CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

taikpekatt posted on 27-5-2014 08:38 AM
Cor*s PD

Aku p hotel ni masa honeymoon haritu. Dpt bilik tgkat 3. Suram gila. Even pkul 8PM da Mc ...

corus tu pun sesuatu gak ke. 2 bulan lepas aku pegi alhamdulilah takda apa2. cuma guest ramai sangat parking pulak limited sampai kena parking kat luar.

suka2 posted on 13-6-2014 04:10 PM
corus tu pun sesuatu gak ke. 2 bulan lepas aku pegi alhamdulilah takda apa2. cuma guest ramai sang ...

masa aku pg bkn time cuti. x byk kereta pun. tu second time aku pg. dlu pernah pg dgn fmly. takde jadi pape.

Husna posted on 13-6-2014 03:39 PM
Angsoka tu memang dh umum taw mcm2 jelmaan ade.

lahh ye ke?? adehlah ... sib baik tak nampak apa2 yg pelik2 ... tp bila igt2 kan semula sy mula curious dgn bunyi bilik sebelah mcm ada anak beranak yg tgh tgk tv ... sbb time sy mula2 dtg tu jer ada bunyi org ... lps tu senyap sunyi mcm empty room jerrr ... errmmm apa2 jerlahh ...

msrosse posted on 13-6-2014 05:04 PM
lahh ye ke?? adehlah ... sib baik tak nampak apa2 yg pelik2 ...  tp bila igt2 kan semula sy mula ...

Sllunya org luar je nginap kt situ.. bh2 musim raya or time pilihanraya aritu.. penuh org.. agaknya hantu pn lari hahhaa

Seram nak baca mlm2 benang ni.
Seram tul

aliimran posted on 27-5-2014 11:44 AM
aku ada pengalaman ni masa g kursus kat hotel tiara, PD...sekarang dh tukar nama, tk ingat nama apa. ...

alimimran.. masa i keje situ dulu duuuuluuu ada family chinese dtg reception, mintak tukar bilik sebab kena gangguan..
siap benda tu dalam bilik menjelma. sometimes i fikir melayu terlalu banyak sangat imigination, tapi kalau dh diffrent religious
yang kena, mmg hantu ni tak kira sapa pun dia akan kacau.

Follow Us
salfarinasharif posted on 23-5-2014 01:24 PM
cahya,

we all pun pernah buat event kat a'famosa. tempat dia mmg sangat gloomy especially kat a ...

tengah hari pun ade kan? ei takotnye

Beachgirl posted on 14-6-2014 04:33 PM
alimimran.. masa i keje situ dulu duuuuluuu ada family chinese dtg reception, minta ...

jarang dengar bangse lain kena ganggu dengan hantu. heheh

zazazieglers posted on 14-6-2014 07:49 PM
jarang dengar bangse lain kena ganggu dengan hantu. heheh

Masa i kerja kat situ dulu, 2 kali jugak la family chinese complaint kena gangguan cik pons. even my manager yang ala -ala free thinker gitu pun
kena kacau..

taikpekatt posted on 27-5-2014 08:38 AM
Cor*s PD

Aku p hotel ni masa honeymoon haritu. Dpt bilik tgkat 3. Suram gila. Even pkul 8PM da Mc ...

eh pesal ko tulis word macam (mcm) mesti McM ekk? semua perenggan sama.

Beachgirl posted on 15-6-2014 11:32 AM
Masa i kerja kat situ dulu, 2 kali jugak la family chinese complaint kena gangguan cik pons. eve ...

hahah. hantu sekarang dah tak kenal bangsa, melayu , cina , india , semua dia langgar. tibe2 je muncul. hahah

Ok. Ni baru lagik. Minggu lepas. Aku ngan family pi la holiday kat Bukit Tinggi. Aku pon layankan je lah. Masuk bilik, mmg jadik tradisi family kami, aku anak mengadap kiblat dan azan dulu. Kira declare bilik tuh kami dah huni sekejap la kan, so benda2 pelik nih tak mengganggu. Masuk2 je bilik sebelum azan, aku mmg rasa tak sedap sbb pintu bilik, bukak2 je nampak almari baju. Erm. Aku pegang handle almari tuh, rasa sejuk sgt. Mcm ais. Lepas tuh lepas azan, wife nak unload baju2 dlm almari, aku bg isyarat tanpa berkata2 kat wife, JANGAN. Dia paham. Anak aku yg kecik, tetiba tunjuk satu sudut bilik, dia sebut, dog dog. Aku terus baca ayat qursi, azan sekali lagi. Aku amik air bersih, bukak ngan fatihah, lepas tuh 3 qul, tutup dgn ayat qursi. Aku renjis2kan air tuh ke keliling bilik, termasuk dlm almari. Malam pertama, Alhamdulillah, lena semua. Tapi aku tak tido. Takut apa2 jadik. Wife aku pon aku tau dia tido2 ayam. Esok pagi dok bersukaria lah mcm normal. Mlm kedua, aku dah lepa sikit. Dalam pukul 1am, aku dgr mcm ada org ketuk pintu bilik, aku pon bingkas bangun dan tgk kat peephole. Takder org. pelik. Lepas tuh aku dgr mcm ada bunyik org bernapas, aku carik2…rupanya dalam almari. Fyi, theme hotel nih france, so almari dia mmg ada mcm euro punya deco tuh lah. Aku mmg ada bawak pisau Rambo dlm travelling kit aku, sekali ngan lure ikan (kalo kantoi ngan polis).. aku kuarkan, dan aku cakap pelan2,” aku kat sini bermusafir ngan family sekadar nak beriadah, jgn kacau. Kalau kau dlm almari nih, kau keluar dan cari tempat lain. Kalau kau duduk dlm nih, aku bukak, aku tikam kau.” Anak bini aku tido. Pelan2 aku bukak almari tuh, pisau kat tangan, ……. Takder apa2. Cuma ada bau kepam dan hamis yg kuat.  The aku rasa mcm ada benda embus angin kat tengkuk aku, ake berpusing, nampak mcm ada susuk lembaga hitam. Aku berdiri je tunggu dia nak buat apa. Dia tegak je. Then slow2 aku tgk dia menghilang. So aku amik keputusan utk stay jer mlm tuh takut ada apa2 lg. esoknya aku terbangun dari atas kerusi, berselimut. Wife aku la tuh. Trus cepat2 subuh sebelum miss, then aku tgk wife aku dah kemaskan barang siap2.  Dia senyum je, dia ajak balik. Aku kata takyah sbb ada satu malam lagik, dan aku yakin takder apa2 dah insyallah. Dia Tanya aku, sure ke? Aku kata ye. Then dia kejut anak2, trus enjoy ikut plan, horse trailing lah apa lah. Mlm tuh aku berjaga lagik, alhamdulillah takder apa2. pagi esoknya chiow. Nasib baik dia tak usik anak bini aku.

Rate

1

colmar tropical etu ek? baru cadang nak gi next week.... aiyoh takut la pulak....
sekrg ni kalau tido hotel, aku mesti pasang mp3 bacaan alquran sampai ke pagi..kalau x susah nak pejamkan mata...
Last edited by Von on 16-6-2014 11:23 AM

syue86 posted on 23-5-2014 09:45 AM
dapat bayangkan camne keadaan tu
sbb penah g opis Gamuda
die nye  konsep Eco building

opis gamuda kat damansara perdana tu ke? selalu ja pi miting situ dulu.... ok la setakat ni x penah jumpa benda2 pelik lagi.....tp kalau dr parking basement sorg2 tu cam seriau la sikit....

Von posted on 16-6-2014 11:29 AM
opis gamuda kat damansara perdana tu ke? selalu ja pi miting situ dulu.... ok la setakat ni x pena ...

haah..
perasan kan diorg guna mentol jek
lantai pun xde karpet
mmg situ seram sket parkingnye

ya lor...cafe kat bawah tu pon cam x siap je rupanya...

Sape penah stay pd world marina resorttttttt?...bhaye x?

lasagnaklcc posted on 22-1-2012 07:21 PM
S*** Malaysia ke? Cite laaaaaa.

dah ada scary story ke tuk hotel s** m*****ia ni?? kasi link ...

spring_gurlz posted on 16-6-2014 05:53 PM
dah ada scary story ke tuk hotel s** m*****ia ni??  kasi link ...

Eh saya pon taktau. Sbb tu tanya forumer tu.

Penah gak tido kat seri malaysia tu tp biasa je. Saya tido sorg2 lagi satu bilik. Cuma rasa seram sbb sebelah hutan kan. Tu je.

lasagnaklcc posted on 17-6-2014 09:44 AM
Eh saya pon taktau. Sbb tu tanya forumer tu.

Penah gak tido kat seri malaysia tu tp biasa je.  ...

hotel ni blakang dia ada bukit kan?gua sami@cenderawasih