CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Nizamm posted on 10-11-2013 03:26 PM
Kay duta vista kl banyak.

situ tak ramai org duduk ek?
die service apartment ke cmne?
sbb ade kwn penah update status fb die
'tido kat ruang tamu..tetibe dengar bunyi mengilai. terus lari keluar"
siap check in duta vista lagi

daiman posted on 12-12-2013 09:21 AM
Kat hard rock hotel penang pun aku rasa macam ada sesuatu.

cite la ade apa
maksu saya baru keje sini

syue86 posted on 15-5-2014 07:04 AM
situ tak ramai org duduk ek?
die service apartment ke cmne?
sbb ade kwn penah update status fb d ...

aahh, tak banyak orang sangat. tapi masa aku kerja sana level 2 & 3 banyak student, skrg tak pasti lah. cuma level 4 & 5 mmg tak ramai.
kalau ngilai tu okay lagi lah. ada guest tu kena kcau dalam bilik air, bogel lari keluar ooo. hahaha

Czaziq posted on 20-1-2014 06:08 PM
Ms bebaru pindah balik ke shah alam, selama 2 bulan dok hotel sbb xdpt umah sewa yg sesuai. Ms tu ka ...

wooohhh duk hotel 2 bulan? berapa sewa sebulan tuuu???

perghhhh 2-3 hari jugakla aku nak khatamkan benang nih
akhirnya habis jugak menelaah

elnor_81 posted on 29-10-2013 11:47 PM
aku xtau korg perasan atau x..setiap hotel yg aku pegi,mesti lif tu. kat button tu akan ad nombor yg ...

sebab kadang2 satu tingkat tu ketinggian dia makan 2 floors....sbbtu jadi jump2 camtu.....

Follow Us
syue86 posted on 15-5-2014 08:49 AM
ha..yg tu meaning ade kes la level tu
tak pun level tu level support utk building tu
sbb dlm sat ...

aku pernah gi grand hyatt kl masa baru2 bukak ,duty manager bawak tour and showroom ,tingkat 18 x siap lagi dan tutup,katanya tingkat 18 tu satu floor sultan brunei punya....kitorang gi tgk dari dlm lif je la,seram sbb tempat tu gelap masih x siap hias .hanya ada lampu2 mentol tu je

ana_w_houb posted on 23-5-2014 09:15 AM
aku pernah gi grand hyatt kl masa baru2 bukak ,duty manager bawak tour and showroom ,tingkat 18 x  ...

dapat bayangkan camne keadaan tu
sbb penah g opis Gamuda
die nye  konsep Eco building
die guna mentol2 tu
lantai pun lantai bese jek
serammm ms first time dtg

CahyaAlegria posted on 29-1-2014 05:10 PM
ni kisah time cha ade congress taon 2013 kt A'F***** resort, melaka. kami di sana 3H2M

cha time t ...

cahya,

we all pun pernah buat event kat a'famosa. tempat dia mmg sangat gloomy especially kat appartment dia. kitaorg pergi masa tu tahun 2008. dah lama dah. masa pergi dewan tu mmg ramai2. aku tinggal kan laki and anak lelaki aku kat apartment. dorang tak lah kena kacau. tapi masa aku nak amik charger tertinggal kat bilik waktu tgh hari lunch tu. masa turun kat lobby tu macam ada orang memerhati jek. takutnya lah. tapi mmg berlari lah masuk kereta. tak pikir apa2 dah masa ni.

msrosse posted on 20-3-2014 10:42 AM
ok nk kongsi cerita gak ... bebaru nih rosse stay kat hotel yg ada swimming pool kat teluk intan ... ...

aku kerja kat teluk intan ni. ada ke kat teluk intan ni hotel yang ada swimming pool. hotel apa yek. boleh tahu ke? GR**D CO**T ke?

salfarinasharif posted on 23-5-2014 01:25 PM
aku kerja kat teluk intan ni. ada ke kat teluk intan ni hotel yang ada swimming pool. hotel apa ye ...

a'ah .. kat teluk intan ni rasanyer hotel ni ajer yg ada swimming pool ... ang_ _ _ a hotel

salfarinasharif posted on 23-5-2014 01:25 PM
aku kerja kat teluk intan ni. ada ke kat teluk intan ni hotel yang ada swimming pool. hotel apa ye ...

grand court tu takda swimming pool. angsoka yg kat pekan tu ada.

salfarinasharif posted on 23-5-2014 01:24 PM
cahya,

we all pun pernah buat event kat a'famosa. tempat dia mmg sangat gloomy especially kat a ...

kan.. tempat dia tak mcm tempat bercuti... masuk kat pintu gerbang pun tak rasa mcm masuk taman tema... tak excited lgsg...

fuh ganas2 kisah dalam thread ni..

Fuhhh.
Khatam jga hamba. 5 hari berturut aku hbskan baca. Haha. Smpai terbawak ke mmpi.
Aku pn ada cite jgak. Dkt pute*i resort melaka, cor*s pd. Tp xde la seram mana.

Pute*i resort :
Masa ni hotel ni baru je bkak. Tahun apa ntah tp aku masih sekolah time tu. Masa tu aku PG bercuti dgn fmly aku n uncle aku. Korang boleh bayang x swimming pool yg besar di conquer oleh aku n adik aku je. Haha. Mmg heaven masa tu. Kitorang mndi smpai magrib kot. Lepas tu kne marah. Haha.

Malam tu, aku dengan adik aku x boleh tidur. Pasai masa tu kitorang rasa McM panas ya hamat ! Dlm bilik tu dorg ada sediakan kerusi McM kerusi malas tu. Pelik btul aku.
Then masa aku tgah dgar walkman, adik aku pggl aku tgk kt tgkp. Dia ckp air swimming pool berkepul2. Haha. Then nmpk McM org swimming. Sorg. Aku pelik lah. Ckap x blh swimming malam. 7PM last. Ni da pkul 2 am ! Bengang btul aku. Haha.

Then tiba2, org tu berhenti swimming. N dia dongakkan kepala dia. McM pndg ke arah blik aku. Bilik aku ni mmg tinggi. Tgkt belas2 jgak.

Time tu, air pool tu jd McM menggelegak balik kt bahagian tepi. Then org tu PG berenang ke arah air tu . Lepastu dia truih x timbul2 dah. Aduhai. Masa ni mmg rasa seram da. Da la masa kitorang nak tidur dengar bunyi alih2 perabot. Smpai ke subuh jadinya.

Esok tu aku bgtau la mah BAba aku. Then kitorang kena marah. Pasaipa kitorang tidur lewat. Lepastu gatal pergi tgok kt luar. Masa breakfast tu mmg fmly kitorang je yg ada. Parking pun kosong.

BAba aku ckp masa dia nk solat, rasa McM diperhatikan. Ni aku dengar dia cerita kt Pak lang aku. Tu lah first n the last time kitorang stay sana.

Rate

1

Cor*s PD

Aku p hotel ni masa honeymoon haritu. Dpt bilik tgkat 3. Suram gila. Even pkul 8PM da McM pkul 2 pagi.

Dedulu aku slalu gak stay sini dgn mah BAba. Fmly aku ni dlu rajin jejalan. Dlu tmpt ni happening gila. Rmai kot. Even masa tu bkn musim cuti. Now suram je.

Masa aku Pergi baru2 ni, malam2 kitorang dgar bunyi McM2 la.

Seret perabot, bunyi kettle, ketuk dinding, bkak tutup pntu, org berlari, trolley.

Smua tu jadi around pkul 2 am McM tu. Smpai la time aku nak tidur pkul 4 am. Still bunyi lagi. Aku malas nk tegur. Sebab da tahu apa. Suami aku da maki2 dlam bahasa dia. Haha. Aku diamkan aje. Last2 aku on TV bagi dia layan TV smpai tertidur.

avillion aku slalu PG dlu dgn cousin2 aku n fmly. Stakat ni alhamdulillah tak pernah kena kacau. Tp mmg sunyi la time malam.
Kitorang siap tidur bukak tingkap lagi. Nak menghayati nature kata cousin aku. Sengal je. Kitorang slalu request bilik dkt dgn tmpt sauna tu. Tgkt atas. Haritu PG dgn suami aku dpt blik lain. Alhamdulillah ok takde pape. Last edited by taikpekatt on 27-5-2014 08:43 AM

Rate

1

aku ada pengalaman ni masa g kursus kat hotel tiara, PD...sekarang dh tukar nama, tk ingat nama apa...
aku check in, masuk bilik..rupanya bilik aku tu ngadap tangki air n hutan tebal...aku berdiri di tingkap, merenung jauh, mata aku tertumpu ke hutan...ntah knapa, aku boleh plak brdiri lama kt tingkap tu...

malam pertama: aku tidor, katil aku kena goncang byk kali, rasa mcm pelik la kan, sbb tk pnah kena, biasa tgk kat tv je cite seram kn ada tunjuk katil kna goncang...mcm tu la..exactly... aku baca ayat kursi, ok..

malam kedua: dh ada roomate...dia tido mampus...aku tk leh tdo, bila tersedar, aku terdengar, ty (punat power) ditekan2...(dlm hati aku, dia main tv plak),,lama gila..aku tk tido smpai pagi..

malam ketiga : aku tk boleh tido jgak..sbb dengar dia main tingkap...ketuk2 tingkap..( dia main tingkap plak)

malam keempat: aku panggil kawan aku mai ngaji dlm bilik tu, dia ngaji dr tgh malam smpai tertido..klaka, ingatkan aku boleh la tdo, sbb dh brapa malam aku tk tdo, maunya mcm org gila aku kt kursus...malam tu aku dengar suara perempuan menangis..aduihhh...esok, check out...member2 kursus yg lain sume seram dgr aku kena kacau..bukan aku cite pun, tp, kwn yg ngaji tu n roomate aku yg cite....

hotel tu sebnarnya ok, dh pnah stay sblum tu...tp, maybe sbb bilik aku tu blah belakang n terceruk skit...klu korang nk stay situ, tgk bilik la..jgn dok bilik yg ngadap tangki air...tapi, ok la aku tk nampak benda tu betul2 dpan mata, sbb spnjng malam tu, aku tdo tutup muka, mengerekot dlm selimut, smpai badan aku kebas2.,, boleh korang imagine, tk bergrak2 spjg malam..takut beb...

Rate

1

Assalam...lamanya xjenguk2 kat sini..wow..jenuhya nak khatam...hehehe...

adakalanya saya tertanya-tanya juga...saya ni pernah bekerja kat hotel dalam tempoh yang agak lama...floor2 di bawah jagaan saya penuh dgn bilik2 'bermasalah'....tapi saya dapat adjust diri saya dgn keadaan tu...saya boleh je masuk bilik2 tu...bukak TV, aircond..siap lepak2 lagi...kadang2 kalau satu floor ditutup (xjual kpd penginap) kerana occupancy rendah ke apa....kitorang kena buat spring cleaning @ side job..bersih2 celah2 perabut bagai...saya selalu jadikan bilik2 ni stor simpanan stok2 bedsheet/linen saya supaya bleh masuk bila2 masa pun & boleh lepak lama2 skit kat sana....yang heran tu...'dia' xpernah kacau..well mula2 masa jaga floor2 ni 'dia' kerap usik saya dan staf2 saya...bila dah lama2..'dia' slow skit...dia mula kacau orang2 baru @ muka2 baru yg ditugaskan kat floor tu bila kami yg permanent ni cuti...hehehe

saya bukan saja boleh lepak2 dalam bilik2 ni tapi kalau ditugaskan overnight (kalau ada VVIP in-house & kena standby) saya tido dlm bilik2 ni macam tak pernah tau pun ada 'penghuni2' lain kat situ selain saya...TAPI bila saya jejak je kaki kat hotel lain..samada bercuti..gi training ke apa....hati memanjang risau..memang malam tido xnyenyak..nak cuba lena pun payah..mesti saya akan teringat macam2 benda yang pelik2...selalu rasa mcm xbest je nak stay kat hotel...pelik sungguh..

saya pula skarang tengah belajar part time..setiap kali tiba musim peperiksaan mid-term, students PJJ ni semua kena stay kat kampus university selama 2-3 minggu....walaupun ada 2 room mates...saya masih rasa cuak & seram...sehinggakan masa mula2 saya orientasi dulu..dapat bilik sorang2..malam anjing pulak menyalak2...saya punya takut, xboleh nak lena sampai berpeluh-peluh..bila saya call parents suruh datang ambik saya (kampus dekat je dgn umah)..bapak saya punya marah...dia cakap 'hangni nama ja kerja kat hotel...sana tu mcm2 ada...tido sorang2 kat bilik hotel yang lama org xduduk...boleh pulak!! ini setakat hostel yang ada ramai orang ni pun nak takut apa!!!" Kena marah berguni-guni lagi....seriously ..saya punya takut malam tu sampai nak nangis...xpernah-pernah rasa mcm tu..

stay kat hotel2 mana2 pun hati saya akan rasa berdebar2 menjelang senja..hehehe...entah la...sampai sekarang memang macam tu..kadang nak pergi bercuti tu seronok tapi bila malam je mula la datang rasa pelik2 dalam hati ni....confuse betol la..ornag nak cerita apa pun pasal bilik2 kat floor saya tu ...semua saya dengar je....memang mula dengar ru rasa takut but in the end bila masuk je bilik2 tu...neutral je..APEKAH??

ada tak yang ada pengalaman camni?? cer kongsi skit.....ni nak gi cuti kat Melaka hujung minggu ni...mula la...fikir yang bukan2...adehhh

Rate

1

bajet hotel betul2 seberang jalan berdepan pantai Batu Feringhi
hantunya taklah timbul berdepan, cuma dia berikan bisikan bila saya TERTIDUR waktu senja
bisikan tak jelas tapi part terasa panas nafasnya yang tak tahan tu
tidur lagi waktu2 senja, mendapatlah kan

msrosse posted on 23-5-2014 04:05 PM
a'ah .. kat teluk intan ni rasanyer hotel ni ajer yg ada swimming pool ... ang_ _ _ a hotel

Angsoka tu memang dh umum taw mcm2 jelmaan ade.