CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Amina_Mirza replied at 6-9-2017 08:58 PM
Penah stay 1 hotel dekat Kl*ng. Dpt tingkat 12, bilik paling hujung. Depan bilik i dinding. Takde bi ...

`depa` marah lah tu kat u sebab gi report . apa nama hotel tu ? tp `depa tak de menunjukkan diri depa kan kat u ?

msamyrazi replied at 7-9-2017 08:34 AM
`depa` marah lah tu kat u sebab gi report . apa nama hotel tu ? tp `depa tak de menunjukkan diri d ...

Hotel crown dot dot dot u. Takde penampakan tapi meremang aje bulu roma. Rasa diperhatikan. Serik betullah i.

So far I takda pengalaman buruk, cuma I ada pernah check in kat satu hotel di pantai timur , masuk2 jer dah boleh rasa aura seram. Masuk bilik air dia, terus meremang bulu roma. Tak sampai setengah jam I check out cari hotel lain. Nasir baik ada bilik. Mujur jugak tak kena charge, macam tau2 jer hotel staff tu.

Awal tahun tuari aku ade ikut suami pegi family day company dia kat melaka. Kitorang stay kat 1 resort ni. Cerita aku ni aku xtau la kategori apa sebab aku tak pasti apa yang aku alami malam tu.

Kitorang stay 1 malam je. Hotel tu ada beberapa tingkat. Aku tak pasti berapa. Aku dapat bilik bawah selang 3,4 bilik ngan receptionist. Malam tu tido ok la macam biasa. Pastu aku terjaga pukul 3 pagi. Aku dengar bunyi pompuan mengilai. Macam tipikal cikpon dalam filem2 horror melayu. Pastu terdengar sayup2 suara lelaki tengah menjerit2 marah. Aku dah fikir bukan2. Xde lain dah aku fikir. Kalau bukan cikpon, takkan la kekakak receptionist yang mengilai2. Gila apa? Tak takut kena komplen ngan cust ke bising memalam? Laki aku dah tido mati. Tanya dia esoknya kompem la cakap x dengar pape.

Tu jela. Sampai skarang la aku tak tau ape yg mengilai tu.

cikalang replied at 7-9-2017 07:39 PM
Awal tahun tuari aku ade ikut suami pegi family day company dia kat melaka. Kitorang stay kat 1 reso ...

aku lebih nak tau suara lelaki sayup2 tengah menjerit2 marah tu

cikalang replied at 7-9-2017 07:39 PM
Awal tahun tuari aku ade ikut suami pegi family day company dia kat melaka. Kitorang stay kat 1 reso ...

eh jap
resort kat melaka ni A F***** ke?
sebab kalau tingkat satu memang sederet dengan receptionist

Follow Us
ALDRIN replied at 15-10-2016 10:24 PM
Ada sesapa pernah tinggal di T* J* Resort Trgganu?

ni kisah yg diceritakan oleh sorang kawan...

Pernah, dua kali lagi pergi situ sebab memang cantik. Second time pergi masa tgh pregnant 2nd baby dan anak sulung 2 thn lebih. Alhamdulillah takde ape2 gangguan. Tp mlm memang gelap la kawasan resort tu

gonyah replied at 5-9-2017 10:11 AM
lepas tu, ada sambungan x?

xdela dik..aku pn xdela nak berpaling nk tgk pun sbb hati kata tu bukan manusia

kurasatakada replied at 30-7-2011 10:56 AM
ptg tu lepas we'all berpusing2 sekitar genting and mkn semua siap2...dekat nak maghrib dah baru samp ...

nasib baik baca masa waktu siang....

Amina_Mirza replied at 6-9-2017 08:58 PM
Penah stay 1 hotel dekat Kl*ng. Dpt tingkat 12, bilik paling hujung. Depan bilik i dinding. Takde bi ...

nie mmg seram...

Yg iols confirm boleh cakap ada 1 hotel kat KL ni mmg tempat jin bertendang hotel 5stars next to monorel

callalily05 replied at 10-9-2017 09:47 PM
Yg iols confirm boleh cakap ada 1 hotel kat KL ni mmg tempat jin bertendang  hotel 5stars next  ...

renaissance kah?

Aku dulu penah gak alami peristiwa seram sepanjang menginap di hotel pertengahan tahun 90-an dulu.

Ada sekali tu petang lepas balik dari makan d kedai,Aku masuk bilik nak membuang.masuk je toilet aku dah terbau benda busuk.seram gak la masa tu.lepas check rupanya aku lupa nak flush.bau cam bangkai

Ada sape2 penah tdo kt La Villa Langkawi tak? I nk pg March tahun dpn..bulan ni nk book siap2..kalau ada bgtau le no bilik skali    Hehehe

TIA

lalulali replied at 4-7-2014 12:09 PM
Aku ada jugak menda nak dikongsikan neh :-

Hotel Seri Malaysia, Taiping (2008 atau 2009)

end 2016 meols g Langkawi, dah book hotel g makan and jalan2..so hubby ckp mlm esuk kita terjah tok senik nak, so pegi la cdg nak book...aduyaii dah lah dlm hutan..nampak dah x terurus..certain rumah je digunakan..yg lain tu dah bsawang..(ke dah tutup ke tok senik ni)..hubby singgah kat satu rumah and petik buah hutan yg masak merah..n makan..ishh cuak meols mlm tu..takut2 ada yg datang ,mintak buah dia balik

darwisi_gemini replied at 17-6-2014 04:46 PM
Berkongsi pengalaman juga..  bukan pengalaman dari hotel. Tapi pengalaman sebelum bangunan tu di nai ...

im penah stay sini tahun 2007..sampai seminggu ngan anak2,mak dan maid..alhamdulillah tidur lena sepanjang malam..letih kot asik merayau..anak2 pun ok,,

Saya nak kongsi juga. Kisah saya di Amsterdam.  Saya dan suami melancong 4 hari hotel kat sana. Saya even if melancong memang pastikan ambil wuduk , alfatihah,baca surah yassin sebelum tido and  3 qul ,ayat kursi,solawat,doa sblm tido.  

First day ok.  Second day saya penat sangat sbb berjalan lama sgt. Kol 11.30 baru sampai hotel. Xsempat baca yassin. Baca yang lain lain n ambil wuduk. Tetiba dlm pukul 2. Sy sakit perut . Setelah memerut saya tdo tanpa ambil wuduk. Masa ni kena . Saya  kena tindih satu. Pastu benda tu ckp bahasa dia dalam nada marah betul betul dkt telinga.  Sambil pukul sesuatu.  Saya rasa mcm tgh kena dera.  Saya kuatkan semangat baca ayat kursi berulang kali.alhamdulillah dpt lepas.  

The next day saya  make sure even da pergi tandas buang air. Jena ambil wuduk jugak.  Saya xcite kat suami. Sampailah kitorg ada kt paris. Alhamdulillah masa stay kat paris. Xde paper berlaku.

Lana replied at 7-9-2017 02:19 PM
So far I takda pengalaman buruk, cuma I ada pernah check in kat satu hotel di pantai timur , masuk2  ...

Kat kuantan kah ??.

Pernah kena masa gi France.. suburb area out of Paris.
Hotel tu sebenarnya bnaglo, owner hotel pun duduk dalam kawasan banglo tu. Kira B&B la..
Banglo tu ada pokok2 menjalar kat dinding yang menambahkan keseraman.

satu petang tu terkunci diri sendiri kat luar..actually main door dia besar gedabak, tak terdaya aku nak tolak. So takde sapa masa tu, workers dia masuk kerja jam 6ptg dan masa tu baru 5 lebih.aku  terpaksa tunggu kat luar, sambil2 tu selfie kat garden sambil mengadap rumah tu (zaman tu pakai kamera filem lagi ye). sambil tu call member kat Msia. Dia ckp, jaga2 rumah tu tah2 ada hantu.. gulp!

Malam tu, ye, aku kena tindih..first time ever. Sampai sekarang aku tak pasti mimpi ke atau betul2. mana tau sbb terbawa2 dgn cerita member aku tu kan..

Tapi balik Msia bila develop gambar...gambar selfie tu xde..xjadi...negatif dia tak nampak apa..kosong je...hmm

iols pun ada citer seram tp terjadi kat kwn meols lah. Dia stay dekat hotel dekat ipoh sbb ada kerja kena attend 1 ofis ramai2. dia sebilik tu berdua jer dgn colleague sheols. 1st night tu sheols kena stay back dekat seminar room utk siapkan keje, so sheols balik bilik lewat (still before 12pm lah).

sheols mmg super tired sbb seharian kena keje (dah mcm OT tp tak dpt OT punye bayaran), cheapskate punye bos! eh ok tu citer lain. hehehe.

sheols try gak lah lelapkan mata sbb sheols ni sejenis 1st night kat mana2 mmg susah betul nak lena sbb environment baru kan, baru nak try adapt. elok2 jer sheols dah memang lena betul, sheols tetiba terjaga sbb terbau bau yg super wangi (sheols tak reti nak ckp bau ape kat meols tp wangi lah katanya). dlm mamai2 tu, sheols malas nak buka mata, so dia abaikan jer.

tetiba selimut sheols mcm gelembung sikit as if ada 'benda' masuk dlm tu and pastu selimut sheols kena tarik dr tepi. Benda alah tu nak ajak main kot. bukan sekali dua dia acah2 tarik, byk kali. Kwn meols ni sejenis temper dia sng triggered kalau dia tgh penat. Dia kata sbb annoyed sgt, dia tepuk jer tmpt selimut sheols kena tarik tu pastu tunjuk mcm tgh mrh, terus benda tu diam. sheols lena sampai esok pagi.

hahahaha! kwn meols ni lemah semangat sikit, maybe tu yg benda tu suka. roomate dia helok jer berdengkor kat sebelah. lagi hampeh.