dan rumah...cuma kkadang a ...
MyBJZone Post at 14-7-2011 12:02

Begini ler incik hangen..

incik hangen kena ada tabung emergency spt kete rosak. lebih2 lagi kalau kete rosak tu, adalah kete incik.
kalau kete bini, incik buat dekk ajer la.

byrn tuisyen budak2, kalau tak mampu & bini tanak contribute, stop ajek lah. incik ajar sendiri la anak2. free lagik. ataupun, suruh bini ajarkan. kalau bini tanak ajar, ambik madu baru (kena keje cikgu atau lecture lah ) ajar semua anak2 incik.  

memandangkan bini incik tanak bagi kerjasama, lebih baik incik pikir kan solution nya rather menyalahkan bini.
kecualilah incik ada hasrat utk berpoligami.

soalan cepumas - ada hasrat utk berbini lebih tak? ada awek2 tgh ngendeng2 ke.. ada ex gf datang menagih kasih lama ke?

nota - aku teringat 1 topik yang ex gf tawarkan diri jadi isteri no.2 ... sebab nak sambung kembali kasih bertaut..

ekeekee...

*Hana-fan, kikilalat-fan, cn7-fan, etc.

incik TT hangen kawen sebab apa ekk??

Reply 20# MyBJZone

Kissah nya...patut le ko berangin.  Kiranya ko minta bantuan tapi dia bo layan. Makanya statement ko mcm tuh, Kesian isteri2 orang lain yang gumuks lak kena. Appppppppaaaaarrrraaaaa.......

serious terkejut bila kuar statement "maka sebab tulah ramai isteri2 zaman sekarang nusyuz" or something like that...

kalau tak betul ayat tu, mau tuduhan berat... macam dah jadi doa pun ada...alhamdulillah, setakat ni tak pernah lagi la my hubby cakap macam tu.... tapi TT, jangan biasa2kan sangat pikir or sebut perkataan macam tu...tak baik... lain la kalau isteri u kuar dengan lelaki lain, berhias or flirt dengan lelaki lain... yang tu terang2 nusyuz...

walawehhh kelakar gak bila tt komenn... tt emo nihhh
tapikannn jgn nak sesuka lerr kata yang para isteri ni nusyuz!
kira ok la tuh dia rajin cantikkan diri dia... pakai duit sendiri dari dia minta dekat u...
apa kata tt kata nak pinjam jew duit nak bayar duit tuisyen anakk..
anyway isteri berhak simpan duit dia ya... tapikan i rasa dia buat juga tanggungjawab dia.. tt dah anak anak tuh, tanggungjawab dia bagi zuriat kat tt...

Follow Us
heh?? hangen ngan bini sendirik sebab tak mo tolong bantu belanja mana perlu ie kereta rosak dan tusyen anak??

method tangani??
1. hangen
2. tuduh isteri nusyuz
3. verangan kawen lagi

so, mana pendekatan ala2 nak sedar diri tak mampoo neh??

kalau laki aku, dah kena bebel atas bawah depan belakang ko neh.. dan agaknya, senang2 aku dapat chop isteri durhaka kot??

TT, aku nak gak bg pendapat tp nanti-nantilah bila aku cool sikit, banyak kerja pulak hari ni..jgn tensi-tensi okay, perkahwinan yg berdasarkan keikhlasan dan kasih sayang adalah lebih barkah dan lebih membahagiakan dari perkahwinan yg hanya berdasarkan material semata-mata...

Nak buat macam mana ini zaman materialistik, perempuan dah punya kuasa memilih

kenkadang pakcik rasokan , perkaro camni buleh disolosaikan ngan baik, kono tolak ansur la,
jangan memasing ado agenda tersendiri sudah la, cam pakcik niha, rumah,mkn minum,taska anak,bil semuo pakcik byr....belanjo pogi kojo pakcik ngan duit simpan pakcik ado la tinggal sikit, yg llelobih tuu bini pakcik laa yg bayar, kenkadang tuu memang buleh gaduh buek eh, tapi sebagai somi kito ingat, duit kito kono  lobih kek keluargo kito, jgn spare duit kito kek bondo yg tak berpekdah......kalau kito ok jln eh, insyaallah bilo kito mintak bantuan SOS dr bini kito diorang mesti bagi bantuan.......jarang diorang biarkan kito sendirian..............

kenkadang pakcik rasokan , perkaro camni buleh disolosaikan ngan baik, kono tolak ansur la,
jangan memasing ado agenda tersendiri sudah la, cam pakcik niha, rumah,mkn minum,taska anak,bil semuo pakcik byr....belanjo pogi kojo pakcik ngan duit simpan pakcik ado la tinggal sikit, yg llelobih tuu bini pakcik laa yg bayar, kenkadang tuu memang buleh gaduh buek eh, tapi sebagai somi kito ingat, duit kito kono  lobih kek keluargo kito, jgn spare duit kito kek bondo yg tak berpekdah......kalau kito ok jln eh, insyaallah bilo kito mintak bantuan SOS dr bini kito diorang mesti bagi bantuan.......jarang diorang biarkan kito sendirian..............

Rate

1

gelak sensorang aku baca komen2 korang ni..TT ni pun satu..org baru belajo bukak thread..ingtkan dpt perhatian..tp kena sembur.. cuma satu jek lah aku nk ckp kt TT..

NASIB BADAN KO LER DPT WIFE YG CMTU..DH KO PUN TKDE GIVE & TAKE, CMNE BINIK KO NK GIVE2 KT KO..

tk blh la nk samakan semua isteri2 di sini, sama mcm bini ko...bahgaian masing2 Tt.. aku ngn hubby, memg tk pnh nk bkira psl duit ni..bg aku, kita sama2 keje, sama2 dpt duit, sama2 belanjakan utk keperluan seisi kuarga..tk pnh nk buat duit kau, duit kau..

dan hubby pulak, kalo aku tgh msk, dia tlg jagakan anak..kalo aku msk special sikit, yg memerlukan masa yg lama, dia tolong mandikan anak2 aku..yg umo 4 bulan & 4 thn tu..tkde hal pun..tlg2 vakum umah & basuh baju..ok jek..

pompuan ni, bknla keras hati sgt pun..ko tu maybe tk pnh amik hati bini ko ngn bantu keje2 umah.. aku, kalo suami perlukan duit, bg ajelah..nk kira apenye..sbb DIA PUN TK PNH NK BKIRA NGN AKU... .. kalo sesekali kuar mkn, walaupun aku yg belanje, tp aku suh suami yg bayo.. bg dia npk gah sikit...

hidup berumahtangga, kenala ada sefahaman..give & take.. tu pun tk thu ke TT?

Reply 47# NURMIMIE

cop.
kena taat suami. jgn menjawab walau sepatah. nanti kena label = isteri derhaka

derhaka, x masuk syorga tauk kaka mimik.

syorga itu dibawah tapak kaki suami yer

Kalau tt gagal didik isteri sendiri jangan nak salahkan orang lain, itu pun kalau betul2 isteri tt seperti yang tt nyatakan . Sebagai suami tt lah sepatutnya berperanan sebagai kapten kapal. Kalau kapten tersalah haluan, tersasarlah kapal tu. Cuba tt renungkan diri tt dahulu dan cari mana salah silapnya

Reply 23# anaryu

aku x pahm nafkah cam ne yg TT nie nak kan??

Reply  NURMIMIE

cop.
kena taat suami. jgn menjawab walau sepatah. nanti kena label = isteri derhaka

derhaka, x masuk syorga tauk kaka mimik.  

syorga itu dibawah tapak kaki suami yer ...
afja Post at 14-7-2011 13:27

kalu tak nak kena jawap, biar lah suami carik jah lah bini yang bisu.. abis cerita..

oh yea.. nanti2 lah ai carik kitab mana yang kata syurga bawah tapak kaki suami tuh.. then baru kiter citer panjang..

pegi ngaji munakahat balik
takde dalam hukum isteri kena bagi nafkah kat suami
kalau ko orang joho ...
bluberi Post at 14-7-2011 11:51

Betol3... TT suami-isteri kena ngaji munakahat balik...
Nasib baik wife TT bekerja, kalau x lg TT marah2 kena sponsor dia pegi spa.
at least duit dia utk kecantikan dia & x mintak duit TT pon..setelah alignment lari lepas melahirkan zuriat/anak2 TT.

Reply 56# NURMIMIE

kahkahkah.....

rasanya ritu pjg berjela dh bincang psl stetment syorga di bawah tapak kaki somi tu. trid apa x ingat dh....
hormon dh kurang sejak dh tua neh

Maksud nye ape?? kerna nak beli kosmetik suami tak mampu..sebab tu isteri perlu kerja... tak git ...
MyBJZone Post at 14-7-2011 11:50

senang cerita, bg suami yg rasa mampu sara hidup isteri anak2 dgn kadar yg layak, jgn bagi isteri kerja.pastu bolehlah expect isteri seperti yg diceritakan pd post pertama tu.

apa yg i nampak skrg, banyaknya laki yg lepas tangan sebab isteri kerja segalanya dibeban kat bahu isteri. cari duit isteri, keje umah, didik anak pun isteri. laki cari duit utk diri dia sendiri aje..belambak kes mcm ni hokay!

gelak sensorang aku baca komen2 korang ni..TT ni pun satu..org baru belajo bukak thread..ingtkan dpt ...
annorr_maira Post at 14-7-2011 13:26

agree sgti percaya kebanyakan isteri bekerja utk tingkatkan taraf hidup..demi masa depan dan anak2 gak
dan suami isteri saling paham memahami lah..
kalo suami nak layanan lebih2, kami bukan superwomen..
kalo nak juga, suruh je kami2 berenti keje..dgn syarat suami sanggup lah hidup dlm kadar kemampuan dia..maybe rendah sikit dari apa yg ada skrg