CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyBJZone

Terabaikah Tanggungjawab Isteri pada Suami Bila Isteri Bekerja??

kenkadang pakcik rasokan , perkaro camni buleh disolosaikan ngan baik, kono tolak ansur la,
jangan  ...
langau Post at 14-7-2011 13:22

motif pakcik nak posting sampai 3x?

zaman skg bila isteri bekerja papaiye rasa tak adalah si isteri kejam tak tolong suami..tp bila isteri dah bekerja adakah suami akn full bagi nafkah pada isteri?tu soalannya..kejamnya rasa bila suami dh beri izin bekerja tp xmoh bantu keluarga..tp bestnya kalu suami 100% tak kacau duit gaji isteri...dan pluss duit nafkah lg tiap2 bulan..bahagianya...

ehehe menarik thread ni

aku pun wonder kalau sama2 bekerja.. then duit banyak2 tu isteri nak buat apa eh?

ehehe menarik thread ni   

aku pun wonder kalau sama2 bekerj ...
freekey Post at 14-7-2011 15:32

Selain aper aku citer kat ata tuh, aku potong gaji tiap2 bulan utk asb and tabun haji utk aku dan anak2. Beringat utk masa depan...

Reply 62# papaiye

betul tu....zaman sekarang ni susah nak jumpa bini yang zalim biarkan suaminye susah sendirian...
macamane susah pun mesti bini tolong...orang pompuan ni memang sedia maklum keras di luar...tapi hati kat dalam tu punyala lembut...
ape kata lepas ni TT buat camni...

- cakap elok2 bila bersembang atau berbincang dengan istri dan anak2
- sentiasa ambil tahu hal/kebajikan/kesihatan anak/bini
- sentiasa ada bila anak/bini sakit
- sekali sekala tanyala hal bini tu...ape2 je....hal keje ke...hal rambut ke...cite bab shopping ke...mesti bini TT suka..
- rajin-rajin bantu istri buat keje2 rumah specially jaga anak
- luangkan lebih banyak masa dengan anak + bini
- sekali sekala belikan sesuatu yang anak + bini suka....kalo balik dari keje tu TT belikan aiskrim ke..kopok ke..kuih2 ke...jajan ke..walaupun suma tu murah saje tapi sangat bermakna buat diorang...tak perlu hari2, kira cam surprise la kan....

kalo TT try buat suma tu aku jamin tentu diorang suka...dan istri automatically akan terbuka hati untuk bantu TT di kala susah...;)

Rate

1

nasib TT lah kot dpt bini yg susah nak temui mcm ni..ntah2 1 dlm 1000 kot

Follow Us
kalau bini kerja suruh dia bayar rumah api elektrik la.. x susah pun ..

Selain aper aku citer kat ata tuh, aku potong gaji tiap2 bulan utk asb and tabun haji utk  ...
kikilalat Post at 14-7-2011 15:38

ehehe thanks..

nnt lah balik umah baca..

anyway, aku pun bulan2 potong gaji masuk ASB & TH... so Gaji Bersih tinggal sket je

lagian pula.. duit ASB tu nnt nak kena keluar balik kalau isteri nak ajak melancong ke mana2.. duit raya pun nnt nak kena amik dr situ..

sbb tulah klu boleh mmg nak cr isteri yg gaji kerja cukup2 makan je..

senang cerita, bg suami yg rasa mampu sara hidup isteri anak2 dgn kadar yg layak, jgn bagi ister ...
Lily_Savage Post at 14-7-2011 14:33

Err...tak silap teman TT ada mention dia penah kasi opsyen kat owang umah dia berenti keje.Tapi owang umah dia tak mau, dah sedap ada gaji sendiri katanyer.

Ker teman silap baca.

ni sah2 mase ostad ngaja time skola dulu die dok tido dalam kelas...
termaktub hukum islam lelaki bertanggungjawab serba serbi pade isteri...
tugas isteri hanye perlu melayan suami je kalau ikot hukum yang sebenar...
tapi kite sekarang dok zaman yang serba moden ni,kena la ikot keadaan jugak...
ade give and take gitu....

isteri2 yg bekerja:
dorang tensi tau sbb nak pikir hal2 opis, tender, proposal, report, dateline etc...
pastu nk pikir lg bajet beg coach, gucci, prada, baju vogue de vass ye la nak setanding dgn opismate...pastu balik umah nak layan suami n anak2 lg...nak masak, nak p pasar bagai...

isteri2 x bekerja:
x pyh pikir byk, paling2 pun cuma hafal citer indon kat astro prima pukul bape...
bangun tido, masak, basuh kain, jaga anak, tgk tv...xde nk pikir masalah opis semua...xpyh nk pikir duit cukup ke x sbb suami dah sediakan semua...bila xde kusut mental, opkos la bleh jadi isteri yg terbaek punye...

Reply 63# freekey

kawin lain....

Reply 71# 1n2o1r

x jugak... kakak carly pernah x kerja 3 tahun, boring giler katanya... kekawan x de, semua kerja.... jiran2 pun kerja... mmg boring.. ujung minggu telepon adik beradik ajak dtg umah...

bini TT je kot cmtu...aku keje,laki aku pun keje..gaji kitorg pun same byk...umah n kete,due2 name aku,due2 ptong dr slip gaji aku(sbb aku sah jwtn dulu)..laki aku tanggung bende2 lain.....tp aku xdelah membebel buka forum tanye pendapat org...bincang ngn suami ckupla...hidup kitorg xdelah senang pun,kitorg kongsi jelah duit yg ade tue...jd,TT bincanglah ngn wife tu...x sume wife kedekut duit ngn laki....

Reply  NURMIMIE

cop.
kena taat suami. jgn menjawab walau sepatah. nanti kena label = isteri  ...
afja Post at 14-7-2011 13:27
Ya Allah, afja entah dah berapa bukit dosa aku melawan laki , tapi aku selalu minta ampun kira habis kot noh

MyBJZone Post at 14-7-2011 11:08

pada saya...nasfkah tetap tanggungjawap suami...tapi isteri boleh menolong suami didalam beberapa perkara spt membayar bil..dsb...tapi kalau isteri tidak sanggup dan menganggap duit dia duit dia....maka seorang suami boleh meminta isterinya yg bekerja supaya berhenti kerja dan tumpukan hal ehwal dan kerukunan rumah tangga.

Rate

1

mau kena lock thread ni tak lama lagi if tuan tanah tak muncul2.... rasa2nya dah banyak cadangan org bagi .....

ehehe menarik thread ni   

aku pun wonder kalau sama2 bekerj ...
freekey Post at 14-7-2011 15:32

duit byk2 sama dgn zaman single/bujang lah.
buat savings - paling penting. yela..laki bukan hakmilik. bila2 masa boleh dirampas oleh perempuan lain.
buat maintenance diri. - nanti nak belikan lipstik pun nak berkira. pastu kalau tak berhias, nanti laki cari perempuan lain pulak. bini selekeh la..bibir pucat la..bla..bla..bla.. padahal gatal nak berbini tapi, kedekut nak bagi duit bini lebih.
beli makanan.
beli benda2 tak berfaedah.takder motif or other word - benda2 laki sgt berkira or laki ckp - membazir betul.

Reply 73# carly_lah

kalau boring lain carly...
yg prob ni bila isteri2 alami kusut mental, jiwa kacau...
eh tp bkn sume isteri2 camtu ye..ni karang ade pulak yg meroyan kat sini

Reply 79# 1n2o1r

yg prob ni bila isteri2 alami kusut mental, jiwa kacau...

memang banyak apa...banyak thread macam tu dibukak oleh bini2 yang jiwa kacaula....