CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3405|Reply: 19

~HANNA~

Hanna (Saoirse Ronan) is 16 years old. She is bright, inquisitive, and a devoted daughter. Uniquely, she has the strength, the stamina, and the smarts of a soldier; these come from being raised by her widowed father Erik (Eric Bana), an ex-CIA man, in the wilds of North Finland. Erik has taught Hanna to hunt, put her through extreme self-defense workouts, and home-schooled her with only an encyclopedia and a book of fairy tales. Hanna has been living a life unlike any other teenager; her upbringing and training have been one and the same, all geared to making her the perfect assassin. But out in the world there is unfinished business for Hanna's family, and it is with a combination of pride and apprehension that Erik realizes his daughter can no longer be held back. -- (C) Focus Features

Rate

1

dh tngok mlm td.
agak mengecewakan. tak seperti yg diharapkan.
hanna takla setangkas & violent macam Hit-Girl(kick-ass movie). hit-girl nmpk lagi cekap & fearless.
action scene dia byk yg mcm tak nampak pon.
ada tunjuk sikit2 je & sgtla unconvincing. org jahat pun ala2 je.

patut leh wat lebih baik. rugi sgt.

6/10.

Citer ni mula2 nmpak promising..ala2 prequel utk SALT jer..tp lama2 lemau..mcm filem bajet murahan...aksi lawan2 pon murahan.Eric Bana lawan mcm nak tak nak jer...Cate Blanchett pon rasa mcm guna suara org lain jer....ending pon hampeh...ntah apa tujuan si Hanna ni pon tak jelas...mgkin ada Hanna part 2 sbb ada lagi budak2 lain yg dihasilkan di makmal selain drpd Hanna..

2/5 stars..

aku dah tengok bulan lepas lagi xthu naper Malaysia masuk lambat... mula3 macam bestlah sampai dia lari drpda pusat tahanan tu jumpa family naik caravan terus jdi x best

Post Last Edit by mjfh at 24-7-2011 01:27

dah tengok semalam...dah lama tunggu sebab suka tengok Eric Bana dengan Cate Blanchett

secara terus terang, citer ni telah gagal dari banyak aspek untuk muncul sebagai filem thriller/aksi yang baik...

pertama sekali jalan citernya... Pengarah tak tunjukkan secara maksimanya Hanna tu sebagai seorang yang dilatih oleh ayahnya untuk membunuh musuh iaitu Cate Blanchett.. Hanna pada aku lembik... Tak layak nak katakan dia tu seorang pembunuh yang boleh bahayakan orang lain walaupun agent2 CIA bertungkus lumus cari selepas scene dia lepaskan diri dari prison kat gurun Morocco tu...

Aku ingatkan karakter Hanna tu mcm citer pembunuh upahan yang lain2 contohnya Salt.. Cara Hanna berlawan tu lembik, tak tangkas..Banyak scene yang dalam citer ni menunjukkan "kelemahan" Hanna berlawan dengan skill yang kurang walaupun masa mula2 dilatih dengan jayanya oleh Eric di perhutanan salji.. Scene berlawan kat gudang kargo tu dengan Hanna tarik dan menghempas lawannya di dinding kargo tu terus terang aku cakap..LEMBIK... patutnya Hanna dibentuk dan dilatih macam Hit Girl (Kicc Ass) ataupun versi orang besar Angelina Jolie (Salt).. Jangan salahkan Saoirse Ronan kalau ramai yang kritik dia tu lembik dalam citer ni.. Pengarah sepatutnya fokus dengan melatih Saoirse Ronan supaya lebih cekap, agresif untuk menjadi seorang pembunuh yang berjaya.. Jangan tertipu dengan tagline filem ni yang mengatakan dia ni seorang yang cantik, menawan, lembut tetapi pembunuh.. Ya, memang betul sifat semulajadi Saoirse Ronan yang memang cantik, menawan, lembut tetapi karakter sebagai seorang pembunuh totally memang tak ada dalam dirinya.. Mungkin Saoirse Ronan tak dapat lari daripada sifat semulajadi yang sememangnya lembut seperti filem The Lovely Bone dan The Way Back tetapi kalau dah namanya pembunuh semestinya agresif dan tangkas.. LAgi2 pembunuh untuk seorang agent CIA...

Jalan cerita filem ni yang pada mulanya agak menarik terutama scene melepaskan diri dari penjara di gurun.. Tetapi selepas scene tu, dah meleret.. Pengarah tak lagi nak tonjolkan karakter Hanna tu secara banyaknya.. Yang ada scene berkenalan dengan kawan baru, bercerita berkaitan dengan keluarga, keluarga dating dengan kawan baru.. Scene2 tu sepatutnya tak perlu.. And then cara pembunuh upahan Weigler untuk cari Hanna tak berjaya.. Pembunuh upahan tu macam jalan2 cari makan je..

Aku kasi 2 dair 5 bintang.. Pemilihan pelakon yang agak bagus dengan Cate sebagai bekas pemenang Best Actress in Supporting Role dan nominated katergori yang sama untuk Saoirse  Ronan bagi filem Atonement, filem ini bukanlah filem thriller/aksi terbaik untuk tahun 2011...

Rate

1

belum tengok lagi

Follow Us
Post Last Edit by sayangidaku at 24-7-2011 03:28

Reply 5# mjfh

setuju sgt.
byk scene tak perlu yg membuang masa.

hanna kalo lawan hit-girl sasah kalah  
ramai ckp even hit-girl tu too comical & cartoonish, tp dia lawan lg nampak realistik & yg penting kita sbg penonton puas ati!

>>

http://www.youtube.com/watch?v=7jtRtUxEuy8  

Reply 7# sayangidaku

Kalau Hit Girl yang jadi Hanna, rasanya kejap je kot si Weigler tu mati

argh...tak puas hati lagi dengan filem ni... Sah si Joe Wright ni tak geti buat filem genre aksi..Better buat filem genre drama macam Atonoment , Pride and Prejudice dari buat filem mcm ni..

xbest...xde motif... buang masa je tgk

dah tengok.... tak best mana pun...

apa jadah orang yang tak penah jumpa letrik... tapi boleh tau guna komputer plak?

Bualan yg aku mencelah di FB:-

FA: Hanna - arresting cinematic beauty, a twisted symphony of love for action and the journey of true individualism.

Aku: Best tak Hanna Barbara ni? Ramai mcm kecewa pasal action scene lemau

FA: Lemau?????? I rest my case...

FA: Ceritanya lebih dari sebuah filem aksi, advencer, romantik, sai-FA:i, seram.. there!

FA: Ini mesin sinema, bukan selalu dapat tgk filem macam ni: baca Stanley Kubrick, William Friedkin sbg rujukan

Aku: Heh. Kalau otai kata ok aku g tengok...Malaysian expected something yg biasa dari filem aksi kot.

FA: Otai kah.. adoiii

FA: Otai kah aku? tidaaak

NZ: Aku rasa cerita ni antara filem aksi terbaik tahun ni. And the music... Damn, it's near perfection.

FA: Yes, The Chemical Brothers, awesome!

NZ: Chemical Brothers punya music are divine! Tapi yg aku puji pasal filem ni adalah cinematographynya... Kalau kat Malaysia, I think org akan anggap it sucks (mcm apa yg dah berlaku pada Dalam Botol). Tapi kpd yg tak buta bahasa filem, it's just breathtaking.

FA: Yes Yes, dats soo true!

SO: kalau suka Bourne Identity, kau akan suka Hanna

FA: Bourne masih bergerak dalam genre aksi, dan aku tak kata ia tak bagus, bagus,, tapi Hanna, my god.. lebih dari itu..

SO: oh yes..musicnya mmg awesome

Baca diorang nyer borak2 ni buat aku rasa nak nengok pulak....

Rate

1

hanna ni best lah, ni filem setaraf dgn stanley kubrick, korang je tak dpt menghayati seninya

Yang cakap best tu aku tak heran sangat sebab rotten tomatoes pun kasi review yang positif...

tapi aku still tak boleh faham lagi kena filem ni boleh dikategori sebagai filem aksi yang baik..

aku still boleh terima lagi jalan cerita Hanna ni..Memang menarik

Cumanya, bila Saoirse Ronan yang melakonkan watak Hanna dengan aksi yang kurang mantap ataupun LEMBIK, aku rasa geram sangat...

Banyak scene dalam citer ni boleh kita tengok Hanna ni bukanlah mantap dari segi skill nak membunuh agent CIA...

Dan kalau filem ni dikategorikan sebagai genre aksi, kena lah tunjukkan sikit watak Hanna ni betul2 digeruni bukan saje agent2 dlm citer tu, tapi kita sebagai penonton patut rasa WOW dengan kehebatan Hanna ni...

Sori lah, Saoirse Ronan patut terima saje watak2 untuk filem genre drama mcm Atonoment ataupun The Lovely Bone

Rate

1

Reply 11# cmf_GAIA

FA tu fadz la kan? :re:

kalo ikutkan, aku plg x minat citer action. so org yg ckp typical moviegoers yg expected action biasa2 tu tak fhm citer ni, x baper tepat.

tp hanna ni aku nk tngok sbb watak utamanya bdk pompan. sbb kalo ikut realiti very unlike la ada teenage girl as an assassin kan. so aku lebih teruja tngok mnde yg surreal cmni.

ekceli yg buat tak puas ati sbb the way the movie trying to portray Hanna tu as 'deadly'. siap jd tagline lg.
(Young. Sweet. Innocent. Deadly./ Innocence can be deadly.)
tp yg ditunjuk tak sampai ke situ pon.
awal2 je masa watak cate blanchet terkejut tngok hanna bunuh org2 dia. tu je lah yg nampak 'deadly'.
after that semua jd lemau.

kalo nak ckp citer ni psl self-discovery, hanna baru nak kenal dunia, socializing bagai, patut jgn hilite movie ni as an action/thriller.
dlm hal ni mmg salah joe wright sbb bagi wrong impression/trailer yg misleading.

Rate

1

Hoho, sapa la agaknya yg tak brapa tepat tu ya. ;-P

(posted by mobile)

best btol la citer ni! aku bagi 5/5

Reply 13# mjfh

Laaa..watak hanna tu dia saja la x nak bagi nampak mantap secara zahirnya, sesuai la dengan watak dia yang innocent, x tau apa2...kan duduk dalam hutan..x campur orang..tapi hakikatnya dia ada skil yang luar biasa lepas ditrain oleh bapaknya..

ko ni banyak sangat tengok citer2 yang "Kalau heronya ialah perempuan, msti nak watak yang ganas"...kamon lahhh

nak la ala ala uma thurman dlm film kill bill paling kurang

3/5 sahaja......mmmmmmmm

ALOHHH, BARU NAK TGK MIDNITE NGN INCIK HUBBY ESOK... HUHU