CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

pasal kat genting highland tu aku dpt maklumat,mmg patut bnyak "benda" tu kat sane,, yelah tempat ka ...
seoranginsan Post at 29-8-2011 15:06

sapa2 yg buat maksiat..sure x kena kaco...hehe..sbb hantu setan suka..

Reply  eyansss

bilik no brp tue...aka masa stay kat swiss garden kuantan...siaap ckp recep ...
sofiera Post at 9-9-2011 01:01

alamak...  aku lupa lak bilik no berapa...  yang aku ingat tingkat dua...  pas kuar darik lift, belok kiri n bilik tu menghadap utan semak2 tu instead of laut...  huhuhu...

aah yeak, tak teringat langsung bab azan2 ni...  seeloknya masuk tempat orang memang kena azan kan....  thanx for da tips...

Resort tempat diorang shooting cite 'congkak' tu memang betul seram...

Family saya dgn sedara-mara pernah tido kat banglo tu satu malam. Kat perlis ni...dalam hutan...dekat dgn air terjun. Keadaan dlm banglo tu mmg suram sgt... kawasan sekeliling plak gelap je. Cousin saya nak mandi pon siap berteman...senang cite memang meremang la bulu roma...

Saya nak cite lebih2 takde experience plak, time tu saya tak ikut..

Lagi satu hotel tmpt diorg shooting 'jgn pandang belakang'... rasanya ni ramai dah tau kot.

Reply 103# lasagnaklcc

mmg tak tahu hotel...cita aar hotel mana??

Reply 104# sofiera

duta vista...

eh, takpe ke tulis direct ni?

Reply 105# lasagnaklcc

Tak per2....cewah2 pandai2 jer aka nie...hehehe

Follow Us
pernah dpt hadiah dok hotel sws garden...
beat je hati nk p... selamat

pernah dpt hadiah dok hotel sws garden...
beat je hati nk p... selamat
Leeen82 Post at 14-9-2011 16:51

hadiah apa tue???hehehehe....kali nie mesti dapat hadiah jugak....huhuhu gielah dok sana....besst apa...

Reply 66# eyansss

seram ehhh citer ko ni gilerr menyakat si pon tu pun!!! aku dulu pegi sana honeymoon tapi resort best giler pulak.cantik giler bilik aku.tapi tang nak kuar n masuk dlm tu mmg horror habih...aku pun kuar mkn malam2..giler scary keadaan jalan tu kan.jauh lak tu nak menyampai.berpandukan cahaya lampu keta je.mmg sepanjang jalan aku diam tak ckp papa seram punya pasal.abih laki aku siap bkk tingkap keta lagi.nasibler xde yg muncul or dgr papa time tu

Reply 99# eyansss

kuantan pun penah gak pegi tapi yg ni dpt free jugak 3 hari 2 mlm...masa ni aku dpt bilik bawah mengadap swimming pool.heran gak aku baru check in tapi bilik aku tu napa lah penuh berpasir2.... tension tul.tapi so far xde papa terjadi cuma aku rasa sungguh membosankan tmpt tu.maka aku dan laki aku mintak balik esok terus.reception pelik ada lagi satu hari lagi kami kata xpelah..

Reply  eyansss

seram ehhh citer ko ni gilerr menyakat si pon tu pun!!! aku dulu pegi sana  ...
pinktriangle Post at 15-9-2011 00:43

at least ko berdua ngan suami...  yang kami ni, dedua perempuan...  mana tak ketar...  huhuhu...  suami ko bukak tingkap?  pergh....  tabik spring ah ngan suami ko...  kalo aku, sume lubang udara aku nak tutup...  ekekekeke...

Reply  eyansss

kuantan pun penah gak pegi tapi yg ni dpt free jugak 3 hari 2 mlm...masa ni aku ...
pinktriangle Post at 15-9-2011 01:04

pasir tu aku rasa maybe sebab bilik kat bawah, kan...  so, senang la pasir masuk ikut angin (pikir positive sebenonya ni )
kat situ besh kalo ko btol2 nak escape darik kesibukan...  stakat layan dok tepi pantai sambil baca buku or tido, then layan swimming...  pastu layan dengo piano...  tapi kalo nak berhura hurey, memang tak besh sebab jauh darik pekan...  pastu area situ lak tak manyak sangat kedai makan...  yang paling dekat tapi memang sedap, Planet Seafood...

citer ler lagik huhuhu...

bukit gambang resort.. sepanjang mlm takleh tido.. pastu dr kul 10mlm smpi la ke pagi dok bunyik per ...
JulietTheOrange Post at 6/9/2011 09:32 AM

waa. biar benar? peach pegi masa hotel ni baru2 bukak kut. tp mmg kwsn tu sunyi dan dikelilingi hutan. lps tu bilik dah la jauh dari lif. penat la jln.

Post Last Edit by elyntt at 18-9-2011 20:53

Saya nak cerita kisah yang saya alami Disember tahun lepas, saya temankan suami saya pergi main badminton(anjuran jabatan mereka) di Miri. Saya dan suami jarang pergi ke Miri memandangkan jaraknya mengambil masa 8 jam perjalanan dari tempat / bandar yang kami diami sekarang.Pendekan cerita, kami berdua sampai ke bandaraya Miri lebih kurang pukul 8 malam cam tu. Oleh kerana kami jarang-jarang ke Miri so suami aku minta rakan dia rekemenkan hotel/inn yang dekat dengan tempat kerja kawan dia tu.Kawan dia tu rekemenkan 'Cempaka Inn'. Bangunannya agak lama juga dan kami diberi bilik yang berada bersebelahan dengan stor.Keadaan bilik agak teruk jugak dan sepanjang malam tidak nyenyak tido sebab dengar bunyi orang buka dan tutup pintu stor kat bilik sebelah.

Esoknya, suami saya ajak saya check out dan cari hotel lain.Oleh kerana, kami cuma balik untuk tido sahaja (siangnya kami berada di dewan perlawanan badminton) so suami saya cari inn untuk bermalam. Kalau tak silap saya tempat penginapan itu namanya `Richmount Inn' . Keadaan inn ini lebih eloklah banding dengan cempaka inn tu.Bilik pun ok gak. Cuma bilik yang kami dapat tu ada sedikit bau hapak.Mungkin jarang digunakan agaknya. Walaupun cadar dan bilik bersih siap dengan karpet sekali dan jauh bezanya dari cempaka inn, namun hidung saya yang sensitif dengan bau hapak
masih dapat juga terhidu bau hapak pada tilam yang kami guna itu. Yang menghairankan saya, tilam itu masih baru (fizikalnya menampakkan tilam itu memang jarang digunakan). Di pendekkan cerita, sepanjang malam itu saya tidak dapat lelapkan mata. Setiap kali saya nak pejamkan mata saya seolah-olah melihat satu kelibat wanita berwajah pucat duk menengek kat sudut atas siling bilik tu.Setelah beberapa kali mengalami keadaan serupa saya kejutkan suami dan saya minta dia tukar bilik lain sekiranya masih bermalam di hotel tersebut.Suami kata ok je. Keesokan harinya, suami simpan semua barang kami untuk check out kerana selepas
perlawanan badminton petang tu, suami ajak saya balik ke sibu malam tu juga kerana kebetulan adik saya meraikan perkahwinannya di kampung sebelah ayah saya, so kami balik walaupun perlawanan badminton masih belum tamat. Sebelum keluar dari bilik tersebut pagi itu, saya sekali lagi terlihat kelibat wanita berwajah pucat itu di sudut bilik itu.Semasa dalam perjalanan pulang suami saya akhirnya membuka cerita, rupa-rupanya dia pun susah melelapkan matanya sepanjang malam tersebut. So...saya bukalah cerita saya yang saya asyik terlihat kelibat wanita berwajah pucat kepada dia.Dan... saya bagitau dia saya sebenarnya hairan juga memikirkan keadaan tilam dan perabot dalam bilik itu masih baru seolah-olah jarang digunakan, termasuk yang bau hapak semua tu saya cakap sekali kat dia. Suami saya terdiam bila saya cakap macam itu...mungkin dia terfikir juga persoalan yang sama macam yang aku fikirkan...

Rate

1

SERAMNYA..END OF THIS MONTH nak gi laguna redang kat pulau redang..ok tak  bawak anak kecik ni umur setahun..

the summit hotel kt seberang perai pn ade misteri.......
micha Post at 2-8-2011 02:18

ni mmg betul..aku dulu kerja summit bukit mertajam ni...
ada satu floor dekat hotel ni yg kena tutup, aku tanya aku nyer boss, tp diam jer
dari rumour yg aku dengar, ada pekerja indonesia yg bunuh diri kt floor tu..
klu naik lift perkerja pun, x boleh nak stop kat floor yg kena tutup tu
yang peliknya, ada plak cctv kt level tu dan cctv tu aktif plak (di pantau oleh sekuriti hotel)
plak tu time kerja ,selepas function, time dok kemas2 barang, mesti ada la dengar bunyi yg pelik2
selalu gak rasa orang dok perhatikan aku, plak tu rasa mcm ada benda dok usap leher ngan main rambut aku..oh my
but sepanjang aku kerja x pernah la tengok sebarang kelibat, tp kawan2 aku ada la yg pernah jumpa

pasal kat genting highland tu aku dpt maklumat,mmg patut bnyak "benda" tu kat sane,, yelah tempat ka ...
seoranginsan Post at 29-8-2011 15:06

pernah kerja sekjap kt genting..
rasanya masjid xda, tp ada surau je
sembahyang jumaat pn buat kt surau tu je
maafkan sy klu sy tersilap
biasa la, org bukannya heran ada masjid ke x kt genting tu, kebanyaakan roomate aku pn x sembahyang
aku walaupun x la alim sangat, tp bila aku sembahyang, pelik je diaorang usha..
boleh kata majoriti staff kt sana x sembahyang

baca2 kisah ni....
teringat plak mase saya tido kat 1 of the resort...kat melaka...

mase tu cuti seklah.so abang saya n da family ajak saya, mak and arwah abah gi ikut family dorg bercuti.oleh sebab yang pergi tu ramai so abang saya sewa apartment..

apartment tu ada 3 bilik
bilik 1: yang juga master bedroom...tuk abg n wife dia
bilik 2:tuk saya,anak2 dia and bibik
bilik 3:tuk mak ngan arwah abah
malam tu pas layan anak sedara main lompat2 atas katil...ktaorg baring...mmg kebiasaannya kalau da baring tu...anak sedara saya minta saya cerita hantu...tah bile tah saya tak pasan..saya tertido...

tgh sedap2 tido...tetiba saya terjaga...
ya allah!!!!kuat betul bunyi kicau burung...kuat yang amat smpai tak ble nak tido...:@
anak sedara n bibik terbongkang terkangkang kat sebelah

gereeeemmmm btul mase tu...so saya tgok jam...o kul 3 pagi...tetiba je tah knp tah...meremang bulu roma...
takut punya pasal...saya gi kat bilik 3...bilik mak ngan arwah abah...
tgok mak...rupa2nya mak blm tido lagi...dok wirid...lega rase ati...
saya pun tunggu lah mak abis wirid...
pas wirid...mak baring sebelah saya..bual2...

mak cite masa mak tengah wirid tadi mak dengar ada orang beri salam 3 kali.suara lelaki....suara tersebut datang dari arah balkoni kata mak...nak sedapkan ati...saya cakap...'mungkin orang sebelah ke...orang bawah ke kot...'pdhal da takut da tu sebenarnye...

pas bual2 tgok jam...dah pukul 4 pagi...ooo kene tido sebab sok pagi sampai ke petang penuh ngan aktiviti...jadi saya pun tutup le mata yg ala2 da ngatuk gak la..baru je nak tutup mata tetiba....'KKRRREEEKKK....KKRRREEEKKK...'.adus!!!!bunyi apa ni...ada pulak pepg buta ni org tetarik kerusi...kuat banget bunyinya...saya senggol mak..tanya ngan mak...dengar tak bunyi...mak cakap orang sebelah kot...mase tu...tak pk papelah...terus tido...

soknya sebelum cekout...saya jadi mandur..saje tgok2 keseluruhan apartment...sekali.....teng teng teng....
ya allah!!!rupanya ada satu bilik lagi kat dalam apartment tu...bilik tu sebelah dapur...bilik tu ada sebuah kerusi je yang diletakkan di tengah2 bilik tersebut...kerusi kayu cam dak2 sekolah pakai...seiingat2 saya dari arah situlah bunyi kerusi ditarik yang saya dengar malam tadi...wah!!!!!tipah tertipu bang...ingat orang sebelah....rupa2nya dari dalam umah tu jugak....

sib bek dah nak cek out....kalau stay lagi...maunya bpeluh nak tidur malam

Rate

1

Reply 66# eyansss

hohohoho seramnyyeee....kawan ko tak nampak ke cik pon masa kt mengkuang tu?