CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16480|Reply: 81

Cyber Cafe -- Mari bincang di sini

Dengan peningkatan pengetahuan ttg dunia cyber di negara kita ni dan ramai pulak yg mampu membeli comp. sendiri serta bayaran internet yg semakin murah adakah masih sesuai kiranya kalo aku nak bukak cyber cafe lagi di masa skang ni..? agak

Ace-Frehley This user has been deleted
Bank kurang berminat nak bagi financing pada cybercafe business ni.  Macam komen kau ler pasal setiap rumah dah ada PC.

Waikiki This user has been deleted
kalau ikut pendapat aku, aku rasa CC ni cume sesuai dibukak oleh orang yang berkemampuan yang tak bergantung pendapatan dari CC ni.. kire cam orang nak bukak bisnes sampingan la..

Betul.

Originally posted by Waikiki at 2003-7-18 01:39 AM:
kalau ikut pendapat aku, aku rasa CC ni cume sesuai dibukak oleh orang yang berkemampuan yang tak bergantung pendapatan dari CC ni.. kire cam orang nak bukak bisnes sampingan la..

bisness sampingan..? abih takleh buat duit la ni..? ish...tak setuju...
musti ada cara lain yg buleh kasik untung bila bukak cyber...
ada step yg betul leh kumpul reta weh...
soalnya skang seswai lagi ke kalo nak bukak cyber masa skang nih...
ermmm

In general, yang kritikal di sini ialah factor costs.

Cuba buat analysis on these basic factors :-

20 terminals, 12 hours operating hours a day, and the pricing of RM2.50 per hours. And then costs yang incurred sepanjang operating hours (rental per day, electricity, staff, loan repayments per day, etc).

Just assume at all hours, only 70 to 80 percents sahaja full capacity (full-house).

Just check samada Income per day exceeds tak costs incurred per day.

Follow Us
bErUDU This user has been deleted
Originally posted by TommyHilfiger at 18-7-2003 02:30 AM:
bisness sampingan..? abih takleh buat duit la ni..? ish...tak setuju...
musti ada cara lain yg buleh kasik untung bila bukak cyber...
ada step yg betul leh kumpul reta weh...
soalnya skang seswa ...

Walaupun setiap rumah dah ada komputer..tapi jangan lupa masih ramai yang tiada komputer. Atau pun jadikan CC tu sebagai sebuah pusat hiburan keluarga lepak hujung minggu. Adakan acara2 menarik.

penah ada satu CC kat shah alam sec. 7... mmg interior designnyer menarik tapi tak sampai beberapa bulan kena tutup... MPSA tak benarkan CC yg sebegitu.... mungkin sbb terlalu suram cahaya kat dalam CC tu... tak silap itu CC milik Sheqal bekas suami Raja Ema....

en. tommy...bagi aku sem

[ Last edited by bErtEnEt on 19-7-2003 at 04:45 PM ]

en. ace....

aku nak buat loan untuk mengembangkan lagi operasi boleh ker.....ko keje bank maner hah...

Originally posted by bErtEnEt at 2003-7-18 23:07:
en. ace....

aku nak buat loan untuk mengembangkan lagi operasi boleh ker.....ko keje bank maner hah...

Kena tanya dulu ... buat business apa? Yang ditegah syarak tak boleh bagi financing

Originally posted by bErtEnEt at 2003-7-18 10:58 PM:
en. tommy...bagi aku semua bisnes ok..dengan strategi yang betul memang memberi keuntungan..bisneslah apa pun...

ye...aku adalah salah seong manusia yang berkecimpung dalam bisnes ICT nih..ade c ...

erk...tenkiu atas info ko...
actually aku ngan abang aku yg bercita-cita besar nak bukak cyber cafe ni....
aku nya pengetahuan dalam comp. ok jugak la...
setakat nak maintain Pc tak de hal...
abng aku lak mmg bukak kedai jual dan repair comp...so tak de hal dari segi maintenance. Modal ada but yang jadik persoalan...adakah sesuai lagi Cyber Cafe di jadikan satu bisness pada masa skang. ermm...mengikut pengalaman ko tenet...nampak gayanya cam ok jerk la nak bukak cyber cafe ni...siap leh tanggung family agi....bagus...tahniah. haku ngan abang aku just nak buat bisness sampingan...tapi tak mo rugi jugak la kan.tu pasal la nak tanya pendapat korang semua. tempat dah ada. modal dah ada. aset dah ader..tunggu nak bukak jerk. kena carik kertas kerja dulu ni rasanya. kena plan. anyway thank atas info ko tenet.

aku kalau buat sampingan nih jadi masalahlah sket cik tommy...bagi aku sebut pasal bisnes takde nak sampingan lagi..musti 200% komitmen..yang buat sampingan nilah yang jadik masalah nih.

pasal sesuai tak..sepanjang aku bisneslah..dari sehari ke sehari pelanggan aku makin bertambah...lagi banyak orang beli komputer..lagik ramai orang akan ke cc..pelik kan...tapi tulah realitinya...

aku selalu gak tanyer pelanggan aku pepasal datang cc sedangkan kat rumah dah ade computer...antara sbbnya..
1. mak tak bagi main komputer kat rumah takut rosak...kat cc boleh kasik hentam
2. tak boleh akses internet kat rumah..lebih murah kat cc
3. cc dah jadi tempat sosial pada bebudak
4. main games kat rumah tak best pasal takleh network
5. ape-ape tak reti, abang cc boleh ajar

bisnes aku boleh idup pasal konsep aku buat bukan semata-mata cc tapi lebih kepada one stop centre..pelanggan aku nak akses internet boleh, repair komputer pong boleh, jual komputer baru dan secondhand dan pelbagai servis yang berkaitan dengan komputer..nak harap kat cc semata-mata teruklah jugak.

satu lagi ia berkaitan dengan keazaman dan mentaliti tuan punya bisnes..macam aku..bisnes aku tu adalah satu-satunya sumber pendapatan aku..kot-kot mana pun aku akan pastikan bisnes aku untung dan boleh survive...kenelah kreatif..
kena laks aku ni jenis tak suka keje dengan orang..hehehe...

u cuba check about EASYEVERYTHING

Incik Ace

Bank memang tak berminat ke nak finance CC. Kalau kita buat cashflow yg cantik dan bases of assumption bagus, bank akan consider tak?

pendapat aku..kalau nak bukak cc tu..biarlah betul2...komputer biarlah komputer yang baik..ada kemudahan Words untuk menaip....
tommy..ko gak kene beli satu program untuk halang tengok bende lucah..penting ni...sekurang2nya makbapak percaya cc ni selamat dari lucah...
kalau boleh buatlah Kelab secara sihat..latih ahli sehingga boleh main game komputer keperingkat antarabangsa..macam game the Quake satu masa dulu....

yang penting...Line Internet biarlah LAJU..jangan lembab

linda This user has been deleted

Internet Cafe

haii ...

does anyone has any information about setting up an Internet Cafe ... I nak buka satu di Penang

LINDA

What information u need ?

aku dulu pernah bukak cyber cafe kat Shahab Perdana, Alor Setar dulu.. banyak aspek yg kena tengok untuk buat cc nie... dan modal pun agak besar...

bestnye bukak cc..aku dulu bercita2 nak bukak cc..kehkehkeh..
ko pakai pc amd barton je....
aku bleh tolong belikan barang ngan buatkan pc ko tuh...
kalo mau network pun aku bleh tolong bikin skali...
kat opis aku ni banyak switch tak pakai..amacam..kawan tolong kawan punya bisnes la..