CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Emoloser

Mengingati Masa Hadapan

baru sy igt dejavu sy...

wa pernah alami 2 kali makan di satu kedai mamak depan tune hotel tu...dgn bapak wa, dgn lauk yg sama, dn lepas makan hujan ....

Orang panggil Dejavu... Banyak kali jadi kat aku selalu terjadi bile ko pergi tempat yang ko tak pernah pergi lagi atau suasana baru seperti baru bekerja di sesuatu tempat baru.

Jangan risau semua orang mengalaminya, tapi ingatan tu dalam beberape saat je.

bolehka ingati masa hadapan, merenung boleh la

maybe a bit out of topic..sorry eh..if tengah sedap2 tido tu tiba2 tersentak, or mimpi jatuh dari tempat tinggi sampai terjaga...tu panggil ape eh?

dejavu cam selalu gak alami... kalau dikire dalam setahun laa...
ESP nye teori tu pernah ku dengar, eh bukan tp tengok dalam cerita & baca dalam manga
hehe... niase diorang ader extra psikik power kan, tapi nak kne train and polish skill tu

bermimpi..dan terjadi btol2..aku ingat kan aku da xbetol..
tapi rupa2nya rmai lagi orang lain yang jadi macam ni ye..

Rate

1

Follow Us
bnda ni pn prnah terjadi kt aku..kadang2 masa sesuatu kejadian tu berlaku,aku terasa mcm bnda tu dh berlaku kt aku b4 ni..tp aku x bleh ingat bila n kt mana bnda tu berlaku...n aku rasa mcm bnda tu aku prnah mimpi..ntah la...mmg rasa pelik sgt...

Rate

1

hm..aku pon byk kali gakla mengalami the so-called dejavu.Former lecturer aku kate, masa kite tdo roh kite keluar bersiar-siar.hehe.so apa yg kite rasa/experience psl dejavu ne adalah disebabkan roh kite da g  tgk da future.correct me if i'm wrong )

Rate

1

very interesting topic...

pernah gak berlaku kat aku...
biler perasan sesuatu tu cam pernah berlaku sebelum itu... kengkadang terpana seketika...
seolah olah ... macam dalam mimpi lak...
time tu.. tetiba jer rasa sayu ... dan seram...
seram sebab kengkadang biler benda nie berlaku.. seolah olah ianya adalah sebagai sesuatu 'petanda' kepada sumthing... (kata orang orang tua kat tempat aku ar)

Rate

1

salam
maaf menyampuk. yg dikatakan dejavu tiu hanya teori orientalis.
saya tak terperanjat dengan statement ini malah saya yakin 200%
kuasa ini dimiliki sang pencipta manusia iaitu Allah swt.

Rate

1

i penah gak alami 'dejavu' nih...

tapi bila kita mula perasan perkara tu... 'kisahnya' akan tak menjadi spt yg kita perasan/jangkakan.
cth;

sedang i duduk kat warung, ada 2 budak tgh lari2 keliling meja makbapak dia. then, salah sorang tersadung dan jatuh. si emak tadi pegi menyangkung dan marah anak dia "yg berlari2 tu hapasal?? kan da jatoh!!!" sambil jentik2 tinger si anak. then, bila mak tu bangon, dia tak sengaja tertanduk dulang air yg waiters bawak.

i tak tau sama ada pernah mimpi atau pernah alami tapi bila dia berlaku dpn mata, dlm hati nih otomatik berkata "ha, tu kejap lagi budak baju merah tu tersadung la tu, ha! kan betul!... kejap lagi mak dia marah2 jentik tinger anak la tu, ha! kan betul!!"

pastu, kononnya i nak elak maknya tanduk dulang waiters, so i pandang keliling kalo2 ada org bawak dulang air tapi tak muncul2.

biasanya gitu la... bila things happen, dlm hati pon mula terdetik "i mcm penah nampak benda2 nih" tapi bila kita mula 'comfirm'... kisahnya akan berubah.

Rate

1

Bayangkan seekor ikan yang sedang berenang dari tepi ke hujung akuarium. Ikan itu tidak tau apa yang ada didepannya, sedangkan kita telah nampak dari luar apa yang ia akan temui dihadapannya. Adakalanya, kita mengambil inisiatif untuk mengalihkan ikan tersebut daripada bertembung dengan pemangsa di hadapannya.
...
Emoloser Post at 25-7-2011 22:15

Aku rase situasi ini boleh diqiaskan dengan konsep qada' n qadar.  Bila qada' n qadar kita ditetapkan kita akan dapat kemalangan contohnya, dengan kuasa Allah, Allah boleh ubah qada' n qadar tu dan kita bleh selamat daripada kemalangan tu dengan kasih sayang Allah.  Mebi kita slalu doa kat Dia ataupon wat amalan2 baik kerana Allah.

Rate

1

oh..dejavu namanye?pernah selalu sgt terasa bnda ni..tp perasaan dejavu tu bertambah dr hari ke hari ..example..nih pengalaman sy shj..sy ternmpk mcm kilat yg terlintas dlm fikiran yg org tua kwn yg rapat sakit dah smakin sihat sbb anaknye akan berkhwin..tp kalau di ikutkn scara logik sesape pon akan bertambah sihat bila ade berita gembira..slepas tu bila sy bgtau peristiwa tu pd kawan dia ckp..mmg abg dia akan berkkhwin dan ayah dia smakin smbuh..dan ade lagi peristiwa yg sebegini terjadi .. kdg2 tak tahu mcm mana nak control..skrg..ape yg terlintas dlm fikiran kerap sgt muncul..dan mcm mengganggu..contohnye sy ternmpk abg sy terbaring..mcm sakit teruk..dan bila sy mintak my umi call dia..mmg dia sakit teruk..demam dan batuk..mm..betul ke tu dejavu?

Rate

1

hehe menarik sangat. dejavu, selalu gak terjadi.

tapi, saya ada satu mimpi sekor kerengga atas pagar, and dalam mimpi tu, saya fokus ke kerengga tu sampai dekat dengan dia sampai kerengga tu nampak besar. banyak kali mimpi menda yang sama ni. terutama dulu-dulu zaman kanak-kanak.

tapi, sekarang dah besar, takde dah mimpi tu. tapi, siyesly teringin nak tau apa maksud mimpi camtu? <-- ni bukan dejavu..hehe

Rate

1

selalu jadi macam ni. dulu dulu kalau terasa benda ni pernah terjadi aku akan terfikir sejenak dan cuba nak ingat bila dan dimana. tapi tak boleh. skang ni kalau berlaku aku akan cakap kuat kuat. ehehehe..... bini aku pun kekadang tnsion. hik hik hik

Rate

1

Tadì pegi uptown bawa adik2..tapi pasal rimas org ramai..aku pun pegi tempat lapang dan duduk bawah pokok..pastu aku dpt rasa aku penah mimpi ada kt bawah pokok tu sehari dua yg lepas..terus aku pikir dejavu lg..
Tapikan aku kekadang pikir, kekadang tu aku baru kenal seseorg tu..tapi aku rasa rapat dgn dia, serasi dan sama idea, cam penah kenal lama walhal baru je kenal..aku kekadang pikir ada kait dgn dejavu ke? rasa cam pelìk je..

Rate

1

2 hari sebelum raya t, aku xcident, nak bagi makcik jalan, jap lagi makcik kene rempuh dari depan dan moto die terpelanting kene kereta aku...

malam sebelum kejadian, aku dha mimpi, dah ade feeling aku nak xcident mcm ni, masa tu nak drive pon tak sedap hati, terbayang2. sangat2 kuat bayangan tu, lepas tu hilang bayangan tu lepas aku solat zohor, xcident jadi dalam pukul 6.15- 6.30 petang mcm tu., dan kejadian tu betul2 sama macam dalam mimpi dan feeling aku tu.. serius! sama!

ok,. citer lain plak..

aku tgh berkawan dengan seseorang, 1st time jumpe, aku rasa aku mcm pernah jumpe die, banyak kali aku jumpe mamat ni, serius ni, bukan sebab aku dah terfeeling, dah tersyok ke ape, tak ade, 1st time jumpe, memang itu la feeling aku, rasa mcm dah jumpe mamat ni bnyak kali, lepas tu aku fikir, sampai skang aku tak ingat mane aku jumpe mamat ni, cume feeling aku gtau, aku jumpe mamat ni dlam mimpi

Rate

1

byk kali mengalami dejavu menandakan mudah dpt sawan..

mahkluk? mahkluk apa di luar time frame tu?
dune1989 Post at 10-8-2011 10:57

JIN ler sapa lagi

sebelum adam , djinn dah ada beribu2 taun dah

dalam quran di sebut MANUSIA DAN DJINN di jadikan semata2 untuk beribadat pada Allah swt

iblis dan tentera syaitan nya dijadikan dari API..manusia dari TANAH, malaikat dari cahaya or nur

iblis berdendam untuk sesatkan keturunan adam sampai hari kiamat dan duduknya ialah neraka jahanam untuk selama2 nya

saya baca banyak pasal djinn dan seme bab darul saka, darul syifa dan yang di sebut perobatan islam tu..saya tak galakkan sesapa pun terjun or caya mende2 cam ni..bahayaaaaaaaaa TIPUDAYA iblis

cara iblis paling berkesan ialah PUJUKAN, bujukan, tipudaya macam sihir seme tu..ni paling bahaya, they make what appeared to MANUSIA, yang dilihat tu 'benar' walhal PALSU ! jaga2 dajal kecil semua dah muncul, tunggu hok beso jek..

bila AD DAJAL mai..di kanan nya dia tunjuk sorga dan di kiri nya neraka TETAPI sorga itu ler neraka dan neraka itu ler sorga

sapa tak ikut dajal tu nanti tempat tadak air , kemarau panjang, meranaaaaaaa teruk..kendian DAJAL suh manusia ngaku diri dia Tuhan ! hanya yang btui2 beriman je selamat dari durjana AD DAJAL

kendian imam mahdi dan geng dia akan bunuh dajal dan islam reigh the world untuk seketika, manusia global hidup aman damai dalam islam, kendian tuhan matikan orang2 yang beriman dengan angin sejukkkk lembuttt dan tinggal lah puak2 mungkar bermaharajalela dan lakukan semua durjana seolah hidup untuk selama cengitu..lepas tu tuhan perintah izrael tiup sangkakala dan berlaku ler maha azab sesuatu yang buat manusia macam biol terpinga dan semua yang hidup akan mati termasuk izrael dan cuma tinggal Allah Azzawajala, tiada mula tiada akhir raja segala raja pemerintah semua pemerintah penguasa segala gala yang adaaaaaa

di hidupkan izrael dan di tiup sangkakala kali kedua hidup ler segala yang pernah hidup dan berangkat ler ke muka pengadilan Allah swt, mahkamah AKHIRAT, di bentangkan semua rekod2 semasa di dunia..tadak beso kuman tertinggal apa pun dan di HISABBB

berhati hati dengan tipudaya IBLIS laknatullah, dia akan gunakan orang islam sendiri, yang cakap macam kita, agama macam kita, bahasa macam kita, hidup macam kita tapi mereka itu pengikut AD DAJAL

Rate

1

Dejavu @ Deja Moss ni pernah 3-4 kali berlaku dlm hidup aku.

Contoh yg aku ingat time aku lepak2 kat warung makan roti canai. Ada satu hari tu, aku trase mcm situasi dan keadaan yg sme penah berlaku. Myb sebab aku selalu makan kat warung tu. Perasaan tu dtg tiba2 je, mcm tersentak jap "eh, keadaan ni mcm pernah berlaku je..."

Mse kat kampung pun sme. Pernah skali tu time makan. Sarapan pagi2 kat rumah ramai2. On d spot aku cakap gtau, trus kakak aku cakap "perasaanmu je tuh.." haha. tp pelik jugak la kan.

dan paling latest ni rsenye bukan dejavu tapi more tu mimpi yg mcm separuh real terjadi.

AKU DAPAT MIMPI NI DALAM DUA BULAN LEPAS. LEBIH KURANG CAM TU.

DLM MIMPI TU,  aku sdg drive kat highway (mcm highway plus) keadaan menuruni bukit, jalan tu plak lebar. Kete aku kat tengah dan yg peliknya seolah2 aku menongkah arus. Kete lain suma datang dari arah depan. Cemas. Laju plak tu. Belum sempat btembung dgn kete2 sume tu, mimpi aku dah habis.

Dan nak dijadikan cerita, 3 minggu lepas aku pegi Pahang. Dalam perjalanan balik melalui Lebuhraya Pantai Timur (LPT) dari Kuantan ke Temerloh..cuaca mendung2, sekitar pukul 6.15 mcm tu. Sape yg pernah lalu highway LPT ni mesti tau kan, keadaan mcm berbukit n selekoh2 sket.

Mse smpai satu kawasan tu, X SEMENA KEADAAN HIGHWAY YG SEDANG AKU LALUI / DRIVING TU SAMA mcm situasi / keadaan highway menuruni bukit dalam mimpi aku tuh. Lupa plak nk tgok tu kat kilometer brape. Bezanye xdela kete yg datang dari arah hadapan. Jalan pun lengang. Time tgh drive, tu yg aku trus tringat kat mimpi aku tuh.

Ntah, x tau nk ckp ape.

Rate

1