CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kernaDY

Kisah seram di kampus Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)

zehra2 replied at 30-5-2014 02:41 PM
senior aku kata yg paling legend kat UPSI tu.. seorang lelaki tua berbasikal yg selalu bawak kamera. ...

x prnah pla dgr kisah lelaki tua berbasikal bwk kamera ni sis.. mesti kisah otai2 ni. yg slalu singgah di telinga sy kisah perempuan bunuh diri dan kisah 10.10 sahaja. sis pernah dgr kisah perempuan takda kepala di kolej kediaman? dulu ada juga kisah yg kecoh sekejap, plajar kena pukau. laptop, henfon kena curi. sampai jd kes fulis. hal ini makin kerap berlaku bila kolej2 bru dh dibuka. ada org luar dpt masuk dgn senang katanya. dlu ada laluan yg connecting kolej za'ba dn aminudin baki ke kolej kuo dn khar, kiranya laluan tu org luar pun boleh masuk sis xda pagar, guard pn xda. bila kecoh bru lah ada guard yg jaga siang malam

aku masih lg terigt zaman 80an dulu aku pernah tghl salah satu kuarters dlm upsi tp skrg dh di robohkn .. Kes piano berbunyi sendiri, hantu ppuan, gambar mata bergerak, hantu jepun semua ni berlaku lbh 30 tahun dulu

rbmy replied at 30-1-2015 06:02 PM
aku masih lg terigt zaman 80an dulu aku pernah tghl salah satu kuarters dlm upsi tp skrg dh di roboh ...

eh itu bukan ke bangunan yg depa buat muzium tu... klu tak silap ada alat muzik yg berbungkus dgn kain kuning..
mmg tak boleh di usik

trebadoure7 replied at 30-1-2015 02:24 PM
x prnah pla dgr kisah lelaki tua berbasikal bwk kamera ni sis.. mesti kisah otai2 ni. yg slalu sin ...

tu lerr.. dulu kala kita org kebal dgn mistik UPSI ni.. sbb geng2 yg buat master semua turun keretapi pukul 4 subuh kat stesen tu lps tu boleh cross masuk ikut pintu belakang. tak pernah jumpa apa pun..
kita org yg pasca siswazah ni boleh sewa tido kat bilik tamu yg ada kat kolej kediaman.
apa yg boleh nak kata, kat bangunan gajah mada kot. ala tempat org selalu shooting drama lama..  confirm ada langsuir. melayan-layang turun ke area toilet.
tp skrg dah byk bangunan yg kena roboh.

Bkn tu aku tggl kuarters batu sebuah bdekatan asrama lama sorry aku dh x cam bangunan2 br sbb dh lama aku x pi upsi... P pakcik tua berbasikal tu aku kenal masa hidup orgnya baik n slalu ada kt surau... Pasal piano tu dulu terletak kt tadika berdekatan gate belakang, mmg slalu bunyi sendiri tp xde pape la aku dulu siap main lg

trebadoure7 replied at 30-1-2015 02:15 PM
bangunan papan dua tingkat? bagunan mana ni sis? bangunan tadahan itu ke?

bukan tadahan.. biarlah rahsia...

Follow Us
trebadoure7 replied at 30-1-2015 02:24 PM
x prnah pla dgr kisah lelaki tua berbasikal bwk kamera ni sis.. mesti kisah otai2 ni. yg slalu sin ...

yg muncul 10.10 tu mmg dah lejen uols.. kan dia bunuh diri sbb terpreggie.. anaknya tu dah besar katanya..ada yg terbaru katanya nama melur.. siap mak bapak sume ada kat upsi.. bertabahlah warga upsi..

nurul_anati replied at 2-2-2015 12:48 PM
yg muncul 10.10 tu mmg dah lejen uols.. kan dia bunuh diri sbb terpreggie.. anaknya tu dah besar k ...

ooo dh besarkah anak tu sis? adakah anak perempuan mati bunuh diri tu skrg study juga di UPSI? entah2 dia sengaja pilih UPSI kerna nak tahu siapa yg sebabkan ibu dia mati. mungkin kah lelaki yg merosakkan dara perempuan tu masih berkeliaran di UPSI? pasti akan diburu oleh anak tu sis.so skrg x perlu lah nk dengar lame story 10.10, dh ada cerita baru tatkala sy pulang semula ke sana nanti

wahh...angker gak UPSI ni yek..
seb baik iols xg smbung studi pas abes SPM rituh..
SPM taon 2001..hehehe. pisyoo!

dah besor pjg yer budak tu...mesti nak cari pembunuh mak dia kan?
takot woo..seremmss...

nak lagi...nak lagi..
best baca benang ni...

Edited by dahliajahat at 11-2-2015 06:54 PM

Cerita saya pulak baru jadi tahun lepas, masa saya sem 1 diploma. Masa tu minggu final exam jadinya. Kawan kawan saya pergila study library memalam stay up tak balik sebab kan ada bilik 24 hrs.then sorg kawan saya  nak ke 7e dpn pt.ni baru sgt sebab 7e baru bukak. Masa lalu tadahan utara kawan saya ni hantar la voice note kat osmet dia tetiba osmet dia tanya sape yg gelak gelak tu?kawan saya pelik ah why should gegelak pulak kat kawasan camtu.dia behave kot. Then kat rumah dia dgr balik. Memang clear suara org tgh gelak gelak kecik kat belakanh.
.
Nthen kat rumah saya kat kolej proton city.kena rahsia lah. Rumah saya tu masa memula masuk byk sgt gangguan. Kami pun freshie taktau ppe lg. Bunyi toilet flush sendiri, pintu rumah bukak tutup tetengah malam, sinki terbukak tu biasa. Sape duduk sorang lagi jgn ckplah. Benda tu mmg suka ajak gurau. Sampai satu tahap kitorang tidur lambak satu bilik 6 org sambil on surah yaasin sepanjang mlm alhamdulillah lepastu dah kurang. Sikit sikit tu adela mcm org bg salam ketuk tp bila bukak pintu takde org,tu biasa. Skrg saya ada lagi 4 sem kena tempuh. Harap harap takdelah dia nak munculkan diri pulak. .
Masa saya baru masuk sem 2 ada dua tiga kali jugak kena ganggu. rumah lain blok lain kolej yg sama. saya selalunya bangun pukul 5.30 mandi solat subuh semua. masa saya dlm toilet tu memang ngam ngam selalu tengah azan subuh. masa first time kena tu buat bodoh jela sebab saya fikir positif je, masa mandi tu dengar org menangis meratap kat luar rumah (toilet kolej ni mcm ne nak ckp eh, kalau org lalu koridor tgh sembang mmg boleh dengar la kiranya. kalau org dlm toilet tu tgh nyanyi org luar boleh dgr). meremang bulu roma tp saya buat donno je sebab bukan first time saya mandi awal. selama ni takde pape pun. cecepat saya keluar lepastu. the next day, masa saya mandi saya dengar lagi. tp sayup sayup je. kebetulan rumet saya pun bangun nak ambik air sembahyang. sebab tengah azan kan nak solat terus. ok saya buat bodoh lah malas nak tanya dia. sebab saya  rasa saya sorang dengar. saya masuk je bilik dia terus tanya "ko dengar pape tak tadi?"saya pun apa lagi terus la bukak cerita saya dengar jugak semalamnya. lepastu saya dah tak berani masuk toilet time azan. selalu tunggu azan habis baru mandi apa semua.
.
baru minggu lepas, housemate saya bangun pagi mandi time azan. yang dia pulak dengar org gelak kat toilet sebelah. dia ingatkan saya sebab saya je mandi awal. hm tujelah setakat ni pengalaman saya/

kukukatablog replied at 4-6-2014 02:08 AM
ye lah uols, sedangkang KLCC pun berpuaka,
inikan proton city yang asalnya hutan banat tuh...

haha..TM skng dah maju..

Kes 10.10 tu melibatkan student dgn pensyarah. Kes bunuh.. kasihan.. tempat kejadian dekat dgn bangunan lama. Seriau lau lalu.. pihak u xgalakkan kelas mlm kat situ.  Ada yg kena ganggu..

10/10 tarikh keramat.. Dgr cerita time tu jumlah polis bantuan diperbanyakkan.. Then student xleh blik mlebihi pkul 6:00ptg .. N kawalan di perketatkan.. Tarikh tu tarikh puncak bnda halus aktif.. Wallahualam.. Tapi tarikh tu dh jd tradisi upsi yg patut dielakkan student yg melepak or blajar dlm upsi time tu..

10/10 tarikh keramat.. Dgr cerita time tu jumlah polis bantuan diperbanyakkan.. Then student xleh blik mlebihi pkul 6:00ptg .. N kawalan di perketatkan.. Tarikh tu tarikh puncak bnda halus aktif.. Wallahualam.. Tapi tarikh tu dh jd tradisi upsi yg patut dielakkan student yg melepak or blajar dlm upsi time tu..

Ni ada org crita la.. Rasa nya dh jd rantaian ceritala kn.. Hihi.. Msa tu kat bangunan falkulti bahasa , tak ingat pulak tingkat berapa.. Sorg lect ni mari la mngajar student Mcm biasa.. Follow jadual kebiasaan diala kan.. Then Dia msuk la mngajar Mcm biasa.. Tp msa dia mula mngajar tu dia dh rasa kelainan dh.. Knape smua student Dia snyap je.. Tp Dia abaikn la.. Lepas je bg tugasan Mcm biasa Dia pn blik .. Mmgu depan.. Tmpat yg sama, tarikh lain la kn.. Dia masuk mngajar follow schedule Mcm biasa la kn.. Yg luar biasanya plajar dia normal pulak time ni.. Dgn bisingnya..dgn mnyembang sakannya..Dia mnta student Dia serahkn tugasan yg Dia bg mggu lepas tu.. Smua student dia blur2..student Dia ckp la "bkn miss cancel class ke minggu lepas".. Trus pucat lesi muka lecturer tu.. Patot la Dia plik.. Msa Dia mngajar dlm suasana angker tu smua baik je.. Kira mmg ala2 plajar contoh la habaq ang.. Menunduk je.. Snyap sepi.. Diq x dpt nk bygkn yg dia berada dlm kuliah dia berjam2 dgn bnda halus ..mcm mna la dia boleh terlupa yg Dia cancel class pd hri tu.. Huhu.. Ni citer dri org la yg aq dgr..

theflash replied at 26-5-2014 03:43 PM
tg malim

lejen. cite kg kelawar ttp dlm ingatan

kg kelawar, citer apa? nk gak tau, sbb meolss mmg stay tnjg malim for time being ni

ciskek.leleh replied at 16-2-2016 05:54 PM
kg kelawar, citer apa? nk gak tau, sbb meolss mmg stay tnjg malim for time being ni

kg kelawar tu pun angker gak tu..tapi detailsnya aku tak tau la...cume dengar cite arwah omak aku dulu je..maklumlah zaman2 90an dulu jalan situ kan hutan banat..

pak ariff yang naik basikal tu mmg baik orangnya...agak lurus juga...selalu jadi bahan gurau staf2 masa aku praktikal sana suatu masa dahulu ...depa kata kalau nak tau pasal hantu2 upsi tanya la pak arif boleh cite sume...aku dengan member2 excited gak nak tau tp kenangkan pak arif tu banyak senyum dari bercerita so abaikan je la hasrat dihati

halimunah replied at 18-2-2016 12:53 PM
kg kelawar tu pun angker gak tu..tapi detailsnya aku tak tau la...cume dengar cite arwah omak aku  ...

tu la, pg td tnya suami, dia kata mcm2 ado kt sana nk tnya lebih2, dia suh bc kt forum je pasal pakcik ariff tu xtau la, dia ada lg ke skrg?

ciskek.leleh replied at 18-2-2016 12:59 PM
tu la, pg td tnya suami, dia kata mcm2 ado kt sana  nk tnya lebih2, dia suh bc kt forum je :' ...

member2 yang dok kelawar dulu tak berani la nak kuar malam2 kalau naik moto...macam2 gangguan wey..
wallahuaalam ada lagi ke tak...nanti kalau balik sana aku cuba tanya jiran2 yang keje upsi...

halimunah replied at 18-2-2016 01:23 PM
member2 yang dok kelawar dulu tak berani la nak kuar malam2 kalau naik moto...macam2 gangguan wey. ...

nt chuolss buat la thread & mention..kot terlepas pandang