CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

syahoney posted on 12-10-2011 04:02 PM
dekat tepen mmg banyak hotel2 yg 'misteri2' ni even hotel tu ada bintang n nama! ye la kala ...

aku selalu dok kamal lodge tu.. even balik menggeletis jam 2-3 pagi .. ok lah setakat ni.. selalu aku minta bilik belakang dekat ngan parking..

lepas ni kalau aku lepak sana lagi aku alert sekeliling..

robertocarbos posted on 23-6-2014 04:03 PM
Erkkk...ternampak thread ni...nak kongsi jugak la
pengalaman dekat Mayang Sari hotel (kot name die) ...

pakcik tu orang ke hantu?

uori posted on 25-6-2014 12:12 PM
bila gugel, nampak cantik je hotelnya
tak nampak usang atau ngeri pun
tak sangka, kan

betol ... masa book pun tak rasa lagi keseramannya .. dah sampai masuk bilik baru lew tau .. kalau terpaksa juga duk sana nak wat macam mana kan ..  makhluk tu pun ada di mana2 .. cuma nya kalau dapat bilik tepi tangga ... elak2 kan lah

Seram jugak baca pengalaman korang. Selama bermlm di hotel2 sana sini, belum pernah experience paranormal or mistik ni.

Kalau tak, harus tak mau dok hotel dah

syahoney posted on 12-10-2011 04:02 PM
dekat tepen mmg banyak hotel2 yg 'misteri2' ni even hotel tu ada bintang n nama! ye la kala ...

Kamal lodge tu cantik jugak. Pernah bermlm di sana. Tapi takde lak experience pelik2

Nak gak share.

Masa dalam pantang (dah nak habis pun) balik kampung teman mak nak reunion.
Bawak baby sekali..fefeeling vacation lah.
Duduk dekat hotel M* di bandar Kuantan.
Hotel ok, ramai orang,.fast service..tip top lah kiranya.
Tapi baby pulak tak nak tido sangat. Nak berdukung.
Mak ada kelebihan sikitlah..terus mak sound 'benda' tu.
Kami dengar antara jelas dan tak, mak cakap 'benda' tu dok kat lif.
Kenapa nak masuk bilik orang?
Adudududududu~~~~~~~

Lepas kejadian tu, husband google pasal kisah serem kat hotel ni.
Ermmmm mmg ado!

And then...kebetulan ofis my husband ada buat event..dan hotel ni hotel rasmi.
Husband pun bgtau colleague supaya berhati-hati..dorang macam tak caya.
Until masa dorang tgh tido...ada yang mengganggu !

Rasanya memana hotel pun ada kan?

Rate

1

Follow Us
Aku ada jugak menda nak dikongsikan neh :-

Hotel Seri Malaysia, Taiping (2008 atau 2009)

Aku penah buat  praktikal kt hotel neh, tapi bukan sebagai budak FnB tapi lebih kepada management, tapi aku ditugaskan untuk buat kerja kt Front Office. (office hour sahaja)
        Alhamdulillah, kat hotel neh xde la aku penah kacau ke ape kan . Tapi, satu pagi tuh kecoh satu opis kes nampak hantu kt cctv hotel. Budak front  office (aku namakan  A) attendlah  sorang pakcik neh. Berjubah dan berserban putih. Dalam pukul berape xtahu la, tapi dalam awal pagi mcm pukul 3 – 4 pagi camtuh.
        Dalam cctv footage, pintu gate masuk hotel automatik, so bila ada orang nak kuar masuk akan terbuka sendiri. Dalam cctv bila pintu tuh terbuka tapi xnampak ape2 kelibat orang. Tapi, tiba-tiba pakcik neh muncul kt front office, pakcik tuh tanya si A ... mana surau?. Dia nak tumpang solat. Lepas si A jawab surau xde ktsini (dulu ada surau, tapi pihak pengurusan dan upgrade jadi bilik suite ke ape ntah). Pakcik neh mumbling something then dia keluar terus. Sama macam tadi. Pintu gate automatik terbuka tapi xde kelibat pakcik tuh keluar. (memang meremang bulu roma tgk footage cctv tuh). Bila si A neh rasa macam pelik, dia pun pergilah cari pakcik security guard yang jaga kt enterance hotel. Pakcik security iya-iya cakap xde pun orang masuk. Huhuhu ( first time aku tengok in real life, melalui cctv)

Resort Tok Senik, Langkawi ( April 2014)

Aku  ngan kak ipar aku pernah tido di Resort Tok senik, Langkawi utk 3 hari 2 malam. Suasana dia agak creepy (gila gelap nak masuk ke dalam dan berbukit2) padahal baru jam 10 malam camtuh ditambah pula malam jumaat. wuwuwu .Bila dah pagi dan nak kuar berjimba2, ternampak pulak serimbun pokok buluh belakang bilik. (Nama bilik Husien) mhotippp sama nama ngan arwah tok wan.
         Malam pertama aku xleh tido sebab akak ipar aku dah sogokkan aku dgn cite nampak pocong bagai kt internet. kami tido pasang surah al-baqarah sampai subuh. sepanjang aku xtido tuh, Alhamdulillah. xde ape2 berlaku. mungkin diaorang pun malas nak kaco sebab perangai pun lebih kurang diaorg. ekekeke
         Malam kedua plak, xde ape2 berlaku sebab aku balas dendam ngan kak ipar aku sebab malam semalam buat aku xleh tido dan dia boleh bantai tido sampai dengkur-dengkur. aku tido awal pukul 10 lebih. Hahahaha .tapi betul, Resort Tok Senik nampak agak creepy sebab design bilik dia ikut style perkampungan orang lama dan kawasan resort dalam kawasan bukit. Tapi seronok, macam nyaman je stay sini. hehehe

p/s : ada gamboo nanti kalau ada masa aku post gambo bilik semua.

Rate

1

Masa aku kt Langkawi tuh, kakak ipar aku bawakla aku pegi melawat makcik dia umah area2 airport.  Makcik dia tanya kami stay mana. Kami selambe cakap stay kt Resort Tok Senik. Terus muka makcik tuh berubah tapi dok cover-cover. Hehehe berbekalkan ilmu korek mengorek rahsia. Akhirnya makcik tuh bukak cerita...
        Guest Resort Tok Senik selalu jugak kena kacau. Guest  mat salleh yang selalu kena kacau. Diaorang komplen dengar bunyi-bunyian gamelan tengah-tengah malam. Bunyi orang cakar dinding dan cik pon mengilai. Nasib baeklah kami dah check out masa dapat tahu pasal neh. kalau x, aku ajak kak ipar aku buat qiamulai. kikikikiki

intriQue posted on 1-7-2014 03:38 PM
Kamal lodge tu cantik jugak. Pernah bermlm di sana. Tapi takde lak experience pelik2

oklah tuh.....

Ko bole masuk join dia lepak .. Kalau aku nmpk dia .. Sorryla kompom aku turun mintak bilik lain..

CrowneGlory posted on 4-7-2014 02:31 PM
Ko bole masuk join dia lepak .. Kalau aku nmpk dia .. Sorryla kompom aku turun mintak bilik lain..

Tak baik weh.. sebab kalau ko tengok pun macam orang tua yg kepenatan,
lepas tu mcm nak tumpang rest kejap,
pakaian die pun mcm orang keje cleaner2 tukang kebun tu,
x expect mcm tu

intriQue posted on 1-7-2014 03:38 PM

Tempat tu memang cantik. Kadang2 saje je pi sana sbb nak makan je. Makanan pun sadap2!

dah lama x masuk bod mps ni.....awai tahun ni somi ajak gi tido semlm kat hotel di penang ,jadi akak pun cari kat agoda dan kebetulan ada hotel yg offer murah kat belah batu feringgi....pagi tu somi ada team building kat hotel park royal bila dah selesai terus kita org berangkat pi check in kat hotel yg dah booking tu....bila naik ke bilik memang dpt yg kat hujung dekat ngan pintu kecemasan tu( dh 2x dpt mcm tu, satu kat hotel new york johor)....rehat2 ja kat bilik ,petang turun bawah sbb anak nk mandi kolam,lama gak anak mandi dlm kolam tu....kemudian ajak anak naik bilik sbb nk keluaq makan kat night market kat batu feringgi tu dan ronda2...balik ke hotel tu lepas cuci apa yg patut terus akak naik. atas katil nk tido( sbb akak ni penakut dan selalu pikiaq bukan2 dan susah tido kalu berubah tempat) akak tido kat tengah dan kiri ,kanan somi ngan anakalhamdulillah x da apa2 pun yg berlaku....tapi dlm seminggu balik umah tu baru akak perasan yg anak akak tu kene lebam kat dia punya pepet( bahagian atas kat kawasan v tu) yg mulanya akak ingatkan kena kurap

Rate

1

Nak kgsi gak~~ im ex worker di hotel sw***  g***** hotel n residence di KL~~working as front office sethun gakla kerja situ... slalu dgr maintanance dgn housekeeping kne kacau dkat floor guest..lagi2 tingkat 25~~~tmpat pling scary..tingkat tu kteorg xjual sbb bilik dye ad balkoni..mmg cntikla..cuma agk bhya~~ble full hotel brulah dbuka...so tingkat tu..ble housekeeping buat inspection jer...mesti akan ad dgr bunyi2an pelik..yerla..kadang2 housekeeping ni..nk wat inspection..sorang jerla..bunyi2an yg blh dgr..cntohnye sperti org bkk pintu blikla...dgr bnyi paku jtuhla..kawasan bergema kan~~so agk trkejotla..ble masuk bilik pulak..terdengar orang jatuh dri katil..padahal xd orang pon..huuu... yg maintanance pulak termpk cik pon kt tingkat 35...actually ingt2 lpe tgkt 35 tu ad ape..so 1 of maintanance ni gtal kaki xhengat.. pergi tgkat 35...bkak2 lift jer...da nmpk cik pon mmbelakangkan dye..haaa..time tu bru ketaq lutut...tkan2 button lift spye ttp cpt..nseb cik pon xtnjuk mke.. ...

Rate

1

nak cite jgk pengalaman 2mggu lps ade fmly day dkt afamosa melaka..
seronoklah sbb dh lama xde fmly day jab..dpt kunci pun dh lewat ptg sbb ade bbrp group lain buat fmly day jugak..so lmbt diorg sediakan bilik..dpt jer kunci trus prgi blok tmpt menginap..tgk2 dpt floor 22.. hati dh rasa xsedap iyelah dpt bilik tggi melangit dgn bwk anak2 yg tgh lasak..dlm hati doa byk2 mntk xde ape2 berlaku..

1st skali dh mula rasa scary bila msuk parking..pastu ikut tangga crik lobby pun dh semacam..masuk lift tapi xde lampu kt button..suasana jgn ckplah sunyi jer wlupun tgk byk kete parking...slalu klu gi mane2 hotel sblum msuk bilik mmg aku perati kiri kanan..ni tak menonong trus je..bilik yg kami dpt studio tp besar..trus buka langsir sambil2 baca ayat kursi..pintu dapur, bilik air smua bukak..kt balcony terasa sayup2 jer..meremang2 jgk bulu roma ni..

Masalah pertama kami, bilik xde air...kat sinki xde, kt dapur pun xde..anak nk mndi kami trpaksa tadah air kat bath tub..tu pun dkt setengah jam baru penuh...aku dh mula nk naik angin ni..call mentenen dia ckp tekanan air rendah..ok fine..kali kedua call ckp nk dtg..aku tggu xdtg..dah nak maghrib..aku dgn husband xmandi lagi..pkul 8 mlm ade dinner..last2  call urus setia ckp prob aku..pastu diorg suh tukar bilik..

ngam2 waktu maghrib kami kluar..mase nk kluar tutup pintu baru aku perasan koridor sblah kiri aku lampu xbernyala pastu salah satu pintu diorg dah palangkan..maksudnyer korang sndiri pahamkan...aku dh trpaku tgk..cpt2 tekan lif nk turun..bole plak lift lambat bukak pintu...meremang satu badan..aku xckp lgsung dgn husband pasal bilik berpalang tu..dh blk KL baru cerita..

kat kwsn tu byk blok tp mmg suasana  sunyi sepi..padahal ramai org..lps ni xdelah lagi aku nk stay kt situ..

Rate

1

family makcik aku baru je terkena minggu lepas kat afamosa melaka - tapi kat salah satu banglo bkn apartment.  sampai xtido malam la diaorg.. salah sorang anak dia siap nak bersilat lagi... yg kecik tu dok melalak sambil cakap besarrrr besarrrr... tak tau la apa ke bende nya yg mengacau.

Rate

1

adnil posted on 2-12-2014 12:27 PM
family makcik aku baru je terkena minggu lepas kat afamosa melaka - tapi kat salah satu banglo bkn a ...

mesti banglo yang ade pool tu kan..kt situ pun aku prnah trkena mase husband punye fmly day..bunyi org tgh brjalan padahal kt blkg tu padang luas...langsir mcm kene tiup angin..tp mmg seramlah kt situ..

nak tanya Hotel Mayang Sari tu dah tutup ke? Pernah ke PD masa cuti sekolah tahun ni.. duduk kt hotel lain... kuar nak g dinner tgk sign board Mayang Sari tp bangunannyer gelap gelita... biar betul kan... cuti sekolah time tu sepatutnyer penuh la kan... ni mmg nampak xde berpenghuni... dah tutup ye sebb keangkerannyer tu.. sesaja try call hotel tu tp line cam dah xde jer..

ibu_haritz posted on 2-12-2014 12:32 PM
mesti banglo yang ade pool tu kan..kt situ pun aku prnah trkena mase husband punye fmly day..bunyi ...

haah, ni kali kedua diaorg gie sana... dulu pun kena gak.. mak aku sendiri nampak cam ada org mandi kat pool tu siap basah keliling dgn sound effect cepah cepuh lagik... bila tanya dgn bebudak nih.. seme xgi pun pool malam tuh..

Von posted on 16-6-2014 11:42 AM
ya lor...cafe kat bawah tu pon cam x siap je rupanya...

memang konsep bangunan die mcm xsiap
tp xsgka dalam opis Gamuda mmg mcm xsiap jugak
bila jalan sorg2 dengar bunyi tapak kasut sdri
cuak jugak
dgn kesuraman mentol2 dalam tu