CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55549|Reply: 165

~ SIAPA korang di PORUM, SIAPA korang di alam REALITI??~

Assalamualaikum...dan Salam Sejahtera serta Salam Sayang buat porumers sekalian....

Med dan Ryo, ampun..aku bukak topik lain pulak...aku dah search tapi macam takde lagik topik macam ni... Oleh kerana minggu depan aku kena pi kursus beberapa hari, So aku tinggalkan jejak kat thread baru ni.....sekali lagi..wuhuhuhuhu

Okay, tujuan aku bukak thread ni sebab aku ada buat research secara kecil-kecilan - memerhatikan gaya penulisan dan pendapat kawan-kawan di porum ni dan juga pada diri aku sendiri.  Bila aku berpikir dan menganalisis (pergh...ayat tak boleh blah)...aku YAKIN identiti setiap orang mungkin tidak sama bila mana dia berbicara/berada di dalam forum/alam maya berbanding dengan identiti dirinya yang sebenar di alam realiti.  For those yang sudi berkongsi, terima kasih aku ucapkan....

Apa yang aku dapat dengan bukak thread ni? Jawapannya tiada yang eksklusif.....cuma identiti yang berubah ini ada sebab dan puncanya...dan mungkin ada antara kita yang tidak sedar!

Okay, untuk lebih adil....aku mulakan dengan diri aku:

Di Forum: Aku rasa bebas untuk meluahkan apa yang ada dalam kepala aku dan perangai aku tidaklah sesopan mana - maksudnya aku tak control sangat emosi aku atau term lebih difahami - tak berapa control ayu/macho.  Aku rasa gembira berbicara di dalam porum sebab aku rasa kawan2 tak judge aku dari rupa,fizikal atau apa-apa kekurangan yang wujud dalam diri aku....Aku juga rasa tahap keyakinan aku lebih tinggi berbanding dunia realiti...

Di alam REALITI: Boleh dikatakan aku akan control budi bicara aku dan cara aku bertutur sebab di alam realiti ada level-level manusia tertentu yang membuatkan aku rasa rendah diri.  Kadang-kadang boleh jadi lone ranger dan kadang2 boleh berada dalam kumpulan..depends pada mood dan depends pada APA yang kumpulan itu buat.  Bagi pandangan? Erm...agak terhad sebab aku tahu budaya kerja amat membataskan dan pandangan seakan dipandang sepi...oleh itu....semakin hari, aku rasa semakin tidak ghairah untuk memberi pandangan...Angguk, buat dan selebihnya tiada kepuasan membuat apa sahaja.

Agak kelakar...hanya pada family dan kawan-kawan yang benar-benar rapat. Selain itu, aku hanya bersikap natural dan biasa-biasa sahaja? Baran? ye....dulu aku baran bersekali dengan tindakan....sekarang ni? sejak berasa matang..aku hanya marah dalam hati.mengomel...dan akhirnya hati juga yang sakit...hehehehhe

Kenapa personaliti berlainan? Entah....aku rasa keadaan yang membuat aku jadi macam ni.....hehehehhe..korang pulak macam mana?

Okaylah...panjang sangat dah ni......
Multiple Polls: ( Max 5 choices ), Total 143 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

hahahahahha.... satu lg topik menarik dr katak......

Aku tak tahu nak vote yg mana...sama je aku kat dalam porem ngan kat luar...

aku vote no 3.
Kat forum aku cam x jaga perilaku sangat. Pergi lantak kata orang ... err tapi still dalam lingkungan sopan x hengat...

Bagai burung terlepas dari sangkar. Siyes, aku lagi addict forum dari layan fb bagai *mode terbang*

Dari perspektif realiti dan alam maya.. aku akui aku lain.
Example; kat luar/realiti aku xsuka hadapkan masalah2 aku untuk pengetahuan umum
tapi kat dalam/alam maya aku rela jahhh berkongsi

cuma skang ni cam x berapa lancar aaa ada org kenal aku kat realiti HAH!
setakat ni teda lagi la nak multi nick. Bersih

Rate

1

aku vote no 1...sebab aku rasa aku sama je kat dalam ni atau kat luar...
camni la perangai aku...
suka nyampuk orang cakap...suka bagi pendapat dan tegakkan pendapat aku...sehinggala ada yg mampu mematahkan pendapat aku dengan hujah yg lagi bagus...

Reply 2# medangmru

toce..toce..med....kenyang aku dinner makan kacang  hijau malam ni...

kalo macam tu, med punya = pilihan yang pertama la....ekekekke

aku vote no 3.
Kat forum aku cam x jaga perilaku sangat. Pergi lantak kata orang ... err tapi still ...
kiwibenz Post at 23-7-2011 21:19

hehehhe, kalao multinick..lama2 orang akan tau n sedar cara penulisan jugak....betol tak?
takpe..be urself.... tak kacau orang, kan?

Follow Us
aku vote no 1...sebab aku rasa aku sama je kat dalam ni atau kat luar...
camni la perangai aku...
...
Brutal Post at 23-7-2011 21:27

aku berharap perangai di alam maya aku boleh dipraktikkan di alam realiti...sungguh!
beb....aku rasa 'bertegang urat' di porum ni bagus....sebab kadang2 punya masa untuk berfikir dan cari proof untuk  menegakkan sesuatu perkara dan pendirian kita....kan?

aku berharap perangai di alam maya aku boleh dipraktikkan di alam realiti...sungguh!
beb....aku rasa 'bertegang urat' di porum ni bagus....sebab kadang2 punya masa untuk berfikir dan cari proof untuk  menegakkan sesuatu perkara dan pendirian kita....kan?
katak_ungu Post at 23-7-2011 21:33

ni aku setuju...sebab kat dunia realiti, bila depan2 kita cuma ada hujah yg ada dalam kepala kita je...
kat dunia maya ni, kita ada masa untuk cari fakta dan bukti2 semua tu...tu yg wat lagi seronok...

cuma, maybe sebab kat tempat kerja pun aku dah biasa "berperang" guna email (mmg dunia maya gak, tapi semua orang kenal sape aku dalam email tu)...maka, aku rasa sama je diri aku kat dunia maya atau dunia realiti...

pucca di alam maya = cakap lepas
pucca di alam realiti = slalu jadi org tgh, diplomasi tinggi gitu

entah same je kot

Post Last Edit by anieszack at 23-7-2011 23:12

aku rasa camner aku kt dlm ni camtu gak kt luar...sama jek kot...
aku tak reti nak belakon pura2 baik..atau pura2 suka sedangkan  ati taklah suka...
kt dlm porum ni rasa lagi bebaslah nak ckp apa dan bercerita..
sebabnya org tak kenal kita ...

kat porum aku CTAZ.......
kat luar porum akulah BATMAN yg sebenarnya.....

kat forum : sambil baca masalah2 ornag lain, pastu menasihati orang dlm forum kononnye dengan berhemah sambil menasihati diri sendiri supaya lebih berjiwa kental dan beremosi dengan teratur~~ , jadi aku bebas nak cakap ape2 je, bebas nak luahkan ape dalam hati... dan bebas nak bagi pendapat, mungkin ade beberapa pendapat aku yang orang lahar dalam forum ni, tapi aku tak kisah pon, sebab aku bukan kenal forumer tu di alam realiti dan lebih baik jangan tahu. boleh bercerita masalah2 peribadi, cintan2 tak habis2 tu dalam forum... dpt banyak pendapat bernas dan tak berape nak bernas.

kat luar forum : bukan pendengar setia lgi2 dengan ornag tak rapat.... hanya dengar masalah BFF da BF ja.. hanya boleh dengar, nak nasihat.. mcm susah sikit.... bahasa pon tak sebebas bahasa dalam forum **feeling bahasa kias jaga hati orang**happy go lucky, nampak mcm tak ade masalah langsung, terasa mcm diri ni cool ja

p/s: dunia realiti dan dunia maya ni memang ade satu perbezaan yang amat ketara, aku boleh habiskan masa berjam2 kat sini baca masalah2 orang2 yang aku tak kenal, jadi SR, tapi dunia realiti, aku bukan pendengar yang baik... , tapi insyaALLAH boleh jadi sahabat yang support member2

Rate

1

Reply  medangmru

toce..toce..med....kenyang aku dinner makan kacang  hijau malam ni...

kalo ...
katak_ungu Post at 23-7-2011 09:29 PM

sesama Katak...Haaaaaaaa....lebey kurang arr tu....pilihan 1..

aku kalo dalam forum boleh jadi ramah giler, dan boleh bagi pendapat2 bernas. lagi satu aku bebas nak menyuarakan pendapat aku sendiri, xde sapa nak halang or cuba kawal aku.

tapi kalo diluar aku lebih kepada seorang pendiam, dari segi nak berkawan nie agak kurang coz aku kena betul2 kenal baru aku leh berkawan. dari segi memberi pendapat, yup aku dikongkong oleh member2 aku sendiri sebab aku antara yg muda so khidmat aku x diperlukan. tapi once aku bukak mulut, ayat2 aku lebih menyebabkan ramai orang terasa hati dengan apa yg aku kata...

Reply 8# Brutal

ni aku setuju...sebab kat dunia realiti, bila depan2 kita cuma ada hujah yg ada dalam kepala kita je...
kat dunia maya ni, kita ada masa untuk cari fakta dan bukti2 semua tu...tu yg wat lagi seronok...

Ya, betul tu beb...hujah dalam kepala kita beserta emosi yang hadir tika tu....ada ketikanya bila emosi melampaui hujah dan fakta..kata2 kita mudah tergelincir...nah, masa tu susah nak undur balik,kan.....? Tambah pulak masa tu tengah lapar...ekekeke..aku yakin....isi,fakta, dan hujah pasti agak longgar...miahahahahah

pucca di alam maya = cakap lepas
pucca di alam realiti = slalu jadi org tgh, diplomasi tinggi gitu: ...
puccafan Post at 23-7-2011 21:44

well done, pucca!

Reply 11# anieszack

kt dlm porum ni rasa lagi bebaslah nak ckp apa dan bercerita..
sebabnya org tak kenal kita ...

kita sehati sejiwala anies......betol! aku setuju statement tersebut....!

kat forum :  sambil baca masalah2 ornag lain, pastu menasihati orang dlm forum kononnye dengan berhe ...
kaishi Post at 24-7-2011 00:11

secara tak langsung, berforum ini mewujudkan karakter ko yang lebih istimewa,beb....

Reply 15# card_reader

dari segi memberi pendapat, yup aku dikongkong oleh member2 aku sendiri sebab aku antara yg muda so khidmat aku x diperlukan.

aku dikelilingi oleh kawan2 yang tinggi pangkatnya daripada aku,sebab tu aku pon segan dan 'malas' nak bagi pandangan.....
hehehehhe...lebih kurang je kita ni,C_R....