CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

AKASIA : KASIH ALIA

Reply 474# ungu_merah

ntahnye mati tgh padang cmtu je.buat2 la tersorok dlm hutan sket ke.mcm lawak

Reply 479# choolakaw

ai pun tak suka..selalunya agak okay..tapi kali ni entah la, kurang realistik skit. macam terlampau control pun ye.

Reply 479# choolakaw

citer nie ok la...tp watak shiela tu mmg aku x suka dr awal smpai ke dia mati.....terlebih hayati watak smpai menyampah aku tgk riak watak dia..

citer ni aku layan sampai abes laaaa, n pada aku citer ni berat sebelah... berat kepada anak2 yatim alia dgn adik dia tu..

padahal dalam masa yang sama, mama hanis dengan anak2nya idup menderita..

for la, si KA memang deserve what he get masa dia dah tua tu.. dah la playboy, ada anak dengan pompuan lain pastu senang2 suh sheila jaga... bini penat lelah jaga anak kat rumah, husband pegi mengasah ko*^ dengan pompuan lain..

for sheila plak, not her false jadi mcm tu.. dia terperangkap dengan kebencian pada suami dan dalam masa yang sama nak bg kehidupan yg sempurna untuk anak2. sudahnya dia korbankan kebahagiaan dia sendiri untuk besarkan anak2. overprotective sbb takut apa yg terjadi kat dia terjadi kat anak dia.

n alia dgn adik dia tu, budget anak yatim yang suci sangat. padahal kena ingat mak dia si zulaikha tu yg goda KA, dengan erti kata lain, perampas n pemusnah rumah tangga orang. sama naik la alia, qabil & sheila tu arrogant.

sepatutnya dalam drama ni, KA yg patut dipersalahkan. sebab KA ni yg loser tak dapat jalankan tanggungjawab sbg ketua keluarga. meleret kesilapan dia tu yg jdkan sheila jd camtu. tapi citer ni bawak penontotn menyalahkan sheila. atas sebab sheila buang kasih dgn qabil kat pasar. tapi lepas tu kan sheila carik kasih n qabil gak, tapi diaorang dgn polis buat conclussion yg kasih n qabil dah mati.

aku tak suka ending cerita ni. pada aku, kasih dengan qabil sepatutnya sedar diri sapa n apa yg mak dorang dah buat. kalo nak kesiankan kasih dgn qabil tu, kesiankan masa dorang kecik2 je boleh la. tp bila dorang dah besar, patutnya kena kesiankan kat sheila & anak2nya yang jadi mangsa keadaan.

citer ni aku layan sampai abes laaaa, n pada aku citer ni berat sebelah... berat kepada anak2 yatim  ...
sevenoctober Post at 27-9-2011 10:06

wow ris suka ko punya ulasan........... tuh lah ris kesian kat sheila tuh sebenarnya.........dia mangsa keadaan........... dapat suami cam lahanat............. sesenang je wak balik anak tiri pas tuh suruh sheila jaga......... dia dok bersedap2 dengan betina lain pulak.......... kalau ris pung anginnnnnn

citer ni aku layan sampai abes laaaa, n pada aku citer ni berat sebelah... berat kepada anak2 yatim  ...
sevenoctober Post at 27-9-2011 10:06

sangat sependapat dgn u.. i pk i sorg je berpendapat mcm ni.. jalan cite ni hanya nampak salah shiela je.. mcm x logik la.. pdhalsi KA tu yg bersalah.. sbb tula makin lama i makin malas tgk cite ni..elok pun da abis.. skang i layan sofiyya berjuta2 kali lagi best .. lalala

Follow Us