CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mitchyan

Berapa darjah ketaksuban anda dengan dunia KPOP?

taksub tu mcm over pulak kan bunyi nye.. cume obses jek (ehh, ker sama taksub dgn obses?)
tp mmg sehari kene bkk channel kbs xpon channel yg ada tayang cite or lagu2 korea smpai famili pon naik muak dah kalau aii yg pegang remote.. haha
tapi siryes cite korea ni best2 esp entertainment show dorang.. x mcm show mesia yg cam ewah2, 1 vs 0 ker sume tuh..

Rate

1

silalah layan Running Man untuk kekal awet muda
mitchyan Post at 30-7-2011 23:01

yang, running man tu kat one HD kan?? huwaaaa.. aii x amik HD, x mampu kann..
sentap jek lah kalau nmpak iklan HD tuh.. iskk.. benci tau..
nak sgt tgk channel sbs.. sama best tak mcm kbs??

yang, running man tu kat one HD kan?? huwaaaa.. aii x amik HD, x mampu kann..
sentap jek lah ka ...
xmynnx Post at 1-8-2011 15:59

boleh tahan jgk lah HD channel, cite2 korea yg baru byk tayang kat ctu, terang
benderang lagi, jerawat langsung x boleh disembunyi kan walau setebal mane tepek BB cream hehe.
running man pun boleh jgk download, tapi kne pandai cari lah kat mane

mase jaman blaja dulu,aku cukup hangin tengok roomate aku pakat ramai2 ngan budak bilik sebelah berlonggok tengok korean series...serius aku menyampah tengok diorang ralit ngadap cite korea tu sampai tak ingt makan tido mandi....:@

zero sbb mmg x lyn kpop.. drama pun skali skala, tu pun asek skip sbb drama banyak episode.. tapi suke jln2 korea, kalo boleh nk gi lg

tak taksub sangat tengok yang mana bes je

Follow Us
boleh tahan jgk lah HD channel, cite2 korea yg baru byk tayang kat ctu, terang
benderang  ...
mitchyan Post at 1-8-2011 22:55

sorry ter off topic tapi bape hengget ehh kene tambah kalau nk amik HD??
aii try korek kat youtube show running man tp punye lah susah nk carik full tetiap episod tuh.. sentap lagik..
huwaa.. teringin sgt nk tgk star king kat tibi pasal selama ni tgk kt screen laptop cinonet jek.. haihh

sorry ter off topic tapi bape hengget ehh kene tambah kalau nk amik HD??
aii try korek kat yout ...
xmynnx Post at 2-8-2011 19:42

alamak sorry lah ye, ayah i yg handle bab2 pembayaran tu, i tumpang tgk dgn sesuka hati je hehe

dgr2 je xde lah obses!smpy hometown pn ngaku dr seoul pdhl dok kg baru!geli aku.fanatik sgt

ermmm..meh aku lak nk cter...
aku agak fanatik la ngn kpop...tp cter2 korea aku mmg x brp boleh nk layan la..
walo pn pelakon2 best, tp aku mmg xboleh nk layan cter tu smpi ending...skip manjang..
kl series aku lg suka cter jepon...bnyk mesej yg nk dismpikan...x mcm cter korea yg manjang 3,4 segi...x suka sgt...huhu..ehh...tp ada 1 jeh yg mmg aku lyn...bg aku cter tuh sgt best utk ditgk la..even heroin x cun pn..my lovely sam soon...maybe sbb psl pembuat kek kot aku jd suka cter tuh...lawak2 skt...best2...aku suka...even skrg pn aku tgk lg cter tu..

kpop plak...since, aku mmg pencinta music, kpop mmg x lepas dr pandangan mata aku...
music adalah jiwa aku dr dulu...lagu melayu??omputih??nasyid??indon??semua aku suka...
so x de kesilapan kot utk aku suka kpop pn...jpop n jrock pn aku layan gak...
mana di telinga aku, sdp didengar, aku akan layan..even bod muzik kat CARI.com ni pn aku lyn...dgr derang nyanyi...best..aku suka suara yg best, lirik nya, feel nya..hati aku mmg boleh jd puas...sorry la..aku mmg x pandang langsung kt rupa..

mcm mana terjebak dgn kpop??kakak aku mula2 suka kot...dia xde pn ajak aku nk suka kpop ke ape...1 hari aku bukak pc dia terklik kt SS501...kebetulan dgr lagu find..ermmm...yess!!aku terus suka dgn lagu tuh...sepantas kilat aku google mksd lagu tuh...lg bt aku suka..time tu aku x tgk lg MV derang..atau kata lain x tgk rupe lg la..so aku dgr semua lagu derang start dr derang debut..agak best la..aku suka...masa tu thn 2009...awal thn kot....so start dr tu, aku follow ss501, n sikit2 dr grup lain...dbsk, suju, ftisland, cnblue, snsd, etc..

3sept2009, ss501 dtg malaysia...yesss...aku pergi FM derang tuh..aku mungkin bertuah, sebab aku dpt jumpa dgn jarak yg setakat selangkah dgn derang 3 kali..kt airport waktu derang sampi, kat FM betul2 face to face, dan hantar balik kat airport jugak...semua2 ni pun aku join dgn geng2 cari kat bod AC..moment tu aku mmg xkan lupa smpi skrg..

ss501 penyebab aku menggemari kpop artis yg lain...aku lyn semua lagu yg best..suju pnye konsert aku g, beast pnye fm kt ou aku g, kpop festival dgn gna, 4min n beast kt stadium merdeka pn aku g, 2am showcase pn aku g dan lain2 lg la. secara x langsung, aku bertambah kawan, yes,, aku ramai kawan...budak2 porem la mksd aku....best...aku seronok mcm ni..kl mana2 yg len dtg malaysia pn aku mmg akan g...x perlu beli yg mahal pn tiketnya, rm100++. rm200++, pn dh ok...derang bkn dtg tetiap bulan pn...kdg2 jeh...apa slh nya kan melabur utk hepi n release tension dgn kehidupan seharian...masing2 ada cara utk hati sndiri kan, so x perlu nak dengki antara 1 sama lain..

variety show...x dinafikan serba sikit variety show neh bnyk mempengaruhi aku utk mengenali sape org tu..kl dia penyanyi, aku akan cari dia tu siapa, dr grup mana, lagu best ke x...plus, show tuh mmg best dilayan...lawak..hahaha..RM, FO, secret, oh my school, WGM, immortal song, music bank, win win, 2d1n, etc, semua pn aku lyn..mmg la x full episod, mana yg dpt je la aku tgk..

psl kpop ni, ramai org xdpt terima..sebab...dia adalah baru pd masyarakat kita..sheila on 7 mula masuk malaysia pn kena hentam hbs, tgk skrg??kt media cerita psl indon jeh..lagu omputih, dr zaman dulu lg org dh lyn lagu ni..xde plak org nk protes itu ini kan....bg aku sgt simple, ada perasaan perlu dihormati, ada hati g perlu dijaga, respect each other, insyaAllah, bila kite respect pendirian dan keputusan org lain, Allah akan respect kite jugak..

Rate

1

aku memang fanatik sgt kadang tu kalau layan filem ke drama ke atau lagu korean yang feeling2 tu  ...kalau time sedih..nangis sampai rasa mcm dok ada dlm filem tu..hehehe padahal tak paham apa pun...

alamak sorry lah ye, ayah i yg handle bab2 pembayaran tu, i tumpang tgk dgn sesuka hati je ...
mitchyan Post at 2-8-2011 23:12

ohh okehh.. xper2.. thanx btw

aku meluat tgk budak2 skola yg gile kpop smpi tak bleh org kutuk2 kpop

aku igt aku je xtau KPOP tu pe... oke, now i know...

Memula dulu layan drama deme ajer.
Asal dari winter sonata dan terus laaa sampai sekarang.
Start minat reality variety show masa tengok citer family outing.
Dan sekarang, layan running man, dream team - ada beberapa lagi.
Bab music, tak semua artis deme aku minat. certain saje.
aku bab lagu ni selective sikit.
aku suke big bang, 2ne1, ft island etc

Rate

1

aku start terjebak citer winter sonata.. sampai la skang ni.. aku tgh follow citer city hunter.. aku rase dah byk giler drama yg aku follow.. mmg syok la tgk citer korea ni sbb dorang punye citer ade message dan jalan ceritanye menarik sampaikan klau ade sampai 30 episod pon aku sanggup abiskan... mmg takkan menghampakan la..

lagi satu faktor2 pelakon lelaki yg ensem bangat.. hehe.. mcm lee min ho.. huhu.. cair woo

Rate

1

dulu mmg minat gak...tp skrg ni tak sgt...bz takder masa nak tgk tv......

klau nk diikutkan aku layan citer korea,since form 2 aku dh tgk citer korea,all about eve tu,pstu ade la tgk full house,mygirl masa skola menengah..tu pn tgk skit2 sbb ddk asrama...bila aku msuk u,aku ddk sebilik ngan kwn aku yg mmg gila korea...dgn drama koreanye,dgn kpop nye,dgn reality show korea sume dia layan,siap bercita2 nk kawen ngan lelaki korea lg..klau tgk citer korea,gelak bagai nk bergegar bilik tu..kdg2 tu aku terpikir,dia ni sihat ke x?gelak sorang2..sehari x sah klau x bukak citer korea/x dgr lagu korea..smpai alarm,ringtone n msg alert pn letak lagu korea..dh bermcm2 jenis lagu,bunyik aku dgr...kt fb dia,kt wall dia mmg byk post lagu korea,profil pic dia x sah klau x letak gmbar artis korea...aku pn kadang2 terikut jgkla layan citer korea skit2 tp aku x minat kpop...tp br2 ni dlm bln 7 aritu masa aku bukak hotfm,terdengar la 1 lagu korea ni..mmg sedap la lagu ni menusuk telinga aku..aku try la carik kt youtube.rupa2nye lagu group super junior-no other..sejak dr tu,aku start suka group ni..minat la kpop skit2.start la curik2 tgk program2 korea kt one n kbsworld tuh...

Rate

1

starting minat.... masa lagu wonder girls......
la ni minat kahi...after school...tp x lah taksub sangat....
...lagi satu suka tgk ricky dalam dream team.......

ada yang layan drama korea tak...suggest la drama2 yang best....