CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyBJZone

Terabaikah Tanggungjawab Isteri pada Suami Bila Isteri Bekerja??

Reply 122# silica_SiO2

aku rasa LELAKI ni makhluk yg complex... kena control diaorg nnt cari lain... dibiar bebas pun diaorg cari lain....
konklusi nyer... membujang sampai tua kalo xnak layan kerenah makhluk yg aneh ini

bukan bagi duit, tapi, kena tolong suami..  itu maksud TT.

akan tetapi, betul la bak  ...
Hana Post at 15-7-2011 15:10

ohoh.... ceh berkiranya.!! baik takyah berbinik! padanla korang.......

KEHADAPAN TT,

SILA TAMBAH CAWANGAN BARU..CARI ANAK DARA
Sagoo Post at 15-7-2011 15:14

ape pulak..nanti masalah lain pulak...

utk solve masalah begini..cari isteri yang pengalaman kerjanya jadi maid orang, cleaner,  chef, etc...

kalau nak senang, ambik maid dari agency teruslah. pastu bagi nafkah.

ape pulak..nanti masalah lain pulak...

utk solve masalah begini..cari isteri yang penga ...
Hana Post at 15-7-2011 15:32

dah tu......byk songeh..kawen baru je la...byk sogeh jugak,..kawen lagi..lagi n lagi n lagi

ape ingat tambah cawangan tak kena bagi nafkah ke? sila fikir before bercakap....

Reply 139# afja

aiyohhh... duit rumah pun nak berkira ka??

dari yuran nursery+pampers+susu+bills+barang dapur+loan keta(dh keta aku pun )+monthly expenses aku keluarkan.. laki aku bayar loan rumah+duit utk mak dia ajer, selebihnyer menabung.... xder pun aku ungkit semua tu ngan laki...

aku xkisah sbb lakiku xberkira kalo rumah aku mcm tongkang pecah.. pastu kalo dia travel outstation aku nnt dpt mcm2 lagipun make-up+wangi2an aku dia sponsor....

Follow Us
bagi aku ptama pandang dulu kenapa kita berkahwin?bmaksud kita nak kongsi hidup bersama,dah bsedia nak hadap apa sume bersama.jadi zaman sekarang ni lebih baik sume dkongsi bsama.bmaksud saling tolong menolong.aku xda nak salahkan mana2.coz kalo masing-masing saling tunding sana sini,xselesai kan pape pun.jd suami isteri kena pikir.

pmpuan pun kena pikir,tolong menolong.xbolehlah alah ni duit aku,aku yg keje,suami sediakan sume.duit aku wat beli barang aku sediri.(bagi yg nak pikir n hidup mcmni,aku sarankan membujang seumur hidup,coz hidup pentingkan diri).

bg aku camni.sume boleh diatasi dgn bbincang.contohnya sebelum nak ada anak.kena bincang dulu..ok skrg sume makin mningkat pbelanjaan,kira budget2 kalo ada anak bape pbelanjaan yg akan meningkat dan bertambah.mmg anak tu rezeki,tp ni sbgai psediaan atau perancangan,bio xgaduh.jd kira2 dan bincang serta btolak ansur.bahagi2 kan..yg ni mtk tlg bayo yg ni,yg tu bayo yg tu.bmksud kongsi.jd bila mcmni xda lah gaduh..nnti kalo x..ada je yg lps bsalin bgaduh,awak suami awak sediakan sume..si suami plak kalo awak nak harapkan saya sumenya knp mgandung.benda bnyk blaku.akhirnya anak tu jadi mangsa.kalo dia dgr mesti sedih.

mmg tanggungjawab suami sediakan sume tu,tp zaman skrg xmcm dulu,pblanjaan mmg tinggi.jadi kena tolong menolong.aku yg xkeje ni pun suami aku bg duit poket,kalo suami aku xcukup duit,aku bg je.kalo nak serahkan 100% pada suami boleh je,tp dgr syarat kita jgn bebel kalo suami balik umah 3-4 jam je.coz keje partime sume.skrg keje mcm lembu..dpt gaji 4k pun belum tentu cukup.ni pandangan aku je.

Rate

1

dah tu......byk songeh..kawen baru je la...byk sogeh jugak,..kawen lagi..lagi n lagi n lag ...
Sagoo Post at 15-7-2011 15:36

amboi... satu pun belum ada, dh pikir nak menambah yerrr

setelah ber pages pages br tergerak nk kasik komen
cmni la TT
cuba try slow talk dgn si isteri
bgtau dia terus terang "Abg x cukup budget utk settelkn keta n tuisyen anak2..boleh x syg tolong byrkn..utk kegunaan keluarga juga,"
cakap elok2..jgn paksa2 org pompuan kalu bentak2 minta duit...payah nk dpt
apa yg x puas hati sembang elok2 dgn si isteri..masa bercinta dulu ok je ckp bhsa bunga2..dah kawen patut lagi terer la ayat2 memujuk nih

my finding on this case: TT ada mslh komunikasi with his wife..xmo terus terang..pendam2
suggested solution: sila sembang baik2..ckp terus terang dgn si isteri (berlapik ok..jgn straigh forward..n no garang2 tone)

Rate

1

Reply 166# nuryakmal

dah dia byk duit.......biarkan je la...

amboi... satu pun belum ada, dh pikir nak menambah yerrr
IceCream_Soda Post at 15-7-2011 15:50

lauk byk lg....so...tambah la nasikk

Reply 167# IceCream_Soda

sapa.... aku ker?

ntah. laki x suruh byr itu ini (walaupun ada hint2) aku diam jek lah....

lg pun.... aku x minta apa2 pun dr dia... sbb aku tau kemampuan dia...

Reply 171# Sagoo

kalau banyak duit, bini bising so solution kawin lagik? kalau kawin lagik, kena bagi nafkah jugak kan kat bini baru? tanggungjawab bertambah jugak kan?

bini tu sebenarnya kena la paham ekonomi laki. kalau semua somi tanggung bini tutup mata jah tak gheti bersore nak tolong, somi la patut tegas sikit. susah le kalau dapat bini muke tembok

Reply  Sagoo

kalau banyak duit, bini bising so solution kawin lagik? kalau kawin lagik, ke ...
nuryakmal Post at 15-7-2011 16:27

mmg la nafkah tu kene bg....duit byk..ape dehal...nafkah ttp nafkah.....
xde effect pon ...janji kawen! miahahahaa.....

TT tu ckp berdekah2..tp dia syg kt binikk dia tu..kalo x sayang..dah lama dia crik org len...kan tt kan kan
kita ni memekak je la.....baru bising sket..org pompuan dah bising..blom buat bebetul lg...kah kah kah

Reply 174# nuryakmal

matilah aku. kena cop muka tembok

Reply 175# Sagoo

ko ni kan dek.... jgn byk ckp yerk. sila kawin dulu

Reply  Sagoo

ko ni kan dek.... jgn byk ckp yerk. sila kawin dulu
afja Post at 15-7-2011 16:34

adek??   baik la kakak.. ..

kakak da kawen ke?

Post Last Edit by silica_SiO2 at 15-7-2011 16:42

kalo ssh2 sgt nak berkire2 bagai..
gune je kose asben as a KING..suh isteri JGN keje,duk umah n melayan somi dan anak2 jek.
kalo die refuse, pi carik baru.

tp aku rasa ini kes terpencil..ramai je mereka yg bekerja dan masih buleh
melaksanakan tanggungjawab sbg isteri pd somi.

yg bese aku baca kesah sini..kesah ramai isteri yg tanggung biawak hidop.

kalo yg jenis berkire somi isteri ni payah
sbb kalo tgk trend org mude skrg..hutang bykk..study loan, home loan, car loan, personal loan , along, courts mammoth lg
eben gaji $3-4k pong, cukop2 setel hutang aje, kalo nk hrpkan somi je ngn gk $4k tuh...sssh oo
kalo campor pendptn isi rumah 2 org, mungkiin angka tu bgs siket $6-7k or 10k ker.
tp aku tgk org kg2 ok jek walopon tak ribu-riban n anak menten berderet je.

Reply 176# afja

erk!! aiyak soli soli kak! tapi sila jangan segan bertanya pada laki kalau dia perlukan pertolongan. walaupun dia tolak , rase hati dia lebih tenang kalau isteri jugak concern about ekonomi keluarga

Reply 173# afja

sebenarnyer xkisah pun sapa bayar asalkan xgaduh2 mcm tt neh sudah lahhh... sama2 keja.. sama2 penat... sama2 buat anak... sama2 kemas rumah... sama2 bayar.... walaupun aku rasa aku buat lebih (eh terungkit pulak )