CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak_ungu

~ SIAPA korang di PORUM, SIAPA korang di alam REALITI??~

Reply  card_reader

aku dikelilingi oleh kawan2 yang tinggi pangkatnya daripada aku,sebab  ...
katak_ungu Post at 24-7-2011 06:43 PM

yup...kita senasib

Reply 17# katak_ungu
masalahnya dgn org yg knal gitu2 pon pernah jadi bidan terjon jadi tukang damai. kalo ngan member2 tu ok gak la

wa memang lain dalam & luar forum. yang lain tu bukan pemikiran wa tapi attitude wa.

wa kat luar agak pendiam dengan orang..lambat sikit nak panas...sbb wa rasa rendah diri...esp perempuan..kalo yang cantik2 lagi laa wa mcm ade inferiority complex gitu..kalo ngan laki wa ok je..maybe sbb adik beradik wa semua lelaki..and lelaki x kisah pasal appearance bila berkawan..tapi bila dah yakin wa mmg yakin sangat orangnya..

kat dalam forum wa bleh luahkan semua yang ade dalam otak wa..perangai2 wa yg wa x dapat tunjuk kat public luar sana..misalnya wa manja ngan kawan2 wa..adelah sbb wa x boleh suka2 hati manja2 ngan org lain kat luar..hohoho..

kat dalam forum..wa menapis gak kata2 kadang2 tu..sbb menda tu kita post sini orang baca..akan ingat. so, wa x kan tulis menda2 yang maki hamun ke hapa..dan itu memang bukan wa...pastu wa rajin plak bagi positive reply kat masalah orang..maybe sbb wa mmg jenis yang suka motivate diri & fikir positive - so, seboleh mungkin wa nak orang lain pun happy & positive dalam hidup diorang walaupun hanya dalam forum.

tapi sebenarnya..dalam atau luar forum..walau attitude lain..PEMIKIRAN itu tetap sama..sbb keluar daripada otak yang sama.

kalau forumer tu bising2/garang dalam forum pung pang pung pang...mende gitu tetap ada dalam hati & pemikiran dia..tu sbb dia bleh tulis gitu. begitulah jugak ngan style posting lain2 tue...

aku dlm porem hampeh, luar porum laagi hampeh!

dlm porem agak peramah.... luar porem pendiam

kat dalam forum dan kat luar forum lain...

Follow Us
Reply 19# katak_ungu

lebih istimewa ?? macamane tu ??

aku dikelilingi orang2 dah berumur, dlm office aku paling muda, kadang2 geram dengan kerenah makcik2 akak2 pakcik2 abang2 ni, tapi sebagai orang muda, baik diam je la.... walau di hati panas membara...

kat dalam forum:
aku bebas berjalan jalan dan lepak kat mana board. lain board lain cara forummer; maksudnya kalo aku masuk CI atau Gosip aku harus sedia dilahar. kalo CLL lak aman damai je. board ni lak berhemah. so dari board board ni aku dapat tahu camne nak deal dengan orang yang banyak perangai.
Pro: aku jadi lagi berani dalam bagi pendapat
Cons: Bahasa aku sekarang ni lagi laser. kekadang bahasa forum terlepas kat alam realiti

kat luar:

camtu la jugak tapi takde la aku peramah cam kat dalam forum. kat luar aku memilih kawan utk bercakap. kat forum ko mana nak kenal orang..hanya kenal melalui nick je. cara penulisan dan percakapan aku sama

aku sokong dan setuju pendapat ice stezo dan ren0_0..., cuma aku berpendapat apa yg korang posting melambangkan cara korang berfikir... jika posting mcm budak x matang, so memang pemikiran korang belum matanglah jawabnya...

Tahukah anda, komen yang kita "quote"kan lam forum ni melambangkan personaliti kita...??
jika kita suka komen bnda x berfaedah, orang boleh baca sapa kita...
jika kita suka komen benda yang reneh, orng boleh tahu siapa kita...
berfikir2 lah sebelom nak komen... nasihat pada diri sendiri gak .. (aku copy dan ubahsuai daripada status member aku kt fesbuk )

oleh sebab dalam forum nie aku x kenal org dan orang xkenal aku... so suka ati lah nak komen apa3...

aku vote no4...aku pon xpaham personaliti sndirik....even dalam porem ni pon

masuk bod ni jadi ayu masuk bod tu jadi garang :@ masuk bod nun jadi pelahar

vote no 4

Reply 31# adikmanis
ko ada multiple character kot?

Reply  adikmanis
ko ada multiple character kot?
Brutal Post at 24-7-2011 23:25

motipppp.... aku ni emo sikit kot....tu yg prangai ikut mood

motipppp.... aku ni emo sikit kot....tu yg prangai ikut mood
adikmanis Post at 24-7-2011 23:28

hahaha....itu biasa...semua orang emo...cuma tahap "keparahan" tu yg berbeza...

hahaha....itu biasa...semua orang emo...cuma tahap "keparahan" tu yg berbeza...
Brutal Post at 24-7-2011 23:39

hahaha....tau xpe...yg emo xtentu pasal kat porem ni,agak2 kt luar cmne lak eh cool ke atau lagi parah

Post Last Edit by Brutal at 25-7-2011 00:00
hahaha....tau xpe...yg emo xtentu pasal kat porem ni,agak2 kt luar cmne lak eh  cool k ...
adikmanis Post at 24-7-2011 23:41

kadang2 yg emo tak hingat kat forem ni, kat luar boleh jadi berbeza...sebab kat forem ni orang tak kenal kita...so, kita luahkan semua yg kita nak luah tapi tak berani kat real life...

dulu aku pun gitu...lebih "berani" di dunia maya ni berbanding dunia sebenar...
tapi selepas musahabah diri sikit...aku seimbangkan karekter aku di dunia maya dan dunia sebenar...

kadang2 yg emo tak hingat kat forem ni, kat luar boleh jadi berbeza...sebab kat forem ni orang tak ...
Brutal Post at 24-7-2011 23:45

btol tu...kt sini bukan org kenal pon...so lantak kita la nk jadi cmne pon..nk advance lagi,wat maltinik..ha amek ko..nk wat mutipersonality pon boley
tp ada sorang je aku rasa yg xkesah nk dedah profile sbnr kt dalam porem nih...iaitu abe priki

Reply 38# adikmanis
tapi satu benda tetap kita takleh nak tipu orang...
iaitu IQ...gitu kat luar, gitula kat porem...hehehe

Reply 39# Brutal

really?? bukan yg kuat mroyan tu pun ada antaranya dari kalangan dokter,majistret dan loyer ke? :re: saje melepaskan stress kekdahnye